В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Тю, та за стару нині біля нас хотіли по 7,50 грн, в "Рукавичці" по 7 грн. Колись як з грошима напряг був, то переходили на картопляне меню: смажена, варена, тушкована, зрази, печена в мундирах і така, деруни і т.д. по списку, а зара шо виходить, картопля- дороге задоволення. Принесла додому пару бульб, а двадцятка з гаманця полетіла. Реально, то вже ліпше взяти трошки фаршу, кулачок гречки і гречаників насмажити. І смачно і корисно. Реально, каша не буде- то точно, тільки консестенції трохи резинова, проте, коли давати в якісь рагу, то воно не сильно чути.
Відповідь: Домашня економіка. Я цієї зими вперше морозила кабачки - після розмороження були без смаку, якісь слизькі і просто стікали водою. Може я якось не так морозила? (різала кубиками, просушувала, морозила одним шаром на дошці і вже заморожені складала в пакет). Більше кабачки морозити не буду - як на мене, то тільки місце займають, а місця в морозилці мені цьогоріч було дуже замало.
Відповідь: Домашня економіка. то ще залежить від районного центру. не скажу за всі, але в бродах живуть мої батьки і я там прозріваю від цін після нашого арсену. на все - побутові речі, одяг, продукти, овочі-фрукти там на 1-2-3грн. вища ціна, а поки набереш торбу, то набігає не мала сума. потім вартість дороги - і втратити щонайменше півдня часу. а час нині дуже дорогий. не така то вже й економія виходить.
Відповідь: Домашня економіка. ого! А за світлофором, вже як до мене їхати, то там капуста молода по 7 грн А от помідори по 26грн
Відповідь: Домашня економіка. в Рукавичці молода капуста сьогодні по 7,25 ---------- Додано в 20:25 ---------- Попередній допис був написаний в 20:18 ---------- я морожу постійно всього і багато. Ніякого запаху немає ( звісно, якщо не морозити хімічні овочі). але кабачки-баклажани справді після розморзки по консистенції- ніякі. Тому їх використовую до перших страв або кидаю до збірних овочевих рагу.
Відповідь: Домашня економіка. Я морозила кабачки вже нарізаними скибочками-тільки треба побавитись,морозити розкладеними на дощечці щоб не злиплись...і потім смажити в яйці не розморожуючи, вони зовсім не розлазяться
Відповідь: Домашня економіка. Я навіть для цікавості не запитала, бо на Санті була така дрібнота, як горішки. Та ну, то ще зарано її купувати, хіба ні? Економніше і здоровіше обійтись. Я хотіла собі до салату вчора в сільпо чері взяти. Не економно, але захотілось. Добре, що глянула ціну - 75 грн/кг! То українські, як зазначалось на ціннику. Але ж дорогі! Салат був без помідорчиків, так-так.
Відповідь: Домашня економіка. Купляли в ашані заморожені кукурудзу ( зернята), фасольку, кольорову капусту,шпинат. Все ( якщо не помиляюся, купляли місяць тому) по 15 грн з копійками за кг. Дуже класно, і до рису і в тушкування, і в супи. По якості тільки фасолька не влаштувала, на відміну від всього через тиждень у нас в холодильнику має такий собі неважний запах((( на добробуті овочеві заморозки по...28 грн((( нам тільки за цим вже вигідно в ашан з"їздити.
Відповідь: Домашня економіка. а ми ще ні разу не купували ні огірків свіжих, ні помідорів,лише редиску і цибульку економія та й ьо ж ще хімія одна
Відповідь: Домашня економіка. Я минулого року наморозила декілька пакетиків таких овочевих сумішей (морква молода, горошок, цвітна капуста, броколі) з них гарно виходить додаток до будь-якої основної страви або сама страва з часничком...ммм. Цього року теж робитиму, + в планах шпинатні кульки, щавель порційно, чорниця, суниці, молода фасолька. Чи то купувати окрему морозильну камеру на всі мої заморожені хотілки?!
Відповідь: Домашня економіка. кусок м"яса-це завжди дорога, а от так щоб задурити-це дешевше. Я зрідка тушкую 1 кг м"яса, ми його з"їдаємо за 1-2 рази. А от з 0,5 кг можна зробити голубці, плов, чинахи. З одного курячого філе цілу миску макаронів з куркою та овочами. А якщо залишається жменька(200-300 грам) фаршу то виходять макарони по-флоцьки або гречка по-флоцьки. Кабачки та баклажани морожені не люблю, мені краще смакують в салаті "10"(консервація)
Відповідь: Домашня економіка. Вчора в Арсені картопля по 9,5 була, я просто в шоці. Взяла 4 штучки дітям - одна штука більше гривні коштуэ. От блін, дешевше капусти молодої купити і салату нарізати... Отправлено с моего PMP5570C через Tapatalk
Відповідь: Домашня економіка. Та, то точно, для м"ясоїдних членів сім"ї приходиться задурювати. сама себе отак задурюю)). Сміялися недавно з того, що треба їжу ховати від родини. Таки трохи треба , бо я і від самої себе ховаю))) сир, кубаску. А фрукти то взагалі. ех.. признаюсь: деколи йду і купляю два кавуни. Один потихому з"їдаю, а другий- разом зі всіма. З полуницями таке саме. Ховаю сама від себе, бо з"їм і про дітей не подумаю.
Відповідь: Домашня економіка. можна я тут кину рецепт "задуреного мнєса"?. Значиться так,була задача: 600 г м яса і 10 гостей, яких треба було нагодувати котлетами. Нагодувала, і ще 5 котлет залишился ( тобто у мене з того вийшло 15 котлет). Рецепт надибала тиждень тому і вже двічі опробувала ( сьогодні власне вже на гостях, які хвалили котлетки). Значицця так: перемелюємо 500-600 г м яса ( я брала шматочки двох різних видів- мала одну філейку курячу і додала телятину. можна робити з любого)+ 2\3 склянки вівсянки ( брала дрібного помолу пластівці)+2 яйця ( хоча . якщо яйця великі, то можна і одне)+0,5 склянки молока ( да, некошерно буде, а шо дєлать?)+ 1 цибулина+2 зубчики часнику+сіль+перець. Робим фарш. беремо 2 сирі картоплини і нарізаємо їх невеличкими брусочками ( сира картопля добре дасть ще потім свій сік)В паляничку з фаршу загортаємо один брусочок картоплинки, формуємо котлетку і викладаємо підсмажуватися. Коли котлетки трішки підрумяняться з обох боків, перекладаємо їх у жаростійку форму. Далі робимо соус: в сковорідку, де смажилися котлетки нарізаємо цибулину і теж підсмажуємо. Додаємо сюди склянку води, в якій розчинено трохи томатної пасти, ложка сметани або вершків та столова ложка муки. Доводимо то все до кипіння і заливаємо тим соусом наші котлети. Накриваємо кришкою і ставимо в духовку хвилин на 20.