Педагогічне догодовування

Discussion in 'Харчування малюків' started by Suzi, May 5, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Last edited: Jan 3, 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Victi, я про це останніх 2 місяці вже стіііільки наслухалась шо ого-го. Про бульбочку, про кашку в пляшечці (по 200 гр), шо ну коли вже нарешті можна буде давати дитині іншу їду крім циці (баба хоч сьогодні готова виварювати ті кашки), бо шо ж то одне молочко та й молочко, як ним можна наїстися, а вот би пару крапельок сочку яблучного... і т. д.
    Основним моїм аргументом залишається - здорова активна дитина, яка пречудово набирає вагу виключно на ГВ.
     
  3. Victi

    Victi Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В мене на жаль аргумент лише - здорова активна дитина. З набором ваги не склалося з самого початку, хоч в норми ВОЗ вписуємося і набір щотижневий нормальний, але то троха в іншу тему.
    Додам, ще великою перевагою педприкорму є те, що я і сама почала значно краще харчуватися, і частіше, і корисніше.
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Баба тим часом може мамі виварювати обіди ;)
     
  5. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Якби ж то :nea: з появою дитини для неї існує лише внук, а мама - то таке, та й живемо ми окремо. Я довгий час не могла донести, що якшо я з"їм морквочку - то вона перепаде й дитині з грудним молоком, і немає потреби давати 3-міс дитині морквяний сік в чистому виді. Дуже важко перевчити людину думати не так, як вона вміє з давніх-давен. Але то таке.

    А тепер по суті. Перечитала я інформативну базу. Звичайно, я гублюся з тим всім. Але думаю справлятися.
    1. Написано, шо не можна використовувати для приготування страв вегети і кубиків. Я привикла їх використовувати. Значить спочатку педприкорму треба повністю відмовитись від приправ, а тільки солити? Чоловік навряд чи таке їстиме, значить треба буде готувати окремо для нього?! Хм

    2. Готую я переважно вночі, коли малий засне. Чи можна буде весь час давати йому вчорашню підігріту їжу? Бо зранку люблю трохи довше поспати + годування/висажування/забавки/прогулянки, я не встигаю готувати свіжий сніданок/обід...

    3. Про підготовчий етап. Написано, шо треба познайомити дитину із столовими приборами. Це давати звичайні ложки/вилки/тарілки, якими самі їмо? Це ж доволі небезпечно.
    Сьогодні, наприклад, їла зупу. Посадила малого на коліно. Дала дитячу пластмасову ложку, він її потримав, полизав і кинув. не зацікавила. Потім зловив мою тарілку і почав тягнути до себе, якби я не забрала, то в наступний момент зупа була б у мене на колінах. Чи в якості експерименту треба було дати розлити? він рознервувався, і я поклала його на диван до іграшок, де він активно почав смоктати пальця. Я шось не правильно зробила? Аналогічно буває з чашками, з яких п"ю чай, малий ловить їх і тягне до ротика.

    4. так до кінця і не розібралась. На початку їжу давати на кінчику своєї ложки чи брати окрему?

    5. Ще таке мене турбує. Планувала з лютого ходити в спортзал. Для цього мені треба 3 год з дорогою. Тепер не впевнена, що на педприкормі мені це получиться, оск пропадає одне годування. Раніше думала, що зможу його замінити на ін їжу. Всі мікродози треба запивати грудним молоком, а цідитись - то для мене каторга. Як бути?

    Дякую, якщо відповісте на мої запитання.
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Не від приправ, а від хімії. Бажано. Дуже. Зверніть увагу на трави, краще моно , а не суміші. Педприкорм хороший привід переглянути батькам свій раціон. Адже рано чи піздно....коротше - дивіться мій підпис :)

    Можна.
    Хіба? Ви ж собі виделкою око не виколюєте? Бо знаєте, що нею треба наколювати їжу і класти в рот. Дитина хоче робити все як мама з татом.
    Але краще звісно починати з ложки :) Поки мама побачить, що дитина не має на меті собі зробити шкоди, поки привикне, поки в дитини розвинеться краще координація. Ну і всі знайомства обов*язково під наглядлм мами.
    Трохи практики, і навчитесь їсти так, щоб і сти, і контролювати дитину. Для цього сідаєте з краю, одне коліно (ліве)розвертаєте в сторону, так щоб воно не було під столом, а біля столу. Дитину садите на ту ногу. Таким чином праву маєте вільною, щоб їсти, а лівою ногою регулююте відстань до столу, а лівою рукою можете притримати дитячі руки або тарілку в разі чого.

