Готуємо паску

Discussion in 'На кухні' started by Olenka, Apr 22, 2008.

Tags:
  1. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Пропоную поділитися рецептами паски.

    Паска з цукатами

    :clapping:
    Смачного!

    Переписи пасок:
    Марусі-мами (паска)
    Баба львівська - Дарія Цвек
    Дани
    Ksani
     
    Last edited by a moderator: Apr 9, 2015
    • Подобається Подобається x 19
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  2. innamorata

    innamorata Well-Known Member

    Даночко, може ще будете тут. Бо в четвер збираюся ще одну порцію пекти. Як 1,200??? в рецепті тому що в шапці пише кілограм, а перечитала пів теми, то дівчата пишуть про півтора..... В мене пішов кілограм плюс столова ложка клейковини. Хоча паски ніби нормально піднялися, але аж таких високих куполів не мають. я щось не так зрозуміла з рецептом???? може то що склянка в мене на 200г, а вже потім дочиталася що Ви міряєте 250-грамовою, тобто десь пів літри молока. але все одно ті 100г не можуть на себе взяти ще пів кіло борошна. І тісто в мене досить важко мішалося, а потім як додала масло(доречі не топлене а просто дуже м'яке) і все решта, то тісто аж рідкувате стало.... але все одно мені по консистенції дуже правильне було. хоча о відставання від рук я не домісила....
     
  3. Дана

    Дана Well-Known Member

    При такій кількості жовтків, величина яйця грає велику роль, добре домашнє яйце воно ж немаленьке і відповідно загальна кількість рідини в тісті більша, ще грає погода роль, при сирій погоді у мене тісто бере більше борошна, ну і саме борошно також. Одне буде ріднути і ріднути інше навпаки поглине менше рідини. Я минулого разу відміряла чітко 1 кг, і ще окремо пару склянок по 100гр щоб точно знати скільки борошна пішло. І ще моя мама дає більше борошна і тісто в не крутіше, вона його може висипати на стільницю і там місити, я даю менше тобто +-1000-1200гр, і тісто моє рідше,я своє тісто можу замісити тільки в тазику, на стільниці воно мені розтечеться і буде постійно липнути. По смаку мені моя більше подобається:girl_crazy:
     
  4. bobcat

    bobcat Member

    Прошу поради досвідчених господиньок))). Два рази пекла пасочки, обидва рази пасочки мали нерівний край, кособокі. Коли вдруге пекла, ставила посередині деревяну шпажку, вийшло трохи краще, але не дуже. В чому причина?
     
  5. Дана

    Дана Well-Known Member

    Дуже можливо що в духовці,нерівномірний нагрів, з однієї сторони гріє більше.
     
  6. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Капут, в мене завжди будь яка випічка, зі сторони задньої стінки швидше припікається. То що мені тепер з пасками робити??
    В цій духовці пектиму вперше.
     
  7. Дана

    Дана Well-Known Member

    А яка у вас духовка електрична? чи газова? може є конвекція?. Можна спробувати як ми колись зі старою газовою плиткою, взяли стару форму для запікання невелику, насипали в неї добре промитого піску і поклали на дно на ту сторону яка більше пече, та бритванка з спіском як розсіювач працювала.Той пісок попередньо треба добре прожарити щоб запах зайвий вийшов. Але вам би попередньо щось спекти інше, випробувати. А ще раніше у нас на дні духовки лежала плитка керамічна без глазурі має ту саму дію.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Саме електрична. Я щось навіть не знаю що таке конвекція..
    --- дописи об"єднано, Apr 26, 2016 ---
    О, вже в неті знайшла значок конвекції,думаю що вона в мене є:)
    І що, якщо включу на конвекцію, то мали б паски вийти рівномірні? А шпажку, як писали вище вставляти, чи вже не треба?
     
  9. Дана

    Дана Well-Known Member

    Ні не треба шпажки,конвекція це гаряче повітря буде ганяти по духовці, і випічка має рівномірно пропікатися
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Скажіть будь ласка, конвекцію вмикати на весь час випікання? (я дожилась до такого нарешті але ще не знаю, як з тим поводитись ).

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
  11. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    В мене нема такої опції, бо в мене стара газова духовка, де ше й градуси наставляються на воко:girl_crazy: і пасочки таки так, щороку виходять з не ідеальними чубчиками, але то дуже легко маскується глазурью і посипкою і ніц потім не помітно.

