В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
А хіба не на усе підскочила? Просто олія за 30грн в будь якому випадку дочекається свого покупця, а бульбв, якщо буде по 10грн за кг, просто згниє.
посіяти в 2015році??? запаси малі... зберігання,переробка,особливо рафінація-дорогий технологічний процес,ціна на газ для підприємства вища,ніж для населення...там шкідливі умови праці,враховуючи доплати за шкідливість+податки(світло,вода,допом.речовини)....тай підприємства закуповують не в літрах...а в цестернах велику кількість,часто буває сирець приїжджає неякісний,переробляй як хочеш і роби як знаєш... Дівчата спустіться трохи з небес,більшість пп,колишні радянські...розбите радян.корито,яке використовують для заробляння грошей,більшість без інвестицій багато років.Поки той товар дойде до споживача,купа посередників заробляє на тому...кожна полка в метрах-платиться..."золота"особливо,заохочувальні подарунки для продавців в роздрібі...чуть не на кожному кроці треба платити,домовлятись. А нашим бізнесменам вигідше за валюту продати тай по всьому,зі всім решта погоджуюсь з Вашого допису Та пет тара,корок,етикетка,картонний ящик,поліет.плівка...і ще купа супутніх товарів здорожчали відповідно до курсу..не може товар коштувати 10,якщо собівартість 10,80(до прикладу)
Цікаво лише, коли то все зупиниться нарешті? Працюємо з імпортними мед.товарами, то прайси змінюються через день практично. Вже ж сили немає перераховувати ціни, не то що продавати. Уявляю, що там в аптеках з цінами твориться - я ще ні разу не була з осені напевно, на щастя. Сьогодні проходила, то в Знахарі бачила хмару народу! Отаке от.
"Слабонєрвним" наступний допис не читати Минаємо і не заглядаємо Spoiler: про газ потішив мене щойно Пусік прогнозом на ціну газу з квітня 2015р. Шок, то м"ягееесенько сказано. Так коротко: якщо вкладаєтеся в 2500 на рік, то за 1000 кубів ціна - 3700 Тобто за рік - 2.5х3700\12 = 770 грн \місяць. То є наймінімумший мінімум, який тільки може бути. Якщо перейшли до 6000 на рік, то - 6х7000\12= 3500 грн\міс. Я ся тішу, аж ридаю.Не повірила, пішла гуглянула І то пораховано по курсу валюти на сьогоднішниій день. Полізе валюта, регульнуть ціну на газ. Відповідно і за дрова будуть дерти, як за "золоті яйця"
коли стабілізується економіка. Всі прекрасно розуміємо, коли це може статися. Але найгірше те - що ми дійшли до тої точки, коли все те, що приховувалося і стримувалося штучно, стало вже неможливо ховати ііііі відпустили. Рухнуло все і в один момент, як карточний будиночок. І це ми ще на "вершині айсбергу". Я тут перечитала, що ми писали в квітні - травні. Ми жалілися, що доводиться економити на розвагах і походах в ресторани. Зараз це викликає "посмішку". Але після кожного спаду наступає підняття і , як правило, кожне наступне підняття - якісніше ніж попереднє Базова економічна теорія В нас зараз трошки інакша ситуація, але глобально - все стандартно. Просто глибина падіння і підняття коливається. Ми протримаємося, головне, щоб війна закінчилася.
починаємо офф - топити вже давно проламали. Особливо пенсіонери з вищими освітами і десятками років стажу на державних роботах. Паніка тільки почалася, тому ми зараз на першій третині спаду.
Свідомо офтопну: Как смотреть новости в стране и не сойти с ума, читайте в моей новой книге "Никак". Как следить за падением гривны и относится к этому по философски, читайте в моей новой книге "Никак. Ну вообще никак" Как наблюдать за ростом цен и продолжать кушать креветки, читайте в моей новой книге "Никак: за гранью реальности". Продолжите?
