Колись я вже писала, що в школі досить добре знала мову. Ще не зовсім розуміла усю важливість того, щоб писати правильно і без помилок, але вчила правила, запам'ятовувала вийнятки. Ліричний відступ. Недавно я спитала свого хлопця, з яким ми вже досить-таки довго зустрічаємось, за що він мене любить? Він сміючись відповів, що за те, що я СМС-ки без помилок пишу (він сам пише бездоганно) Це, звичайно, жарт, але доля правди в цьому є. По тому, як і наскільки правильно людина пише, можна зробити багато висновків. Шкода, але зараз, через 10 років після закінчення школи, я не раз задумуюсь над правильним написанням колись дуже простих слів. Ну забувається воно все.. Перечитувати заново правопис трохи нудно. Тому пропоную тут згадувати правила, власні способи перевірки складних для написання слів, якісь маленькі хитрощі, вийнятки з правил...
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Чомусь зустрічаються обидва варіанти (?) Але щось мені підказує, що ви праві, правильно - "виняток". Ми ж говоримо "винятковий", а не "вийнятковий". Звідки тоді той "вийняток" взявся? Я і в розмові вживаю "вийняток". Може, таке поширене лише у нас, на Галичині? Все, буду виправлятись.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Варіянти не зустрічаються, а трапляються. Правильно буде таки "виняток", без "й". "вийняток" міг узятися під упливом польської мови: "вийонтек", а міг і від нашого слова "виймати". Українська мова любить "скорочувати" приголосні, думаю, що тут таке власне й сталося. Із поширених помилок: більша та менша половина Так говорити неправильно, бо половини рівні, відповідно треба казати: більшЕ та меншЕ половинИ
Відповідь: Український правопис, або Згадати все я теж колись взірцево писала. З мови завжди мала "відмінно", а твори завжди зачитували перед класом. І мене дивували дорослі люди, які робили елементарні помилки. Але літа беруть своє (10 років по школі ) і нещодавно просто заклинило на тому, як пишеться "будь ласка"- телефонувала до знайомої-філолога. Сказала що окремо. Чи було таке, що будь ласка ч-з дефіс писалося, чи то я щось наплутала? і ще із словом над/тхнення. Ніби від слова надихати, але пишуть наТхнення. Це виняток?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все було.років декілька назад. а тепер тільки "будь ласка, до побачення і на добраніч"
Відповідь: Український правопис, або Згадати все саме так. А ще часто кажуть "переважна більшість", але більшість завжди переважна. ні, такого не було, принаймні останні кількадесят років.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все ггггг, а мене в школі вчили через дефіс. Йой яка я стара. Я 100% впевнена, що так вчили. Хоч не надто логічно.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все мене теж через дефіс вчили, я , здається, і далі так пишу
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Я б іще зрозуміла, якби такі малограмотні вчителі були десь "у східних реґіонах Батьківщини"... Ще мою маму вчили писати "будь ласка" окремо, все життя вона працює з мовою і ніколи на її і на моїй пам'яті воно не писалося через дефіс. Хоча якщо хтось може зацитувати правопис, де писалося б через дефіс, було б дуже цікаво.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все І мене вчили будь ласка через дефіс, лише тут взнала що я неправильно пишу, чому так було не знаю, вчилася в гімназії
Відповідь: Український правопис, або Згадати все будь ласка(ласкав).Орфографічний словник укр.мови 2004рік.Я вшоці!Мене вчили(я так і пишу)через дефіз.Сина питала-дефіз(має 11 балів,9 клас).
Відповідь: Український правопис, або Згадати все теж вчилась в гімназії, завжди писала без дефісу. щороку ( з 7-ого по 11 клас) приймала участь в міській олімпіаді з укр.мови та літератури, результат: 2 рази 2-ге місце, 2 рази 3-тє місце дівчата, дефіС
Відповідь: Український правопис, або Згадати все дефіс квВітка випередила видите, то якась напасть, а ми точно не кількадесят років тому в школі вчилися. Думаю, що таки якийсь (може й короткий) час, писалося воно через дефіс. Поки я в школі вчилась три рази правопис міняли. Не дивно й заплутатись.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Часто помічаю неправильне написання різних відмінків слова "тиждень". Тут відбувається спрощення приголосних, і правильно: тижня, тижнем, тижнів, тижнями Знайшла правило, ну і як завжди, купа винятків:
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Не було. -будь, -небудь пишеться через дефіс, але не в цьому випадку. Будь ласка завжди пишеться окремо. Так, щодо натхнення та зітхати - винятки. Такого не було. Це все писалося окремо. Тако. Моя мама вчитель укрмови уже кілька десятків років. Казала, що так ніколи не вчили. І ще казала, що то неуважні учні так вважають, за аналогією. :blum1: Будь не є часткою в цьому випадку, а наказовим способом дієслова "бути". Колись писалося "будь ласкавий/ласкава", "будьте ласкаві". Так що не наговорюйте на школи та вчителів. О, квВітка - сумлінна учениця!
Відповідь: Український правопис, або Згадати все А вот нас всьо времйя учілі писати тапочки но відєл что нєкоториє пишуть тапочкі. І тіперь не знаю как правільно. Конфюзюсь тоєсть. Помохітє. А то єто цац хефіз.