    дівчатка... а дівчатка, якби ви знали як я вже ждю того четверга, щоб розпочати процес.:girl_dance:
    І хоч кулінарії та випічки в мому житті під зав"язку вистарчає, але цього дня я з приємним трепетом чекаю щороку.
    Печу паску за рецептом Дани вже який рік. Ще ніколи не підводив.;)
     
    Last edited: Apr 26, 2016
    • Подобається Подобається x 4
  12. Farbovana

    Farbovana Метушлива та непосидюча)

    я включала на весь час.правда випікала той раз не пасочку.
    то дуже корисна штука.
    --- дописи об"єднано, Apr 26, 2016 ---
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    В верху теми є, гляньте.
    Є рецепт від Дани і не тільки.;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Sweet sunflower

    Sweet sunflower Well-Known Member

    ТРАДИЦії ТА СЕКРЕТИ ПРИГОТУВАННЯ ПАСКИ В УКРАЇНІ
    [​IMG]
    Свято Воскресіння Христового завжди відзначалося в Україні як найвеличніше, найурочистіше свято, недарма мало назву – Великдень. До нього старанно готувалися. Упродовж Великого посту люди намагалися очиститися духовно, а напередодні свята до Страсного четверга – навести лад у хаті, на подвір’ї, щоб усе було вичищене, вимите, побілене. А вдосвіта цього дня, до сходу сонця, прагли обмитися «незайманою» водою, тобто тією, якої ще ніхто не брав того дня з колодязя, а то й скупатися в річці, бо вірили, що так можна убезпечитися від хвороби чи вилікуватися.

    Пекти паски ( їх ще називали папушниками, бабами ) розпочинали теж у четвер. Це було справжнє священнодійство. Господиня одягала чисту сорочку й бралася до роботи. Замішували тісто зазвичай опарним способом, коли тісто підходило тричі, господиня промовляла: «Господи, благослови Своїм Духом Святим !» і виробляла паски. За українською традицією, зверху на них із двох смужок викладала хреста, чи голуба. Пасок випікали багато: не лише для членів своєї сім’ї, а й для вбогих.
    Паску пекли раз на рік, тож кожна господиня намагалася зробити її найпухкішою, найсмачнішою, кожна мала свої рецепти, які передавалися по роду. Було, що замішували на 130 яйцях. У наш час рецепти спростили, однак побожне ставлення та головні правила приготування цього ритуального хліба збереглися.
    По-перше, борошно треба брати високоякісне, сухе, добре його просіяти. Місити слід довго, ретельно ( колись казали, що тісто потрібно 300 разів ударити, щоб гості 300 разів похвалили ). Тісто має тричі зійти: коли вчиняється опара, замішане тісто, тісто у формах. Протягом усього процесу приготування та випікання пасок забороняється голосно говорити, стукати дверима, влаштовувати протяг, бо тісто дуже ніжне й на все реагує. А виймати паски слід у подушки, застелені рушникам щоб не прим’яти вершечок.
    Отож, берімося за приготування пасок, звісно, попросивши помочі в Бога.

    Паска на опарі
    1 кг борошна, 0,5л молока, 6 яєць, 50 г дріжджів, 300 г масла, 400 г цукру, 5 г солі, 150 г родзинок, 50 г горіхів, 50 г цукатів, ваніль – пачечка.
    300 г борошна заварити гарячим молоком і добре розтерти, аби не було грудочок. Масу остудити, влити розведені теплим молоком дріжджі, добре вимішати й поставити в тепле місце, накривши рушником. Як підійде, додати розтерті з цукром та ваніллю жовтки, сіль, решту борошна й добре вимішати. Потім покласти збиті до густої піни білки, продовжувати місити, поки тісто не стане відставати від стінок посуду. Поставити в тепле місце, щоб підходило.
    Коли тісто збільшиться в об’ємі вдвічі, влити тепле масло, покласти підготовлені родзинки, подрібнені горіхи, цукати, добре вимішати. Не чекаючи, поки тісто підійде, викласти в змащені форми так, щоб воно займало не більше половини висоти, а коли підніметься на три чверті форми, поставити в не дуже гарячу духовку на 1 годину.

    Папушник столітній
    1,5 склянки молока, 8 склянок борошна, 100 г дріжджів, 1,5 склянки масла, 15 жовтків, 7 яєць, 1,5 склянки цукру, 200 г родзинок, 200 цукатів, до смаку солі, ванілін.
    Половину просіяного борошна всипати в каструлю, заварити гарячим молоком і гарно розтерти. Коли остигне, додати дріжджі, розведені в теплому молоці до густоти сметани, вимішати й поставити в тепле місце. Як підійде, додати добре розтерті жовтки, збиті яйця й потроху всипати решту борошна. Місити тісто, аж поки воно не відставатиме від рук. Тоді додати цукор, тепле масло, сіль, ваніль, вмісити їх, далі родзинки, якщо є, цукати, знову тісто вимішати. Коли знову підійде, викласти його в форми на третину об’єму, а як підійде на три чверті форми, обережно поставити випікатися, попередньо змастивши яйцем, на 1,5 години.

    Паска звичайна
    1 кг борошна, 2 склянки молока, 10 жовтків, 200 г масла, 200 г цукру, 50 г дріжджів, 0,5 ч. л. солі, 100 г родзинок, цедра з половини лимона.
    Дріжджі розвести в теплому молоці з 1 ст. л. цукру та 6 ст. л. борошна, поставити, щоб підходило. Коли розчина почне бродити, додати її в миску з борошном, а також добре розтерті з цукром жовтки, сіль. Місити до появи пухирців, улити розтоплене масло й місити, поки тісто його не вбере. Тоді додати цедру та підготовлені й пересипані борошном родзинки, вмісити їх і поставити тісто на вистоювання.
    Коли тісто збільшить вдвічі, розкласти у форми, заповнивши їх на третину. А як добре підійде, змастити верх збитим яйцем і поставити в нагріту до 190 - 200 С духовку приблизно на 45 хв.

