Відповідь: Із народної творчости Дуже гарно... Я колись, Лілю, мала "пунктик" на українському фольклорі. І то цікавилася всім підряд - від наших галицьких пісень до східноукраїнських. Лемківські - то взагалі окрема тема. В університеті був у нас факультатив "фольклористика", то я жодної пари не пропустила А як їздила в село, то завжди в бабці з дідусем нові пісні випитувала, нотувала. Тепер це все вже забувається, тому було б добре, якби на цій гілці ми час від часу ділилися чимось цікавеньким - новим і старим, відомим і невідомим. Бо наші пісні того варті!
Відповідь: Із народної творчости По-моєму ґуральський діалект польської мови. Від бука до бука дрібний листок Прийди ди мене, хлопче, якщо добрий Якщо добрий, то прийди до мене Дістанеш цілунка від мене Заходить сонечка за ліс Не давай цілунка хлопцеві Як же цому не дати, коли вже дала Буду тебе, хлопче, пам"ятала Не будеш мусіти воду носити Бо матимеш її в очах досить Пізнаєш, пізнаєш мою доброту Ще заплачеш на свою недолю. То так, переклад нашвидкуруч. Може, й не всі слова правильні, але діалектології у мене дуже мало було.
Відповідь: Із народної творчости філолог філолога знайде здалеку,може би Ви якось то популяризували ,щоби залучити і інший нарід,пояснили, як виникло таке зацікавлення фольком,може і ми фанатами станемо ,чесно !мене завжди цікавили такі люди,фольк ні
Відповідь: Із народної творчости А це моя улюблена пісня, особливо коли йдеш з файною компанією у похід (думаю, що вона переважній більшості відома ). З ким ми її тільки не співали: і з молодими пластунами, і з вчителями та викладачами, і з семінаристами, і з знайомими незнайомцями ! Коли у путь (Бий, барабан) Коли у путь, коли у путь, Коли у путь сурма покличе, Ти пригадай наш давній звичай — Веселу пісню заспівай. Приспів: Бий барабан, бий барабан, Бий барабан, лунайте труби. Цілуй дівчину просто в губи І келих повний наливай. Султан завів собі гарем, Жінок з півсотні має в нім. І кожну може з них обнять. Хотів би я султаном стать. Та він нещасний чоловік: Не п’є горілки цілий вік, Бо не велить йому Коран. Нехай же буде він султан. Приспів. У Римі Папі добре жить, Вино, як воду, може пить, Ще й грошей повна келія. Хотів би бути Папа я. Та він нещасний чоловік: Не знав кохання цілий вік. А я не хочу буть один. Нехай же буде Папа він. Приспів. А я наллю собі бокал, Перехилю, щоб він не впав, Ще й обійму дівочий стан — Тепер я Папа і султан.
Відповідь: Із народної творчости Мій улюблений вебсайт із піснями. Сама туди часом щось додаю. Українські пісні
Відповідь: Із народної творчости Ой у саду ружа посаджена Ой у саду ружа посаджена, Каже хлопець, же я не червена. Та най каже, а я не журюся, Кому мила, тому сподоблюся. Не кладу на личко червенило, Мене в поли сонце припалило, Припалило спереду і збоку, А я собі дівчина нівроку. Мене мати в плахті колихала, При кирниці кождий день купала. Ой купала та й забула втерти, Буду файна до самої смерти.
Відповідь: Із народної творчости Черешенько, В лісі Черешенька В лісі Черешенька вітер ньом колише За такого піду што на дрібно пише Як я одсаль піду кому жаль си буде Хто си буде плакав а мене не буде Одпровадив би-с мя през тоту горичку Не лацно ти буде про твою женичку Дівчатко квіточок вивило віночок Сховало під меджу та й я го не виджу
Відповідь: Із народної творчости Ой, Шреку, ну ви й тему зачепили. У мене все від бабусі по маминій стороні (тещі мого тата). Вона у мене і пісень багато знає, і сама завжди співала. Вона мене вчила пісень різних. І коли я їздила до неї на літо (а як менша була, то й на зиму), то вона мені співала. Так що любов то вона мені привила. Слух певно теж від неї, бо у нас в родині мало хто співає, моя бабця, я і моя кузинка. В результаті я вчилася у музичній школі, співала у різних хорах. Найдовше (понад 7 років) у хорі "Херувими", а потім трохи у "Черемоші". Піснями цікавилася постійно. Вишукувала, де могла, різні старі співаники, ще любила збори Лесі Українки і потім сама вчилася їх співати. Крім записуванням від людей ще використовувала одне джерело - старі платівки, такі якісь прозорі та синенькі, не знаю, з чого вони зроблені. Там теж можна було роздобути якісь старі пісні. А слухаю я такі співи, які мало хто може витримати. Я то називаю "важким фольклором", бо жінки та чоловіки співають відкритими голосами (неакадемічним співом). Але я в тому співі стільки душі та серця вкладеного відчуваю, що часом мені аж сльози на очі виступають. Ну, і сама співаю багато.
Відповідь: Із народної творчости Послухайте і ви, кому цікаво. Взяти собі пісеньку можна ось тут. Правда, 16 мб.
Відповідь: Із народної творчости У мене зацікавлення з самого дитинства. Мій перший виразний спогад у житті - як мені прабабуся колискову співає. А потім пішло-поїхало До речі, фольк люблю не тільки український, але й інших народів...
Відповідь: Із народної творчости Віро, і чого ви так далеко?.. У мене записів фолку ціла купа. Різних народів. Ех, у Львові в мене лише одна подруга була, яка розуміла мене у цьому захоплені, бо вона сама так. Ви би нашої компанії якраз вписалися. А ви знаєте "Берви"? Десь згодом виставлю якісь їхні пісні сюди.
Відповідь: Із народної творчости Ні, не знаю "Берви". Виставляйте все, що дасться стягнути Таку музику у Львові нелегко знайти в крамницях, хіба що через друзів. Одного разу мені потрапив до рук диск з ірландськими піснями - страшенно сподобалися. Шкода, що не переписала А ще люблю балканські пісні.
Відповідь: Із народної творчости Стягнула "Od buczka" і не можу наслухатися. Ще й інші їхні пісні знайшла отут http://drewutnia.skulski.pl/modules...e=article&sid=274&mode=thread&order=0&thold=0 Правда, там тільки уривки.
Відповідь: Із народної творчости Даю лінки, звідки можна цілий альбом потягнути. Тягніть перше другу частину, а тоді першу.
Відповідь: Із народної творчости Віро, для вас наступна порція фолку. Цього разу мої улюблені Берви. Приємного прослуховування! Берви (60 мб)
Відповідь: Із народної творчости Українська приказка-повчання для українських чоловіків. "В юності всі дівчата, як зірочки на небі. Звідки тоді сварливі баби беруться? Га!!!"
Відповідь: Із народної творчости Вже то проходили. Чоловіки їх такими роблять. І взагалі, порада в обидві сторони: перевиховання треба від себе починати, а не від когось вимагати, а самому сидіти, склавши руки.
Відповідь: Із народної творчости Це був такий жарт. Знаю з свого малого досвіду. Що жінка змінює чоловііка, а чоловік жінку. Як у фізиці - дивузія (змішування). Люди, котрі прожили довго у шлюбі в дечому і стають схожими на один одного.