Відповідь: Український правопис, або Згадати все Жах. Так соромно В п'ятницю на роботі писала колегам електронного листа. В заголовку - притензія... Треба було швидко відправити, кількох співробітників про всяк випадок перепитала, - усі сказали, що так правильно. Прийшла додомцю, і щось мене муляє... Ну, так - претензія ! Допоможіть, будь ласка, згідно якого то правила? Ненаголошені "е" та "и" якщо сумніваюсь, перевіряю зміною слова тикам чином, щоб звук став наголошеним (думаю, це стандартно всі так роблять). А тут як? Я ще й вимовляю саме притензія...
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Тут перевірити традиційним чином неможливо, оскільки слово іншомовного походження. (польс. pretenzja, з франц. pretention, від лат. praetendo – виправдовуюсь) Деякі слова просто треба перевіряти в словнику перед тим, як відсилати. Я зажди перевіряю тут. Вимовляєте правильно, бо так воно й повинно вимовлятися, оскільки "е" ненаголошене.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Контекст: промоція міста і його туристично привабливих околиць. "туристично привабливих" без дефіса ворд підкреслює... з дефісом не подобається мені... написала "околиць, привабливих з туристичної точки зору", бо мус уже відправити... але не люблю велемовності. Щось із того, як написала на початку, можна вживати?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все я нещодавно (може з півроку назад) купила для молодшого брата словничок. якось він називався типу "труднощі...". це орфографічний словник, тисяч так на 30, де подано лише слова, у написанні яких сумніваємось. і там дуже багато різних прикметників і навіть словосполучень, які не знаємо як пишуться : разом, через дефіс чи окремо. п.с. на жаль, точно не пам’ятаю ні назви, ні видавництва і не маю можливості подивитися. купувала в "Є", але рік видання там не дуже новий
Відповідь: Український правопис, або Згадати все так ніхто й не зголосився...а тут уже й нові питання назріли: штрихкодування чи штрих-кодування? брендІнг чи брендИнг? род.відм. мн. "продажів", правда? якщо з аргументацією - то просто безмежно вдячна
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Я би слова місцями поміняла: привабливих туристично. І без слова "його". Як на мене, має бути окремо, а ворд най собі підкреслює, не такий він вже й мудрий. Словник дає "штрих-ко́д". Тому думаю, що і "штрих-кодування" буде через дефіс. БрендИнг. Правда, бо "продаж" чоловічого роду. А не простіше купити словника? Вам то буде швидше.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все дякую, чудова ідея (і як я не додумалася?) Раніше користувалася словник.нет, тепер, коли його нема, а у мене нова робота...напевно, варто) хоча: а де тоді буде людське спілкування? а ще можна правила повторити-вивчити (котрих не пам"ятаю)
Відповідь: Український правопис, або Згадати все "Не" з дієсловами пишеться здебільшого окремо! Не стрималась, в черговий раз читаючи дописи однієї форумлянки: Зате "не п'є" і "не б'є" ця форумлянка пише правильно Разом "не" з дієсловами пишеться в таких випадках: 1. Коли дієслово не вживається без не (ненавидіти, нехтувати);2. Коли дієслово означає неповноту дії, виразником чого є префікс недо- (недочувати, недогледіти). Щоб вирішити, чи писати "не" з дієсловом разом, треба вдуматись у зміст речення. Наприклад, "(не)здужати" може означати "хворіти" — тоді пишеться разом (Івась уже третій день нездужає) і "не зможе" — тоді пишеться окремо (Спортсмен не здужав підняти штангу); "(не)славити" може означати "ганьбити" (Шахрая неславили у всіх газетах) і "не прославляти" (Промовці не славили директора, а розглядали його діяльність); Звукосполучення "недо" не завжди є одним префіксом: "до-" може бути частиною дієслова, з яким вживається заперечна частка не: не додав, не дослідили, не добудували.
Відповідь: Світські хроніки, жовта преса, факти й міфи... "Не" з дієсловами, до речі, пишеться окремо. У кожному вашому дописі - разом. Двічі вам вже в карму писала, та ви, як бачу, її не перевіряєте. І ще тут почитайте. Там про вас, до речі.
Відповідь: Світські хроніки, жовта преса, факти й міфи... Ну зробила помилку, а ви вчителька української мови? чи люди ніколи не помиляються, чи ви така правильна!?І все я перевіряю!
Відповідь: Український правопис, або Згадати все А Ви кнопу клікайте. Модератори нагадають Правила Форуму, щоб пригадала правила мови.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Помилилася, це раз, ну два. А ваші дописи мають масу помилок. Сумно, коли люди своєї мови не шанують.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Чесно кажучи, думала не відповідати, та все ж.. Я не така правильна. Часто помиляюся. Хоча б перечитайте цю тему - тут багато моїх "ляпів". Але для мене важливо писати правильно. По-перше, це те, по чому нас "зустрічають" тут на форумі (чи в листуванні з малознайомими людьми, наприклад, на роботі). При особистій зустрічі першим враженням є зовнішній вигляд людини ("Встречают по одёжке..."), при спілкуванні за допомогою письма першим враженням є якраз вигляд нашого текстового повідомлення - його форматування (кількість смайлів, знаків оклику, пробіли, Caps Lock) та граматика. Невже ви не хочете, щоб ваші дописи справляли приємне враження на читачів? Ні, я не вчителька української мови. Правило написання "не" з дієсловами не є дуже складним, його знають не тільки викладачі мови . А зробила я вам зауваження не для того, щоб принизити (тому писала вам спочатку в карму, не вказувала в цитаті вашого ніку), а щоб ви виправились і писали правильно. Сподіваюсь, так і буде.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Прізвище хлопчика - Баховець.А зошити Баховця чи Бахівця?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Баховця, бо якщо написати Бахівця, то можна подумати, що прізвище Бахівець.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Варто , бо "більш уважною" або "уважнішою", а не ---------- Додано в 22:32 ---------- Попередній допис був написаний в 22:14 ---------- ні, мій день народження. І ще: хтось у цій темі писав "приймати участь". Правильно "брати участь", бо:
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Займаючи чергу, правильно спитати: "Хто крайній?" чи "Хто останній?") мені сьогодні літня пані зауваження зробила за "останнього") а я спеціально так питаю, бо набридли "остроумні" відповіді на "крайнього".. З філологічної точки зору вирази синонімічні - чи я помиляюся?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Мозок підказує, що правильно "останній". "Антисуржик" Сербенської підказує те ж. Правило не пригадаю.