В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Чоловік з метою економії перепросив свій старий станок Мак3. Касети до нього набагато дешевші ніж до Проглайд. От питання де ви купуєте касети до станків? І чи користуються чоловіки дешевшими китайськими касетами? І питання насущне про колоти 20 ден. Які? Щоб і файні, і недорогі, і де купити?
В мене в Будинку Магазин Зер ГУд, то Соборна 3- так там ще якраз 20 денн був вибір по 35-40 грн шикрних німецьких колгот- направду чудових. Але господиня казала. що будуть по 50. То можна ще залишки купити
А хтось мав нагоду чи необережність скористатися засобами жіночої гігієни тампонами українського виробництва("Мальва")?Чи то я лише такий камікадзе.Побачила вчора в Ашані і вирішила протестувати. Чую, вилізе мені боком, але стало реально цікаво.Вартість-14,52за 16штук в пачці.
власне те саме хотіла сказати. І миття в мисці/раковині - нормальна норма. І до речі, хтось писав про злив в туалеті користованою водою, так от, в Європі розповсюджена така система - вода після кухні йде в зливну систему. Короче, народ, природні ресурси треба економити. Шкода, що наших людей змушує до цього тяжкий фінансовий стан, а не здоровий глузд і турбота про наше довкілля, але, тим не менше, головне що результат позитивний мав би бути. Ще деякі економні побутові звички-дрібнички: - Чистити зуби багато хто любить при відкитому крані - набрана склянка води зекономить багато води. - Вимикайте світло завжди, коли виходите з кімнати, якщо це звичайні лампи розжарення (навпаки, не вимикайте туди-сюди енергозберігаючі лампи - бо саме в момент ввімкнення у них найбільше енергоспоживання) - вимикайте прилади, якими не користуєтесь, з розеток - якщо купуєте нову техніку, звертайте увагу на маркування енергоефективності (вибирайте А+, А++) - менше прасуйте - праска значний споживач електроенергії - в електрочайниках кип'ятіть лише стільки води, скільки вам необхідно на один раз (крім того, перекип'ячена декілька разів вода є шкідливою) + накип в чайниках сповільнює закипання - тож почистіть чайники - періть на нижчих температурах і максимальному завантаженні - дозатори на рідких засобах побутової хімії економлять розхід - як уже було тут сказано про плин, засоби для миття вікон + засоби для меблів, підлог, ополіскувачі для білизни - є купа непотрібних засобів, нав'язаних рекламою, які можна просто вилучити зі свого дому - і не труїтись за власні ж гроші. - душ як гігієнічна процедура - на противагу прийому ванни. - речі, у які варто вкласти гроші - фільтр для води (якщо поруч немає нормальних джерел)(не орієнтуюсь, яка сума йде на бутильовану воду?), багаторазові підгузники/менструальні капи, скороварка (економно, якщо користуєтесь електричною плитою, або газом по лічильнику).
Ну то файно. Дякую за відгук. Бо раніше ніколи їх в продажу не бачила,хіба про них читала. В Ашані з прокладками геть чисто катастрофа.Полиці порожні, було вчора буквально кілька пачок Олвейс,Лібрес(я їх не люблю) і Натурелла(ціна за 10шт лише на кілька грн дешевша за Олвейси).Треба буде днями купити собі ще Хелен Харпер,бо підійшли мені за якістю. Але ціна на них в тому самому магазині за місяць зросла з 10 до 14грн
єдине, що то мало б бути зручно, одразу продумано. наприклад, тіж 2 раковини, а на тазики-табурети. і злив з кухні - не дуже, пам"ятаю, з пралки робили. тягне десь 5 чи 10% за ніч, залежно що за прилад. маю десь вдома старенький нешнл джеогрефік, то там класно на фотках видно. ще суттєвою економією прального пороку є звичайне запирання плям господарським милом. не треба їх там супер довго замочувати у відрі з порошком абощо, просто намочив, намилив, і залишити хоч на пару год. десь давніше я показувала фото, як звичайне господарське мило відмиває шви між плиткою в коридорі і загалом все добре відпирає.
