Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Ksani, 29 Квітень 2008.

?

Відзначте вірні твердення:

  1. Знаю таксу, по ній +- плачУ

    24,1%
  2. Навіть не цікавлюся таксами, даю, скільки вважаю за потрібне

    49,6%
  3. Знаю, не дам, бо злочин, гріх

    6,0%
  4. Хабарництво ліквідує Начальник

    0,4%
  5. Хабарництво подолаємо МИ

    24,6%
  6. Хабарництво - наше всьо!

    1,7%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    не кажу що не вiрю, дивуюсь.... всюди фiнансовi афери, а хто немае до них доступу той дае хабаря.
     
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    в приватних закладах лікарі не на з\пл- вони отримують відсоток за сплачені у касу закладу отримані послуги. Зазвичай, цей відсоток не перевищує 30. А тепе можна порахувати, де більше заробить та ж лікарка : у ЖК, де практично кожна вагітна щось принесе, чи у приватному закладі, де все строго під контролем. Тому , як варіант, багато лікарів працюють і у держ. поіклініці і паралельно мають години у приватному. Натомість, держ. роботу не так багато з них хочуть залишати.
    До речі, у Львові вже була колись практика прийому пологів у "Богдані", куди пацієнтка мала право запросити вибраного лікаря. Тоді платилося і у касу лікарні і ще окремо- лікарю.
    Аналогічно і із згадуваним військовим госпіталем- якщо ви не є військовим, а хочете скористатися послугами на госпрозрахуноквих началах, офіційно платите у касу+ "віддяку" лікарю теж ніхто ще не відміняв. На жаль, система нашої медицини ще має пройти довжелезний шлях, ламаючи ментальність відповідних осіб, які надають відповідні послуги
     
  3. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Ментальність продавця може зломити лише покупець. Ігнором.
    Але для того й в покупця має бути відповідна ментальність, а не совково-гастрономна.
     
  4. erene

    erene Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Я нораджувала там в грудні 2010, мені напевно повезло, бо НІхто тим більше дитяча грошей не вимагали, більше того моя неонатолог ще до того як я їй дала гроші прийшла в палату розказала що робити з дитиною вдома, олгянула перед випискою і сказала" З мого боку причин для затримки в пологовому немає, дитина готова, довідка вже готова,зараз акушерка принесе, збирай манелі і додому", і пішла з палати, я забрала в акушерки довідки і пішла віддячила неонатологу, одним словом процес виписки в мене зайняв 10-15 хв, поки мої приїхала з дому то ми вже знудились чекати.
     
  5. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    не дуже. але там інша ситуація.

    починати не з наших голів треба, а все-таки з держави. Набір кожного року в ЛДМУ сумашедший. В світі такого невидано, щоб один медунівер щороку випускав пачками лікарів (тобто медиків). От звідси і починається. Ви би бачили очі комісії, якій я здавала на визнання в Бонні (в Німеччині) на підтвердження свою залікову в 22 роки, з закінченим навчанням! в медунівері 5-го курсу. ГГГГГГГГГ. У них нестача лікарів часто, бо мало витримують те навчання, адже де ж то видано, щоб в 17 на першому медичному в виші, в 24 вже врач. В Європі і Америці по-перше медицина в плані навчання є дорогою порядно, по-друге на неї йдеш тільки в 25 прибл вчитись, так як по дорозі обов'язковим є повне закінчення гімназії + кілька років біології чи фізики, або школа+медучилище+пару років тої ж біології... і тоді тільки в медицину. багато-хто до того моменту вже і не хоче бути лікарем, ну і на той момент (в 25) вже кредит на навчання беруть на себе самого і його ж віддають потім самі. Переважна більшість принаймні. Окрім того медицина за кордом 100% платна. Бо вона страхова. У нас що? Ви спробуйте протягнути закон у ВР про страхову медицину. Зажеруть. А я її вважаю нормальною. Бо хто може бути застрахований від потреби втручання при поламаній кінцівці травматолога, перебування в палаті, і так далі... тому це замкнене коло медицини не досить, зовсім не досить розривати на рівні покупець_продавець.
     
  6. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    На которого мессію очікувати? :)

    Але з того мало б починатися. Попит - пропозиція.
    Нє?
     
