Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 3 Грудень 2010.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    У час перед Різдвом особливо не люблю ходити в магазини. Не люблю слухати солодкаві різдвяні пісеньки, не люблю бачити, що вже зараз усім покупцям психологічно втискають дух свята, яке ще НЕ НАСТАЛО.
    І от дивлюся на ті всі декорації в магазинах і аж нудити починає від усвідомлення, що саме перед Різдвом найчіткіше видно, наскільки навколо нас правлять гроші. І саме в час перед Різдвом уловлюю значення слова "мамона".

    Для християн цей час зовсім інший. Особливо для християн східних - це час посту, роздумів, приготування не в святкуванні, а у відмові від багатьох речей, приготування в тиші й молитві. Свого роду перебування у вагітному стані, стані очікування.
    А тут Христос іще не народився, а ми вже святкуємо. ЩО святкуємо? Як можна святкувати Різдво без Христа? Як можна витягнути Його із контексту Рождества?

    Україну вже також заполонює споживацтво й викидає нас поза сенс свята, кілометри поза... А що приносить таке святкування ДО настання свята? Глибоку депресію в день Різдва. Це те, що видно тут. Після Різдва нема радості, як то є в українській традиції. Солодкаві пісеньки зникають із магазинів, які одразу ж заполонюють рожеві та червоні сердечка. Українці мають чудову традицію - не слухати та не співати колядок, поки не почнемо казати один одному "Христос раждається". Її варто дотримуватися й не перебирати західної хвороби. Саме тому, що ця хвороба нічого доброго не несе, а її наслідки дуже сумні, спуштошуючі навіть.

    Українська ж традиція дає нам можливість пережити Різдво у повноті, у правдивій радості, і тривати в тій повноті та радості ще багато тижнів. І що найважливіше вона робить - вона не переносить Різдво у магазин, і не викидає Христа поза Різдво. В українській традиції ми святкуємо Різдво не тоді, коли воно ще не настало, ми святкуємо його тоді, коли й повинні - із настанням Різдва.
     
  2. Ворон

    Ворон Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    В Ню Йорку його справляють за старим календарем, на щастя. А то вже минулого тижня почалось "святкування" рекламою. Зате зразу опісля воно пропадає. :)
     
  3. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Очевидно, йдеться про масове святкування Різдва.
    У багатьох країнах світу саме святкування цього свята зводиться до обміну подарунками під ялинкою.
    На щастя, в Україні поки що живуть традиції, а сам період святкування тривалий - від Різдва до Йордана (три праздники).
    Ще й маємо "український романдан" - Романа, Анни, Катерини, Андрія, Миколая,...
    Щодо споживацтва, як ви правильно підмітили, справді воно починає полонити Україну. Коли в листопаді вже виставляють на полицях супермаркетів новорічно-різдвяні товари - це дивно, стараюсь відкласти свій візит туди (або в цей розділ) на пізніше.
    Святкова реклама по телевізорі, різні тематичні дійства, концерти, зістрічі - часом так розкидані в часі, що на саме Різдво й справді нічого або майже нічого не залишається. Я це називаю "фальшстартом". Коли занадто рано розпочато створювання того духу свята, його "вогонь" часто не доживає до основного дня.
    Чи є сенс? - Для багатьох людей сам сенс полягає у передсвятковому шопінгу, супроводжуваному отим "святковим" настроєм, вони насправді не святкують Різдва Божого Сина.
    Крім споживатства (нам же ж і про модні тенденції розказують наперед - взимку про літо, а влітку - про зиму) ще відіграє роль характерна для суспільства філософія - а я хочу вже! (навіщо чекати, яка там стриманість).
    Не маю нічого проти святкового товару в магазинах чи пісеньок ще до Різдва, просто сам пік, кульмінація цього всього має припадати на день Різдва.
    Українська традиція більше затримує увагу людей на Різдві, на подіях різдвяного циклу, дає людям більше часу для святкування. Проте пережити Різдво у повноті вона не гарантує. Це не залежить від традиції.
    Ми ставимо, і завжди ставили, ялинку після Нового року - саме для того, аби ефект від неї, від щойно святково прибраного (декорованого) дому припадав на Різдво.
    Щодо колядок - масові колядування, ходіння від хати до хати з колядою починаються з Різдва. Але колядувати взагалі (вчитися чи у вузькому колі, або на самоті) - знаю, можна від 4 грудня (хіба помиляюсь, але не тільки я).
    Щодо власного переживання, святкування Різдва у середовищі, де все поставлено навпаки (основний пріорітет на передсвяткововму стані) , це однозначно, важко. Але чи вам звикати, адже, свого часу, про коляду, церкву, Різдво не можна було й згадувати в суспільстві. Святкування було у родинному колі та вузькому колі знайомих.
    Тема, яку підняли, актуальна. Бо багато що залежить від нас.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    І до різдвяних вечірок задовго до Різдва.
    Однак відношення до подарунків жахливе! Вранці на Різдво тільки й балачок про погані подарунки та "ціле щастя, що дали подарунковий чек і зможу подарунок повернути до магазину". :bad:
    Не гарантує, але допомагає. Спочатку тиша, піст, а тоді вже саме свято, яке багато людей навіть вважають більшим за Пасху, хоч воно зовсім не так. :)
     
  5. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Тут також багато допомагають традиції :) : приготування до святкування - виготовлення прикрас для декору оселі, майстрування звізди, пошиття святкового одягу, вивчення коляд, віншувань, підготовка вертепів....
    Люблю цей час, сам по собі цікавий, а ще такий, що передує гарному радісному празднику... :girl_in_dreams:


    У "західному" (католицькому світі) Різдво таки вважають більшим святом за Великдень (взимку хоч обмін подарунками, ялинка, а навесні просто "вихідний" ).
     