Скільки тепер коштує проїздний тролейбус+трамвай? де його купляють? бо чоловік всі роки користується лише маршрутками ( виходить чотири рази вдень), а тепер задумуюся чи не вигідніше буде електротранспорт? маршруткою виходить: 3*4= 12грн вдень 12*25 = 300грн вмісяць А скільки вийде проїздний на місяць?
На будь-якій стаціонарній зупинці є ті проїздні, там де квитки продають, запитайте. Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
Та ціна була ще з 14 року: на один вид транспорту 70 грн, на 2 - 100 грн. Думаю, що змін її вартості не було, бо ціна на квиток не зростала ще. То й та картка мала б бути в тому ціновому діапазоні збережена.
мені б ваші проблеми, в мене добирання чоловіка виходить реально від 2 літрів 95 бензину в день, спробував їздити попуткамаршруткаробочийавтобус, в результаті мерзнув 20 хв на трасі допоки добрі люди не підвезли до маршрутки. Вирішили що хворіти дорого тому чоловік і далі добирається на машині. Зате тепер шукаємо газову установку, прощавай 300 євро або 400 долярів. Але для мене це все ж менший стрес а ніж кожного разу діставати стрес кроли бачу бензин по 21-22-23-25....грн/л. Хтось можливо ставив нещодавно, стукайте в пп, маю багато питань Кухарочка в рукавичці вже по 16, їхні добрі дешеві консерви від господарочки щезли. Хто буде на гіпермаркеті в рукавичці напишіть що там
знаєте, навіть ворогу не побажаю пережити проблеми моєї сім"ї! і це не про гроші мова... Просто щиро питаю чи економніше б було їздити по Львову із пересадками електротарнспортом у порівнянні із маршрутками, бо ніколи особисто не їжджу тролейбусом-трамваєм і поняття немаю які там ціни.. Бо якщо є якась можливість зекономити час війни та на різницю у коштах купити дитині фрукти чи ті кошти переказати пораненим солдатам, то "навіщо платити більше" (с)...
ну написала я про конкретну вашу фінансову проблему з добиранням....тема ж про це(Це так щоб вам позитиву додати що 300 грн це не багато та ви в першу чергу подивіться чи є транспортне сполучення..мені було б економніше, тільки проблема в тому що до Винник не ходить ні трамвай ні тролейбус. Ви дивіться чи буде зручно і з толком, чи лише дешево і з менінгітами..
так і мій чоловік пересів тепер на маршрутку, бо на машині їздити зараз виходить то саме, що на таксі ще років 2 тому..(( Добре до зупинки не далеко, єдине зле - добирання займає більше часу тепер і дома бачимо нашого татуся все менше часу. Ми про газову установку думали ще декілька років тому, і чому дурні тоді її не поставили?(( Вже мовчу про те, що мали плани цього літа на моря дітлахів звозити на машині - то тепер добирання просто золоте виходить...
то факт, але чи Ви готові робити стільки пересадок, чекати трамвай/тролейбус, тай їдуть вони набагато повільніше, тобто часу на дорогу буде затрачено чи не вдвічі більше. просто з мого досвіду - я на роботу можу їхати однією маршруткою, прямою, або пішки до тролейбуса, ним до центру, а звідти трамваєм на роботу. в підсумку по часі - 20 хвилин маршруткою чи півтори години електротранспортом, який ще не завжди вранці хоче їздити, принаймні часто таке чую від мами (їздить на роботу 5 трамваєм), що перший трамвай на кінцеву не заїжджає, зразу на Гайдамацьку
мій і так їздив маршруткою. то ми з малявками машиною. я колись не роздумувала, як треба було десь поїхати в машину і все. а тепер десять раз подумаю, малюка в слінг і на маршрутку)
бо бензин був по 8-10 що дорівнює ціні газу, тепер бензин по 22 а газ по 8) різниця сутєва... Як мені шкода що до чоловікової роботи нема транспортного громадського сполучення, бачу таки його омріяний мотоцик та роверик(це той що велосипед) скоро стануть реальність, нехай потепліє, ну і 12 км в одну сторону не так багато