Отже, хто і що готує... та так, щоб не смажене, не копчене, без консервантів/наповнювачів/замінників, максимально корисне і натуральне. З першими стравами мені ще вдається справлятися - борщики, овочева зупка, на друге якась крупа чи картопля, відварене м"яско/рибка + салатик з капусти/моркви/бурячка і все...моя фантазія вичерпана , а вже сніданок - то аврал повний, або молочна каша або знов якась "смачна гидота", як каже мій малий. Сьогодні знов стала на ті самі граблі( мала кисле молочко і не придумала нічого кращого, як посмажити оладки... компенсувала великої к-стю родзинок, але все ж смажене:shutup: ...
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Може трохи звузити, бо поняття "корисне" у всіх різне - для когось це не смажене, для когось без мяса, для когось і без риби, яєць і т.д ? В нас на сніданок на "ура" варені яйця, вівсянка без молока, але тертим яблуком і родзинками, може трохи меду. Маю ще морожені овочі, то часто роблю рагу, або рис з овочами, або спагетті з овочами (до речі теж можна на сніданок , часу займає буквально 15 хв., поки зваряться спагетті, овочі вже протушились). Печену картоплю теж відношу до здорової і смачної їжі
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі На сніданок зазвичай каша, але люблю ще сир домашній (творог) з медом, з варенням, з сметаною і зеленню (тоді солений), запіканка сирна. З м"яса - відварюю з овочами, печу, роблю парові котлети, печу "хлібець", плов (але з нежирним м"ясом). З риби - так само як з м"яса - різні варіанти печеної знайшла на Посиденьках , котлети парові з різними начинками. Картоплю печену теж дуже люблю. Також з морожених овочів готую рагу або запіканки овочеві.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі без м"яса, риби, яєць-то вже вегетаріанство))) я вважаю їх корисними і необхідними, якщо правильно приготувати, але цікаво було б почути і інші думки. буду просити у вас перепис))
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Хоч я не kolobok, але напишу М"ясний хлібець 1 кг фаршу (яловичий і свинний), 2 середні цибулини, 5-6 зубків часнику, 2 варені морквини, 3 ст.л. манки, 2 яйця, сіль, перець, олія Фарш бажано не купляти, а самому зробити. Зварити моркву. дві цибулі дрібно порізати, одну з них втушити на олії. На м"ясорубці перемолоти м"ясо з сирою і тушеною цибулею і з вареною морквою. До фаршу додати манку, яйця, посолити і поперчити. Все добре перемішати і відбити (Я відбиваю так: готовий фарш кладу в один кульочок, а потім в ще одний, при потребі ще в один, зав"язую і кидаю з певної висоти на стіл разів 15). Потім викладаю на змащену олією форму, посипаю кмином або кунжутом і випікаю 45 хв - 1 год при 175 градусах. Смачного!
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі ну з ксилого молочка можна зробити сир. Я інколи теж не знаю, що зробити - то смажу оладки, але додаю туди ще вівсяні пластівці (стакан), тру багато яблука, можна банан. Це звичано не є здорова їжа, але вже хоч трішки корисненько додала. А ще я дуже люблю запечену картоплю з м"ясом в рукаві (можна додати ще шампіньйончики, кабачок, і т.п.). М"яско трохи попередньо замаринувати. Все разом в рукав і за годинку мням-мням..... Ще варіант - запечена м"яско, чи риба на грилі
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Робила в неділю на снідано ліниві сирники. Смачно, корисно і дуже швидко! Отже, на 6 сирничків: 250гр домашнього сиру (знежиреного творога) 2 яйця 2 ст.л. йогурта (можна замінити сметаною) 3 ст.л. борошна (або 2 ст.л. борошна + 1 ст.л. крохмалю) 1,5-2 ст.л. меду (цукру, ванільного цукру) за бажанням родзинки, лимонну цедру і тд. У мисочці змішати всі компоненти до однорідної маси (збиваю міксером 1-2 хв). Ложкою наповнити кексові формочки сирною масою. Поставити в духовку розігріту до 180С на 15-20хв (до золотистого кольору). Готові сирнички вийняти з форми і подавати з медом чи сметаною.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Все дуже просто , оскільки в мене крім нешкідливості є ще один важливий критерій - простота і мінімум часу на приготування. Хлібець роблю, як котлети, але запікаю у духовці. Мелемо нежирну свинину або телятину. Разом з м"ясом перемелюємо цибулю і білий хліб (попередньо замочити у воді або молоці) з розрахунку 1 невелика цибулина і десь 1/3 батона на 0.5 кг фаршу. Якщо фарш беру морожений, то цибулину тру на тертці, а хліб просто розминаю руками. Додаємо 1-2 яйця, все вимішуємо. Сіль, перець - за смаком, я люблю додати ще ще кмину. Формуємо "хлібець", зверху легенько мастимо водою або яйцем збитим і десь на 1 год ставимо у духовку. На плов беру телятину або нежирну свинину (ми більше любим з телятини). Замочую рис (беру пропарений). В банячку підтушковую дрібно нарізану цибульку і натерту крупно моркву. Додаю м"ясо (попередньо вимочую), трохи води, перець горошком, перець духмяний, лавровий листочок і тушкую, поки м"ясо не буде м"яким. Тоді додаю рис, солю і варю до готовності.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі А він (хлібець) форму сам по собі тримає чи використовуєте якусь силіконову (металеву) форму?