  7. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    на мою думку, нє. Бо не може лікар за 2000 грн, при тому що коштує навчання в меді не брати подяк/хабарів/називайте як хочете. Це жебрацтво. В цілому світі ця професія є найбільш оплачуваною
    Починати треба з обов'язкової!!! платної страхової медицини.
    Оскільки я користувалась 2 роки страховою платною медициною в Німеччині, в яку входить все що потрібно, основне вона все покриває, то це і є якраз те, що може щось поміняти. А так. Приватна клініка, щоб могла виплатити зп в районі 15 000 - 20 000 грн хірургу ОФІЦІЙНО і з каси!, які повинна мати капіталовкладення, які обороти, а податків яку тучу виплатити... Тобто так: весь світ живе на основі страхової медицини і поки нового велосипеду ніхто не придумав.
    З іншої сторони, якщо хочеться прирівняти до нотаріальних контор чи юридичних установ, то там капіталовкладення менші, а доходів більше. Бо державні нотаріуси актуальні людям, коли без них не обійдешся по законодавству, а решта все приватники і їх послуги не коштують копійки. і ми до них ідем, платимо в касу чи в руки, і не скаржимось. А медицина завжди чомусь не розглядається як галузь достойна високих доходів в умовах нашої країни. Це неправильно, на мою думку, і не чесно. Медицина - це одна із найскладніших професій. Рівень відповідальності - життя людини.

    Оскільки знаю любов до лікарів, то відразу зазначу, що ми тут не обговорюємо відсотки добрих/поганих/за покликанням. А обговорюємо ми тут ніби те, які реалії станом на сьогодні в галузі медицина у нашій країні.
     
  8. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    :) Не в нас. Розумієте, у нас пологові не боряться за пацієнтів, не боролися і не будуть цього робити навіть у описаних вами умовах. Лікарі державних пологових кладуть гроші у свою кишеню і можливо дають "десятину" заввідділенням. І чого б це раптом вони мали почати з власної кишені облаштовувавти благоустрій державної лікарні? А держава на таке банально немає коштів - на дороге обладнання, на якісні ліжка і постіль, на ввічливий персонал (бо і за це треба платити пристойну з/п, якщо людина не дуже привітна від природи, то можливо її платня спонукатиме стримувати себе на роботі.)
    Тому при такому сценарії, коли ті, що мають гроші йдуть до приватників, а ті що не їх немають ідуть в держклініку де лікарі мають низьку з/п і ще й злі, як собаки на приватників, якість послуг у державних медзакладах погіршиться, замість покращитись.
    Насправді буде так: приватники будуть брати по 1000 у.о. в касу, а "державники" 400 у.о. в кишеню.
    В нас хвора держава. Гнила система і люди у тому всьому глибоко загрузли.:sad:
     
  9. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Державне страхування в українських реаліях – не стане короткотерміновою панацеєю. Все одно перш за все мусить пройти більш тривалий процес зміни свідомості "вдячних" пацієнтів.
    Бо обов’язкові внески (рівень яких не може бути високим зважаючи на досить низькі середні з/п), не будуть здатні підвищити офіційні з/п лікарів настільки, щоб останні змогли відмовитись від хабарів. І виглядає так, що той мінімальний державний поліс-пакет буде досить „обмеженим та обрізаним”, а приватну страхівку зможе собі дозволити оплатити далеко не кожен середньостатистичний українець.
    Ну і створення державної страхової контори - нове поле - "баблодром" нових лівих схем. Не без того - система.

    о, то ж досить поширене явище на рівні кількох ПБ у Львові.
    Нікого не дивує як разюче відрізняються побутові умови в різних львівських пологових?
    Думаєте держава вибірково фінансує тільки вибрані ПБ/палати/поверхи?
    Особисто знаю одного палатного доктора, котрий у свою "післяпологову" палату, котру за ним "по блату" закріпив головний лікар, за свої "кровні хабарі" купив меблі (ліжко, пеленальний столик, тумби), зробив ремонт – наймав майстрів, купував будматеріали.
    Для чого? – файна інвестиція в майбутні більші хабарі від нових вдячних клієнтів.

