В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Поясніть, що це значить Стосовно іншого - починають з 3-х мікродоз одного продукту за один прийом їжі. Якщо нема схильності до алергії, можна давати по 3 мікродози 3-х різних продуктів. Тобто за один прийом - не більше 9-ти мікродоз.
Відповідь: Педагогічне догодовування Починала я всі продукти і справді з кусочка-двох, але поступово збільшила до 5-10 (зашвидко збільшила кількість??? але ж він так просить). Тоді на вимагання малого їжі - даю груди. За раз даю один-два продукта. То хіба з яблуком не втрималася, вже зрозуміла що надарма.
Відповідь: Педагогічне догодовування люди, щось я засумнівалась в правильності нашого годування... останнім часом всі мені кажуть що мій малий малий, та і я бачу що всі "однолітки" мого синка явно більші і вищі... всі мені кажуть що мій не росте бо я його мало годую... хелп... ми з чоловіком вищі середнього, то і малий мабуть має таку генетику... невже він може не рости з голоду??? їмо ми мало як і прописує теорія педприкорму... чи то значить що то вже в нас такий "фасон"?
Відповідь: Педагогічне догодовування Голодна дитина не буде терпіти голод! Раджу не порівнювати з іншими дітьми. По-перше не факт, що в них нема надлишкової ваги, по-друге - всі різні. Дивіться на свою дитину, чи весела, активна. Скільки він важить і який ріст має?
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми наразі зупинили наш прикорм (той що на педприкорм подібний). Малий погано вночі спав - списувала на зуби (в сім місяці нема жодного, думала ростуть), але не тут то було. Вже дві ночі спимо спокіно, після того як перестала підгодовувати. Синочок правда ображається, що їсти не дають, свариться. Завтра починаємо педприкорм спочатку, тільки з поправками і перечитування теорії.
Відповідь: Педагогічне догодовування Гуру педприкорму підкажіть! Чи годують ваші дітки вас? Бо Януся запихає ручку в тарілку і пхає мені до рота, якщо я відвертаюсь, ображається. Пробувала облизати їй ручку, радості немає меж. Як діяти?
Відповідь: Педагогічне догодовування ЗАлежно від маминого бажання - мама хоче облизати, хай облизує. Якщо не хоче, не варто цього робити, тільки для того, щоб потішити дитину (хоча часом дуууже хочеться ). Бо, по-перше, їжа не забавка. по-друге це ще одна можливість донести дитині, що мама має свої бажання (чи небажання) і їх треба поважати. Якщо відмовляєтесь, пояснюйте дитині, що ви не хочете.
Відповідь: Педагогічне догодовування 10.5-11 кг, в нас вага неточна, ріст я наміряла десь 73-74. родились 4 кг, 57 см, зараз 10 міс. навряд чи потроїм вагу до року. дуже активний - я пишу а він мені вже 100 кругів довкола крісла намотав!
Відповідь: Педагогічне догодовування Це ви кажете ,шо дитина маленька?....Сумніваюся,шо всі діти,котрі народилися великими потроюють до року вагу при народженні. Моя Софія 11 кг. важила в два роки майже,ніколи я і думки не мала,шо вона маленька і худенькою дитина ніколи не виглядала. Тая народилася 2500,зараз має 9600,до 10 міс вас не доженемо,але вона мені такою великою здається,ну і виглядає вона нівроку))) А нам перприкорм підійшов,задоволені всі,навіть наші з чоловіком батьки))) Зі всього прочитаного по темі мені за основне правило є ,шо ліпше недогодувати прикормом,аніж перегодувати,за ним і дію,поки все добре. Єдине,шо запивати молочком Тая часто відмовляється,хіба за деякий час(приблизно за півгодини або менше) можу їй груди дати,надіюся нічого страшного в тому нема?..
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас теж Ромік нівкакую не хотів запивати на початках, ні до ні після, зате зараз як я їм, то залазить спершу за цицьою, а потім вже за їжею, ну і після їжі - св"яте діло.
Відповідь: Педагогічне догодовування Моя родилась 4,2 кг, 53 см. Зараз скільки важить не знаю (аж цікаво стало, може то сходити зважитись...) але точно не більше 10кг. Правда висока, 74-75 см і теж дуже рухлива. Сьогодні поставила свій рекорд - 17 кроків підряд самостійно!
Відповідь: Педагогічне догодовування це не я, це мами наших однолітків кажуть, їх дітки дійсно більші... але повільні і не рухливі - не повзають зовсім, зате вже всі топають, а ми поки тільки рачкуєм з швидкістю комети і стоїмо - ходити не ходим хіба біля опори, а так стоїть просто і кричить як тарзан тоді... правдя я його ніколи ходити не вчила - за руки не водила. я так подумала і рішила далі дотримуватись педприкорму...
Відповідь: Педагогічне догодовування як же мені до вподоби педприкорм! а як мене пре коли Тарасик п"є з горня! ууууууууууу матусиній радості немає меж! (пити даю зовсім трішки - не подумайте чого ) а ще Тарасик вже знає (мені так видається), що з ложки - це пити, а їсти - це з виделки мама дає шкода, що з Павлусем того не знала. тоді чула дзвін, але путньої інфи не знайшла і пішла "ломати дрова"
Відповідь: Педагогічне догодовування І ми на педприкормі із задоволенням! Правда, бабусі ще час від часу пропонують пом'яти виделкою, бо ж морква шматочками виходить Але той аргумент, що ми в 11 місяців важимо 10кг (2,8 при народженні) і молоко в мене все ще б'є фонтаном їх трохи заспокоює. Але мене трохи бентежить те, що Аліса не дуже хоче їсти з ложечки... З рук скільки завгодно (як є настрій і бажання), а от з ложечки - нєа. Але ж вівсяну чи якусь там іншу кашу чи суп не дасиш рукою. Як даю ложку з чимось їй в руку, то облизує її як може. Але не їсть. Мені не турбуватись, і просто чекати-пропонувати. Правильно?
Відповідь: Педагогічне догодовування Так З часом навіть буде їсти вилкою і ножем Як бабусям мало треба для заспокоєння
Відповідь: Педагогічне догодовування А як ви спочатку педприкорму давали їжу дитині: зі своєї руки/ зі своєї ложки/ з окремої ложки/ дитині в руку ? І коли збільшувати ті мікродози? Коли дитина сама проявлятиме інтерес і проситиме ще? правильно? І скільки різних продуктів можна давати в день?
Відповідь: Педагогічне догодовування DarkNess, перечитайте статті з теорією . Тоді, як лишаться питання, - обговорим
Відповідь: Педагогічне догодовування І ми на педприкормі з задоволенням. Правда задоволені лиш я та малеча. Згідна з Анутою про пиття з горняти - коли можеш дати глотнути малятку компотику не боячись обхляпатися - гордість розпирає. А жує як гарненько. В інших членів сімї один величезний клопіт - не годую я дитину. Мабуть бабуся-свекруха сподівалася що стукне дитині 6 місяців (а краще б ще швидше) то я її і бульбою, і манкою розпихатиму, а бажано побільше, грам по 200. А я бачте - жадна і недобра.