вічні суперечки: дитячий садок, чи з мамою краще?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Shkatulka, 16 Квітень 2010.

?

Я свою дитину

  1. волію не віддавати в чужі руки

    37 голосів
    17,5%
  2. в сад! всі в сад! (с)

    16 голосів
    7,5%
  3. тільки в хороший садок, хорошому вихователю довірю

    134 голосів
    63,2%
  4. та йой! якось оно буде. потім заміж піде...

    6 голосів
    2,8%
  5. мені нікуди дітися, віддам

    19 голосів
    9,0%
Статус теми:
Закрита.
  1. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Зрозуміло.
    Отже, ті жінки, які мають для дітей нянь або чиї діти ходили або ходять у садок - не мами. В даному випадку мамами слід називати нянь або виховательок, а жінок, які тих дітей народили - роженицями, або ж родилками. А моя мама - мені не мама, бо мене в садок віддала. А тільки моєму братові мама, бо його не віддала (в дитини був пієлонефрит і потрібна була спеціальна дієта, а в садку не могли окремо для одної дитини готувати спецстрави).
    А якщо мама - не одиначка, але однаково мусить іти на роботу і теж вносити свою лепту в сімейний бюджет, бо чоловік - не син Рокфеллера?
    Я завжди заздрила жінкам, які можуть залишити дитину з бабусею і бути на 100% впевненими, що дитині добре. А є ж бабусі, які так дітей балують, що караул, годують не тим, чим слід, напихають через силу. Або ж
    Впізнаю себе. Мене теж лишали з бабусею. Як результат, мій словник поповнився такими словами, як шіпчина (шапка), песєтко (собачка), паскуда, най ті шляк трафит, бодай ті качка копнула, мишігіна, сесе до ср...ки, почому локоть маслєнки (і так важко було від того відвикати, вже не кажу, як весело сміялися з мене діти, коли в мене подібні слова проскакували), плюс до того я була предоставлена самій собі в кімнаті, поки бабця поралася на кухні. Раз з дивана полетіла і ледве руку не зламала.
    Так що бабуся бабусі рознь.
    І з цього правила бувають винятки (два винятки - в моїй родині, але не хочу офтопити).
    Та я вже це зрозуміла, прочитавши енну кількість сторінок теми.
    А як на рахунок поважання думки жінок, які віддали дітей у садок?
    Взагалі-то, вважаю, що тему слід переназвати "Хто за садок - несправжня мама своїй дитині".


    Вибачте, можливо, занадто різко.
    Але накипіло.
     
  2. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    до речі, моя мама, котра працювала вихователькою в садку, проти садка для внуків:)
    і чому б це? там ж так добре:xaxa:
    +10000
    теж цікаво почути (а то тільки від нас пояснень вимагають:))
     
    Останнє редагування: 26 Грудень 2010
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Оленка, моя коліжанка- одиначка, свою єдину і довгожданну дитину віддала у садок у 1 рік, бо довірити бабусі не могла- бабуся сама тяжко хвора людина, яка потребувала допомоги тієї ж доньки. Життя ж у кожного різне. І що їй залишалося: існувати на на кілька грн допомоги, зате "при дитині", чи віддати такого мацюпуську у садок і самій повернутися на роботу, внаслідок чого змогла в майбутньому забезпечити не просто існування своєї сім ї, а й хороший розвиток для дитини - зараз її син вчиться у хорошій гімназії,професійно займається танцями, вона щороку довгостроково вивозить його до моря і т.п. Чи так би склалося, якби не обставини і той же садок? Не думаєте ж,що віддаючи малюка, на якого чекала вона 14 років, у такому віці у дитячий колектив жінка мала на меті "розв язати собі руки"?

    багато в реальності є таких ідеалічних картин? То чому тоді геронтологи сьогодні наголошують, що насправді щасливим людей у похилому віці робить спілкування із збереженим колом вірних друзів, а не дітей-онуків-правнуків, у кожного з яких своє життя і бабусі-дідусі їм здебільшого потрібні, щоб знову-таки було кому
    , яка приготує-прибере- і т.д.

    усі абсолютно ці аргументи були і у мене,внслідок чого я таки і не віддала дитину у садок. Але настає період, коли дитині виповнюється 6 чи 7 років і ... Хочеш чи ні, але її доведеться віддавати до "злого звіту чужих тьоть".
     