    Або своєї, або з пальця.
    Місяців з 9-ти навіть радять мамі йти з дому регулярно, тоді дитина дитина їсть з опікуном тільки прикорм, тобто ніяких ціджень. В півроку то трохи зарано. Я б радила або відкласти на пару місяців, або пошукати на той час щось ближче. З другого боку, цілком може бути, що дитина в 6 міс. нормально витримає інтервал в 3 години. Подивитесь потім по ситуації.
     
  7. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А от в мене Роман на початках вперто відмовлявся запивати молочком мікродози. Було або то або то. Правда ПП ми розпочали коли йому було поза 8 місяців. Зате в 10 місяців вже все мало бути з цицьою, раз їжа - раз циця, і до і після. А зараз хоче вже по-взрослому, з кумпотом....:connie_pull-pigtail
    Питання: батьки, як ви витримуєте ототе навчання діток користуватись столовими предметами самостійно. Мого терпіння явно замало. Всі спроби Романа закінчуються тим, що я відбираю ложку, бо їжа на всьому. На мені, на ньому, на підлозі і столі, навіть на стінах...Я звичайно показую йому, направляю, але він ніяк не доносить їжу до писка.
     
  8. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Добре. Тоді таке мені прийшло в голову. Якщо я кожного ранку їстиму, наприклад, пшоняну чи манну (неважливо) молочну кашу і відповідно даватиму її по чуть-чуть дитині, поступово збільшуючи дозу, таким чином за 2 тижні доведу дозу до 100 гр, то це буде педагогічний чи педіатричний прикорм? А в іншу пору дня знайомитиму з ін продуктами...(кому це очевидно, прошу не сміятись)

    І ще. Дуже люблю біо-кефір (дорослий), п"ю майже кожен вечір. То дитині на педприкормі теж його давати кожен вечір чи регулювати частоту?

    Дякую. Наразі все з питаннями.
     
  9. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я собі завчила одну фразу за весь той час: суть ПП не напакувати дитину, а ознайомити її з їжею
     
  10. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    О-о-ой...:8: В нас те саме... Спочатку ще там щось ковиряє ложкою, ніц не виходить, тоді просто тримає її міцно в руці, а другою рукою їсть :girl_haha: Ну і відповідно їжа всюди:
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Пропустила вчора про запивання. Якщо мама йде, а дитина їсть без неї, то мама їсть те саме, що і малюк коли вертається. Тоді малюк отримує потрібні речовини з молочком. Просто трохи відтерміновано в часі.

    Якщо справді видно , що "так сі стало", бо дитина вчиться - витирала (виділила собі рушник для того діла, щоб завжди був під рукою), пояснювала, що треба їсти акуратно, якщо розлили, розмазали треба витирати. Ну і передбачаючи розливання-розкидання в нас відповідний одяг до столу (або взагалі без нічого), плюс я під його сидіння (він спочатку за столом сидів на коробці, коробка на дивані ) стелила пеленку. Після їжі забрала, кинула в ппрання, застелила чисту. Стіл витерла. 5 хвилин і все ок :) Правда трохи мого одягу таки постраждало, тому раджу тимчасово вбирати щось темне :)


    Залежить яка причина :) Якщо мама звикла їсти зранку кашу, то це педприкорм. Якщо мама спеціально їсть, щоб нагодувати нею дитину, то ні. І ще - в педприкормі не має поняття доведення дози до..... Скоріше навпаки - перші місяці мама слідкує, щоб дитина не з*їла забагато, уважно слідкує за реакцією організму. А далі вже залежить від дитини.

    Дитині давати тоді, коли вона просить. Якщо мама кожен вечір п*є, дитина просить, організм реагує нормально - можна давати.
     
