В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Останнім часом почала задля економії гуртуватися до спілки разом із своїми співробітницями-колежанками та напряму купляти піжами-білизну-гольфи із Лулі чи пупса, бо там мінімалка без ростовок та всього 500грн і виходить, що лиш між собою ділимо доставку. Також я дуже люблю різні шалі, то останній рік чи більше теж із дівчата до спілки закупляємося постійно на гуртовому сайті. Правда більшість дійсно хороших пропозицій по ціні продають ростовками, то вже такий варіант не пройде, бо дітки у всіх різного віку та статі, але не погодки..
Тут про воду і котел писали. В нас так чомусь не виходить. Котел включається, коли дуже хороший напір води( а в нас з тим проблеми). А на рахунок миття в мисці, ми ставимо миску на газ, миємо і складаємо в мийку, для полоскання відкриваю теплу воду, але так, як напір не великий, котел не вмикається, а просто тече ледь теплувата вода, що зтікає десь там з котла. Бо холодною мити, то жесть.
Може Вам пора котел почистити? Ми десь раз на рік кличемо майстра для чистки, бо починає теж погано включатись, після чистки все ок.
Та ми десь так раз в рік чистимо. В нас стоїть манометр, то я точно знаю, коли включиться, коли ні. якщо нема 2 атмосфер, то не включається
+100, згідна. І руки - червоні, потріскані... Ооох, ці тазики...Вони на мене депресію й сум наганяють. Бо 1. Колись так робила моя мама з метою економії, бо жили ми доволі бідно, тому оте нагрівання холодної води на газі (бо ж гаряча вода дорожча), переливання в тазик, знову гріти -полоскати....Дякую Богу й батькам, що дали освіту..Й нема потреби отако от викручуватися. 2. Так раніше робила й чоловікова мама, вони живуть в селі, й поки не було бойлера, то процедура була аналогічна. Нема нічого гіршого й бридкішого, як згадаю той "тазик" для миття посуду...Й то спочатку в тій самій воді милося щось легше, потім вже в бруднішій воді - брудніше й т.д. Найгірша стадія - миття чогось жирного..Оооо! Ця жирнюча вода!....Мене чуть не нудило...А потім полоскання...На мою думку, той тазик все одно був недостатньо чистим, бо ж для полоскання поітм милося той самий тазик...А з метою економії давалося трохи соди..Реально, я гидувала їсти з такої посуди, бо все згадувала ту жирну масну воду. Краще на чомусь іншому економити, ніж оті тазики...Хоча...то легко мені так зараз говорити, бо не відчуваю тої скрути в тій мірі, як то було тоді.
і ми переважно миємо посуд відразу після їди чи приготування. Але ми так завжди робимо не через економію, а просто - не люблю як воно там стоїть і кисне. Чоловік завжди миє з плином, а я от власне, що намагаюся мити просто під гарячою водою, іноді соду використовую (гірчицю шось ніколи не брала). І власне згадала про величезний казан, в якому мили посуд колись в селі, як я мала була (та вони здається і зараз так миють). Ніколи ніц не додавали в воду, бо потім на тих помиях вимішували свиням їжу. А як треба було який баняк пошкрябати, то це робилося вже в стороні і то в першу чергу брали трохи піску, а не хім.засобу.
і кропивою А моя мама по сьогодні миє посуд тряпкою, правда тою з магазину(як не як прогрес), вона гидує мочалками, а я гидую тряпками)))
100% !!! як згадаю, як колись свекруха мила посуд в тазику, а я після того кип"ятком всю посуду обдавала, бо не могла інакше їсти...а ще далекі родичі милися по черзі в одній воді: дитина, жінка, чоловік-бідака(бо останній)
моя бабця завжди після миття посуд закидала в окріп і залишала на кілька хвилин. Воду носила під добрячий горб відрами і дровами палила під блядом. Але ніколи не пропустила ту процедуру. Окремо був відведений великий баняк для тої процедури. Ніколи нічого в ньому більше не робилося. Може для економії води краще спробувати якусь насадку на кран? Щось типу того? http://rutube.ru/video/0fb211ef0a7f96871ee190e43ec797b9/
Дівчата, що за страшні і бридкі картини миття посуду в тазику?? Я собі то уявляю так: 1. Посуд мити відразу після їжі, а не збирати зашкарублі і смердючі гори за цілий день 2. Набирати воду в мисочку, мити плином 3. Полоскати під краном Мені просто шкода тої води, яку ми використовуєм для миття. Сьогодні голову мила попередньо набравши воду в миску і зливала ковшиком. Реально набагато менша трата.
А моя свекруха й досі так робить, але вона ще й в миску води десь літру набирає. Бачили б ви ті тарілки і горнята, бе. І миються там теж по черзі в тій самій воді і воду з ванни не зливають, а використовують для зливу унітазу! Можете собі уявити той запах. Моя свекруха може прям майстер класи з домашньої економії давати
а якщо кран не на всю відкривати, а просто легкий напір, а коли терти гупкою просто виключити, назбирається якась кількість посуду в раковині, одразу полоскати. Я так роблю, бо щось неможу уявити як можна відкрити кран на всю потужність, і так вода собі тече без діла, поки я буду відтирати посуд. Недавно дивилась передачу як поляки економно ставляться до води і ін. ресурсів, то виявляється я вже давно так економлю. --- дописи об"єднано, Feb 22, 2015 --- тут все залежить від акуратності господині, бо є ще такі якщо людина акуратна і охайна, вона у всьому буде така, і для цього потрібні затрати часу , сил, і ніяка економіка чи економія тут не повпливає.
тепер люди настільки "багаті", щоб економити і їм просто гидко повторювати те, що робили колись, але вводити якісь, умовно, покращення. бо не все раніше люди мали часу стільки, щоби вимивати, та і від охайності людини залежить, то є так. мене навчили, то корона з голови не впаде, але в мене в квартирі то не зручно робити, але приходиться((((. та, я б воліла закрити раковину, і складати посуд помитий в іншу, але так не маю.
Ще способи економії: 1.Трошки розбавленим шампунем мити голову, тільки спінити його. 2. Ну і зовсім економ-варіант. Залізти у ванну і поливати себе водою з ковшика, намилився, і знову полив себе водою. Миску з водою бажано ставити на табурет поруч із ванною, щоби потім миску не мити від мильної води. Думаю, води піде менше, ніж коли душ приймаєте, але це вже екстрім.
Ги-ги. В нас чоловік і зараз миється після дітей. І мився так до кризи. Тому що води шкоди. Мені вже така вода за холодна.В нас дітки ще дрібненькі, то поки жодного дискомфорту. Ну і до співробітиці колись дядько з Німеччини приїжджав з дружиною. То співробітниця була здивована, що набирали в ванну зовсім трохи води, милася жінка, потім чоловік.
Думаю, що закордомом і без кризи люди економлять. То ми такі ,,багаті і круті,, що увімкнувши воду йдем зупу калатати
так і роблю, після того як спробувала суперконцентровані засоби, які потрібно розводити водою, розбавляю водою і звичайні засоби для миття, правда я це робила з метою "щоб менш хімічніше було", але й економія непогана виходить.