В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
95а по 18.50 на улюбленій заправці, на інших 19.50-20.00 Взяла з/п 400 грн, на 300 заправила машину на 100 грн купила 2 лотки яєць( і гроші ся скінчили, а відпахала 2 дні
Не на захист бабульок, що продають молочку за курсом долара- дівчата, та вони піднімають ціну і спостерігають, купують люди чи ні, це ж ринок, попит породжує пропозицію, якщо будуть купувати сир по 50 грн, то будуть так і продавати, не будуть купувати по такій ціні, будуть спускати, бо продати ім всеодно треба. І це нормальна тактика ведення бізнесу
Громадським вкрай рідко сама користуюсь але далеко не піду- моя свекруха, з далееекого забитого податками села на Перемишлянщині на меньше ніж 100 будинків. Там господарок, де по 3-5 корів було десь три роки тому половина, сьогодні такої нема жодної(здебільшого свинарництвом тепер промишляють). Так тим людям до Львова не вигідно везти молочку, хіба ще городину, чи курку/качку/кріля якого в торбу брати, бо заробток такий, що якраз хату обігнати. А ці торби тарабанити- руки тим жінкам обриваються від ваги, повірте. І, так, вони сиром годують курей, а молоко випивають поросята і телята. Ех, тяжка праця в хлібороба.... і невдячна.
Мені того не треба розказувати. В кращої подруги мама в селі тримає чотири корови, скількісь там свиней, коня - і з того всього живе. Вкалує так, що світу Божого не бачить і ніколи не має грошей. Я ж писала, що не проти адекватної ціни на с\г продукцію, можу навіть погодитися, що вона в нас занизька і вартує підняття і мало ціниться (просто цін не знаю). Але це не виправдовує мотивацію здорожчання через долар. Не можна просто більше заробляти за рахунок інших, в кого прибуток не збільшився, тільки тому що тобі тепер треба більше.(( Піднттям цін на орендоване житло всі обурюються - а в деяких орендодавців це також єдине джерело прибутку, а долар піднявся і продукти здорожчали... До речі, якщо я інколи попадаю на ринок і купую щось а бабульок - я ніколи не торгуюся, саме тому що шкодую і поважаю їхню працю.
Ну, а чому люди з села мають продавати с/г продукцію не за курсом долара? Вони що в іншому світі живуть? За ті гроші вони ідуть і купують все необхідне по тих же цінах, що і ми, тому відповідно за свою працю вимагають більше. І нам би не помішало попіднімати з/п відповідно до того курсу, тільки не завжди то від нас залежить. А в них там все в їхніх руках, от вони і поступають як їм зручною... Ну, зараз і магазинна сметана, молоко все піднялося в ціні, то якщо порівняти ціни на домашню продукцію, то не така вона вже й відносно того магазинного дорога. Єдине, що от тару і спосіб продажу (маю на увазі брудні прилавки, сир, в який всі пальці пхають і т.п.) того всього свого давно вже пора змінити. Мені для прикладу магазинне якось приєніше купувати, хоча я знаю шо то хімка.
Так я ж не про те, як зручно, а про те, як правильно.)) Вони на виготовлення свого продукту доларів не витрачають - ну то їхня продукція не повинна від нього залежати. Ми ж також купуємо продукцію по тих же цінах, що й вони, але ж зарплати в гривнях і їх ніхто не піднімав. Я писала вище про знайомого підприємця - я його за непідняття цін дуже поважаю, він розуміє, що люди заробляють в гривнях і свідомо відмовився від прибутку, по суті, збіднів разом з нами.
щодо с\г продукції. Врожай, який продають збирають раз на рік, а жити треба цілий рік. Так само як і годувати коників, козиків і корівків))) замкнутий цикл в них. Ручка шкільна перова, з відкритим пером, Шнайдер - 38 грн, це в Винниках. мій школяр таких 5 за рік ламаєз закритим пером 50. (((
Якщо так можна сказати, а в людини , котра працює офіційно виходу нема, бо скажеш щось типу "а долар виріс, а з/п ні"- пошлють куди знаєте. В нас кожен тримається , як реп"ях за д..у тої роботи і боїться слово мовити в свій захист. Так і живемо і головне- нарікаємо тихонько.
