В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. 100%,розкажіть як то так виходить, бо я видно ніц не розумію, бо нам на то все йде 3000,також 2-є дорослих і дитина, і економлю,сильно економлю,ніц лишнього не купую(але мяско завжди є), маю на увазі не балуєм себе з чоловіком йогуртами,фруктами,овочевими салатами(бо зараз дуже то все дороге), ліків в місяць певно на 300грн. нераз може піти, чи то шось не дочитала........... бо 500грн. вмісяцьна 2-х то для мене фантастика! чи то хіба тре на єдних макаронах "елєктрон" сидіти за 3грн. і "вуливі" ну тоді може.......
Відповідь: Домашня економіка. крупи теж беру на вагу, а макаронів тих їсти не можу чомусь....(((((((((((
Відповідь: Домашня економіка. Я їх до кінця не доварюю, а виключаю коли такі, трошки сируваті залишаю на пару хвилин постояти. Потім дууууже добре промиваю холодною водою.
Відповідь: Домашня економіка. бачу необхідність вас добре призвичаїла до того, крутитесь як можете) молодець! і чого ж ми маємо так бідувати поки ті багаті дядьки жирують, коли вже закінчиться та несправедливість??????????????? (купувала минулого місяця за останні 100грн. малій ліки, авоно прикотилось таке пузате, і каже йому віагру за 500грн. дати, чесно, готова була його там побити)
Відповідь: Домашня економіка. Про ліки... в мене чоловік бере ліки на роботі трошки дешевше, якщо комусь треба звертайтесь
Відповідь: Домашня економіка. дякую, буду мати на увазі, бо дитина само собою,а в мого хлопа вічно шось болить, як не голова то д..па,умудряється навіть літом застудитись........
Відповідь: Домашня економіка. Ще додам про каші - нам ще раніше хороша лікарка (але чула це не тільки від неї) не радила вживати вівсяну кашу, бо від неї накопичуєься слиз, який не потрібний організму. Багато є випадків, коли люди роками їдять вівсянку на сніданок, і потім мають проблеми з здоровям. Тоді хоч чергувати з чимось іншим треба. А от гречана каша корисна, дивно що у світі її так як у нас не їдять на гарнір (я дивувалась як взнала що за кордоном про неї майже не знають).
Відповідь: Домашня економіка. Как страшно жить! До речі, є різниця між вівсяними пластівцями і вівсяною крупою. Але ж темка не про корисність-шкідливість продуктів?
Відповідь: Домашня економіка. скільки живу, то чула тільки те, що вівсянку корисно їсти, тому і малій її даю!
Відповідь: Домашня економіка. Абсолютно з вами згідна. Але теми домашньої економіки це ніяк не стосується.
Відповідь: Домашня економіка. Бо гречка- то не злак. Це насіння. Єдина каша, яку ми інколи їмо. Всі злаки накопичуються в нашому організмі у вигляді слизу. Темка про економіку. Здорова їжа- економія на ліках. Тому і з цього кута дивимося. ---------- Додано в 21:47 ---------- Попередній допис був написаний в 21:42 ---------- Він мінерали вимиває, так? Та я за вас дуже рада, що у вас немає проблем зі здоров'ям. Ви тільки по одній собі судити будете? Я тут писала своє приблизне меню. ---------- Додано в 21:53 ---------- Попередній допис був написаний в 21:47 ---------- Вже кілька днів думаю про цю економію, і сьогодні в розмові з однією чудовою форумлянкою я таки дійшла до того, що економити я буду не на якості, а на оптових закупках. Ну і всілякі акції\поїздки в Польщу як буде вигідно і т.д. Ну тут так. А багато таких сімей йдуть жити на зйомну квартиру? Питаю, бо жодної такої сімї не знаю. Всюди полюбе чи хтось допомагає чи жінка в декреті підпрацьовує. ---------- Додано в 21:55 ---------- Попередній допис був написаний в 21:53 ---------- Мені от ще цікаво як люди до стоматолога ходять в режимі строгої економії. Мене ті походи вічно вибивають із колії.
