Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. То напевне вічна проблема. Я вчилась в школі, то хлопці спеціально ходили дивитися, як я крос бігаю (бо груди великі), а тепер до малої однокласники пристають, що вона груба. Але мені повезло з батьками, які навчили мене боротися з тими коплексами, і тепер стараюся навчити Софійку - думаю, що у нас все вийде.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Судіть самі, ось випадок з мого життя: четвертий клас, компанія дівчаток опускає "очкарічку"-двійочницю з багатодітної родини. Чому опускає - зараз навіть не згадаю, здається, просто за те, що є, що сидить собі тихенько в куточку і нікого не чіпає. Почала все прокурорська дочка (до речі, сама трійочниця, зате у них велика квартира, імпортні меблі і німецькі іграшки), до неї приєдналися ще декілька. Вивели її за школу, обступили і стали шипіти на неї, яка вона "бичіха рагульська", далі перейшло до бійки. Ні за що! Я тоді заступилася за неї, то мене також за компанію ще з місяць бойкотували. Вчителі - окреме питання. У нас у класі з подачі вчительки декількох учнів до випускного вважали мало не клінічними ідіотами (їм важко давалося навчання). Нормальні, розумні діти, більшість з них вже чогось досягли у житті, десять років жили у пеклі.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. І я не зовсім розумію - а куда спішити? Що дитина не встигне насидітись за партою? Що не встигне навчитись рахувати, читати, писати? Але дитинство вже не повернеш. Як на мене варто задуматись чи потрібно дійсно так спішити.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Я не кажу спішити. А що робите, як дитина сама дуже хоче в школу? І вже прочившись 2,5 місяці вона ще ні разу не сказала, що не хоче йти в школу чи їй там не подобається. Вона має що порівняти: садок і школу, і без вагань їй краще подобається в школі.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. однозначно не варто. Навіть якщо дитина на перший погляд готова. На моє тверде переконання, і 6 років - рано. Діти вони ще, бавитися хочуть, а не за партою сидіти.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. У мене тут кілька питань назріло. Через допис читаю, що треба перед школою спершу до психолога, щоб порадитись і що будь-який психолог скаже, що в 6 то зарано. Чому не порадились із психологами ті люди, які змушують наших дітей ходити до школи з шести років? Чи ті їхні психологи не в курсі, що ті наші вважають що 6 р. то зарано? Наступне питання: відпустка по догляду за дитиною може тривати і до шести років, а потім що робити цілий рік дитині, яка не ходить до школи, але мама пішла таки на роботу? Так-так, я знаю - наймати au pair чи няньку, водити дитину на гуртки і всебічно її розвивати, при тому мати власний бізнес і все таке, але якщо глянути в очі суворій реальності, то більшість людей матимуть гроші або на няньку, або на гуртки і то на один, а не на кілька. Тому пропоную упо цих пунктах менше нетерпимої катеоричності. О! Школа це такий жах!!! Ми ледве вижили після тої м"ясорубки, як же нам віддавати туди своїх кровиночок?! Люди - прокиньтесь! Ми живемо в реальному світі, неідеальному, несправедливому і страшному, а подітись нікуди. Тому, замість того, щоб розводити демагогію, придивіться кожний до власної дитини, поцікавтесь школами, навантаженнями у тих школах, методиками навчання і вирішуйте куди вам віддавати свою дитину. І цілком може виявитися, що не все так драматично. Так. Шість років, то рано, то катастрофічно рано для школи, але наприклад в нашій така система навчання, що моя дитина у першому класі не перевантажена, має час побавитись і погуляти, та й старша також. У нашій школі цілком адекватна до віку програма навчання. А щодо зрівняйлівки. Я закінчувала ще радянську школу і там з індивідуальними поривами було ще важче ніж зараз, але якось не маю проблем із виражанням власної думки, з мисленням, як таким і з індивідуальністю у мене теж все гаразд. Бо все це можна виховати і вдома, чим ми батьки і повинні займатись. П.С. Я вам скажу, що також боялася школи (свою не любила і, відповідно, від жодної не чекала нічого хорошого), але ми вибрали таку школу, до якої мої діти ходять без проблем(молодша навіть плаче, коли не йде на уроки), їм подобаються їхні вчителі і мене влаштовує навчальна програма. Тому, бажаю всім менше драматизму, більше позитивного мишлення і правильного вибору школи.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Минулого року переді мною стояла дилема- як іти нам до школи- у 6 чи у 7. Спочатку ходили до підготовчої школи, що ще більше усугубляло мої сумніви, бо малому у 5 років спочатку було дуже тяжко навіть банально висидіти урок, а домашні завдання- це взагалі зі страхом згадую. Але за кілька місяців почав "втягуватися". Коли прийшов час уже визначатися, чи йдемо цьогоріч у школу чи ні- щодня шалька терезів у мене переважала то в одну, то в другу сторону. "Олійки у вогонь" підливало й те, що наші 2 друзів вирішили не йти таки у школу цьогоріч ( одному 6 виповнювалося на початку вересня, іншому на вересень уже було 6,2), при тому, що вони також займалися рік на підготовках та по зросту були ще вищі за нас ( а ми теж на кінець літа були уже далеко за 120 см - але ж зріст не показник.). Одним словом, нарешті наважилися: вибрали для себе оптимальний варіант: 1. Першою вчителькою стала наша ж вчителька з підготовки ( що, в принципі, в основному і визначило рішення)- педагог "від Бога". 2. Навчання проводиться у школі-садку ( а це все-таки має свої переваги- цілоденне перебування дитини, першоклашки сплять, тричі годуються, роблять уроки). Зараз можу сказати вже впевнено: я не шкодую, що дитина пішла до школи саме у 6 років. Але кожна мама орієнтується по власному чаду. п.с До речі, забула сказати, що у нас у класі є хлопчик, якому лише 5 рочків. І теж старається і дуже успішно за "старшими колегами" ---------- Додано в 11:00 ---------- Попередній допис був написаний в 10:54 ---------- так, це можливо зробити у невеликому класі. У нас, наприклад, вчителька знає, чим живе кожна дитина, активно спілкується з батьками, щоб найбільш оптимально проходило навчання і дитина комфортно почувалася у колективі та школі, займається з дітками позакласною роботою, ставить вистави. Але чи реально це зробити учителю ( навіть просто фізично), якщо у його класі 35 першачків?
