Відповідь: Чайові Ми також залишаєм чайовi бо прийнято АЛЕ з враховуванням сервiсу. Якщо менi подобається, або нема на що пожалiтись, то менi просто порахувати 20%, я так i додаю. Якщо сервiс був так-собi то затрудняю себе порахувати 15% або просто прикидаю скiльки дати i залишаю кiлька долларiв. Ще даєм чайовi, так само як Марiя описала, манiкюрницям, перукарям, таксистам, якщо запаркував машину бiля ресторану i тобi її взяли/подали. Колись ми жили в висотних будинках з дворецькими, то кожного року з нас збирали грошi на подарунок (рiздвяний) обслуговуючого персоналу тобто дворецьким, плюс механiкам, ремонтникам. А ми з чоловiком ще мали улюбленого дворецького (бо там було кiлька змiн) давали вiд себе пляшку вина. Проте, тут це прийнято i давно. Я коли була у Львовi ми iз звички залишали чайовi всюди, навiть таксистовi.
Ми вчора сім"єю відпочивали в Сіетлі. За морозиво малому, що продавалося з кафе, але каса виходила на дорогу не давали tips , бо вона нам просто продала. Ніякої обслуги. Машину перепарковували на неплатну стоянку - дали долара якомусь дідкові, що направив нас, де є пусте місце. На оглядовий корабель купували білет в касі. Там нічого теж не давали. Вона ж просто касир. На кораблі купували в буфеті коктейлі, то я навмисно нічо не лишила. Кидав в склянку лайм і вишеньку голими руками.:8: Взагалі, треба подзвонити в санстанцію, або керівництво корабля і заявити. Нам в магазині не можна палку ковбаси голими руками брати, бо то реді-ту-іт-продакт.:eek: Потім після круїзу зайшли поїсти в Red Robin, то офіціантці залишили гарні tips, бо гарно обслуговувала. Якщо погана обслуга - нічого не лишаємо. То закон. А взагалі, ті tips вони ще декларують до зарплати і обкладаються податком в Америці. Мій малий працював в Старбаксі, то вкінці року дістав звітний папір, скільки мав зарплати і tips. Німці взагалі жадні люди. Колись брали в одного німця в Канаді товар на пару тисяч брали відразу, а як хотіли щось спробувати, то його перекошувало від того. Тому перше кожен цукерок платили, а тоді пробували. Брат мені потім сказав, що то всі німці такі жадні.
Відповідь: Чайові українці частіше залишуть чайові.... а европейці...все по безготівці..особливо поляки то ще нерви потріпають.
Відповідь: Чайові сервіс повинен бути хорошим в будь-якому випадку... наприклад, я зараз вважаю, що ще не в стані дозволити собі залишати чайові - не доробилась, а гроші батьків просто так комусь віддавати теж хамство з мого боку (імхо)... тим не менше, сьоні не маю, завтра матиму - але якщо мене обслужили погано через те, що чайових не лишила - ніколи більше не зайду, і втратять не лише потенційні чайові, але й клієнта (це наприклад).. Приїхала недавно з Чорногорії - так там взагалі чайових лишати не прийнято, як і торгуватись...
Відповідь: Чайові Чайові залишаю хіба в кафе. А ще перукарці, але не кожен раз, бо можу не мати дрібніших грошей. А сервіс же видно ДО того як ви щось лишаєте. І не люблю коли в руку заглядають (в Туреччині в готелі так було), а в Болгарії не заглядали - от їм ми й давали А те що давати чайові за хороший сервіс то це очевидно. За поганенький - дулю. А за паскудний ще й дістануть від мене (не чайові )
Відповідь: Чайові тут зв"язку бути не може, бо Ви платите (в т.ч. чайові) вже ПІСЛЯ того, як Вас "обслужили", а не навпаки.
Відповідь: Чайові Я залишаю чайові, якщо мені сподобається обслуговування. В багатьох львівських кнайпах воно залишає бажати кращого, відповідно офіціантам якось і дякувати чайовими не хочеться. Але бувають приємні винятки. Тоді й чайові залишити приємно, бо людина їх справді заробила і ще раз зайти туди хочеться.
Відповідь: Чайові була шокована, коли вперше вибралась з моїм майбутнім чоловіком за кордон відпочивати - він мені відкрив очі, що більшість персоналу в ресторанах там працює виключно за чайові і з/п у них немає як такої.....уявляєте який сервіс був....а що би було у нас....
Відповідь: Чайові в мене % чайових від суми залежить від якості обслуговування, в основному це 5-10%, буває менше-більше, а в чоловіка здається не залежить ні від чого завжди залишає хороші чайові, виключення було один раз коли його картку на знижку забули "провести" то ті 10% знижки, які не порахували і були чайовими офіціантки, сама собі винна на заправці теж завжди кілька гривень залишаємо. Перукарю, майстру манікюру також. То ж сфера обслуговування, їх заробіток в основному це відсоток від заробленого за зміну, то якщо робота добре зроблена чому не віддячити?