Відповідь: Домашня економіка. Ой, не кажіть. Багато молодих сімей йдуть на свої хліба. І не завжди їм допомагають... Особисто в нас кредити-навчання рівноцінне зніманю житла і ніхто не допомагає.
Відповідь: Домашня економіка. економнішого режиму походу до стоматологів, як регулярні профілактичні візити, мабуть уже і не придумаєш. Ну і як тільки щось з являється- теж одразу в похід. Бо економія "там дірочка маленька, ще почекаю, зараз грошей немає", як показує практика, виливається у кілька разів дорожчий візит"на виході" та он теж тільки писала, у сусідній темці про меню. Що ті варіанти економного меню аж ніяк не "здорові". Вуглеводні економні меню "тримають" енергією, дають відчуття ситості. Але не діють зміцнююче на імунну систему і на роботу шлунково-кишкового тракту.Тому- або здорове або економне. Шукаю економно-здорове Не находжу варіантів окрім Так хоч виходить "відносно економне". Ну і плюс власні заморозки-заготовки з тих овочів-фруктів, що йдуть "по сезону" ---------- Додано в 19:15 ---------- Попередній допис був написаний в 19:10 ---------- думаю, не так багато людей нон стоп 365 днів на тиждень їдять одну вівсянку. Мої домашні вівсянку з фруктами на сніданок дуже люблять, але і то не 7 днів на тиждень. Зрештою, при багатьох лікувальних дієтах, вівсяні відвари їдяться тижнями як основне блюдо. Власне через слиз.
Відповідь: Домашня економіка. Та я й не кажу). Я просто питаю, бо маю саме такий досвід у своїх знайомих. Так і роблю. Чоловік теж. Все одно щось вибиває. Певно тому, що я морально не готова до цін на стоматологічні послуги.
Відповідь: Домашня економіка. Написала я приблизне меню на тиждень ( в екселі, по крутому, всєдєла ), причому не розділяла меню чітко на сніданок/обід/вечерю, бо часто можемо борщем спокійно і повечеряти і поснідати, чи їсти ввесь день сир, чи фрукти. Підрахувала що мені потрібно закупити для реалізу того меню в життя, з відносною вартістю, заокругленою в більшу сторону. Вийшло таке : в тиждень 700 грн ( з тф і інтернетом) з них : молочка 17%, крупи/мучне 12%, овочі фрукти 27%, м"ясо риба 21%, бакалія і інше 23%. Співвідношення гарне. не враховувала гігієну, поточні штучки-дрючки, імпульсивні театри/морозиво і т.д. Ну і отак, на вскидку, тільки на просту господарку йде 2800 в місяць Зараз витрачаємо більше, через відсутнісь планування, по типу "що приповзло в око в магазині впало те і їмо" . Тобто, а от захотілося , умовно, котлет, значить треба докупити того то і того то)). Завдання цікаве, тільки часу займає добряче, сподіваюся що буду чемна)) і зекономлю собі таки на ...політ в космос, як мінімум на нову куртку зимову ( дуже треба)
Відповідь: Домашня економіка. Прочитала всі сторінки теми. Маю таке питання: як економити, якщо чоловіка зп не фіксована, а від виробітку? кожен місяць інша картина маслом я в декреті. Отримую тільки дитячі. Що порадите? Донедавна, закупи робили в більшості в Польщі.
Відповідь: Домашня економіка. І мого теж від виробітку 2700-3200 середня. Раз була 3800, то я за місяць 4зуба полікувала А так, ми берем поточні, обов"язкові витрати+що кому треба постригти, полікувати Все, що лишається на їжу. 100-200 грн відкладаєм, мало, але хоч так. ---------- Додано в 23:10 ---------- Попередній допис був написаний в 23:09 ---------- меню в студію
Відповідь: Домашня економіка. Міняти роботу. Якщо мін виробіток не покриває мін витрати. А так- то виробити собі мін планку саме вашої сімї і все, що приходить вище цієї планки- відкладати і витягувати тоді, коли виробітку було менше мінімуму.