Психологія харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Маруся-мама, 15 Вересень 2010.

  1. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Дуже сподобались дописи Orman щодо психології харчування, завжди вважала, що їжа - аби жити (а сам процес може приносити задоволення), свою дитину не силую до їжі (хоча коли щось наготував, а вона не їсть - образливо), бо інстинкт померти з голоду не дасть, але виникло питання: як перезавантажити голову мужа щодо харчування?
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    не висмикуйте цитату - там було зовсім інакше
    ви ж зовсім інший приклад приводили. Нащо думати чи хочеш їсти? Коли захочеш тоді і відчуєш. Ніхто ж не ходить і не думає "коли я захочу в туалет", захотіла - сходила, та й все.

    ---------- Додано в 11:54 ---------- Попередній допис був написаний в 11:44 ----------

    як показує практика то перезавантажити голову іншої людини не можна ніяк. От як вона захоче, то можна допомогти ...

    А в чому проблема? Багато чоловіків харчуються з точки зору психології дуже правильно, часто з них радять брати приклад. Тобто теоретично чоловіка легше схилити до ідеї їсти-щоб жити, а не навпаки.
     
  3. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Психологія харчування

    Здавалося що наводила приклад саме з психології харчування...
    Я не можу докінця зрозуміти...розберемо мій конкретний приклад, який я навела..чи можна в конкретній ситуації жінці зїсти ковбасу? чи потрібно від неї відмовитися?і чому?
     
  4. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Психологія харчування

    я особисто ваши приклад про гіпотетичне пані зрозуміла так:
    пані не голодна, бо вечеряла недавно і там ще є слова про небездонність шлунку, а ковбаску вона їсть тому, що чоловік приніс, а не тому, що голодна і хоче їсти

    в двох випадках описано бажання поїсти в голови, а не в шлунку
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    дякую imel!

    саме так - пані наша неголодна! Тому й має відмовитись.

    правильно їсти - це
    - їсти коли голодний (шлунком голодний. а не очима, чи головою)
    - насолоджуватись їжею поки їж (гарно довго жувати - відчувати смак страви)
    - припиняти їсти коли наївся (не важливо, що ще щось лишилося, ще хтось прийшов і т.п.)

    *дякую Вишиванці, вона в кармі дуже гарно ці принципи написала :)*
     
  6. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Можете в двух словах переказати сенс того ролику? Англійську тільки почала згадувати, окремі слова розумію, але сенсу не вловлюю. :shy:

    А я вчора скачала книжку, про яку тут писали, Аллена Карра "Легкий спосіб схуднути". Дуже мені подобається підхід, описаний в цій книжці. Подивимось,як на мене повпливає. :)
     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    а що за підхід (анотацію нам скажіть), бо мені не подобається слово "схуднути", але може це маркетинговий хід?
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    сенс ролику що коли ви їсьте з відкритими очима, бо ви з’їдаєте все на тарілці і навіть не задумуєтесь що з’їли забагато бо вам просто хочеться. А він каже, що вам не хочеться так багато з’їсти і ви насититесь половиною їжі яку вам пропонує пересічний дайнер (може ви звернули увагу що на тарілку поклали дуже багато).

    Цей хлоп психолог і в цьому ролику він показує що людина не хоче стільки їсти скільки переважно з’їдає. Його метод мені трохи дивний але він каже настроювати себе на їжу не візуально а власне їсти по зову шлунку. Він говорить що його психологічні вправи допоможуть вам бути худою. Тобто він каже що треба перезагрузити мозок з інформацією щодо їди і будь яких інших фобій.
     
  9. Капризуля

    Капризуля Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    а я би з'їла, якби дуже вже хотіла (навіть при тому, що то психологічний голод). Маленький шматочок. Гарно б його розпробувала, відчула смак, покайфувала:girl_crazy: і все. Я вже писала, що експериментувала з тим фізіологічним голодом. Він приходив до мене дуже рідко, я їла дуже мало, і стала гірше себе почувати від того - слабкість, від вигляду їжі починало нудити. Може я неправильно його розпізнавала?
     
  10. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Очевидно, їх психологія таки дуже відмінна .... :girl_smile:. Судячи по багатьох чоловіках, для того, щоб жити, їм треба багато і часто їсти :girl_haha:
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    ну мужчинам треба більше їсти. В них більше мязової тканини ніж в жінок, в нас більше жирку :girl_haha:

    Я не можу сказати про вашого але мій і справді харчувався до недавна власне так як треба, лише тоді коли голодний і часами це було декілька раз на день а дуже часто це було два рази на день і він їв салатик з хлібом. Але від коли почав їсти все підряд то поправився.
     