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Як альтернативу смаженим сирникам (далеко не всі діти їх полюбляють) пропоную сирно-манну запіканку з родзинками. Мої малі її їдять з задоволенням у розігрітому вигляді і политій сметаною... Потрібно: 500г домашнього сиру 3 яйця 2-3 ст. л. маннної крупи 2 ст. л. цукру щіпотка солі 3 ст. л. сметани або домашн. йогурту родзинки Змішую всі інгрідієнти, за винятком родзинок. Розбиваю все блендером, щоб сир не був грудочками. Додаю родзинки. Виливаю у силіконову форму, якщо форма металева - треба її змастити вершковим маслом. Ставлю у розігріту духовку. Температура 180-200 градусів. Випікати 30-40 хвилин. Деколи, якщо верх запіканки швидко темніє - накриваю фольгою.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Подобається запечена риба чи мясо в рукаві, фольгі. Ну дуже смачно. Живий, натуральний смак відчувається. Навіть чоловік який не дуже любить рибу їсть так, що аж за вухами лящить. Це щось неперевершене. Соромно зізнатись, але до недавнього часу я і не знала, яке на смак запечене в фользі чи рукаві. Вважаю, що багато втратила.Я в рукаві запікала і овочі. Додавала прянощі, дрібку солі, олії не додавала і смачно виходило. Так соковито! В гарячому вигляді це смакота, в крайньому разі для мене. Бо чоловіку, наприклад, солі замало. Ще люблю вівсянку, або гречку чи іншу кашу. Готую її так: вкидаю порізану цибулю, моркву, трішки олію або грам 5 масла, дрібку солі(краще морську, бо корисніша) прянощі. Коли трохи прокипить вкидаю. Варю на маленькому вогні до напівготовності. І залишаю доходити під кришкою на хв 10-15. Так каша зберігає більше вітамінів, ніж би я варила її до готовності.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Сам по собі, я формую таку собі велику подовгасту котлетку.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Якщо корисно та без консервантів та ін. непотребу, то масло вже рік не купую. Роблю сама. Купую сепараторну сметану, таку, щоб була густа, закладаю її в комбайн і насадкою, якою мішу тісто ( у мене пластмасові ножі) роблю масло. Маслянка, яка утворюється відливаю, її любить татко мій пити. Корисно, натурально та дешево. Сьогодні наприклад з 1 л сметани ( купила на базарі по 30 грн. за літру) зробилося 910 гр масла. Арифметика проста, кілограм виходить за 33 грн.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Знайшла рецепт хліба від Юлії Висоцької, який корисний та на соді, але не на дріжджах, які сприяють розширенню талії))) На днях спробую. Може кому цікаво - теж спробуйте. Мені сподобався - бо суцільна користь, а у відгуках хто пробував - ще й смачно! Ирландский хлеб на соде Ингредиенты: Мука с отрубями 500 г. Нежирный кефир 450 мл. Семена подсолнуха 50 г. Изюм 50 г. Кунжутное семя 1 ст. ложка Сода 1 ч. ложка Морская соль 1 ч. ложка Способ приготовления: Духовку предварительно разогреть до 200°С. Муку просеять, вернуть в нее отруби, которые остались в сите, добавить соду, соль и все перемешать. Влить кефир и замесить тесто. Поджарить слегка семена подсолнуха; изюм замочить в воде на несколько минут, затем отжать. Добавить в тесто семечки, кунжутное семя и изюм, еще раз вымесить тесто. Присыпать мукой форму для выпечки (или противень), выложить в нее тесто, сформировав круглую буханку. Сделать на тесте глубокий надрез крест-накрест, присыпать мукой и выпекать хлеб в разогретой духовке 40-45 минут.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Я обжнюю вітамінний салат Морква+Салера+Яблуко+Родзинки+Оливкова олія і лимонний сік
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі А я люблю робити зараз таке "живе" пюре: кусочок гарбуза, яблуко і банан перемелюю в блендері до однорідної консистенції , потім ще ріжу туди яблуко маленькими кусочками і посипаю корицею. В принципі, тут можна експериментувати.:smile: Вітамінний заряд гарантовано!
