В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Моя коліжанка купляла завжди дорожчу рибку-сібас дорадо , перейшли на карпа 35 грн. кг. Як чистити карпа на філе без єдиної кісточки глянула в неті. Буду завтра теж купляти і чистити. Толстолобик 28 грн. кг живий на Добробуті теж хочу купити розпатрати і заморозити
Закордоном так все миють. Правда знайомі не в мисці, а закупорюють раковину пробкою і так миють посуд, фрукти, овочі, м'ясо, рибу. Економія відчутна. Треба і собі починати. В кого автономне опалення з котлом - був у нас майстер, чистив і радив як економити: поставити на котлі мінімально комфортну температуру. Тоді включати воду на повну поки нагріється, потім зменшити напір води і вона буде гарячіша. Так йде економія води і газу. Ми перевірили, дійсно менші рахунки стали.
При доларі 17 я порахувала, скільки це - межа бідності. Отже, за світовими стандартами - 8тис грн на місяць. Нижче - за межею (було при доларі 17, повторю)
класно мати гарячу воду. щодо миття в тазику. воно має певну незручність в тому, що той тазик мусить десь стояти, і окремо мусить бути посуд, об не накидаєш стаканчики і баняки в одне,а миєш від легшго до жирнішого. + десь треба ставити посуд, який помитий, щоб сполоснути. часу то займає - багато. так як в мене стільки місця нема, то мотання туди-сюди від умивальника і до столу з посудом (на столі митти ніззя, щоб стіну не захляпати) займало десь 1 год, за умови, що посуд збирався цілий день, і ми харчуємося вдома. ну і по відчуттях, сполоскувати потім посуд руками, вимоченими в теплій воді, під холодним струменем - то ще та атракція. + треба мати за 2 тазики і в ідеалі один під умивальником на табуретці, щоб туди складати брудний посуд, а умивальник мати для миття овочів + горнятка і щось таке, що можна холодною водою.
то для любителів екстріму можна замість спец-помийного-тазу використовувати баняк, чи якусь миску з-поміж брудного посуду(миску ясна річ вимити спершу). і воду в тазику теж тре змінювати,якщо посуду багато. я зараз намагаюсь активно з тим боротись. приготувала поїсти - вимила,поїли - вимила. бо ті гори до речі, про гори.. піду
кожного разу гріти воду - на нашій плиті - вже можна вродити, то я серйозно. а під тою "гарячою" я спеціально міряла скільки ж там градусів - 26, отак. ввечері дають 30-34, то вже легше. то не дуже намиєшся. бо зараз малим на тазики не маю часу, саме часу, бажання є не платити такі суми за ту воду(
нооо, він помагає складати брудний в раковину, але від вигляду купи води і піни, просто дуріє, тому поки ні. думаю, з часом повернуся до того миття, хай трохи підросте, буде складати з одного в інше.
До теми економіїї: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/ente...h_economy_program_dt?ocid=socialflow_facebook
@Marcipanka по цій шведській програмі я вже кілька років теж постійно стараюсь мати в сумці кульки, щоб не купувати іх в супермаркеті для продуктів, але тепер все частіше зауважую на касі, що таких заощадливих на пакетах стає все більше
Бо то дійсно заощадження - середній пакет Сільпо вже 1,59 грн.(сьогодні не мала в сумці запасу), а таких пакетів в місяць не один-два купується. Я тішу себе тим, що потім в нього сміття збираю.
Про миття посуду в окремій мисці. Мама так завжди миє. А я собі завчасу зробила раковину на кухню з двома чашами. До цього особливо не використовувала цю опцію. От, прийшов час
я теж вже напевно зо 2 роки використовую ашанівські сумки. Кульків не беру ніколи. в Ашані пакети для сміття "Кожен День" 60л\20 шт - коштують 4.78 грнІ перегнивають на багато швидше, ніж твердий пакет, для продуктів на 7-10 кг.
ми з чоловіком маємо ікеївську торбинку шматяну, ото з нею і ходимо за покупками. і коли купую овочі, фрукти - все, що на вагу, то цінник ліплю відразу на продукт, не беру тих шкідливих одноразових пакетів-маєчок.