  4. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    а як же емоційне вигоряння мами, яка постійно вдома з дитиною?!! а з двома, коли одне за другим?! От тільки у виховательок робочий день закінчився і є є час на "регенерацію", а в мами його нема. Для мене це один з аргументів на користь садка. І той факт, що Ти маєш справу з рідною дитиною, а не чужою, тільки усугубляє ситуацію. Бо відповідальна мама, яка намагається бути правильною, і не має ще достатнього "стажу", щоб стати пофігісткою в багатьох насправді несуттєвих питаннях, як от "ранній розвиток", відсутність якого Вам закидали, ще й не дозволяє собі зізнатися і картає себе, що вона банально втомилася від дитини. Що вона хоче піти на каву з коліжанкою без дитини. Що вона хоче поїхати у відпустку без дитини (ага, а на форумі ще й поможуть виплекати це почуття провини). Мами теж емоційно вигоряють, і шансів у них на це не менше як у вихователів, тільки дітися нікуди.




    і в гуртках, на заняттях чужі тьоті. В цьому нема нічого поганого, якщо вони доповнюють маму. Знаєте, діти теж емоційно вигоряють від того, що постійно спілкуються з тими ж людьми. Хто не стикався з ситуацією, коли ввечері, як тато приходить з роботи, дитина мами знати не хоче і не злазить татові з рук? Це теж вигоряння. Тобто в тому, що "чужа тьотя" я не бачу нічого поганого, якщо ця "тьотя" відповідальна, професійна. В останньому навіть її перевага наді мною - я особисто дуже багато навчилася і від своєї няні, і від лідиної виховательки. Тому я вважаю це доповнення (спеціально наголошую на цьому слові, бо чомусь всі розглядають садок як заміну мами, а не доповнення) у вигляді "чужої тьоті" не тільки прийнятним, а й корисним.

    масовий підхід в питанні режиму, і в цьому нема нічого поганого. Вдома в мене теж в цьому питанні "масовий підхід". Якби я кожну годувала тоді, як вона хоче і тим, що вона хоче, і клала спати тоді, коли хто хоче... бугага три рази.
    Щодо іншого, то мені подобається ступінь індивідуальності підходу, який є в садочку в Ліди. Дуже гарно витримана межа між розвезенням і вислуховуванням.

    а вони і не мають бути одним і тим ж, зате чудово взаємодоповнюються.
     
  5. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    чому доведеться??? а домашнє навчання?;)

    справді, кожен вибирає своє і захищає свою думку...
    я категорично в цьому питанні не стою,але НАРАЗІ я відчуваю і бачу,що моїй дитині краще зі мною.якщо би були у Львові садочки по типу школ Щетініна чи педагоги подібні йому-так-питань немає, років в 5-6 дитину би віддала їм для подальшого розвитку,але наразі такого я не найшла та і донечка ще замаленька для того:)

     
  6. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Бздура, даруйте за категоричність.

    Нас була "команда" чоловік 10, які разом пройшли через один клас і один факультет-потік. Дружили і досі дружимо. Здавалося б, мали б далі йти однією колією. ПРинаймні одна і та ж професія для всіх виглядала б логічною, нє? Двоє побралося, от в них дійсно подібна доля - куди вже їм з підводного човна ;). А решту - різні сім'ї, різні професії, різні країни, різні характери, різні вподобання, релігійні погляди - та все абсолютно різне.
     
  7. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?



    А я можу:
    1. віддати дитину у садок
    2. не віддати дитину у садок
    І по дитині, її розвитку, стану здоров"я орієнтуватись, який вибір є оптимальним.

    Тут можна сперечатись багато і довго. Бо "что русскому хорошо, немцу - смерть".
    А ви ще в обід встигаєте поспати? Моя дитина спить, коли я її вкладаю. Якщо не вкладу, може взагалі не спати. То хто вона? Сова чи жайворонок?
    Вузько, бо не цитую класиків?;) Я в свій час багато читала "шибко умної" літератури, зараз відпочиваю і прислухаюсь до себе, близьких і власного досвіду.

    Якось знайду час, щоб написати.
     
