Ми та екологія

Discussion in 'Ой у Львові на базарі' started by dieSonne, Jun 4, 2009.

?

яке ваше ставлення до майбутнього нашої планети?

  1. головне,що зараз все в порядку,а "после нас хоть потоп"

    2.0%
  2. не задумувалася над цим питанням,наразі манікюр буду робити

    3.9%
  3. дійсно сумно,що ми засмічуємо своє середовище.але най про те турбується влада

    2.9%
  4. свідома,що все починається з малого і буду намагатися зробити планету чистішою.

    91.2%
  1. Peri

    Peri New Member

    Відповідь: Ми та екологія

    бракує у місті смітників(зате як приємно за ті,на яких *дякую*написано)

    ношу в сумочці мішечок в який при потребі складаю сміття-краще ніж шукати смітник або кидати під ноги.

    недопалків,здається,стало менше під ногами.але як неприємно коли плюють на землю.

    а гучні *забави*під вікнами після 22?- екологія тиші:)
     
  2. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Безперечно, чисто не там, де прибирають, а де не смітять... Кожен має починати "екологію" з себе (так мені ріже вухо слово "екологія", бо фактично це назва науки і в словосполученні зі словом "погана" звучить смішно. як от наприклад погана гінекологія чи філософія. я б замінила на "стан довкілля" чи "стан навколишнього середовища". але то професійне, не звертайте уваги) і ви, дічата, величезні молодці, бо вживаєте багато корисних заходів аби зберегти наші природні ресурси. От як би всі так!
    На превеликий жаль, наших зусиль виявляється замало для того аби щось змінити. З вуст державних мужів все звучить досить переконливо. Я погоджуюся, державою виділяються гроші на фінансування природохоронних програм (але більшість суми осідає в кишені чиновників, завуальване в звітах під "вивчення ситуації", "проведення моніторингу", "наукові досліження"...), кожного року висаджується необхідна кількість лісових насаджень, необхідна і вирубується (а скільки їх самовільно знищується...), сортується ніби трошки сміття (а де гарантія чи воно правильно згодом утилізується чи переробляється...), проводиться операція "Чисте повітря" (за пару гривень тобі напишуть, що двигун в тебе самий кращий...). Продожувати можна дуже довго. Продовжувати дурити себе.
     
  3. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Ми та екологія

    навіть ті мізерні кроки, які кожен з нас робитиме, даватимуть можливість оточуючим звернути на це увагу, помаленько-помаленько, і з часом громадськість "дозріватиме" до елементарних речей, от як не вкидати сміття а занести до найближчого баку, чи додому. Такі незначні кроки мають бути впевненими, і згодом, вони ставатимуть дедалі помітнішими зі сторони, люди будуть задумуватися над цим. З часом, стане модно бути EkoFriendli, цю хвилю підхоплюватимуть все більше людей, та й Уряд робитиме відповідні кроки. Все починається з малого... Це довгий процес, я навіть впевнена, що ми з вами не застанемо тих змін, але я хочу щоб мої діти та внуки жили в суспільстві, яке оберігатиме середовище свого проживання.
     
  4. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Ми та екологія

    dieSonne, ти молодець, що підняла таку тему і дівчата, які на це все звертають увагу теж молодці. Я теж читала за поліетиленові мішечки, памперси, але бачу, що нарід хоч і трохи чує за то все, не звертає увагу, бо це швидко, зручно + звичка вже виробилася все в мішечках тримати (до речі, в мене одна сусідка їх досі пере, як в 90-ті - теж вклад в екологію). А хорошої спрямованої на охорону довкілля кампанії в Україні нема, бо наша типу "еліта" вважає, що проблем і без того вистарчає. Тому дуже багато людей не замислюються про це чи взагалі не знають. Бо я не думаю, що вже геть всі такі несвідомі (хоч не без того), просто треба про це голосно говорити вже, а не за 50 років, коли годі буде годі носа випхати з гори хімічного сміття і дихати за тим всім геть тяжко стане...
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ми та екологія

    ну от ми тут говоримо - це теж вклад, як і хороший приклад. Завжди можна пояснити друзям, батькам, а вони далі ...
     
  6. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Ми та екологія

    останніми роками наше львівське управління екології та благоустрою, на жаль, тільки говорить про екологію, а займається переважно тільки бабловитим устроєм - біг-бордами, рекламними вивісками і т.д. Відшкодування, котрі сплачують підприємства за завдані довкіллю збитки в бюджет міста, - на жаль, надто мізерні (але добре, що хоча б жеки почали штрафувати за спалювання сміття).
    Усі екологічні проекти, котрі велися в місті останніми роками - у переважній більшості - грантові проекти ЄС чи дочірніх організацій ООН, - але вони здебільшого були тільки екоосвітніми.

    в себе вдома ми -
    перейшли на акумуляторні батарейки
    відмовились від пластикового одноразового посуду (купуємо тільки картонний)
    справно здаємо макулатуру
    сортуємо сміття (правда тільки біо-органіку, бо є куди його подіти за призначенням)

    найбільше зло - поліетилен (ну от як відмовитись від кульків до заморожування, рукавів до запікання, та й в супермаркетах сир, м'ясо - в папір не замотують...)

    Orman, ви писали про здачу пластикової тари - підкажіть, яку саме і де у нас у Львові приймають?
     
  7. Kleo

    Kleo New Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Боротьбу за екологію починати, на мою думку, потрібно з культури поведінки і освіти. Вже є невеликі зрушення у цьому напрямку, однак поки кожен не перестане викидати сміття де попало, наші вулиці, узбіччя доріг, парки, ліси тощо перетворяться на суцільні смітники. Потрібно змаленьку дитину привчати бережно відноситися до природи і її ресурсів. Та й і держава має хоч трохи за цим слідкувати, а то є купа вуйків, яким сміття в господі дошкуляє, то він преспокійно вивезе його до лісу чи ще деінде, і при цьому він не думає, що туди він по гриби, по ягоди ходить, і діти його будуть ходити, і ніхто того за ним прибирати не буде ...от якби він штраф добрий заплатив, то вдруге такого можливо б не робив.
    От що ще мені подобаєтся - це біл-борди з написом "Дякуємо за чисті узбіччя"
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ми та екологія

    це не я писала, але піду пошукаю хто ...

    О, це Лебідка була
     
  9. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: Ми та екологія

    доречі теж воюєм за покращення стану довкілля)

    знайома має фірму з рисайклінгу й непогано на макулатурі заробляє. хоча у Києві.....

    а еко-засоби є ще на вуличці Театральній, поруч з "Делі" - навпроти у магазині з іграшками є цілий відділ. там порошки безфосфатні і косметика українського виробництва. досить непогана!
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ми та екологія

    а кладуть ті засоби в пластиковий пакетик... вже читала їм лекцію
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ми та екологія

    Наближаються свята і є ще кілька речей, які ми можемо зробити для довкілля.

    Це перелік того, що нам краще НЕ робити, а саме не купувати:

    - Чорну ікру. Видобуток чорної ікри заборонений у всьому світі (малюсіньку квоту має лише Іран, але повірте в наших магазинах ікра не іранська) - крім того, що ви допоможете збереженню вимираючого виду, ще потенційно побережете своє здоров'я, бо та ікра, що продається в наших магазинах часто є неналежної якості, або взагалі жодного відношення до ікри немає (нафтова ікра).

    Те ж саме із акулячим м'ясом - ці тварини вимирають, точніше ми їх вимираємо, збільшуючи попит.


    Ялинку краще купити в розпліднику ялинковому (постараюсь взнати адреси, і точки продажу).

    Веселих свят :girl_wink:!
     
  12. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Пластикові пляшки з-під мінералки та подібні (а я туди збираю ще й пластикові пакети, правда без жиру), можна викинути на переробку в спеціальні дротяні контейнери в багатьох районах Львова. Я бачила такі контейнери на Сихові (біля "німецьких будинків", бачила на заправках Окко (та, що в кінці Замарстинівської), думаю, ще багато де є. Я збираю їх довго, потім за один раз вивожу.

