Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    І щось я взагалі не розумію. Дискримінація якась, чесне слово. Я ж в храм з чистою душею приходити хочу і до святинь перш за все з молитвою іти, а не з чимось іншим.
    А чому тоді людям з "пахучими" шкарпетками і нестерпним запахом поту можна ходити в храм і прйимати Причастя, а жінці з менструацією зась? Вони, що "чистіші" ?:girl_mad::girl_smile:
     
  2. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    цікаве питання, як на мене. спочатку й не зауважила різниці між "біла" і "копія весільної", а з читанням відповідей вникла.Дійсно, прості суконочки (не а-ля весільні) виглядають добре, функціональніші, та й дешевші. Згадала, що моя доня ходила в простенькій.Щоправда, почувала себе дещо незатишно - їй хотілося такої пишної, як були в інших. Згідна, що це ніц не має до церкви і власне сенсу причастя. Ми тоді були небагаті зовсім, і купили таку сукню, яку могли собі дозволити, і я десь мала задню думку - жаль за тим, що не змогла дати дитині бажане. З іншого боку, була на причасті в похресника в Рясному - там причащають коло 100 дітей одномоментно (за 1 службу), тиснява на великому подвір"ї страшна, то була свідком, як дівчатка бідні зашпортувалися на обцасах, хай і невеличких, чи за поділ задовгий, а одна ненароком своїй сусідці рукав-буф свічкою підпалила:girl_cray: Дякувати Богові, обійшлося без травм, але спогади прикрі дуже. Шкода тих дівчаток.Хоча...скільки їх прагне власне копії дорослої сукні, "як у принцеси" чи "як у Барбі"...
    А щодо кольору - бачила дівчаток у рожевих і блакитних, навіть раз у салатовій сукні. Не знаю, наскільки це доцільно/можна/варто etc., але факти були.
    Добре, що мене вже ця дилема більш не чекає :) Ромчику дам вишиванку, як доросте - ідея щодо "білим по білому", висловлена тут - просто супер!:y::y:

    ---------- Додано в 10:29 ---------- Попередній допис був написаний в 10:17 ----------

    не пригадаю, де чула чи читала про причини такого ставлення. Колись білизни (трусів) не було ж, тому жінка могла ненароком "накрапати" на підлогу, через це не рекомендували ходити до церкви. А ступінь жорсткості рекомендації залежав від особи священика...
     
  3. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Маю також запитання, у мене шлюбне плаття має повністю вікриті плечі, чи обов'язково слід мати накидку в церкві? Бо маю досить довгу фату і вона плечі закриває. Бо коли я дружкувала, то дехто мав накидкуі, а іноді просто фата все накривала.Ще про це з отцем не говорила, не знаю як з точки зору церковних традицій правильніше, тому питаю вас.
     
  4. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    і на православних сайтах пошукайте - не тільки протилежні цьому твердженню дописи, ай дописи священників ЩО МОЖНА. а тягнеться це твердження "про нечистототу"- з історичних непорозумінь , і зокрема дуже часто навязується " бабцями".

    вважаю, і більше певно не дискутуватиму - якщо когось це турбує - є просте вирішення - ДО ДУХІВНИКА - запитав, пояснив, зрозумів.

    ---------- Додано в 11:00 ---------- Попередній допис був написаний в 10:56 ----------

    от бачите, Лілю, обовязково така ситуація буде - оскільки хустки в католицзмі не треба, а в православії треба. але ж це - невідомо тим ,хто не відвідує Православний Храм, і для них - це вже проблема.

    мені шкода, але якщо ви йдете до музею - то прошу йти до музею. йдете до Храму - шануйте, як ви написали " жорсткі регламентації"
     
  5. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    теж питання виникло - чи можна позичати комусь на шлюб свій рушник, на якому самі брали шлюб?

    ---------- Додано в 11:12 ---------- Попередній допис був написаний в 11:05 ----------

    Ви знаєте, напевно, Ви праві. Погоджуюся: конкретна конфесія регламентує вигляд при вході до храму і не пропускає "неправильних". Чи варто при цьому публічно їх принижувати? Може, достатньо просто сказати "Вам не можна тому-то й тому-то"? Що більше підняло чи підняло би престиж того монаха (про що ж інше він пікся?) - проста ввічлива заборона чи те, що він, який добровільно погодився молитися за грішних, піддався спокусі перейти на особистості, церковні в тому числі?
     
  6. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    не можу вам ніц сказати, бо не була присутня при ситуації і обєктивно поведінку священника оцінити не зможу.
    АЛЕ : навіть якщо вам би зробили зауваження , " просте", як ви кажете - ви б все рівно звернули на це увагу і написали / розказали іншим - " що це таке і т.д.?". тому що вас це зачіпає, ви не звичні до цього, вам це створює проблему/незручності.

    погодьтеся, до мусульман не зайшли б правда, без їх вимог?? і погодилися беззаперечно на їх умови.