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. дуже вас поважаю, але драматизму якраз багато у вашому пості. який жах ми всі помремо ... Раз світ такий страшний то давайте на рік швидше його дитині покажемо, хай привикає ... ваші діти готові - дуже добре, а в інших не готові. не всім подітись нікуди після 6 років. І мама, яка почала тему, таки напевно має вибір. І решта які відписувались теж. Про ситуації з відсутністю вибору нема чого і сперечатись. Хоча моя така думка, що існування вибору ми самі собі забезпечуємо. забули додати варіант "вирішуйте чи віддавати взагалі" чи "в якому віці" здивували ви мене
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. і тут знову, наші узагальнені уявлення. Просто необхідно знайти оптимальний варіант вибору школи чи учителя ( вірніше, навіть, орієнтуватися на 90% на першого учителя) і тоді не буде тієї радянської зрівнялівки. ( одна моя знайома, віддаючи свою дитину до школи також цьогоріч, перед цим умудрилася обійти усі школи району, все самостійно розглянути, познайомитися з директорами, поки не прийняла рішення. Ось навіть так фанатично)
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Є ще один варіант - дитсадок. Та тут ніби ніхто не драматизує.... От мені дивно було, коли я казала комусь, що відда малого з 7 років в школу, то лди "дивувались" , що я за мама така, чому це моя дитина ще неготова, що я навчити читати/писати не змогла? Дивні, ніби це головне. В мене розумна дитина, але толку з навчання б в нас не було, якби він пішов з 6. А піти лише б піти , а там як буде - це не вихід. І ще, школи і програми в насдууууже відрізняються. Якщо в нашій на літні канікули після 1-го класу нічого не задали, а вчителька просила навіть не згадувати при дитині слово "школа" , то в іншій - на літо тільки з літератури задали прочитати 100 казок за літо і по кожній написати коротенько назву, автора і про що ця казка. Тобто, кожного (!!!) дня дитина ПОВИННА була читати 1-2 казки і писати про неї. І це тільки літ-ра, а по ішим предметам - своє завдання. От і літні канікули... ---------- Додано в 11:17 ---------- Попередній допис був написаний в 11:12 ---------- Додам, я теж орієнтувалась на вчительку, при виборі школи. Не раз казала собі "дякую" за це , бо мій син, який дуже категоричний до людей, особливо чужих, полюбив свою першу вчительку, старався добре вчитись, бо подобалось, коли вона його хвалила, а коли на зимових канікулах сказав, що вже скучив за нею - я зрозуміла, наскільки це важливо. І ще, в нашому класі були і такі дітки, що плакали за мамою не раз....От це вже явно, що зарано для них було.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Трошки вас почитала, і згадала себе... Я в садочку була наймолодша, тому коли всі мої друзі з старшої групи пішли до школи, а я залишилась ще на рік вже з новими дітками, то горю мому не було меж. Я плакала, присилась щоб і мене віддали вчитися. За два-три тижні мама не витримала мого прессінгу і я пішла за парту. Нічого хорошого з того не вийшло. Мені було тяжко, я не могла в"їхати в нові предмети,нові завдання. Пройшло добрих пів року, поки я догнала своїх ровесників і змогла похвалитись хорошими оцінками і похвалою вчительки. Звичайно пізніше все вирівнялось, але оті перші пів року були для мене як в тумані. І це запам"яталось найбільше.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. А мій малий садок згадує з ностальгією... В школі подобається теж майже все крім математики, точніше зубріння таблиці множення...я вже теж починаю її тихо ненавидіти.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Дякую всім за поради Чому взагалі виникла така проблема, бо мене батьки віддали в школу на рік пізніше, тобто ближче до 7 років. В першому класі на уроках я не мала що робити, а з однокласниками взагалі було важко, до 10 класу відчувала себе не "в своїй тарілці". Але наскільки я зрозуміла зараз школа зовсім не та... і навантаження якісь космічні.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. йой, а скільки вам років? За моїх часів (як звучить) всі діти йшли в школу в 7, а дехто рідко йшли в шестирічку (але в них інша програма була) і називався це нульовий клас, а потім й шли з семирічками в 1-ий клас.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. я в 87 в школу пішла коли діти вчили алфавіт я читала книжки на російській мові) але справа навіть не в цьому, а в тому що ті діти дійсно і розумово і фізично були менші за мене не хочу щоб дитині було так само важко, тому така дилема.