Так по всій логіці там лишень вата, або максимум ще який штучний матеріал, котрий теж є в o.b. чи kotex... o.b. з тим сілктач чи як його для мене взагалі дуже штучний до слизової...
та так, в них то все так запроектовано, що зручно. То просто як факт, що багаті німці так роблять "по-бідняцьки")
Старий і простий, і реально ефективний не тільки в плані економії, а й в очищенні- гель для миття і прання з куска господарського мила і каустичної соди. 100грам мила натерти, розчинити ,підігріваючи на плиті, у літрі води. Воду краще брати дистильовану, найкраще виходить. А від води з цистерни ( що продається з машин) у мене взагалі плин не вийшов.Окремо, у літрі води розчинити 100грам кальцинованої соди, або 200 грам харчової ( з харчовою не пробувала). Розчини з"єднати, прогріти разом, не кип"ятити. Розлити по пластиковим ємкостям ( відерця з-під морозива). При вистиганні гель стає густим, нагадує м"яке масло. До нього можна примішати гірчицю ( для її поціновувачів ) можна додати гліцерину і ефірні масла. Вихід його досить великий, а розхід маленький, підходить для миття ВСІХ поверхонь, а також прання речей, що є важливою перевагою. Шось всі про нього забувають, у мене він прижився віддавна, завжди маю відерце такого плину в хаті.
тю, все життя так роблю. але в нас своя специфіка - стара сільська хата, хоч і в місті. каналізацію провели нормальну тільки 2 роки тому (всією вулицею вийшло аж тепер, а самому то шаалені гроші). То так все життя мию голову: грію в металевій мисці(таз), милю, сполоскую. Грію другу миску - полощу на чисто. Економія води значна, але ми це робимо бо в нас криниця і холодна вода. Щоб ставити бойлер треба трохи вкластися в ремонт на ванну кімнату і проводку. Літом в нас літній душ є: чорного кольору бак на даху, вода добряче нагрівається і маємо офігенний душ на свіжому повітрі. Так і з посудом: гріємо миску води, трошки плину, зразу витираємо і ховаємо. Щось брудне незначно і не жирне - миється під холодної водою навіть без плину(склянка після чаю-кави, соковитискачку після роботи тощо) Вмиваюся теж холодною водою. Щоб зуби почистити наливаю в склянку кипяток і розводжу холодною водою.
Я щось не розумію чому так ускладнювати з тими тазіками, якщо воно не засохле? Я мию під краном, але економно. Наприклад є 2 тарілки, 2 пари приборів, салатниця і баняк. Спочатку мию дві тарілки: відкриваю кран на секунду, намочую швиденько, закриваю, намилюю їх плином, потім відкриваю кран і змиваю, потім так намилюю всі прибори без води, а потім скоренько змиваю, і так весь посуд. Я ще розумію економію коли миють в одній воді, полощать в іншій, повністю без стічної води, бо ж найбільше води витрачається на полосканні, а не на самому митті.
боже упаси, наталю. фляшка в хаті мусить бути. я в ньому білі речі перу - як тряпочки мягусінкі, але я його пристосувала до певних потреб, на щодень мені не дуже мити всьо, тут мацьнути милом легше, а як треба до блиску і чистоти - ну то тільки він.
В принципі будь-яке. На базарах в побутових хіміях, якщо нема- спробуйте попросити продавців замовити вам ( якщо нормальні то замовлять)), або в таких господарських магазинах типу "совдепія", або в магазинах садгород попитати. Також є у Львові гуртівні де можна придбати соду кальциновану останній раз як брала 1 кг коштував 12 грн , кілограма вистачить на пів року точно, а може й на рік
саме економне бриття - це бритись машинкою для стрижки, яка стабільно залишає 3-4 мм небритість, і на щоках бритвою лише підкорегувати форму. У мене чоловік вже років 8 тільки так "бриється" )) і мені він такий в рази кращій ніж вибритий під "0" Правда він так робить не в цілях економіії, ну але якщо так порахувати то економія на пінках, гелях, кремах, бритвах досить суттєва.