    Міняти треба в першу чергу однозначно в головах пацієнтів –
    - ретельно вибирати/іти до того лікаря, котрий не вимагає/здирає/називає ціни
    - якщо ви помітили факт прямого вимагання коштів / озвучення сум – запросіть до роботи міліцію/прокуратуру (хоча в більшості випадків вони вам ще й подякують - матимуть "акцію" – "лікар, поділись нажитими хабарями з органами").
    Колись тут писала про факт затримання доктора на хабарництві – і що змінилось? - Далі працює, якби й нічого не було (навіть позитивні відгуки у відповідній гілці є). Але такий випадок дуже поодинокий, якби таких фактів затримань було більше, то реакція була б іншою, і замовчування/покривання такого б не було.
     
  10. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    http://www.youtube.com/watch?v=7kMtqXN3HTI
    знайшла ось таке відео. я в шоці
    якщо розмістила не в тій темі то може пан модератор мене виправить
     
    Останнє редагування модератором: 31 Січень 2011
  11. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Мар'яна, а я ніде не написала, що цей процес окремий від загальноекономічних в державі, і також не кажу, що це має відбутись за 1 чи 2 чи навіть 5 років. Але ти кажеш про зобов'язання страхувати тільки людину. А чому тільки людину? а як з підприємствами? Он Нестле страхує у всіх країнах, і в нашій в т.ч. всіх людей, тобто забезпечують свій персонал медичною страхівкою. Окремо від держави такий процес нема що розглядати. А державна страхова... я не про таке страхування пишу. Процес просто має бути на загально-державному рівні.
    Я? хто думає? думаю таких нема.
    а мені ніхто суми не називав. Я "подякувала, як хотіла". І не вважаю, що вчинила неправильно. Я вибрала лікаря сама, а не пішла в пологовий, куди мала б звертатись згідно місця прописки і т.д. І так робить при народженні дитини більшість. Ненормального в цьому мало. те саме стосується і планових оперативних втручань. А страхова медицина у світі передбачає сама по собі в такому чи такому об'ємі вибір місця тощо.
    І так зі всім. То чому в головах пацієнтів? я наприклад не хочу лікуватись в того лікаря, а хочу в того. А до нього я згідно законодавства МОЗ України про районні, міські лікарні і т.д. (назву я називаю документу неправильно, неточно) не маю попасти. А була б застрахованою, вибирала б із СК куди я можу звертатись, які витрати покриваються/які ні, на що я претендую і інші нюанси.
    Страхівка НЕСТЛЕ (багатьох знайомих маю в тій компанії) дуже багато покриває медичних потреб.
     
    Останнє редагування: 31 Січень 2011
  12. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Оооо, бачити ще один щасливчик, а казали що то мені одній пощастило, що в мене ніхто нічого не вимагав. Доречі я також народжувала на Батальній.
     
  13. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Жах!!!
    Я б на місці майбутніх мам, які найближчим часом збираються в ПБ, навіть не дивилась би...
     
    Останнє редагування: 31 Січень 2011
  14. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    Я б не згадував в Україні "відповідальність лікарів". :)

    Ви про приватний ПБ пишете? Бо в державному ПБ це трудно назвати нормальним.
    Бо завтра бригаду Швидкої Допомоги теж хтось вибере, оплатить і...
     
  15. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    ну розкажи тоді про яке страхування ти пишеш?
    нереально усіх українців застрахувати в Інго, Провідній, Дженералі Гарант, PZU (більше наразі не приходить в голову приватних страхових контор, котрі пропонують досить широкі пакети медстрахування у Львові). І скільки людей працює в Нєстлє та подібних конторах, котрі практикують медстрахівку та заключають договори з в.н.конторами?
    А з тими страховими внесками, котрі зможуть сплачувати люди/підприємства з середньостатистичними з/п, жодна приватна страхова не захоче працювати (хіба запропонує звичне страхування життя чи профтравм). Як пропонуєш страхувати вчителів, тих самих медиків і т.д.?
    Медична реформа без державної страхової медицини неможлива.
    А державна страхова медицина - ... замкнене коло виходить, і те коло може розірвати тільки людина-пацієнт.