Відповідь: Чайові Якось складно мені з чайовими. Не звикла їх давати. Часом залишаю кілька гривень перукарці- до круглої суми, колись,коли з/п в касі видавали-лишала дрібні касирці. А щоб в кафе - не пам"ятаю,хіба що чоловік (бо то він розраховується). Згадала, завжди даю чайові на заправці,тому,хто пістолет в бак вставляє, бо соромно зізнатись,сама побоююсь - один раз облилась з ніг до голови бензином. Дивиною була в Туреччині скринька на вході в ресторан,де ми мали лишати чайові-вперше таке бачили.
Відповідь: Чайові Чайові то така тема.......пригадую як їхала закордон і в кожній країні нам пояснювали скільки і як давати чайові............так от зараз часто працюю з іноземцями......то окрім росіян (які направду щедрі) ні американці,ні французи, ні німці.... ну короче ні хто.........про поляків то взагалі анекдот...........не дають чайових . Ще й умудряються щось вкрасти. а за 1 грн то чекають пів години.
Відповідь: Чайові А що рахується добрим обслуговуванням? От в кафе. Офіціант приніс меню, пішов. Через якийсь час прийшов, записав що я хочу, потім приніс їжу і рахунок. За таке давати чайові? Він жпросто виконав свою роботу. Мені ж за мою роботу ніхто чайові не давав... А 20% то взагалі забагато...
Відповідь: Чайові Я вважаю, що за хороше (див. швидке, якісне) обслуговування таки треба залишати чайові - відсоток, думаю, має коригуватися в залежності від вартості послуги та платоспроможності клієнта. Але тоді справедливим було б знімати якийсь відсоток за неякісне обслуговування. Не дуже подобаються заклади, де чайові обов"язково включають в рахунок.
Відповідь: Чайові А я в основному лишаю, близько 10%. Багато моїх знайомих підпрацьовували колись а ресторанах, то знаю ту всю кухню, де-які працював без зарплати, суто на чайових. Єдиний заклад, де не лишаю чайових, то Лємберг (ресторанчик в бізнес центрі). "Обслуговування" і обраховування на вищому рівні.
Відповідь: Чайові для мене це починається від моменту як ми заходимо в ресторанчик, сідаємо за столик, дають меню, коли питаєш , що за страва, тобі розказують, а не кажуть, зачекайте піду запитаю і т.д., часто меню не дивимось , а питаємо , щоб б порадили, якщо офіціант вдало порадить то взагалі супер. Бути офіціантом це теж мистецтво, на жаль, у Львові достойних можна перерахувати на пальцях однієї руки. Терпіти не можу коли в мене видерають тарілку, або приносять не те, що замовляла, або щось не свіже , або не так подають, не в тій послідосності, не в відповідному посуді(але то в тему " маю пунктик"). Бо іноді заходиш, на тебе дивляться поглядом "чого приперли?!", приймають замовлення ніби тобі ласку роблять і т.д. о! такого терпіти не можу, бо в них часто обслуговування на поганому рівні, нащо ж напрягатися якщо чайові включені? чайові, принаймі в нас, це добра воля кожного
Відповідь: Чайові В тому то і справа. Якщо обслуговування справді хороше, то не шкода і чайових. Але давати їх просто бо так принято чи для пантів... Чого я так того вчепилася Були недавно з коліжанкою в досить дорогому кафе. Офіціант був незнаючий зовсім, не старався, все було з затримками. А коліжанка як платили, дала йому 30 грн. Я в той час хотіла "подякувати" за холодний чай, перепутаний десерт і бігання-перепитування на кухню.
Відповідь: Чайові З власного прикладу: поїхали ми з чоловіком до Буська на дискотеку. Ще в залі нікого не було, ми зайняли столик, залишили речі, пішли надвір. Перед тим зробили замовлення, нас попередили, що все можуть принести зразу, а на піцу треба почекати. Ми нічого проти не мали, тим більше, що чекали решту людей, отже, пішли надвір. Там була альтаночка, де народ міг курити. Ми були коло них, то офіціант прибігав до нас два рази: спочатку питався, чи не треба нам хліба до салатів, і перепрошував за піцу знову. Було приємно
Відповідь: Чайові Він може вам щось порадити, що взяти чи чого не варто (а раптом), а ще прийти раз чи два й спитати чи вам бува ще чогось не треба. Коли ви вже випили один напій, прийти спитати, чи ви би не бажали замовити ще один... Ну, такого плану.
Відповідь: Чайові ну.......в магазині продавець часом теж каже чого не треба купувати, а також гарно обслужить, а в маршрутці водій гарно їде і швидко, а перукар супер стриже, а почтар вчасно принесе почту........не забуваймо що так вже склалося що чайові притаманні не всім видам бізнесу чи діяльності. Сама теж не люблю коли чайові то ніби обовязок, на них ще треба заробити.Але вище я власне писала про ставлення іноземців до нас, бо нас коли випускають до них то ми повинні знати про чайові, але в моїй практиці не було жодного разу щоб іноземці залишили чайові...... інтернету їм треба безкоштовного, мильничку спіонерити то само собою, шампуні і мила позабирати це теж нормально, запацькати колою ковролін а подушки клубнікою -так має бути, вкрасти бару на 300грн -а чом би й ні?.......це стосується допустим готелю, але в ресторані та ж картина. Але щоб їх обслужити потрібна англомовна людина, поганяють персонал ого-го.....а розрахунок карточкою)).........буржуйське жлобство!!!!