  12. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Ага, але відчуття ситості приходить з запізненням - через 20 хвилин після прийому їжі, якщо не помиляюсь. Тож мені очі таки допомагають не переїсти))
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    ну але не всі свідомо ставляться до того що можна мати почуття «недоїв» в шлунку і залишати їжу на тарілці, в більшості людей є бажання з’їсти все до кінця.
    Коли ми лишень поженились то я їла 1/3 порції яку нам пропонували в ресторані, за що мій чоловік страшенно на мене сварив і мене картав, бо він за то гроші заплатив а я не їм. Пощо було замовляти якщо ти не будеш їсти. Так на мене сильно тиснув що я почала доїдати все що було на тарілці. Вага скочила на 25кг тільки так, за пів року. Тепер буду довго мучитись щоб позбутись того набутого щастя.
     
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    Всетаки голова то страшна річ. Їла я недавно мисочку сухих пластівців з молоком, в пластівцях були родзинки, а тут в нас в офісі завелась миш. І як но тільки я собі подумала що може то не родзинка а мишачі відходи - зразу мене знудило і мусіла викинути половину їди. Ужос, що той мозок з людиною виправляє. :girl_crazy:
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

     
  16. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Я читала і маю книжку того Паула.. дуже цвкаво і мудро все описано, саме головне -спочатку власнеми вчимося думати чи справді ми хочемо їсти (бо часто їмо просто за компанію; бо тому що та година; бо всі так роблять..), а цей автор власне показує як навчитись не думати постійно про їжу.. Коли вперше взяла ту книжку в руки, було дуже цікаво і робила так як він казав, хоча здавалось що важко буде.. За 2 тижні я скинула 3 кг, справді без всяких зайвих зусиль та думок, що мушу схуднути. І ще автор радить, що неварто зважуватись часто, бо це блокує в голові все, достатньо зважуватись 1 раз на 2 тижні.
    Дуже важко звикнути до цього природнього способу (який нам дано з народження). Потім я його закинула..:girl_devil:
    Але тепер знову берусь до нього, буду намагатись далі слухати свій організм.
    А ще цікаво, що пише той автор про спорт, що не обов"язково себе силувати займатись спортом, але якщо він приносить задоволення (чи це біг, плавання...) то варто це робити. Він пише, що варто вдень проходити трохи, власне прогулятись, але без зациклення, а для задоволення.
     
  17. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Психологія харчування

    І я можу підписатися під кожним словом, тільки в мене йшло чергування або взагалі його не відчуваю (можна лише догатись по таких симптомах як наприклад голова болить або слабість) або різко стаю такою голодною що готова зїсти все навколо, а потім почуваю себе ще гірше бо нудить.
     
  18. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    ох, ото чоловік у вас! А мій навпаки, я їм, би всьо з'їсти, а він каже, та як не маєш апетиту, то не їж, а я ж, ото, жлоб, як так, залишати пів порції. А він все сміється: і толку з твоїх порції, тільки продукти переводиш, бо не видно ні зправа ні зліва:girl_mad:. Хоча дуже тішиться що жінка худенька, на руках любить носити:o

    ---------- Додано в 13:17 ---------- Попередній допис був написаний в 13:08 ----------

    мій чоловік їсть дуже правильно. я що не прочитаю, про здорове харчування, про те, про се, йому починаю розказувати, а потім згадую, що він так їсть в мене. Їсть дуже повільно, запиває чистою водою, не переїдає ніколи. Завжди інтуїтивно відчуває, що може йому нашкодити. Часом голодний, але не їсть, наприклад піццу, бо відчуває що вона йому не піде. А я якась в тому плані затуркана. Наче й знаю, що треба поволі жувати, в момент їжі думати про неї, і водою бажано запити, але отак все на ходу швиденько поїла, потім попила-не попила, і потім відчуваю важкість. Колись їла так як він, поволі, пережовувала. Але тут важливу роль зіграло виховання. Маму викликали до школи і сварили мене при ній,що я дуже помало жую, а я навмисно жувала довго, бо мені їжа не подобалася. А потім мене підганяли, я почала їсти швидко, менше перебирала харчами, а тепер дуже швидко їм, навіть не встигаю зрозуміти, що вже з'їла. Деколи їм канапку, то коли вже з'їла, ходжу шукаю де я її поклала на кухні, бо ще не наїлася:girl_haha:
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    Бо в вас не порушений метаболізм і ви спалюєте все що з’їдаєте. А у мене він порушений а коли додались ще подвійні-потрійні порції і мало рухливість то результат був не тільки на ліцо, а щей на всі решта частини тіла окрім грудей. Все у мене обростає жиром а груди залишаються дівочі - перший розмір.
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування