Вибираємо ім'я для дитинки

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Ascorbinka, 18 Квітень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Трохи не погоджуюсь. Якщо ім'я милозвучне, не є іменником-загальною назвою з дивним значенням (ну, Табуретка, наприклад :girl_wink:) то чому б і ні?

    Недалекоглядно? Теперішні "модні" та популярні імена ще 10 років тому були дивними для нашого вуха. І навпаки, вони можуть стати дивними і незвичними через років 20, коли дитина виросте. Цього не вгадаєш.

    Егоїстично? Чому? Якщо ім'я не спричинить неприємних дражнилок в школі, садочку, то в чому тут егоїзм - назвати свою дитину ім'ям, яке найбільше подобається?

    Моє омріяне ім'я для донечки - Беатріче. Ще зі школи. :girl_curtsey:
     
  2. IndigoChild

    IndigoChild New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    А мені дууууже подобаються імена Аніка і Еріка:girl_wink:може колись так донечку назву)))
     
  3. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    - так, якщо милозвучне, але часом поєднання абсолютно українського по-батькові й прізвища з закордонним ім'ям відверто негармонійно звучить. Маю такий приклад в родичів - манюню назвали Ніколь. Саме по собі ім'я гарне, але не в поєднанні з прізвищем й по-батькові - ну дуже вже дивно, до того ж скорочено дівчинку називають Ніколька (майже як Колька) або Ніка (популярна собача кличка, в мене самої собачка була з такою - певне тому мені так ріже слух). Можливо її задразнять в садочку-школі, а може й ні, можливо в неї характер загартується, а може й зламається - життя покаже, просто моя думка - імя в першу чергу має належати дитині, її особистості, а не бути захцянкою батьків.

    - а які наприклад? бо я щось про це з такої точки зору не задумувалася:girl_blush2:
     
  4. Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Наприклад, Домінік, Марко, Юстина. Я, наприклад, ці імена в нашому регіоні вперше почула років так 5 тому, а то й менше. А тепер вони вже досить поширені, нікого ними не здивуєш.
    Так, погоджуюсь, на це теж слід звертати увагу. Але поєднання ім'я+по-батькові, на мою думку, не є критично важливим. Можна привчити усіх оточуючих називати дівчинку-жінку-бабусю просто Ніколь. Без по-батькові.
     
  5. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Задразнити можуть з будь-яким іменем, рідкісним чи самим звичайним, було б бажання. Невдячна це справа - намагатись спрогнозувати чужу дурість.
     
  6. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Нестор, наприклад. Я ще років 3 назад не бачила жодної дитини з таким їм'ям. Зараз воно набуває популярності.
    Матвій. Ще років 10 назад це було найрідкісніше ім'я. Зараз Матвійчиків є багато.
    Діана, Меланія, наприклад. Домінік...
     
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Та одне іншому не заважає:) Про творчих і красивих 100% згідна, а от характер в моїх знайомих з таким іменем спокійним не назву.

    А в селі, звідки я родом, всі бички Юрки, а корівки Мартусі. І що з того? Мені таке скорочення дуже подобається, і ніяких асоціацій з собачими кличками не викликає.
    І взагалі, ім'я має подобатися батькам. Мене от Марією назвали, бо родилася між двома Маріями (17 вересня), то сказали бабці, що тільки Марія і вже. А тато дуже не хотів, але хто б то слухав. В мене в класі було ще дві Марії: одна родилася за тиждень до Марії, інша в травні - то місяць Марії, і без варіантів тут:girl_mad:Отакі в місцевості вимоги до імені. Потім родилася моя сестра, і вже тато хотів її по-своєму назвати, але захотілося їй родитися 19 січня, то мама як в ПБ їхала, думав, аби не хлопчик, бо Івана не переживе. Родилася Іванка, теж без варіантів.
    Мені в серпні родити, перед Марією:) готуватися до війни, чи як?:connie_pull-pigtail
     
  8. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    отак i в нас....

    я Вiолетта Чеславiвна ) а мала бути Iванкою бо родилась на Iвана Богослова.
    то проблема собак а не людей.... якщо у господарiв бракуе фантазii то хай будуть собаки Нiки. Машину он теж жiночим iменем назвали i файно так живеться тому бренду ))
    однозначно. якось включила телебачення а там Дом 2 i той парубок котрий Венцеслав.... мале, тоще, убоге, а яке коронарне iмя у нього.... а поведiнка пiдла... iмя не вiдповiдае нi зовнiшностi нi характеру.
     
