Помітила, що віднедавна в нас пішла мода платити чайові. Раніше ніби такого не було. Мені особисто то не дуже подобається. Я якось ще не готова платити. А як ви до того ставитеся?
Відповідь: Чайові Якщо гарно обслуговують,то чому ні... Але в більшості кахфешок рівень обслуговування тре ще ,огого,як піднімати.
Відповідь: Чайові Віднедавна? 4 роки тому вже давали чайові хлопцям на заправках. Якщо ви про реставрації, то думаю, що то наслідок того, що Львів стає щораз більше туристичним містом, а відповідно європейським також. З іншого боку, наш приятель 6 років тому працював у львівській реставрації, то йому завжди платили чайові, й саме завдяки чайовим він міг собі додому з роботу їздити таксівкою тощо. Взагалі доволі добре заробляв. Я дуже нормально ставлюся до такого, вважаю це правильним. Чайові даю за таким принципом, як мене тут навчили: якщо купив щось на суму менше 30 - чайові 15%, якщо більше - 10%. У Львові теж так робили. Хоча не всюди ті чайові беруть, здається.
Відповідь: Чайові В переважній більшості ми чайові залишаємо-10%, але в тому випадку, коли обслуговування сподобалося. З сестричкою ми дуже любимо суші, і в нашому улюбленому ресторані в меню написано так: чайові "приветствуются", але не є обов"язковими. На Ваше "усмотрение". Якшо офіціант привітний, швидко підійшов, швидко виконав замовлення, то чому б і ні. Дуже не люблю довго чекати, якось в "Цукерні" годину чекали на кавку з пляцками , тоді ніц не лишили!!!! А за що? Зіпсовані нерви і настрій???? І не розумію бари/кафе/ресторани, яких вартість обслуговування включення вже у вартість страви (5-7-10-то все, як правило пишеться маленькими буквочками. Тоді на чай не залишаю і часто хочеться попросити, шоб ті 5-7-10% вирахували з рахунку. Ясно, що про жодні чайові в закладах швидкого харчування і самообслуговування мова не йде. Ага, і ще: якшо маємо картку постійного клієнта, то чайові рахуємо не від суми зі знижкою, а від звичайної. Офіціант не має "страждати" від того, шо ми постійні клієнти. Та й взагалі, до чайових вже дуже звикли і вже якось не по собі, піти і не лишити на чай.
Відповідь: Чайові нормально відношусь,завжди лишаєм на чай.... А коли раніше такого не було? здається завжди було....
Відповідь: Чайові А я от не розумію чому потрібно давати чайові. Якщо за ввічливість, швидкість і посмішку, то тоді потрібно залишати чайові і продавцям в магазині, і таксистам, на пошті... Та майже всюди.
Відповідь: Чайові бо це пішло від того, що більшість оіціантів в кафе і ресторанах працюють на умовах отримання чайових. так, як консультанти з продажу в магазинах працюють на комісійних. тільки з чайовими мабуть у нас важко обумовити з/п - бо споживачі не розуміють, як це сприймати. наскільки постарався офіціант запропонувати клієнтам замовити якнайбільше чи якнайдорожче - настільки він і заробив сам - тому і стараються працювати ввічливо (парадокс - бо як же ж можна інакше на такій роботі?) і старанно. я чайові залишаю, якщо вони не включені в рахунок, але якщо обслуговування ні до чого - то яка може бути винагорода? ще й адміністратору поскаржуся. отака я вимоглива клієнтка
Відповідь: Чайові о, тоді вам повезло, бо в нас на пошті сидять такі пані що так і хочеться в книгу скарг написати в мене на чайові заслуговують лише декілька таксистів і офіціанти одної кафешки, рівень обслуговування інших бажають кращого
Відповідь: Чайові Власне закордоном офіціанти і інший обслуговуючий персонал і живе за рахунок чайових. Там зарплату якщо і платять, то мінімальну. А в нас зарплату платять без врахування чайових. Тому слідування закордонній моді мені не подобається.