Ну то чого ми цінам на житло на відпочинку обурюємося... Їм тоже потім з тих грошей жити цілий рік.)) Я всіх розумію і шкодую - але мусять бути якісь закони ціноутворення... Карочє, я втомилася сперечатися, йду я отсєль. --- дописи об"єднано, Feb 11, 2015 --- Оце то точно! Я б ні в жисть не купила в бабульки молоко в пластиковій пляшці - хз, а може, вона їх на смітниках позбирала...
Та ну, я вже сама не знаю як то правильно. Зараз такий час, шо кожен ковдру тягне на себе)), всім важко і кожен крутиться як може. Для прикладу, роздумую над відновленням кулінарної теми на ДП (ну, то так, в далекому майбутньому, якшо всі живі-здорові і мужа демобілізують)). З цікавості глянула на ідентичні темки дівчат і мдямс, прифігіла я трошки. Дівоньки, ріспект і уважуха, шо не змінюєте ціни, але ж продукти виросли по цінах ого-гооо. А намахатися коло того треба як не знати шо. Я добре знаю який виробіток від того лишався, а що ж лишається тепер. Дійсно совісні дівчата, бабулькам з с/г продукцією було б на кого рівнятися.
Саме так.)) Коли я просила восени про прибавку до зарплати - я ніц не говорила про долар і ціни. Я мотивувала то своїми досягненнями - теперішніми і тими, які планую. Так я про то і здогадуюся.)) ну бо більшості де ще їх брати??? --- дописи об"єднано, Feb 11, 2015 --- ну так я ж за справедливість, а не за перетягування ковдри)) ти також в рік Собаки народилася - також повинна мати загострене почуття справедливості))) І я про те. Бо дівчата розуміють, що заробляють замовниці також в гривнях і піднімають ціни лише вимушено, за що їм респект.
Я тепер коли викидаю пластик на смітник, проколюю ножиком. Ну, а шо... так би кожен робив, може б збилися з тої ідЄї лити молочку в використані пластикові пляшки..
Дівчатка, я писала виключно про молочку. Якраз на іншу с/г продукцію, де тре орати/обробляти/сіяти/піддобрювати ціни такі смішні, що плакати хочеться. По чім кіло картоплі чи буряка, бачили? А в гуртовій закупці після збору врожаю - це просто здирництво і знущання над селянами. В дитистві проводила в селі мало не ціле літо. Не тре бензину і баксів, щоб прогодувати корову. Максимум - заплатити за коня, якщо сіно потрібно привезти. Мій дід мав сіножать за хатою, носив в вереті (така шмата, кріпиться за спиною). Тобто в грошовому еквіваленті мій дідусь не витрачав на корову ні копійки. Але це ацька праця, я бачила це на власні очі. І мова не про те, що мають задарма віддати, а про те, що дівчата писали, що підняли ціну, ссилаючись на долар. Дякую Богу і моїм досвідченим колегам, маю дуже акуратну бабцю на Добробуті, купую в неї молочку вже кілька років, вона стандартно влітку ставить нижчу ціну, потім поступово піднімає її ближче до зими. Останній раз, тиждень тому, брала в неї сир по 30 грн, і посилань не долар від неї не чула. Мій перший допис в цьому ключі стосувався того, що корівки їдять сінооо. Стандартно останнім часом тут, перекрутили і виставили злобною скнарою, яка звинувачує бідну бабульку в тому, що маю ЗП в гривнях. *** поставити 100 плюсів: Усьо. Ухожу, ібо нема смислу переливати з пустого в порожнє.
Я зминаю пляшки. Типу як на бульбулятор для куріння трави. Ну і так вони менше місця займають, коли виносиш.
Обурюватися можна скільки завгодно, це нормально, ми зрештою так і робимо, добре знаючи, що ні на що не вплинем. А прив'язка взагалі то не так до долара йде, як до рівня життя. А цей рівень життя таки у доброі половини украінців впав дуже критично. Тому ця тема така популярна І щоб далі не офтопити, підкажіть добре борошно для домашнього хліба і де взяти оптом подешевше. І взагалі це зараз вигідніше пекти самій, ніж купувати магазинний, чи дорожче? Пам'ятаю були дискусіі раніше, а як тепер?
Ви бачили тільки літню частину, а корову треба годувати цілий рік. А буряки, а пшениця, а кукурудза - корова одим сіном харчуватись не може.
Навряд.)) Мова початково була про те, що деякі бабульки мотивували своє підняття ціни на молочку здорожчанням долара. А ми тут з того такий срач розвели.)) Так, підняли, але то було ще в листопаді.