В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Хочу написати на рахунок пиття. Поки малий гамав цицю, взагалі нічого не хотів пити (ну максимум - це було 20-30 мл якоїсь рідини вдень). А після відлучення від грудей поїльничок з рук не випускає, може випивати до 1,5-2 л ! за день. Я вже навіть стала переживати, чи не забагато.
Відповідь: Педагогічне догодовування і я сюди з питанням допоювання. Мала цицю їсть повним ходом, але, як я писала в іншій темі, стала менше пісяти і за поїлочкою тягннеться будь здоров, то чи давати їй компотик/водичку з медом???
Відповідь: Педагогічне догодовування Педприкорм передбачає продовження ГВ у фізіологічні терміни, рік і три то зарано для відлучення. Давати. Краще не поїлочку,а звичайне горня. І не підсоложувати зразу. Якщо дитина хоче пити, то їй потрібна вода.
Відповідь: Педагогічне догодовування якщо поступово відлучувати дитину від грудей-то природа поступово зменшує кількість виробленого молока, тоді як зрозуміти-чим старша дитина тим більше об'єм випитого молока. тут не розумію. наприклад п'ємо орієнтовно 130 гр молока кожний раз по вимозі, після 6 місяців вводимо прикорм і поступово заміняємо одне годування і т.д.- а "не допите" молоко куда? по-трошки зчухає лактація...от поясніть
Відповідь: Педагогічне догодовування Ви певно темою помилились, бо педприкорм не має нічого спільного з поступовим відлученням в півроку і заміщенням годувань
Відповідь: Педагогічне догодовування А я і не знаю, скільки молочка п'є Аліса. :ninja: І напевно ніколи не дізнаюсь.
Відповідь: Педагогічне догодовування Нещодавно писала, що мого малого окрема виделка і тарілка не цікавлять. Договорилась Вже з тиждень малий відмовляється їсти, коли його годую я, їсть лише зі своєї тарілки (ну або дотягується до моєї і своєю ложкою колупається в ній) і вперто намагається їсти самостійно (причому доволі акуратно). П"є сам з горнятка вже давно, коли я притримую чи страхую, то нервується. А я вже переживала, що щось не так. За день випиває небагато, але коли хоче пити, то підходить до столу і просить.
Відповідь: Педагогічне догодовування Розкажу про наше ПД. Почали ми після 6 місяців, коли Юстинка проявляла інтерес. Але проявляла вона інтерес не регулярно і не кожного дня. До цього часу нічого не змінилось. Любить погризти щось, що тримає в ручці - яблучко, хлібчик, моркву, огірок. З готової їжі з ложечки чи моїх рук їсть до 1 ч. ложки в день. І ще, в памперсі я знаходжу великі шматочки їжі постійно. Крім того, після початку ПД Юстя почала дуже погано спати. В 8 місяців я перестала давати їй їжу з тарілки кусками - почала подрібнювати вилкою і дитина почала спати нормально. Робила експеримент - давала знову шматками - знову погано спала. Що на все це скажете?
Відповідь: Педагогічне догодовування Що педприкорм не має на меті нагодувати. Треба зважати на реакцію дитину. Якщо мама впевнена, що прикорм викликає негтаивну реакцію, варто трохи перечекати, дати організму дозріти (або можливо співпадає в часі з прорізуванням зубів, або іншим стресом і організм не справляється) , бо зрив шкт ще нікому користі не приносив. Все обережно - ви нікуди не запізнюєтесь.
Відповідь: Педагогічне догодовування Та вона просила - от я і давала. Може завеликими шматками давала? А як з шматочками їжі в памперсі?
Відповідь: Педагогічне догодовування Вже десь писали, що те, що ви їжу подрібните змінить хіба те, що вам ту їжу в памперсі буде важче розгледіти, на перетравлення воно не вплине. Мій малий більше столової ложки почав з"їдати десь близько року, а лише тепер з"їдає те, що з натяжкою можна назвати порцією. І то як йому засмакує і як він має настрій. Причому просить їсти сам і їсть зі всіма.
Відповідь: Педагогічне догодовування Те, що дитина просить - це дуже добре, значить все ок з харчовим інтересом. Далі мама пильнує, як реагує організм на нову їжу (на розмір шматків, на нові продукти). Погана реакція - це і проноси, і блювання, і поганий сон, і висипка. До речі, у вас як з алергією? Самі по собі шматочки неперетравленої їжі є нормальним явищем, з часом почне перетравлюватись. Треба відслідкувати чи дійсно реакція на їжу (бо можуть , наприклад, зубки різатись), тоді визначити може дійсно завеликі шматки , або це реакція на якийсь певний продукт.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ні, алергії не має, висипки ніякої не було. Зубки прорізались в 7 місяців - після того ще не намічаються. Я вже думаю може дійсно реакція на якісь певні продукти, а не на розмір, бо яблучко Юстинка їсть сама, відкушуючи шматочок від великого куска і на нього реакції нема.
Відповідь: Педагогічне догодовування Про зубки - ви ще можете не бачити. А її вже турубує. Ну і слідкуйте на які продукти реагує.
Відповідь: Педагогічне догодовування Можливо, але вже місяць як вона спить добре. Так що зв"язку з зубками не помічаю. Буду спостерігати за продуктами. А за розмірами шматочків теж треба ще прослідкувати, бо бачу, що Юстя відкушує менші шматочки, наприклад яблука, ніж я їй пропоную готової їжі. Ну і ще зауважу, що вже місяць я даю менше різноманітної їжі, тобто в основному щось просте і перевірене. Можливо я таки поспішала з урізноманітненням.
Відповідь: Педагогічне догодовування Кусочки давайте менші, краще мікродозами, поки не визначитесь, в чому річ. Поспішати краще повільно Коли дитина буде готова, вона сама збільшить розмір кусочків і урізноманітнить раціон .
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми вже два тижні на ПД. Вже спробували потрошку всі кашки, картопельку, мяско, сирок, овочі деякі (все що їм сама). Даю мікродозами, кусочків та по 5-10. Синок дуже активно проявляє інтерес до їжі, дай йому волю, пево все б зїв, наразі обмежую. Хоч сир що з села передали напинав і вимагав ще, а той що бабуся зварила проігнорував - такий малий, а вже перебирає. Вчора мала скандалище: виїдала я яблучка з компоту - дала йому. Орієнтовно на кількості в пів чайної ложки спинилася, але малому того ой як мало було. Груди брати не хотів взагалі, ледве забавила іграшками. І на перший раз не хотілося б більше давати, але тепер аж страшно його годувати.