На сайті Фонду гарантування вкладів розписано дії під час ТА: http://www.fg.gov.ua/faq/ І тут задають подібні питання: http://minfin.com.ua/company/delta-bank/review/68731/
Я туди не ходю . Інфу про банки з ТА перевіряю на сайті ФГВФО. Але вчора по обіді і там вже висіла об"явка. Так що валютні депозити будуть виплачувати по вчорашньому курсу НБУ. За то не филюйтеся, вони Вам того не подарують точно. Швидше за все, протягом дії ТА будете гасити, як і гасили (в їхню касу). А потім - залежно від результату ТА - якщо банк вирулить, то понятно; якщо ні - то в касу іншого банку (Вас повідомлять, якого). По законам жанру, за місяць-півтора розпочнуться виплати фіз. особам. Тоді і отримаєте. При умові, що сума на Вашій картці більше 10 грн і менше 200 000 грн. (Суми до 10 грн не відшкодовуються).
вчора по новинам передавали,дуже довго думали...вже попрощалась умовно,але надія велика... а як з % ? в мене % окремим рахунком пішли від грудня 200 000 грн. то на одному рахунку чи загальна сукупність на прізвище? щодо євро,треба тільки євро,не хочу ту гривню...бо занесла їм валюту...може переоформити і тримати далі до кращих часів чи краще забирати поки даватимуть?
200 000 це загальна сума по всіх рахунках (депозити+% по них+ карткові+ всі решта). Всі суми повертаються з ФГФО ЛИШЕ у гривні по курсу на день введення в банку тимчасової адміністрації (такі умови ФГФО). Якщо банк ліквідовують, то відповідно ви вклад не переоформите. Якщо будуть віддівати, то радила б забрати те що дають.
Якщо не помиляюсь, то і під час ТА (не плутати з ліквідацією!) вже немає змоги переоформляти вклади. Кошти після закінчення терміну дії вкладу "впадуть" на спеціальний рахунок і чекатимуть часу, коли будуть дозволені виплати. А під час процедури ліквідації 100% не буде нічого лонгуватися. Ще проконсультуюся з колегами, що буде з вкладом, якщо тимчасовий адміністратор приймає рішення про те, що банк продовжує працювати. Бо коли в проблемному банку розпочинаються виплати всім фіз. особам, то виконуються відповідні бухгалтерські проводки. Валютний вклад конвертується в гривню теж спеціальною проводкою (перед тим, як Вас повідомлять про те, що розпочалися виплати). Тобто по факту на момент початку виплат Ваш вклад вже гривневий, Вашої згоди на це не питають. Спробую з"ясувати, чи можна його потім назад в валюту конвертнути в разі оздоровлення банку і по якому курсу це можна зробити.
А ще підкажіть - якщо сума вкладу більша 200 000 грн, тоді різниця пропадає чи як? І валютний курс дивитись на сайті нацбанку?
Показники валютного ринку Офіційний курс гривні до іноземних валют з 14.00 03.03.2015 100 Доларів США 2482.0658 100 Євро 2786.6153 тобто 27,87 грн. рахувати? 12,02 та 26,02 прийшли гроші...значить % уже не нараховуватимуться від учора? 4 днів пропали,так? а сам Дельта буде проводити оплату? бо коли луснув Біг Енергія,моя мама забирала з Привату,не пам*ятаю тої історії і уже немає в кого спитати в тому питанні дуже прикро,просто розвели,як ло*ів,поклала валюту...отримую гривню,яка нічого не варта уже і знецінююється з кожним днем...євро тепер доведеться купувати по 40,а можливо і більше буде коштувати,пропонують набагато меньше і то невідомо коли буде. Однозначно гроші до багатьох банків України не повернуться ніколи і довіра теж. Я співчуваю людям,які мають багато...одна знайома судиться,у неї 32 тис.дол. І ту козу Гонтареву не один житель країни проклинає...на тобі,лети гривня.... і я не розумію,чого її тримають на тій посаді...списати на війну таке,уже не вдася...де реформи? одне обмеження по операціях з валютою. був долар по 10...я вагалась,стояла з тою гривнею біля каси...брати долар по 10,80 чи ні...тупорила короче а Яцинюк говорив,що будем жаліти,якщо будем скуповувати і особливо шкодую,що понесло мене в Дельту на депозит по 25 нас таких багато
Відповідь на сайті Фонду: Тобто якщо після ТА буде рішення про ліквідацію банку, тоді суми понад 200 тис. можна буде повернути (індивідуально звертатись до Фонду і чекати продажу майна банку).
Типу не пропадає, а задовільняється в порядку черговості (через виставлення вимоги в судовому порядку, якщо не помиляюсь). Ніби коли всім всім фізикам все, що до 200 тис. повернуть, якщо в банку ще лишаться гроші, тоді задовільняють інші вимоги в порядку черговості (десь вище в темі давала посилання, зара не маю часу шукати на сайті ФГВФО). Фактично - так, пропадає. Ну бо ніхто не признається, лишились гроші чи нє. Краще ж їх прилаштувати з користю (поближче до кишені). Ой, що це я таке пишу? Чула, що є спеціально обучєнниє люді, які за % повертають такі безнадійні суми. --- дописи об"єднано, Mar 4, 2015 --- Це буде визначено Фондом. Якщо Дельта матиме бабло, буде сам вертати. Якщо ні - то буде вертати Фонд через каси іншого банку. На сайті ФГВФО вся інфа буде, думаю, не швидше, ніж за місяць часу.
P Є така теорія, а на практиці з відомих мені випадків, і з власного досвіду в тому числі, цього добитись не виходить( Особливо, зважаючи на те, що дуже часто майно таких банків орендоване. Проте пробувати повернуті ці гроші варто, а раптом...
Читаю історії про банки і так мені людей шкода... Отут, взагалі, якась дика історія: вкладників 2 рази обмішулили з грошимаhttp://from-ua.com/articles/341382-razvod-po-dvoinomu-standartu.html
ось загальні роз яснення ФГВФО щодо сплати кредиту в таких банках: Здійснити перерахування коштів на погашення кредиту можна через головний офіс або будь-яке інше відділення неплатоспроможного банку. Це можна також зробити через головний офіс або відділення будь-якого іншого банку. Для того, щоб кошти були зараховані саме на погашення кредиту та/або процентів за користування кредитом, необхідно правильно вказати призначення платежу, коректні платіжні реквізити банку одержувача та іншу інформацію, яку необхідно зазначити відповідно до законодавства та договору. Після початку ліквідаційної процедури позичальники банку мають сплачувати заборгованість та інші зобов’язання перед банком на накопичувальний рахунок, реквізити якого розміщуються на сайті банку в мережі Інтернет та на сайті Фонду.