    До речі, в Івано-Франківську почали збирати пластик ще швидше, ніж у Львові... Я якийсь час возила пляшки в Івано-Франківськ, повний багажник набивала :))) не спеціально, ясна річ, просто коли їхала туди по справах.

    Просто мені якось ДУЖЕ зле стає, коли уявлю собі, що та зараза - пластик - не гниє і не розкладається... :girl_sad:
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ми та екологія

    як обіцяла, поки що приблизна інформація

    це чоловік мій взнавав - молодець!
     
  14. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Ми та екологія

    Orman, мені також стало дуже цікаво, 2 рази телефонувала у львівське обласне управління лісового г-ва щоб отримати інформацію стосовно місць продажу законно зрубаних ялинок - вони ще досі такої інформації не мають, я б сказала досить скептичні - бо за даними ялинкового сезону 2008 року - в області було офіційно зрубано більше 35000 дерев, а продано тільки половину :sad: (решту утилізували). Також запитала чи будуть продавати маленькі ялинки в горщиках, котрі можна буде потім висадити - точної інформації немає...
    і справді, минулої зими на найбільших ринках Львова, на яких я була - Краківський та Привокзальний продавали лише браконьєрські дерева... (і срібної ялиці, заборона на вирубку якої діє ще з 2001 року продавалось багато...)

    так виглядає що цієї зими буде те саме - от маємо зараз вже 17 грудня, а повної інформації стосовно місць продажу - немає... ні в друкованій пресі, ні в інтернеті, ні власне в самому управлінні...тому мусимо бути свідомими самостійно!
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ми та екологія

    нічого-нічого, прорвемося! :girl_smile:
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Штучні китайські теж краще НЕ купувати. Вони не лише забруднюють середовище (при виробництві), а й шкідливі для легенів, особливо дитячих.
     
  17. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Лілю, а можна тут детальніше? Це через те, що неякісний пластик?...

    Айяйяй, в мене штучна, і судячи з ціни, певно китайська... :sad:
     
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Мені подобається порядок в Німеччині, у них нічого просто так не викидається. Пластикові пляшки не викидаються, а здаються в магазин за кілька центів на утилізацію, кожен вид сміття має свій ящик. ялинки, які постояли на різдвяні світа не викидають, а також використовують, здається на опалення.А вітряки,які видобувають електроенергію,вони вже всюди в Європі є, чого ми так відстали??:girl_sad:
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ми та екологія

    Ще минулого року читала про це все, бо думали купити штучну. Там на тих гілочках цинк лишається і ще якась мара, пил із різних хімічних елементів. І з легенів або не виводиться, або дуже довго. Ще може астму викликати. Тому якщо купувати штучну, то не роблену в таких країнах типу Китаю, або купувати живу, яку до Різдва спеціяльно виростили. Тут ялинки спеціяльно вирощують, то ж ми купуємо живу.
    Крім того, тим, хто робить штучні ялинки, треба їх продати. Відповідно вони й будуть проштовхувати кампанії проти купівлі живих. Однак у статтях, які читала, говорять про те, що поки ялинка для зрубу виросте, вона принесе багато користі для навколишнього середовища. І шкоди від виробництва однієї штучної набагато більше, ніж від зрубу кількох живих. Тобто фактично навмисне насадження ялинок для Різдва є корисним для планети й говорення про "вбивання живої рослини" виникає під впливом комерційних інтересів виробників штучних дерев. Так що я за живі, але обов'язково вирощені для цієї нагоди.
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ми та екологія

    Та бо у них фарби там дуже неякісні.

    Тим більше що їх потім забирають на переробку. У нас в місті навіть оголошення висить, що з 3 по 20 Січня що-середи забирають живі ялинки. Приїзджає така велика машина і зразу змелює ялинку на тирсу, а з тирси будемо мати папів.