  12. indipes

    indipes New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Маю питання. Ми розпочали наш педприкормі. Скажіть, то треба дитину завжди брати з собою їсти? Бо я поки відрегульовую своє харчування і беру тільки на корисну їжу і бачу, що трохи її це ступорить, що раз їсть зі мною, а раз я її не беру і їм сама і не ділюсь. Поки їмо раз вдень і то не завжди.
     
  13. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    нам скоро рік, малий їсть сам зі своєї тарілки, все що дають, а як дістане то з моєї чи татової ще добавку тягне. правда їсть одною рукою а іншою мішає по тарілці ложкою... але то не головне, головне що я його ні разу не кормила, навіть не зуміла б мабуть...
    є питаннячко - давала йому пробувати квашену капусту, ми їмо багато, майже щодня, то і він вимагає. а я не знаю чи можна - кисле, солоне...десь пів чайної ложки клала йому, чи можна збільшити чи то не дуже в користь?

    брати можна не завжди, але точно більше ніж раз в день... навіть як ви їсте щось не корисне, то можете якийсь кусочок знайти дитині - овоч з супу, картоплинки кусочок, хлібчика... мала дитина ще так не перебирає як велика, їй хоч шось цікаво дістати... а за місяць - півтора вже навчитесь на таке меню яке буде всіх влаштовувати... я завжди давала гарніри пробувати, овочі з зупи чи борщу - потім плов варила нежирний - і нам користь і малому можна. зараз даю вже все що сама варила.
     
  14. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    І в мене вимагав, дала трішечки, одну ниточку...краще б не давала...вирвав.
    Більше не просить.:girl_sad:
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Квашене домашнє - в користь, там багато мікроелементів і вітамінів.
    В мене малий аж труситься за квашеними огірками і капустою (та і я теж зараз :)). Маринованого це не стосується.
    Беріть кожен раз. А давати пробувати можна не кожен раз. Якщо зовсім нічого нема їстивного (ви справді однією хімією харчуєтесь чи перестраховуєтесь??) можна дати кусочок хліба якщо дуже вимагає.
    Скільки дитині?
     
    Last edited: Dec 29, 2010
  16. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А в педприкорм входять супи там 5-денної давності? Чи краще варити щодень свіже. Бо я якось навіть не звернула на таке уваги, а мама горланить, що я "тю-тю", бо дитині старе таке збираюсь давати. Ну але варити щодня я не осилю на всіх. Та і взагалі не знаю з чого краще нам педприкорм почати. Бо малий мені вже поїсти не дає, вибиває з руки ложки-виделки і в рот лізе:girl_crazy: Думаю трохи дати щось спробувати, бо їсти я вже не можу, виривають з рота:girl_crazy:
     
  17. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я б не радила спішити.
    Щодо свіжості їжі - дитина їсть те, що і батьки. 5 денне то певне перебір, але вчорашнє певне не нашкодить.
     
    Last edited: Dec 29, 2010
  18. Galicija

    Galicija Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Така сама ситуація.... Всі баби одинакові?????:girl_mad:
     
  19. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А що означає на всіх? Якщо з вами буде їсти дитина, то думаєте так багато з"їсть?
    Вибачте, не хочу вас образити, але я з вашою мамою згодна. Спочатку дасьте суп "5-денної давності", а потім скажете, що печеньком отравилася. Я б сама такий суп не ризикнула їсти, не те що малій дитині давати.

    ---------- Додано в 14:05 ---------- Попередній допис був написаний в 13:52 ----------

    Як на мене, трішки не доречне порівняння.)
     
  20. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ну їмо всі разом, тому на всіх варити треба. Хіба дитині тоді окремо дійсно варити.
    Та я власне, тому тут і питаю, бо мені радили давати ВСЕ що я їм, і суп, який 5 днів стоїть теж можна. Ну я якось здивувалась і перепитую. Хоча звісно суп давати не буду в мисці, там якийсь шматочок бульбочки чи морквинки з нього, просто цікаво, чи дійсно не варто, чи слухати інших "педприкормщиків", які радять давати...
     
  21. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Маєте ще місяць часу почитати, подумати, що для вас є прийнятним, а що ні :girl_wink:
    Я б казала не впадати в крайнощі - ні спеціально виварювати, ні їсти 5-денне.