Відповідь: Чайові Не погоджуся з Вами. Знаю людей, як офіціантів, так і консультантів з продажу і вони мають сталу зарплату. Не залежно від обсягів продажу. Мабуть, є такі, хто працює лише за чайові чи відсотки, але 100-відсотково їх не більшість. то ж дозвольте повторитися, чи всім (не лише офіціантам) давати чайові за гарно виконану роботу?
Відповідь: Чайові Завжди даю чайові, якщо гарно обслуговують,для мене це абсолютно нормально. Якщо ви ходите в один і цей самий заклад, то і офіціанти Вас запам"ятовують, і столик вам завжди найдуть і стараються вас обслужити на рівні. Колись на першому побачені завжди дивилась чи хлопець залишає на чай (вразі хорошого обслуговування),для мене це був якийсь показник ментальності і жадності (тільки не кидайте зразу тапками). На заправках теж завжди залишаю на чай.
Відповідь: Чайові Ні, чайові прийнято давати як подяку офіціантам, таксистам, носильникам (ті, що валізи тягають, їм даю $2), перукарям, манікюрницям (це ті, кому я даю) як подяку за гарне обслуговування. І це справа добровільна. Хочу - даю, не хочу - не даю. Продавцям, і тим, кого ви ще там перерахували, чайових давати не треба. Чайові - це подяка за гарне обслуговування, а не за ввічливість. Надіюся, що я відповіла на ваше запитання. Ще на заправках, тим хлопцям, які заправляють машину, чайові можна дати. Їх в перелік осіб, яким я даю чайові, не включено, бо заправляюсь на заправках з самообслуговуванням. Стандартно чайових даю 15% від вартості замовлення.
Відповідь: Чайові Розмір зарплати відповідає кваліфікації. хіба ні? вибачте, за занудливість, але гарно можуть обслуговувати не лише вищезгадані люди. ті ж продавці чи лікарі, на приклад, теж.
Відповідь: Чайові А хіба лікарям ми не даєм "чайові"? тільки то вже трошка по іншому називається., але ж якщо хороший лікар і ви задоволенні то завжди віддячитесь. Ще про кафе і ресторани. Страшенно не подобається коли приносять рахунок, а там ще додано фіксовану суму-за обслугу. Тобто я прийшла випити кави, а мені ще пишуть + 4 грн за обслугу. Брєд. Не подобається, які вимоги висувають в багатьох закладах на забави. Починають викружувати чорт зна що. На людину набери не менше 200 грн, обслуга-10% від суми, музика- 20 грн/людини, після 23 00- додатково година стільки то....., музика додатково так само ще сума. Виходить що ніби на сам стіл набираєш на одну суму, а як приплюсуєш всі їхні %%%% то майже в два рази більше буде. Страшенно не подобавмся сервіс в Криму.Там так само в меню одразу вписують таку то суму за музику, такий то % за обслугу. А як я хочу прийти кави випити на півгодини?( не була в криму 3 роки, то мо там щось змінилось)
Відповідь: Чайові Я люблю дати більше ніж воно коштує коли щось купую на базарі у дітей(якісь ягоди, букети верби, гриби при дорозі тощо) та стареньких бабусь. Особливо поважаю діток, вони ще і не зовсім дорослі, а вже трудяться. Може це я теж даю чайові?
Відповідь: Чайові я мала на увазі взагалі походження такого явища - без прикладів у наш час і конкретно в нашому місті чи серед ваших знайомих абсолютно нічого не змінилося. таке враження, що там час не існує - інший вимір. живуть собі, незалежно, що там в світі відбувається і ще до теми - чайові даю обов"язково на заправках - але це за те, що роблять за мене неприємну нежіночу роботу, ще й якщо шкло помиють і т.п. в кафе, ресторані - обов"язково, якщо дуже сподобалося обслуговування, в перукарні - те саме. таксі - те ж. більше ніде ніби. лікарям - це не чайові - це гонорар або як вони називають "віддяка".
Відповідь: Чайові мабуть "обідні", бо явно більше ніж на чай. гонорар - це офіційно. а ми ж про неофіційне. Мала на увазі, що у будь-якій сфері вас можуть обслужити гарно і не дуже. Тоді виходить, що за "гарне обслуговування" треба всюди накинути ще якусь суму гривень.