  6. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Ви праві. Після різдвяних свят я справді відчуваю певне спустошення і знов чекаю свята. Але в сам цикл різдвяних свят відчуваю велику радість і піднесення і не хочу, щоб вони закінчувалися
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2010
  7. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    хіба? по-моєму, з початком Різдвяного посту в церкві вже починають колядувати. чи то я щось переплутала?
     
  8. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Я незнаю, я ніколи не чула в церквах, щоб перед Різдвом колядували, хоча, можливо, що в деяких і колядують
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2010
  9. ulcha

    ulcha New Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    ну, тут треба розділяти саме Різдво і комерцію. не треба виділяти саме Українське як найкраще. в ін. країнах це теж дуже велике свято, яке шанують і притримуються традицій.... кого заробляння на святі дратує, то треба цього уникати, хіба раніше було краще, коли магазини не прикрашали тощо. а комусь може та музика і т.д. додає святкового настрою..
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Коляди можна починати співати вже після Успіння, а не коли Пипипівка заходить.
    Ви не чули тому що під час Служби коляди починають співати власне на саме Різдво, але колядувати вже можна. Я он в машині слухаю з дітисками польські коляди.



    ---------- Додано в 15:59 ---------- Попередній допис був написаний в 15:56 ----------

    Нажаль в Україні, як я то бачу, кульмінація припадає на Новий Рік.
     
  11. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Мабуть, ви не зрозуміли суті питання. Йдеться не про несприйняття того, що магазини прикрашають, лунає святкова музика, а що це все починають робити задовго до Різдва. На саме свято (наступного ж дня після Різдва) вже немає ні музики, ні концертів, ні заходів.
    У сам день Різдва людина вже є перенасиченою від тої "святкової" атмосфери, що тривала цілий місяць (у нас ще довше). Ті декорації, пісні, ...., які спочатку справді підносять на дусі, створюють настрій, у день Різдва вже не дають такого ефекту.

    А щодо "українське як найкраще" ... дивний висновок. Людина, що виросла в Україні, а тепер перебуває в іншій країні, природньо, що порівнює святкування і тут і там.
    І що не кажіть, а в Україні (все ще) живі традиції, і вони відіграють велику роль у часі різдвяних свят (див. пепередні дописи).
     
  12. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Я також вже слухаю колядки і собі наспіваю, бо знаю дуже багато напам"ять колядок (не один стовпчик :))
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    просто в кожній країні свої традиції щодо Різдва. Думаю тут не в традиції справа а в тому що з самого Свята забрана духовність, бо всі ганяються за подарунками, прикрасами... а про суть самого Різдва забувають.
     
  14. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Можу лиш додати, що багато залежить выд того як людина сама сприймає святкування Різдва.. для мене це було завжди приємним коли на службі у церкві співали колядки і це відчуття свята у мене залишилось власне таким.. я а ось вже живу більше 5 років за кордоном і святкування Різдва власне за їхніми традиціями нам трохи не таке до душі.. Так, Ліля та дівчата вже добре написали, що власне на саме святкування дух свята зникає, бо йде комерція до підготовлення вже до нового року, а потім до дня Валентина.. Але тут треба самому для себе розібратись, що кому важливе, у світі на всьому зараз зароблють гроші... Ми з малою вже часто наспівуємо пісню до Миколая і колядки..

    ---------- Додано в 22:30 ---------- Попередній допис був написаний в 22:29 ----------

    так, то правда.. і забувають, що саме святкують(((
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Весь парадокс тутешнього святкування власне полягає в тому, що свята завершуються ще до Нового року фактично. На другий день Різдва уже свята нема.
    Очевидно, в українських спільнотах воно геть інакше, але загальний зовнішній депресняк трохи тисне все-таки.
     
  16. GaykaDesign

    GaykaDesign New Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Я только вчера услышала про это.
    А правда что у вас и елку разбирают на второй день после рождества?
    А как же Новый год?
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Ні, не колядують ще. Колядують від Різдва.
    Ні, лише 25-го грудня.
    А ми ніколи не слухаємо колядок до Різдва, бо піст. Східня традиція цього власне не передбачає. Починають колядувати щойно в навечір'я Різдва.
    Знайшла в православних про це:
    Є адвентові пісні, але то зовсім не колядки.
    Наприклад, "Темряву "Хто гряде" розвіє", "Хто там по дорозі".
    Я не проти. Але коли це триває до 25-го грудня, а потому день-два - і нема... :dntknw:
    Хто як. Можна бачити ялинки 26-27 грудня, що повикидали, а можна й 2-го січня.
     
    Останнє редагування: 4 Грудень 2010
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    чому по друге? а не по п'ятнадцяте?
    Маруся, а ти святу вечерю святкуєш 24-го чи 6-го? чи і ту і ту?
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    У нас цього року будуть дві. :xaxa: Перша 24-го грудня, бо тоді святкуємо. Уже другий рік будемо святкувати на парохії, в церкві. Ну, і 6-го ще раз, бо нас запросили до семінарії. Мало бути цього року інакше, другий свят-вечір, але не вийшло зі змінами, тому вони перескакують на старий стиль на 2 тижні. :wacko1:
     
  20. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Святкування Різдва ДО Різдва - який у цьому сенс?

    Я б казав, не змішувати "свято тотальних закупів" і Різдво. :)