    Останнє редагування: 26 Грудень 2010
  8. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    щодо особистих закидів до мене - ви навіть не уявляєте, наскільки я поважаю думку інших, навіть якщо я категорично з нею не згідна. спеціально не цитую нікого, бо з "базарним" підходом це дуже зміщує акценти дискусії.
    до слова - моя дитина ходила (і ходить, з перемінним успіхом) в садок , коли дитина була занадто мала для садка (на мою думку, це не від кількості років чи місяців залежало) чи коли часто хворіла, у нас була помічниця-няня (надзвичайно позитивний досвід, тільки з плюсами) і якийсь час з дитиною була тільки я - зі школою досвіду ще не було - тому ще раз висловлюю думку на питання теми - дитині добре там і з тими, де добре дитині - і це не обов"язково варіант "з мамою".

    мені насправді цікаві і інші думки але не бачу переконливих аргументів.
    на разі, складається враження, що захисники "домашництва" - досить категоричні люди, які, на жаль, самі мали дуже негативний досвід садка, школи і, мабуть, дитинства - типу "там змушують", типу "всі курили траву - і не пощастило", тощо.
    і це нормально - що бажають захистити свою дитину, це прекрасно, що мають можливість і можуть собі дозволити перекваліфікуватися чи зовсім відмовитися від себе і зайнятися освітою дитини самотужки (по доброму заздрю), особливо, якщо такі опції доступні в тому суспільстві, де вони живуть.

    щодо масовості і колективізму -
    повністю підтримую. переважне значення і вплив має таки родина і сім"я, куди ми всі повертаємося і з садка, і зі школи, як не крути. у кого не все так гладко вийшло, як хотілося, тим зручно потім прикриватися садком чи школою - мовляв, це їх там так навчили чужі тьоті. а от ми би навчили по-іншому, краще, і т.п., якби ми мали таку можливість і т.п.
    до слова - всі мої однокласники мають абсолютно різні долі, і навіть одногрупники (типу з однією професією) - тим більше. більше того - так склалося, що зараз нас, четверо колишніх одногрупників, працює в одному колективі - і навіть попри це у всіх зовсім різна дорога, зовсім різна кар"єра (!) і тим більше доля. ніякої зрівняйлівки не сталося.
    чому? бо, думаю, масовість освіти (дошкільної, середньої і далі) - це, мабуть, не той чинник, який заслуговує на те, щоб бути аргументом у такій дискусії.
    інші характеристики - якість, доцільність, структурність, підзвітрність, не знаю, що там ще - мабуть, важать. але їх тут чогось не настільки обговорюють.
     
  9. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

     
  10. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Ви ще можете віддати дитину в садок і водити, коли зручно.

    ---------- Додано в 19:45 ---------- Попередній допис був написаний в 19:43 ----------

    До речі, щодо сну. В мене Ліда останній рік за компанію в садку спала, а вдома я її вкласти е могла. Відповідно збитий режим, ввечері година 7ма дитина хотіла спати, і ні туди ні сюди. Це не аргумент за садок, а замальовка до "індивідуальності" режиму.
     
  11. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Поясність, будь ласка, в чому полягає самостійність дитини, на вашу думку? Це дуже важливо з"ясувати, бо це один з основних аргрументів на користь садка, а я його не розумію ніяк.

    Я б ці два ваші пункти звела до одного "досвід спілкування". Бо вважаю, що самостійною дитина не може бути в принципі - вона залежна від дорослих, вона перебуває під наглядом дорослих чи в садку, чи вдома. Просто дорослі там різні, але дитина під їх наглядом. У чому ж тоді самостійність? Думаю, самостійним є той, хто сам може про себе подбати, бодай трохи, щоб вижити могти, а дитина повністю на утриманні, і всюди під наглядом, а от подбати сама про себе не може.

    І хтось тут правильно згадав про будинки перестарілих, бо там теж перебувають люди, які самі про себе подбати нездатні - через свій вік. Бо і діти, і перестарілі в тому схожі - потребують турботи і догляду від сторонніх. Особливості віку (в мене, наприклад, бабка має 85 років, за нею постійно вже треба наглядати), і вона знову як та дитина поводиться, але ну то таке. Доживати свого віку вона буде в сім"ї.

    ---------- Додано в 20:28 ---------- Попередній допис був написаний в 20:11 ----------

    А хіба у виховательок своєї сім"ї і дітей нема? Коли вона після роботи відпочине? Коли взагалі відпочиває працююча мама?
    Щоб відпочити від такої роботи переспати ніч не достатньо. Здається в якійсь країні кожні 5 років вихователі і вчителі мають робити тривалу перерву в роботі, не можу згадати в якій, але думаю, що це правильно.