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі а я печу кавальчики яблука і гарбуза в рурі (духовці),або мікрохвильовій, якшо тра швиденько, а потім вже посипаю корицею і даю дрібку меду! ммм... нямки! для шлунка суперсько - легко і здорово сирі овочі\фрукти мій шлунок дуже тєжко травить, думаю то знайомо багатьом, а трохи притушені чи печені, але без цибулі, дуже добре!
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі Я замість картоплі по-селянськи роблю собі запечену - ріжу на четвертинки в мисочку, солю, посипаю приправою хмелі-сунелі та базиліком, цибульки туди крупно наріжу, олійки оливкової, гарно те все перемішаю і під гриль в духовку на 170-180 градусів - мнямка, дуже швиденько (буквально 15 хв) і дешево. Я її можу і без м"яса наминати. Або ж роблю до неї салатик: Беру листя салату, рву, гарненько скроплюю лимонним соком, трохи цукру та солі, трохи сиру фета ріжу кубиками не дуже крупними (найкраще мені підходить Фавіта польська в синій упаковці - найжирніша), оливкова олія. І довго (хвилин 5) і ніжно це все вимішую так, щоб не потовкти салат, але той фета ніби розчиняється і обволікає листочки. Мммммм... Ага, забула, ще обов"язково щедро посипати провансальськими травами. Щодо гарбуза - не дуже його любила, доки не спробувала рецептик: порізати на дуже крупні шматки (в мисочку), посолити і дати 10 хв постояти, далі відціджую зайву воду (не відтискаючи), хмелі-сунелі, часничку добряче, горіхів грецьких перемелених (можна і без), ложку олії. Гарно це все перемішати і на деко в духову шафу. Печеться хвилин 10. Може бути як самостійна страва чи гарнір.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі О супер цікава тема. Я завжди шукаю здоровішу альтернативу звичайним стравам. дуже люблю випічку і часто експериментую, щоб зробити її більш корисною і дієтичною. З улюбленого це морквяна запіканка, роблю її вже дуже давно тому пропорції приблизні. 1кг моркви 4 яйця 300г домашнього сиру (можна і без тоді буде більш подібне на суфле) цукор за смаком (я даю меду) 30-50 г масла (можна і не давати , з маслом більше пухка маса) Все дуже просто моркву очистити, порізати на шматочки і відварити до м'якоті. Потім зробити пюре блендером, якщо нема блендера то я раніше терла на терці і трохи відварювала а потім товкла ступкою для картоплі. Додати до морквяної маси масла, жовтки і цукор (чи мед). Окремо збити білки то твердих піків і акуратно змішати з масою. В духовку на 30 хв на 180 градусів. В принципі в цю запіканку можна додавати і родзвинци і горішки, взагалі будь які сухофрукти. Також смачно якщо в основу брати і моркву і гарбуз. А також смачно якщо додати яблучне пюре. Одним словом що кому подобається. Я до сніданку підігріваю і поливаю сметаною чи йогуртом (плюс можна посипати корицею). Дуже смачний і легкий сніданок.
Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі я інколи роблю говяжо-морвяні котлети із сирою морквою. Тру мокрву, даю трохи стекти соку+ фарш-яйце+цибулька+спеції. Робила і жарені і парові і запечені. Доречі коли жаряться, то моква пускаю достатньо соку і вони виходять протушені із солодковатим смаком та оливковою олійкою).