    Останнє редагування: 25 Травень 2011
  9. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Висловлюю суто свою думку, не як докір будь-кому. Але от не розумію пристрасті до екзотичних ( а часто просто транскрибованих з інших мов) імен. Всілякі там "Жозефіни, Ліонелі, Ізабелли, Патріки, Даніли, Єгори, Віолетти, Джесіки". Нє, ну коли росіяни називають дитину Єгор, це зрозуміло, в них така вимова. Але ж нашим галичєнам тоже сі хоче не простого Ігора, а таки Єгора, не Антона, а Антуана, не Мар'яну, а Маріанну:)
    Щось не чув, щоби французи чи іспанці свого Жозе чи Хосе називали українським Йосипом, поляки Яна - Іваном, а росіяни Агафию - Гапкою:)
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    в кожноi сiм"I, людини... свое життя, iсторiя, свiй мотив.
    з рештою а кому яке дiло.... я теж багато чого не розумiю, але коли люди приймають якесь рiшення вони моеi думки не питають )
     
  11. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Але це все ж таки українські імена, хоча і давні. Точніше, такими іменами називали дітей на нашій території. А такі імена як
    зовсім не притаманні на українських землях.
     
  12. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

     
  13. apelsyn

    apelsyn New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

     
  14. Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Не зовсім так. Домінік, Марко - мають грецьке походження. Юстина - калька з французького імені Жюстіна.

    Більшість сучасних імен - і близько не українські. З приходом християнства у нас стали "модними" імена грецького, латинського та староєврейського походження. Якщо вже слідувати логіці, що ім'я мусить бути лише рідне-українське, то не варто називати дитину Іваном (євр.), Петром (гр.), Оленою (гр.) Катериною (гр.), Ігорем (скандинавське), Тетяною (римське).
     
  15. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Мушу непогодитись :) То що хтось такого імені не чув, не означає, що ним не називали. Називали, просто не було воно таким популярним. В мене у Львові в подвір"ї є хлопчик Нестор (зараз йому десь 14 років).
    Рідний брат моєї бабці - Нестор, також була у бабці подруга цьоця Юстинка і цьоця Меланка, у моєї мами подруги - Квіта і Тереза, а в мене є знайомий одноліток Марко :) Тому ці імена для мене ніколи слух не різали, а були нормальними традиційними іменами.
     
  16. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Ну і даремно ) Лєруся - дуже ніжно звучить )
    Насправді ім'я це дуже сильне, бо має чоловіче коріння. Усі дорослі Валерії, яких знаю, дуже красиві, розумні та цілеспрямовані. Та й не мусите кликати саме Лєра, можете повним ім'ям весь час називати ) Коротше, я мабуть необ'єктивна, бо від цього імені до сих пір балдію ))
     
  17. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Та де ж французького. Устинія споконвіку існувала на слов"янських землях. Юстина дещо видозмінений його варіант, більш притаманний саме західним, ближчим до Польщі регіонам.
     
  18. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Але ім'я, певно, все одно те саме, з одного джерела? Так само, як Мєрі і Марія, Кетрін і Катерина, Мішель і Михайло?

    ---------- Додано в 02:16 ---------- Попередній допис був написаний в 02:12 ----------

    Я саме про це і пишу. Ці імена до останніх років були зовсім не популярні. Одна-дві людини з таким іменем на ціле місто - це дуже мало.
     
  19. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Ну, зрештою, вони й не англійські/французькі/італійські. Іменами християнських святих чи біблійними іменами називають всі християнські нації, просто в кожної - своя вимова. Але британець ніколи не назве Джеремі українським Яремою, а француз Габріеля Гаврилом. А ми можемо, ми такі:)
     
  20. Yarmila

    Yarmila New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    а я дуже люблю імя Адам, і вибір імені стояв між Адамом, Натаном і Марком
    але таки назвала дитину після народження аж за тиждень... ніколи не могла зрозуміти чого іноді батьки тягнуть тижнями після народження з іменем дитини:girl_nea: а тепер прикрасно розумію... :girl_wink:
     
Статус теми:
Закрита.