    І маму замінюють час від часу тато, бабці, дідусі, старша дитина залишається сама на заняттях і т.д.
    Ну то це не плюс садка, це мінус тим, хто вбиває мамам в голову, що треба їм все встигати і купу зайвого робити. От це і треба роз"яснити, типу, хватить забивати собі голову дурницями :)

    Якщо дитина щодня в садку, а ще й деякі в групі продовженого дня, то хто кого доповняє? Чоловікова племінниця в садку, її батьки кажуть, що ввечері приходть змучені з роботи і не мають сил на те, щоб ще з дитиною бавитися і книжки їй читати. Мама ще й на кухні має роботу, а тоді спати. Все, день пройшов, тиждень пройшов. Рік пройшов.

    Що я не так розумію?

    Та без проблем :)
     
  12. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    знаю, повноцінну сім"ю, яка не віддала свою 2 річну дитину в яслі, а закривають саму від 9 до 16, і йдуть на роботу, 2 рази за цей час забігає сусідка дати їсти, а решту часу дитина сам на сам зі собою. Чи не краще б було в яслях. Інший випадок, мама з дитиною дома, але дитина може ходити закакана, бо мама:
    вишиває, варить їсти, полить город, дивиться телевізор, дитині уваги ), ну хіба погодувати, а на руки взяти, то злочин.
    Але ці мами справжні, вони ж не віддали свою дитину в чужі руки
     
  13. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?


    А я вам писала, що все пов"язано і від повноцінного задоволення фізичних потреб, емоційних потреб, залежить не лише фізичне, але і психічне, і соціальне здоров"я дитини/людини. Ще раз уточню: бо все взаємопов"язане, всі три аспекти здоров"я.

    А миші тут не винні, до чого тут миші взагалі? Ех... Як не миші, то коні, головне, що не ми :girl_haha:

    Вузько, бо не широко :)

    ---------- Додано в 20:45 ---------- Попередній допис був написаний в 20:42 ----------

    Краще було б, якби батьки були в кожної дитини нормальні. Оце було б дійсно краще за все.
     
  14. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    А в усьому
    В самообслуговуванні - наслідуючи інших дітей дитина охоче бреться все робити сама, вдома/з нянею все інакше, маю змогу порівнювати
    В вирішуванні конфліктів, іграх, привнесенні і сприйманні нового - кожна дитина приносить щось нове в колектив. Так, спілкування можна забезпечити за рахунок гуртків чи майданчика, я не заперечую. Хоча специфіка теж є. Бо гурток - це організована форма занять, і спілкування тільки в заланому форматі. А майданчик - щоразу інші діти, і так чи інакше, контроль і втручання мами завжди більш прискіпливі і необ'єктивні, ніж у вихователя, що має певне значення.
    Тобто певною мірою це справді аргумент на користь садка (хоча, якщо Ви помітили, я не давала аргументи на користь садка, я шукала - і не знайшла - аргументів проти садка).
    боротися зі стереотипами - все одно, що з вітряками. Але це навіть не питання стереотипу. Бажання бути досконалою в молодої мами - закономірне. І емоційне вигорання в мами, яка постійно з дітьми, - також.



    По різному. Але різні види діяльності, різні діти, різні ступені приділяння уваги. Для прикладу в в одної лідиної виховательки одна дитина шкільного віку, інша - вже бабуся немовляти. І працюють, до речі, виховательки пів дня або через день, а не цілий день. І відпустка в неї - 2 місяці.

    в кого як. Зрештою, справді, більшість тих, хто не посилає дітей в садок мають активних в догляді бабусь. І то вони "вигоряють", особливо, якщо двоє дітей з невеликою різницею. Але я в цьому випадку вважаю, що добрий садок кращий, ніж бабусі. Бо в стосунках поколінь чомусь закономірно всі шафові скелети вилазять якраз через внуків, і це їм ой як не на користь.

    Стоп. Пішла підміна загального частковим. А що доброго, якщо дитина постійно з мамою, але мама нею не займається? Приклади ідентичні.

    Ну ось, я так і не знайшла, чим добрий садок гірше. Навпаки поки що бачу.
     