    на мою думку - потрібно знати :а) куди йде, для чого йдеш?, б) поцікавитися, що потрібно? і як правильно?

    пс. з особистого досвіду - я колись, будучи далекою від релігійного життя - стояла в Храмі в куточку, бо мала в цьому потребу, але не знала , ЩО І ЯК можна чи не можна робити.аж доки - зрозуміла/ запитала/дізналася/прочитала - як і для чого я це роблю.
     
  7. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    так, справді, я й забула, що Ви мене ну ДУЖЕ ДОБРЕ ЗНАЄТЕ і можете прогнозувати МОЮ реакцію...:girl_curtsey:
    так, це створило б мені перешкоду, та я б не стала ломитися туди. Зате наступного разу я б подбала про те, щоб у належному вигляді відвідати місце, де до мене по-людськи поставилися.Та ж реакція, про яку Ви написали - для МЕНЕ цілковита нісенітниця.

    власне, тому в Туреччині і не пішла в мечеть - бо весь одяг був суто відпускний - бретелі, мала довжина, шорти тощо.Гід попередив, що піти можуть тільки ті жінки, які мають належний одяг.Але сказав ввічливо і люб"язно, без непотрібних нотацій і переходу на особисте. ІМХО: мені різниця помітна, але, певно, то не всі можуть побачити...
    П.С.Якщо господар хоче бачити у себе відвідувачів і має до них певні умови - він їм повідомляє, а не сподівається, що "вони й самі повинні знати"...
     
  8. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Зацитоване - це відповіді СВЯЩЕНИКІВ у "вопросах священику".
    Може, таки від конфесії залежить?
    Ви ж пригадуєте дискусію про нечистоту. Дівчата так ревно захищали, що не можна. Бо тато так навчив і не впускав до храму вірних.
    Так, є нові течії, віяння, але вони стосуються МП?

    Знову ж таки - залежить де. Тут у православних свобідно - хочеш маєш хустку, не хочеш - ні.
     
  10. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    аналогічно з "нечистотою".
    більшість - чомусь не йде і не питає самостійно у священників.

    так, Лілю це стосується МК
    прошу і іншу відповідь:
    Священник Константин Пархоменко- "Подводя итог, могу сказать, что большинство современных православных священников, уважая, хотя часто и не понимая логики таких запрещений, все же не рекомендуют женщине причащаться во время месячных.

    Другие священники (к таковым принадлежит и автор этой статьи) говорят, что все это лишь исторические недоразумения[4] и что не следует ни на какие естественные процессы организма обращать внимание — оскверняет человека лишь грех."
     
  11. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    щось я зовсім заплуталась...
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Не зовсім вірна інформація. В католицизмі також одягають хустки але це за бажанням. Знаю багато що в католицьких церквах покривають голову коли заходять до церкви, сама бачила коли ходила в Нью Йорку до церкви.
     
  13. tasha

    tasha New Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та ж неприємна ситуація сталась і зі мною у Почаівській лаврі. Не пустили бо були у штанах, а потрібно було заплатити за оренду спідниці, яку одягаєш поверх тих же штанів. Для мене це було трохи шоком, бо була Києвській лаврі, де достатьо було покрити голову. А найбільше мені сподобався монастир у Бахчисараї, там любязно просять одягти хустки і спідниці, які безкоштовно лежать у кошиках при вході в храм. А в Почаєві таке враження, що це вже бізнес, бо навкуги море будок, де продають хустки та спідниці. І так само це було сказано дуже жорстко та негативно. Таке враження було, що ми незаконно вторглись у якусь приватну власність, а не зайшли в Храм.
     
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    В Нью Йорку колись так було що жінки ходили і насильно накидали хустки на голову тих жіночок які «посміли» прийти до церкви з непокритою головою. Це дикість! А ще гірше що священники дозволяли і надалі дозволяють власне таким жіночкам встановлювати порядки і правила в церкві. Місце молитви перетворюється на якесь гоніння не наших, але самі «наші» не надто гарний приклад християнина.

    Також знаю що жіночки з згоди священника переслідують жінок в одній церкві у Львові, якщо вони з непокритою головою або в споднях прийшли до церкви. Наскільки мені сказали, що в тій церкві священник може вам відмовити приступити до Святих Таїн якщо ви з непокритою головою або в споднях. Але це відступники, тому їх за правило вважати не можна.
     