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Напишу про наш досвід. Також вагалась чи давати доню цього року до школи,вона у мене вереснева, і відповідно, до школи ми пішли не маючи 6 років. Мене відмовляли від такого кроку,але я подумала, що дівчинка досить розвинена, комунікабельна, сама хоче до школи, чому б ні? А тепер думаю, що може і поспішили... Почнемо з того, що і на підготовчих занняттях, і просто в розмовах, вчителі, завуч переконували нас,що дитині, яка йде до школи вміти читати не обов"язково...Ми йшли в школу лише знаючи букви, вміючи рахувати до 10-20 і назад,ще займались в садочку і вдома по зошитах "Крок до школи".І це велика помилка. Тепер читання для нас - це жах, навіть якщо зможе прочитати всі букви або склади,то потім скласти з них слово-це проблема. Досить цікава і шкільна програма: букву "п" діти вже вивчили,а до "б" ще не приступили...Проблеми з читанням тягнуть за собою проблеми з письмом - вже задають писати цілі речення,але дитина робить помилки, бо вона речення перемальовує, оскільки не вміє прочитати... І т.д.,іт.п. В першому класі ніби не повинні давати домашніх завдань, але їх задають,бо уроки по 35 хв,в класі 32 дитини,діти не уважні і.... Так от,домашнє завдання ми щодня робимо по 3-4 години (спочатку письмо і математику в чорновик,далі чистовик,т.зв.тренувальний зошит,далі читання і англійська,часом треба щось ще доробити в друкованих зошитах, якщо не встигли в школі. За добре виконані завдання дають наклейки,і в нас їх не густо. Все, що вчили в школі, я мушу заново пояснити, розжувати,і перевірити,чи зрозуміла, бо на третьому місяці навчання,коли нам задали поділити слово на склади, причому діти щодня цим займались в друкованому зошиті, моя дитина сказала, що не знає , що таке "склад". Словом, я згадую її садочкову пору,як рай земний, і мала все частіше не хоче йти до школи. [ [
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. кошмар - дуже шкода і? я теж. Мене хотіли віддати в 6 років але мама розкинувши мозгами від такої ідеї відмовилась. Власне через неготовність моральну (хоч я ну дуууже серйозна і відповідальна була). П.С, мама, бабця, прабабця - вчительки. п.п.с. і тоді в нульовці дітки спали, жодних домашніх і тп. а тепер - читайте допис попуточки
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. Мене мам віддала до школи, коли мені ще не було навіть 6 (ну майже-майже) і з семирічками. В принципі про це не шкодую і мама також. Мені було нормально, вчилась я дуже добре. ну хіба трхи були проблеми вже пізніше, бо коли вже всі були трохи дівки, то я ще була манюня для мами (то в принципі так і було, ну але за рахунок того, що вчилася зі старшими на рік-два, то я дотепер своїх ровесників сприймаю як молодших від мене і часом ставлюсь скептично (і за то себе сварю)). Сестра моя вже йшла до школи за нової системи і на момент коли треба було давати в школу, їй ще шести не було. На другий рік, відпровідно, їй було вже майже 7. Різниця між дітьми в такому віці колосальна. Сестра набагато успішніша на той момент була від тих, кому ледь виповнилось 6, або ще й не виповнилось. Більш організована, терплячіша. Однозначно що той рік їй пішов на користь (бо якби мама дала її в 6 неповних, то був би жах - вона не вміла ні читати, ні писати і нічого її не цікавило, а за той рік вона дуже підросла, власне в плані готовності до навчання). Ми з сестрою дуже різні, і дуже добре, що мама не застосувала до нас один і той самий підхід, бо те що було добре для мене, було б катастрофою для сестри, і навпаки. Отой початок дуже важливий, бо він фактично формує приблизу модель подальшого навчання ,і якщо початок невдалий, то потім важко знову досягти втрачених позицій. Дивіться по готовності дитини: фізичній, моральній і на перспективу також
Відповідь: Чи варто віддавати дитину в школу. От і я про це думаю, якщо дитині в першому класі буде нудно то чи не відіб"ється це на навчанні вцілому, хоча судячи по дописах теперішня програма першого класу якраз для другого (класу). ---------- Додано в 18:27 ---------- Попередній допис був написаний в 18:25 ---------- мене це найбільше і лякає, бо вибути в школь навіть 5 уроків це одне, а те що без відпочинку посуті треба ще й домашні готувати....