  15. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Давайте спробуємо пояснити інакше :)

    Про совковість йшлося в тому аспекті, що в нас низький рівень обслуговування всюди, в тому числі, в освітніх дошкільних і шкільних закладах. На Заході цей показник на кілька порядків вище. В нас же до прикладу, і досі в держ. закладах і хамство, і розбазарення коштів, і "я начальник, ти дурак" і тд і тп

    А щодо самої системи освіти і виховання, то вона на Заході ще гірша, бо там дітей треба віддавати в ясла в 3-4 міс., а бо в 6-12 міс, оскільки довше відпустки не дають.

    Але, і в нас, і в них, це всього лиш економічна політика держави. Ясла і садки створені не для того, щоб дітям було краще, а для того, щоб жінки швидше виходили на роботу, а діти були під наглядом і звикали до того ж. Ніхто ніколи особливо не керувався тим, що корисно окремій людині чи сім"ї.

    ---------- Додано в 21:14 ---------- Попередній допис був написаний в 20:55 ----------

    Я власне лише хочу з"ясувати: це загальне чи часткове? За умов, що батьки весь день на роботі, а діти в яслах-садку (нехай без продовженого дня). Скільки часу вони проводять разом? Скільки взагалі батьки, які багато працюють мають часу на дітей?

    Та ну. Так весь день і не звертає на дитину уваги? Не вірю.

    Вдома є:
    Я вже про це писала, і так, і сяк, і ніхто не звернув уваги:
    Я раніше за тим же принципом, за порадою одного опонента, шукала проти домашнього виховання (в дошкільному віці) аргументи і теж не знайшла :)
     
  16. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Вони кретини? І сусідка теж кретинка? Дає їсти і з спокійним серцем залишає малу дитину саму?
    За таке садити треба таких "батьків"!
    Я в шоці!
     
  17. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?



    ---------- Додано в 21:36 ---------- Попередній допис був написаний в 21:33 ----------

     
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    але ж допис був такий
    це коротка ілюстрація на тему, або "поспілкувалися" по ДП-шньому) Гарно:)
     
  19. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Гелено, ситуація абсолютно ідентична наведеному Вами прикладу про втомлену після роботи маму.
    давайте, будемо виходити з того, що мами, які задаються питанням, озвученим в цій гілці, усвідомлюють важливість спілкування мами з дитиною. Така мама, тримаючи дитину вдома намагатиметься частину часу повноцінно приділити дитині, і така мама, віддавши дитину в садок, після садка виділить достатньо часу для повноцінного спілкування з дитиною. І так само більше часу приділятиме дитині на вихідних, бо для неї це не буде черговий рутинний день з дитиною, а це справді буде вихідний день. Крім того, оскільки вона не втомлена неперервним спілкуванням з дитиною, її час з нею буде набагато повноцінніший. Щодо втоми після роботи, пам'ятаємо, що зміна діяльності - теж відпочинок, хоча, звісно, буває різне.
    В садку є:

    дві виховательки, яких дитина знає, любить, скучає за ними під час хвороби чи на канікулах. вони турбуються про неї і приділяють їй увагу. часом можуть підказати щось щодо наявної чи потенційної проблеми, котру я без педагогічної освіти і досвіду просто не бачу. Мала кілька таких випадків за 2 з половиною роки, за що безмежно вдячна нашій пані Наталі.

    хороша вихователька в непереповненій групі теж дає це відчуття. До речі, емоційно втомлена мама навпаки може нанести дитині величезний стрес, якраз відібравши це відчуття несподіваним підвищенням голосу чи відсутністю очікуваної реакції. Я не знаю мами, котра може поклавши рукку на серце сказати, що в неї не було такої ситуації. Більше того, чим "правильніша" мама, чим більше приділяє дитині уваги і чим рідше зривається, тим сильнішою буде травма. Від виховательки така реакція сприймається не так болісно, бо її увага не є настільки абсолютною, як мамина.
    а чим тут Вам вихователька не вгодила? А що таке емоційна підтримка від товаришів по групі, Вам не доводилося бачити?

    Власне, я читала той Ваш допис, і не знайшла там того, що говорить на користь дому проти садка.
    от бачите, а я знайшла. Це - емоційна втома мами (та й дитини від незмінності обстановки). І вона породжує за собою дуже багато проблем.
     
  20. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Якщо повернутись до теми... її дітям було б краще в садку ? чи все таки з мамою ?
    Ну і зрештою, якщо діти так виснажують, чому вони не в садку (може все таки в силу того, що ми переважно судимо по собі, насправді не все так погано з емоційним виснаженням, як це може видаватись з сторони).
     
Статус теми:
Закрита.