Хатні клопоти

Наші менші друзі

Posted by myla on Aug 21, 2007 3,204 replies
  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Не знаю чи вам ще актуально, є там рентген, при чому чи не єдиний цифровий на весь львів де тварин рентгенять. Бо звичайні є не тільки там.
    А дивляться стандарно, власники в 4 руки тримають тваринку, надівають вам свинцеві фартуки, і роблять знимок тварині.

    Ну і раз я вже зайшла сюди, напишу трошки критики на рахунок Ветмеду.

    Майже рік тому у нас появився довгоочікуваний котик, Навік, шикарний шотландський страйт лілового окрасу. Котик підріс і ви вирішии його каструвати оскільки він починав потроху мітити. Здавалось би кастрація напевно найпростіше хірургічне втручання, через яке проходять тісячі котів і залишаються здоровими. Ну ми так думали... Тараса Гудиму знаю не перший рік, а точніше вже років 10, професіонал безперечно. Ветмедом загалом теж були задоволені оскільки звертаись періодично до них. Провели кастрацію кота, анм його з наркозу вивели, очки відкрив, ну бів такий на автопілоті. але це типу після операції норма. Чекали поки він прийде до себе, але кіт прийшов до себе лише годинка 9 вечора. Що взагалі не вписувалось в нормальний вихід з наркозу. Далі настіпні дні бачу що кіт ніякий, тобто він не активний, не веселий, лікарі з ветмеду припускають що така його реакція на кастрацію, ну добре, чекаєм. Далі у нас запалюється місце операції і я протягом напевно тижня їзжу з котом в клініку щодня промивати йому там все і закладати ліки. Під кінець промивань бачу що кіт якось не так дизає, надто глибоко і животом. Я вичитую в інтернеті що британці і шотландці схильні хворіти гіпертрофічною кардіоміопатією. Кажу лікарю, кота слухають, запевняють що все у нас добре, температура нормальна, рідини в легенях немає, кіт здоровий. А кіт чим далі тим гірше. Ще через день другий кіт вже не запригує на підвіконня, дихає все важче і все глибше. Лікар бачить що реально щось не те, везем кота в ветакадемію на узі серця, робіим узі - гіпертрофічна кардіоміопатія, в такій формі, що кіт потенційний вже не жилець. Призначають лікування, коту знов ще гірше, на наступний день робим рентген, той цифровий про який вищезгадувала, і бачим що рідина в легенях і черевній порожнині, тому кіт так ледве дихає, сердце в 2 рази більше норми. Чую вердикт - коту лишилось пару тижнів, помирати буде важко, і складно.
    Прийшлось котика усипити, тому що за певних обставин вдома, і двоє дітей малих, я не могла допустити щоб вони бачили як по частинах помирає їх улюбленець.
    То вже інша історія як ми його усипляли, виридали з чоловіком відро сліз коли Навку присипляли, що потім казали дітям і т.д.
    Може до розповіді здається що довго тривало, але реально це все відбувалось від кастрації до похорон буквально за 2 тижні.

    У мене єдине питання, чому лікарі, які не перший раз кастрували кота, знаючи що ця порода схильна до таких патологій серця не запропонували перед операцією перевірити сердечко? Чому коли він так нетипово виходив з наркозу лікарі не запідозрили що мабуть це якраз та патологія? Так, можливо наш кіт був би теоретично не довгожитель, але знаючи це, я би вже не каструвала його, не мучила операцією, і решла процедурами, не витратила би чималу сумму коштів на операцію, промивання, і решту, включаючи і евтаназію. Я без претензій до лікарів в загальному, тепер вже це не важливо, але я вважаю що вони були зобовьязані повідомити нам що наш кіт в групі ризику і мали би запропонувати хочаб серце перевірити. А ми вже би вирішували що і як.

    І що саме цікаве, коли я питалась в інших лікарів думку стосовно наших лікарів у ветмеді - то всі в один голос підтверджували що це гарні лікарі, професійні і їм сміло можна довірити тварину. Загалом якби не той випадок і би теж так казала, та і я в цьому загалом і впевнена далі. Я би додвірила їм тварину як терапевтам. І я би знов зверталаась в Ветмед за лікуванням, якби треба було не хірургію. Але як хірургам вже боюсь((( Так, вони зовсім не винні що кіт мав це захворювання, але вони мали би повідомляти власників тих порід про таку хворобу і величезний ризик. Бо ми наприклад про це не знали (( і взагалі мало хто з власників британців з якими я спілкувалась знють про цю хворобу, а вона бачу досить таки поширена, просто не у всіх діагностована.
    --- дописи об"єднано, Apr 19, 2016 ---
    А в батьків з документами що?

    Наш другий котик з пітомніка, Вероніка вінсенто, м. миколаїм. При покупці ми мали паспорт з щепленнями по віку, оригінал повної родовловної на кошеня і всіх його потомків. Свідоцтво про походження хз самого пітомніка. Всі укошенята з того помету були названі на однакову букву, яка дається пітомніку коли реєструється помет в клубі. Далі вже коджен власник називає як хоче.

    Для чого вам документи якщо батьки без? І якщо батьки з документами, то чому та пьязка і помет документів не мають?

    Ми купували кошеня з повним пакетом документів, але він вже був кастрований, таким чином пітомнік забезпечує контроль над племінним родведенням своїх котів і контролює відсутність незапланованих вьязок.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 2
  2. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    що за кіт? яка порода?
    Якщо британець ризикуєте напоротись на таку ситуацію я в нас.
    Домашні вьязки тварин без відповідної реєстрації в клубі даєе неконтрольоване розведення і відсутність потім відповідальності у заводчиків.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Шотландець висловухий. Ніколь, дякую, що поділились. Я трошки знаю вашу історію з інстаграму. Дуже шкода вашого котика. Я сама осінню усипила кота, так це важко...

    Дякую дівчата за поради, буду виясняти у заводчика нюанси і можливо шукати іншого котика.
     
  4. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    він в групі ризику, якрз по тій причині по якій ми кота втратили. Перевірити ту хворобу без узі сердця нереально, купляти кота потенційно з тією хворобою теж не найкращій варіант. Подумайте як вам бути.

    Але біда в тому що навіть в пітомніках ніхто нічого не гарантує. В україні немає можливості перевіряти наявність гену тої хвороби по крові, у нас ми можем перевітити тільки зробивши узі серця. Але до покупки вам ніхто не дозволить кота побрити на пузі щоб узі зробити, а після покупки кота якщо він хворий ніхто назад не візьме. І кардіограмма цієї паталогії не покаже.
    Наш другий кіт з пітомніка теж доречі має цю кардіоміопатію, ми це вияснили згодом, перевіривши серце, але вона у нього не така сильна як у першого. В пітомник повідомила про заключення лікарів - відповідь одна " наші коти здорові" але природу не обманеш, якщо у кота та хвороба то однозначно той ген був і у мами і у тата і в конкретному конешяті ті два гени зустрілись і залишились. Але доводити пітомніку щось марно. Як казав мені Тарас з Ветведу, єдина гарантія відсутності тої хвороби у врожденому варіанті - це брати кота іншої породи ніж британці-шотландці. А я тоді не послухала, юбо думала що двічі на одна граблі не станеш. Виявилось що станеш(((
    І якщо над другий котік колись від нас піде, я хоча і вважаю британців найгарнішими котами у світі, все таки виберу щось інше.


    Да, кстати наявність в кота того гену це вже племенний брак і недопущення до розведення, а тато нашого другого котика, основнний племінний кіт, основа і надія того пітомніка. Я собі тільки можу уявити скільки котиків розїхалось по світу від нього і куди вони той ген далі понесуть. І звичайно власниця пітомніка заперечує наявність хвороби чи того гену у кота, нічого ніком не доведеш, аналіз на цей ген шалено дорогий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Справді шкода, що ніхто не гарантує тобі здорового кота( Але якщо все ж візьму шотландця, то дякуючи Вам буду знати, що потрібно повірити сердечко перед кастрацією. Мені дуже подобаються орієнтальні коти, девон-рекси та сфінкси, але мої домашні такого не хочуть.
     
  6. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Дівчата, власниці шотландців і британців, поділіться яким кормом годуєте котиків і де купуєте його?
     
  7. TatkaTatka

    TatkaTatka Active Member

    Маю вісловуху кицю, теж колись з пітомніка брала. Заводчиця казала кормити Хілсом, але на той час (6 років назад) у Львові його не змогла знайти. Тому брала різні. З тих, що пам"ятаю: Роял (киця почала міняти окраску, з сріблястої переходити у більш рижу), потім була Акана. ЇЇ киця відмовилася їсти. Бош Санабель пробували, про нього щось нічого не скажу, не пригадую вже. Але взагалі, киця весь час була проблемна, то грибок на шкірі вилазив, то десна кровоточать. Весь час якісь аналізи, стимуляторі імунної системи, уколи, мазі. Я з дітьми стільки до лікарів не ходила, як з цією кішкою. А потім я таки вирішила знайти Хілз. І тепер замовляю його весь час з київського інтернет магазину. У Львові дорого виходить. Маю вже максимальну скидку там, доставка Інтаймом безкоштовна, якщо новою поштою, то платна . Ще й зараз час від часу вони акції проводять - додаткові 3% знижки. Кому треба - пишіть у лічку, дам назву магазину. Корм завжди свіжий, відправляють моментально. Асортимент великий у них. Але найголовніше, що кицька у чудовому стані. До вета зараз звертаємося тільки профілактично. Так що корм - це дуже важлива складова.
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Роял канін для британців, колір не міняє ( їв для кошенят, тепер для дорослих) Перед тим був період - їв Йозеру.
    Привозить мені додому представник інет магазину львівського
     
