Відповідь: Юридичні квартирні питання Узаконюємо також. Вимога вашого жеку по букві закону - наш повірив на слово, але завіряти згоду треба в присутності сусіда . до речі, деякі комісії вимагають, щоб на згоді власника-сусіда була також згода і підпис всіх співвласників власників (хто там має офіц. Прописку у нього).пишу про всяк вмпадок, щоб вам бігати двічі не довелося тьху-тьху
Відповідь: Юридична консультація Дівчата, порадьте з чого почати розмотувати клубок! Отже суть таке: живемо ми в двохповерховому будинку з 3 квартир. Минулого року сусіди ініціювали створити ОСББ. Що було і зроблено. Тепер маємо невеличку суперечку щодо забудови нашого спільного подвір'я. А саме щодо побудови гаража. Один сусід вже без дозволів поставив безфундаментний гараж (залізний). Інший сусід теж має площу на гараж, але там стоїть стара шопа-халабуда, де його мама тримає городній інвентар. І, очевидно, щоб не конфліктувати з матір'ю, він вирішив тишком-нишком розчистити нашу частинку території (умовно нашу - бо ніде і ніхто не ділив подвір'я) і ставити там машину (може і гараж згодом - ще не питали). Ніхто з нас документів чи дозволів не має на забудову подвір'я. Отже, цікавлять мене такі моменти: 1. яка процедура оформлення дозволу на будівництво гаражу? які в нашому випадку є правові аспекти? чи є тут нюанси, враховуючи що ми є ОСББ? 2. як я юридично можу обгрунтувати своє право на третину подвір'я (чи воно взагалі є)? чи повинен сусід свою будь-яку забудову погоджувати з нами? і взагалі на що посилатися при розмові з сусідами (хочеться уникнути безглузду звичайну словесну перепалку між "люблячими" сусідами). Дякую за допомогу!
Відповідь: Юридична консультація Встановлення будь-якої конструкції (чи то переносного гаража чи капітального) передбачає користування земельною ділянкою, на якій така конструкція розміщена. Дізнайтеся, чи є у Вашого ОСББ акт про право власності (або користування) ділянкою, що є прибудинковою територією. Швидше за все, немає, оскільки процедура одержання такого акта є складною. В такому разі земельна ділянка є комунальною власністю, перебуває у віданні міської ради. Для того, щоб користуватися нею потрібно укласти з міською радою договір оренди земельної ділянки. Так як ця процедура теж є дууже трудомісткою + за користування потрібно платити, швидше за все сусіди, які встановили гараж такого договору не укладали. При виявленні самовільно встановлених конструкцій на ділянках без укладення договорів оренди міська рада звертається до суду про знесення таких. Тому можете повідомити про цей факт міськраду, а вона щонайменше винесе попередження сусідам.
Відповідь: Юридичні квартирні питання Порадьте в ПП хорошого юриста в справах виписки з квартири особи, що не проживає більше 15 років, без її згоди. Чи то можна до державного юриста звернутись? буде з них толк?
Дівчата, ситуація наступна. Я дізнався що у моїй квартирі незаконно прописана людани більше 7 років. Квартира знаходится у державній власності, головним квариторо наймачм була Мати, яка померла. Як мені стати головним квартиро наймачем, і як мені виписати незаконну прописану людину. (яка приходилась чоловіком моїй Матері)
А він там живе? Просто якщо людина не живе більше 3-років там, то можете цю людину виписати, за наявності свідків. Якщо ні, і прописані лише Ви і , то права у вас однакові, оскільки
@Rydik, чому Ви вважаєте, що він там прописаний незаконно? Якщо він був законним чоловіком Вашої мами і вона туди його прописала - все законно і він має однакові з Вами права проживати в цій квартирі. Законно Ви ніяк його виписати не можете.
@Rydik Якщо квартира не приватизована, то мати, як основний квартиронаймач, мала право прописати його без вашої згоди.
Купуємо квартиру. Продавець володіє нею на підставі договору довічного утримання (хресна померла, після чого залишилась квартира). Спершу домовились провети процедуру купівлі/продажу в одного нотаріуса. Вчора продавець дзвонить, каже, що цей нотаріус вимагає робити витяг з реєстру, а інший нотаріус каже, що достатньо лише того договору+оригінал свідоцтва про смерть екс-власниці. Витяг той займає до місяця часу+грошей, тому вона пропонує оформити купівлю у іншого нотаріуса. Насторожує мене та ситуація, може хтось порадить як тут варто вчинити? Чи не може то бути якоюсь схемою шахрайства? Дякую!
Ми так і робимо, консультуємось зараз у різних нотаріусів, читаємо закони. Просто я не раз бачила що тут дівчата давали дуже чіткі юридичні поради, вирішила ще тут запитатись.
Я не спец, але, на хлопський розум: Скільки часу пройшло від смерті тої хресної? не знаю, що дає той витяг, але можливо, можуть з"явитися ще якісь спадкоємці і оскаржити той договір довічного утримання? В нашій країні заповіт, наприклад, оскаржують...
чи можу я виписати людину через суд, яка не проживає в квартирі більше 6міс. (живе за кордоном) але має частку в даній квартирі (приватизація)? яку позовну заяву писати - зняття з реєстрації, визнання втратившим право користування житловим приміщенням чи цих 2 в 1 ПЗ. порадьте діючі юристи, бо я вже відійшла від професії