  15. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    хотіла найти свій допис на цю тему, аде це довго.
    загалом, напише ще раз свою думку.
    зі мною - такого не сталося б. тому що я знаю, що треба хустку, спідницю і т.д..
    ви їхали до Лаври як до музею? чи як? якщо до Храму ПРАВОСЛАВНОГО - невже не можна було дізнатися про хустки/спідниці.. і різні ( не будем обговорювати жорсткі чи ні , ок?)"рекомендації"?тим більше, ви вже про це знали з Лаври Київської чи монастиря у Бахчисараї.
    чи власне - дискусія про "неприязність" зауваженя в Почаєві?
    чому тоді приймати в штик - те чого не знали? за інтонацій? лишіть "інтонації" тим,хто не так вам їх сказав. най вони за них переживають.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Коротше в церквах МП на території колишнього СРСР. За кордоном навіть про хустки не дуже згадують. А про нечистоту тим більше. Правда, то не МП, а РОКОР.
    Моїй мамі гроші повернули. Ті 20 гривень - то застава, а не ціна. :)

    Чесно, не бачу потреби в такому. То є псевдопобожність, Касю, оте бажання контролю в храмі.
    Мені сподобалося як Кротов про такі речі пише.
    Не вигляд має бути найважливіший для людей, котрі приходять до церкви перший раз. І якщо вони не довідалися "як треба", це не причина до принижування меншою чи більшою мірою.
    І тон тут ДУЖЕ важливий. Цербери при вході навряд чи роблять комусь честь.
    Якщо у церкві якась бабуся висварить мале дівчатко за таку дурницю, як коротка спідниця, то чи прийде те дівчатко до церкви ще колись?
    У нас до Плащаниці по церквах так ходять, що "прости Господи", але ніхто на вході не стоїть і не виганяє. А за кордоном чула про іншу практику. Стоять жінки із веретами, і якби щось таке - то просто прикривають непомітно для особи, аби інших присутніх не згіршував вигляд дівчини, коли вона нахилиться цілувати Плащаницю.
    Це я про те, що можна крайні методи застосовувати, а можна й лагідні. :)
     
    Останнє редагування: 11 Лютий 2011
  17. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Не можу не втриматись, щоб не написати про випадок, який трапився з моїми одногрупницями в 2003 році. Ми вчились у Дніпропетровську, львівська група. Жили разом у гуртожитку, а там життя досить складне - далеко від дому, різниця менталітету і т.д. Дві одногрупниці відчули в собі потребу піти до церкви. Зібрались і пішли. Через деякий час прийшли схвильовані, зі сльозами на очах. В церкві трапився прикрий випадок - коли вони зайшли, то вклякли на коліна, як завжди робили тут у Львові, щоб помолитись. Як це побачила жінка, яка була в церкві, і вже на той момент збиралась її закривати - підняла страшний лемент:
    - Що за показуха! Встаньте - пішли вон звідси!
    Вигнала їх геть з криком, вигляд дівчат на колінах довів її до істерики. Причому дівчата спокійні, врівноважені. Вже стільки років пройшло, а чомусь запам"яталось. Були вони з непокритою головою, але то від незнання, перший раз. Це, напевно, був крайній метод.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та, такі випадки, то завжди сумно.
    Нашу добру подругу колись лупнули (дослівно) долонею по коліні в церкві Михайла, бо мала необережність слухати проповідь, сидячи нога на ногу.
     
    Останнє редагування: 11 Лютий 2011
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    от не розумію, хоть встрілься, як так можна казати. якого контролю??
    ми вже дискутували на цю тему: для чого йдеш до Храму, якщо не знаєш ЩО і ЯК там робити? для чого робити проблему з хустки?


    невже то так важко просто ШАНУВАТИ рекомендації? ну не подобається вам хустка - НЕ ЙДІТЬ. йдіть туди - де хускти не треба..
    не хочу більше дискутувати , чесно.
     
  20. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    цілковите ІМХО:
    для того, щоб
    помолитися
    за покликом душі й серця.
    Та ж Бог приймає щиру молитву, яка не обов"язково мусить співпадати з канонічним текстом? Чи все ж таки ні?:dntknw:
    повторюю, що я не проти самого факту вимог щодо вигляду - я за людяну форму подачі цих вимог.От ілюстрація з Бахчисараєм (і не тільки) показує, що це реально.Нехай будуть спідниці/хустки, нехай за заставу чи за гроші, нехай на брамі буде малюнок з бажаним виглядом для "особо нєпанятлівих" і забороною входити за інших умов, але...нехай це дають ЛЮДИ ЛЮДЯМ. А то типова ситуація "я начальнік, ти дурак" в місці, де аж ніяк не має так бути...чи я чогось не розумію?:dntknw:
    п.с. знаю з преси, що МП всіляко намагається позбавити Почаїв стану заповідника (до речі, тоді виходить, що наразі це і музей). Якщо описане ставлення - політичний хід, тоді все стає логічніше...
    а люб"язність і ввічливість також належать до маркетингових категорій. Людина скоріше прийде ще раз і цікавитиметься, що і як (в даному випадку - що і як має бути), коли до неї поставляться власне як до людини, а не "і нафіга ти тут,якщо не знаєш?" Ну хіба що цій інституції не потрібні адепти, просто прихильники і схвальні відгуки...