  9. ksenia

    ksenia Member

    А рання кастрація не пошкодить здоров"ю кота в майбутньому? Я б боялася такого купувати, бо рання кастрація тягне за собою купу проблем. Чи ви купували його 9-12 міс?
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  10. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Наявність проблем не доведена, а те що частина ветеринарів так стверджують не означає що так дійсно є, оскільки друга частина ветеринарів стверджують протилежне. Це щось типу міфу що для здоровья кішки/собаки треба хоч раз народити, і це така ж тема для суперечок, як і те чим кращє годувати, кормами преміум класу чи натуральною їжею.
    Раз боїтесь - не купуєте, все просто.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. ksenia

    ksenia Member

    Ким не доведена? Власниками розплідників?))) Почитайте про причини виникнення сечокам"яної хвороби у котів, зокрема шотландців, британців. Однією з причин цього захворювання є власне рання стерилізація. Крім того, слабким місцем цих порід є звуження уретри, тому заводячи таких котиків, потрібно ретельно слідкувати за харчуванням і періодично здавати аналіз сечі.
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Те що я цього не написала не значить що я цього не знаю.
    А крім того ще інші причини сечокамьяної
    В той же час годування кота кормом для кострованих котів зменшує ризиик виникнення сечокамьяної якщо вже на те пішло. Загалом сечокамьяна це особливість організма, а не повальна хвороба всіх кастрованих в ранньому віці. Аналогічно як і утворення каменю на зубах.
    Все що мені було треба я прочитала, і можливі ризики я знаю, загалом я знаю по питаннях ветеринарії значно більше ніж теми що тут обговорюються, тому не варто вказувати що мені почитати
    вашу іронію дозволю собі проігнорувати

    такі котики схильні не дожити до сечокамьяної через вроджену гіпертрофічну кардіоміопатію, яка розвивається в конкретно цих порід ( за умови наявноісті гену ГКМП) значно скорше ніж непрохідність уретри через сечокамьяну, яка виникає ( або не виникає) через назбалансоване харчування+ особливість кожного конкретного організму.
    Так що не одна сечокамьяна має лякати майбутніх власників цих порід.
    А ще проблеми з яснами до яких ці породи схильні, а ще проблеми з суставами, і взагалі здорових котів напевно майже немає, є погано обстежені.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. ksenia

    ksenia Member

    Ніколь, я абсолютно не піддаю сумніву вашу обізнаність в питаннях ветеринарії. Але в питаннях ранньої стерилізації ми, мабуть, залишимось кожен при своїй думці. Я особисто вважаю, що стерилізація тварин майже відразу після народження (або 1-2-3 міс. віці) - це зло. Наслідком цього є порушення усіх обмінних процесів в організмі і тут як уже кому повезе. Вважаю, що заводчики тут у першу чергу переслідуть свої чисто комерційні інтереси і відповідальності за здоров"я вашого улюбленця не несуть.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  14. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Нашому було 5,5 міс на момент кастрації і це був єдиний варіант наявного кошенятка з пітомніка, якого можна було взяти вже і терміново, після похорон першого кота.

    До речі, якби люди які беруть некастрованого кота з пітомніка не починали таки зводити кота і плодити неконтрольовано котів (в супереч обіцянкам не зводити), пітомніки не були би вимушені вживати таких радикальних заходів як рання кастрація перед продажем.
     
  15. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    Порадьте для собаки (лабрадор) таблетки від паразитів. Останнім часом брали Прател, а сьогодні чоловікові в ветаптеці порадили його не брати, бо він діє лише на один вид паразитів. Порадили інший засіб, 3 таб п ються одноразово, потім допишу назву.
     
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    а мій чорловік вперто каже, що в нас буде наступним котом тільки іграшковий британець, щоб його не чути і не видно було, або щось інше ну таке спокійне, щоб взагаалі . це при тому, що наш теперішній кіт був дуже вихованим сам по собі, не шкоднічав, бавив малого (загалом то було двоє дітей, які одночасно їли те саме, одночасно спали і ганяли як коні по хаті), лікував по потребі. але зараз кіт поїхав до батьків, то там йому рай і роздолля, тільки що мишей не таскає. і зразу видно, що то живий активний дворянський кіт. хоч в хаті - і далі проблем нема
     
  17. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    В нас проблемка, кіт домашній не виходить на вулицю але лазить по сходовій клітці, підчепив десь там блохи.
    Купати нереально. Чи можна зразу капати каплі від бліх на нього? Бо пише всюди капати на помитого вже.
    Вони будуть діяти?


    оо в нас британець. Порода доречі не сама спокійна, він в нас бігає і скаче просто цілодобово з короткими перервами на їжу і сон.
    Милий котик але шалений.
     
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    можна. але справді діють слабше. краще таки хоч кось помити - хоч водою з душу пополивати, без шампуня і тп
     
    • Корисно Корисно x 1
  19. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    аналогічно)) бавитись починає раптово і стрімко, але сам з собою або з іграшками, нам не заважає, зато як бігає - топає конкретно)) А так молчун, не чути його взагалі. Тільки часом коли проситься на балкон а я не бачу, то може пару раз Мяу видати. Зато такий плюшик.... А зараз в рік став роздаватись вширь, то маєм тепер таку увєсісту морду і взагалі трошки ведмідь а не кіт))
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Ооо нашому теж рік. Така собі груба шиншила зараз :) але дуже нас тішить, боялась щоб у мене не був депресивний кіт))))