В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування маю питання: Тарасик, коли бачить що ми їмо, аж труситься. Недавно була ситуація: їв Павлусь і поруч мусіла давати по крихтах Тарасику, бо був просто крик. Повторював все за Павлусем: той пити, цей пити і т.д. Але аж трусився і очима кожен кусень до рота Павлуся проводжав. Це такий великий харчовий інтерес? Бо я вже подумала, що маю голодну дитину...
Відповідь: Педагогічне догодовування от і в нас, все що несе мама-тато(чи будь хто інший поряд) до рота все проваджається поглядом і криком якщо до її рота не потрапляє, збоку справді виглядає, що дитина дуже голодна)))от тепер ми трошки дозу збільшуємо, але скільки максимум можна давати в нашому віці, бо страшенно ображається якщо перестати давати. наприклад, зранку в нас каша, в обід борщ чи щось рідке й фрукти, на вечір(картопля/гречка/рис, брокколі/цвітна капуста і якесь мяско, салатик), люблю ще час від часу кефір дитячий з батоном чи булкою, або домашній йогурт. скільки їй з того всього можна?
Відповідь: Педагогічне догодовування Це стосується другого етапу введення прикорму (2-8 місяць введення прикорму)
Відповідь: Педагогічне догодовування мій малий почав дивно поводитись з кусками їжі - відкусує кусок і витягає його з рота рукою, кидає на підлогу, так розпатрошує весь кусок а далі пальчиками підбирає розкидані кусочки і їсть!!! це вже 3 дні триває. так поводиться з печенням, хлібом, морквою, яблуком, качаном капусти - як курка якась... я сумнівалась часом, чи правильно я годую свою дитину - так мало "їжі", але недавно як поговорила з сусідкою, яка пхає в дитину картопляне п"юре в кількості 180 гр, і що дитина блює тим п"юре то зрозуміла що обрала правильний шлях... я навіть не уявляю як виміряти тих 180 гр п"юре... важити на якійсь вазі як в кафе салати? а ота фраза "він в тебе тоді взагалі нічого їсти не буде!!!" за перший тиждень прикому вищеупом"янута сусідка умудрилась дитині дати картоплю, яблуко сире і печене, сир /куплений в магазині/, кабачок, кашу рисову і гречану... а від діатезу їм пані доктор виписала таку мазь, що як тільки помажуть діатез проходить...
Відповідь: Педагогічне догодовування А в нас якийсь нєправільний ребьонок, ні моркви ні яблука ні качана капусти в руку не візьме і кусати не буде, максимум лизне раз з моїх рук і все на тому, втікає. Я йому щодня показую, демонстративно жую перед ним, а йому хоч би що, як об стінку горохом. Останній раз жував яблуко ще в 7 місяців.
Відповідь: Педагогічне догодовування А скільки дитині? Скоріш за все це просто вивчення властивостей різних продуктів - наприклад розмазане печенько і морква зовсім різні і на вигляд, і на дотик. Якщо напружує , що це робиться на підлозі - виділіть якесь місце, де це можна робити - нариклад, дайте тарілку, на підносі, на столі. Ну у нього, наскільки пам*ятаю, є свої причини. До речі, як ваші справи з зубками?
Відповідь: Педагогічне догодовування Звичайно, а навіщо морочитися від чого в дитини діатез? Значно простіше помастити мазюкою і ніяких проблем. Ще будуть собі голову "дурницями" забивати. А то, що це потім може боком вилізти, то це вже єрунда. Мені здається, важко такій малій дитині вказувати де їй можна це робити.
Відповідь: Педагогічне догодовування та щось ті причини на довго затягнулись... зуби ттт вже не вилітають, сподіваюсь процес зупинився, хоч маніпуляцій ніяких не робили і не робимо, це неможливо в нашому випадку. Медикаментів і т.д. не даю, аяк і яєчну шкарлупу.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я не знаю точного віку, але судячи по ситуації в р-ні року. Дитина цілком адекватно сприймає, коли мама пояснює, що прийнято, а що не прийнято (наприклад, їсти з підлоги). робити в цій сім*ї. Але якщо маму це не напружує, то всеодно пройде, бо ж ніхто з інших членів роидини з підлоги не їсть (чи їсть?)
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас таке саме і вже давніше. Даю кусочок в рот, вона з цікавістю жує (чи як той процес називається, коли є 3 зуба), тоді випльовує, піднімає, роздивляється, пальцями розминає і знову кладе в рот і вже їсть до кінця. Так дитина вивчає, шо з тим поробиш.
Відповідь: Педагогічне догодовування А Тимофій ще може пожувати щось у себе в роті, потім витягує і мені до рота то протягує, і посміхається так, ну прям неможливо відмовитись
Відповідь: Педагогічне догодовування Похвалюсь сюди,бо ми все-таки на ПП: Моя дитина сьогодні вперше вимагала їсти не в мене на руках, а на окремому власному стільчику. Довго ж він до того йде. Тепер жду, коли ж то окремі прибори попросить, ато в дівчат дивлюсь дітки вже гамцяють самі, а Ромік не горить бажанням.
Відповідь: Педагогічне догодовування мій теж не хоче їсти сам, лише зрідка просить ложку. Зате п"є майже завжди сам, і то досить акуратно.
Відповідь: Педагогічне догодовування :eek: в рочок? (+-) ого, нам тоже далеко до того (хіба, якщо не рахувати того, що ми гарно самі їмо, але руками)
Відповідь: Педагогічне догодовування В мене малий тільки руками їсть.а про ложку навіть мови нема хіба бавиться,дитинці 1р 4м
Відповідь: Педагогічне догодовування В кожного свої темпи. Коли захоче - буде вимагати і ложку, і вилку, і ножа
Відповідь: Педагогічне догодовування Моя вимагає ложку, шоб в неї в руці була, але їсть в основному другою рукою. Деколи з моєю допомогою накладає на ложку і несе в рот, але зачасто собі помагати не дозволяє.