    Паска прозора
    2,5 склянки борошна, 8 жовтків, 0,5 склянки цукру, 50 г дріжджів, 1 склянка молока, 100 г масла, дрібка солі.
    Розтерти жовтки, влити молоко з розведеними дріжджами, всипати порціями борошно, цукор, добре вимішати, поставити в тепле місце й дати підійти. Далі влити розтоплене масло, знову вимішати, щоб тісто відставало від рук. Заповнити змащені маслом форми на третину, прикрасити. Коли підійде, помастити верх жовтком і поставити в піч.

    Сирна паска, як і звичайна, готується теж лише раз на рік, щоб вона вийшла смачною, сир має бути дуже свіжим і добре віддушеним.

    Сирна паска нашвидкуруч
    500 г сиру, 2 жовтки, 2 - 3 ст. л. сметани, 100 г цукру, на кінчику ножа солі, 100 г родзинок, цедра, ваніль для запаху.
    Сир перетерти через ситечко чи змолоти на млинку для м’яса, добре розтерти жовтки з цукром і змішати з сиром, додавши всі зазначені складники. Добре вимішану масу розкласти у формочки з - під йогурту й поставити на добу вверх дном на сітчасту підставку, щоб стікала сироватка, в холодне місце. Подаючи, обережно вивільнити з посудини на тарілку.

    Сирна паска з родзинками
    Розтерти, послідовно додаючи складові, 800 г перетертого сиру, 1 склянку цукру, 200 г сметани, 200 г вершкового масла, 3 - 5 круто зварених жовтків. Додати 0,5 склянки родзинок, 2 пачечки ванільного цукру, добре вимішати, викласти в мокру марлю, тоді у форму, накласти гніт, поставити в холодне місце на 2 доби.

    Сирна паска з сирими жовтками
    500 г сиру, 150 г масла, 2 сирі жовтки, 200 г цукру, 100 г родзинок, 3 ст. л. сметани, ванілін.
    Сир перетерти крізь сито, масло розм’якшити, жовтки розтерти з цукром до пухкої маси. Усі складові з’єднати, обережно перемішати, викласти в серветці у формочки з дірочками в дні, а зверху – невеликий гніт, витримати в холодильнику 10 - 12 годин.

    Сирна паска з горіхами
    кг сиру, 100 г вершкового масла, 4 яєць, 100 г вершкового масла, 1 склянка цукру, 1 склянка сметани, 0,5 склянки горіхів, ванілін.
    Сир перетерти крізь сито, додати цукор, яйця, масло, ванілін, підсмажені перемелені волоські горіхи, сметану. Ретельно вимішати, викласти у форму й накласти гніт, щоб стекла сироватка. Джерело: інтернет.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Дана

    Дана Well-Known Member

    Так на весь час, тільки зверніть увагу що температуру якщо включаєте конвекцію слід виставляти на 10-15 градусів менше ніж без конвекції.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    @Дана , а де можна купити ту клейковину? Я не знаю чи вона мені треба, якщо чесно. В мене борошно Богумила, добре воно буде? Що скажете?
    @jalla , в мене теж вже руки сверблять))
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    @Дана я вже 4-ий рік пектиму за Вашим рецептом, скажіть, чому тісто так зле росте? то нормально чи я щось не так роблю?
     
  18. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Нагадайте будь ласка, цукати потрібно замочувати, як родзинки, перед тим як додавати в тісто?
     
  19. Дана

    Дана Well-Known Member

    Богумила добре борошно, не потрібно вам клейковина.
    П.С купую її в неті все для випічки.
    --- дописи об"єднано, Apr 27, 2016 ---
    Чесно не знаю, в мене тьфу-тьфу добре росте, придивіться до дріжджів, не беріть екстра, беріть звичайні, я останні рази брала Криворізькі в сільпо - добре піднімають паску, якщо завжди погано піднімається дайте на цей раз не 100 грамову пачечку а 100+20грам. Попередньо просійте і прогрійте борошно, в таз в якому будете замішувати тісто просійте борошно, включіть духовку на 80 градусів і поставте таз в духовку, поки будете відділяти жовтки борошно і таз прогріється, тільки щоб гаряче не було)))). Яйця вийміть з холодильника за пару годин щоб були кімнатної температури. Замісили тісто, і для першого підходу накрийте таз харчовою плівкою і зверху кухонним рушником і все це разом в виключену прогріту теплу духовку.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Минулого року в нас тісто не хотіло взагалі рости - бо було загарячо, переставили в інше місце то зразу пішов процес.
     
  21. Дана

    Дана Well-Known Member

    І таке може бути, хоч це рідкість, частіше зустрічається що не хоче рости від протягів, холоду чи сирості.
     
    Last edited: Apr 27, 2016