    в Німеччині, про яку ти згадувала, - є також два види страхування - приватне та державне. Приватно застрахованих - досить малий відсоток, бо воно суттєво дорожче, і з нього потім важче перейти/повернутись назад на державне страхування. Але державне страхування - має свій непоганий рівень, але головно через те, що там нормально працюючі прозорі державні страхові контори та нормальний рівень внесків, котрі пацієнт може сплатити як відрахування із з/п (бо нерідко поліс не є автоматично частиною соцпакету).
    Я жила в Німеччині 4 роки, з них півроку мала студентську державну страхівку, решту часу була приватно застрахована (дякуючи працедавцю), переваги приватної відчула, і вони дуже вагомі.
     
  16. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    про це і кажу. а державна страхова - це і в тій же ж Німеччині страхівка, котру держава, заключивши угоди з отими
    пропонує і розповсюджує.
    Я вже не кажу про те, що в нас є такі прикольні ржачні картки соціального страхування. ГГГГГГГ.
    приватних у Львові нема.
    я б мала народжувати за правилами місця проживання... в пологовому на Джамбула, а до кого б попала мені всеодно, бо то не варіант який я розглядала для себе. Оскільки я народжувала в державному пологовому, який сама собі обрала, мало того, в лікаря, який сама собі обрала, то і оплатила послуги відповідно до свого бачення.
    не той факт, а той, що я могла б їх в касу оплатити, а де вона?;)
    бригаду швидкої, коли моя мама знаходилась в стані мабуть близькому до того світу, я викликала Богдан, тому сказати скільки це коштувало? 600 грн в березні 2008 року. Приїхали до 10 хв. На виклик державної мені сказали, що на дворі 8 березня і машин нема. Що ще кому сказати, я скажу і поясню, чому вважаю, що все має бути належно оплаченим.

    ---------- Додано в 15:04 ---------- Попередній допис був написаний в 15:02 ----------

    і викликала я швидку, бо мама була за 10 хв раптово сіро-чорна з температурою майже 39 і при цьому тиском! 80/... не знаю, нижній не прослуховувався. Не було б Богдану, не знаю що б я зараз розповідала.

    ---------- Додано в 15:06 ---------- Попередній допис був написаний в 15:04 ----------

    а я жила 2 і була застрахована в державній СК. Не жаліюсь. Все що було в той період треба, мені покрила страхівка.
     
  17. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    ні, ти помиляєшся, держава і більшість роботодавців не працює з приватними страховими компаніями. В Німеччині є спеціальностворені державні страхові компанії (Krankenkasse) - AOK, BKK, ІКК і т.д., в яких застраховані 85% населення.

    думаю, якщо брати українські реалії, приватнозастрахованими зможе бути тільки максимум 5-7% населення, а державне страхування в короткій перспективі проблеми не вирішить.
     
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    якщо так розглядати перспективи змін, то і пацієнтам нічого рипатись. Або йдуть по конвеєру;), або вибирають з того шо є.

    ---------- Додано в 15:34 ---------- Попередній допис був написаний в 15:30 ----------

    не буду сперечатись.
    наскільки я розумію, то Україні такі не потрібні? чи я не правильно тебе розумію?
    я ніколи не думаю, що щось правильне є неправильним. І ніколи не вважаю щось неможливим. Хоча, до грошової реформи німецької марки після розгрому Берліну, яка припала на повоєнні роки нам точно далеко.

    ---------- Додано в 15:41 ---------- Попередній допис був написаний в 15:34 ----------

    чому? ми ж не обговорюємо тут кваліфікацію, навики, мудрість лікарів. ми обговорюємо загал. Широкий. Тобто як мало б бути, або що кого не влаштовує в системі. Чи то знов тема про людей. Бо це різні речі.
     
  19. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    звісно що потрібні, але в теперішніх українських реаліях то ніц не змінить без паралельних змін - свідомості пацієнтів, зміни корумпованої влади, ефективної економічної і трудової реформи.

    а пункт "зміна свідомості пацієнтів" може спровокувати зміни самостійно, без паралельної допомоги.
     
  20. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

    о, так з цього і треба починати.
    а це все нікому нафіг не треба "все разом" - тому так і є, всіх все влаштовує.
    І більшість із "сильноВгрудиПРОТИхабарівБ'ющаяся" самі добровільно сунуть гориндальні суми з конвертами в лікарнях, судах і інших установах.
    Тому ЄДИНА! зміна в голові пацієнта, це несерйозно. Це не допоможе. Зміна у пацієнта в мозгах на фоні якихось ще змін - це може бути дієвим, а так - це ще одна просто балачка.