В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Може десь пропустила, бо довго не мала м нету... Цікавить питання солодкого. Ми практично на повному педприкормі (ну хіба чогось дуже госторого і пряного не даю) але обмежую вживання солодкого. А як Ви з солодощами? Даєте пробувати все що самі їсте, і коли і з чого починали?
Відповідь: Педагогічне догодовування Я не даю солодкого практично зовсім, хіба домашню випічку і то дуже трошки. Ну і галетне печиво, бублики, то теж обмежено. Щось я собі так думаю, щовін солодке завжди встигне навчитисьб їсти, а не навчиться, то для нього ж краще
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас на ура "корівка", мед, домашня консервація. Моя мама не вірила, що в дитини є відчуття міри щодо солодкого. До того часу, поки не побачила, як малий розвернув 3 цукерку, надкусив, подумав і віддав мені.
Відповідь: Педагогічне догодовування А ми з задоволенням цьмакаемо ананаси, манго, нектарини, мандарини, а от банани забракували - пробуэ на зуб i кидаэ щосили. А з солодощiв нiчого не хоче - нi печенька нi бубликiв. Марко, правда, вже встиг його чоколядкою пригостити - ото цьмакав з задоволеням
Відповідь: Педагогічне догодовування Бо ми зараз за межами Украiни. Я сама iм i малому даю. А Украiнськi будем вдома iсти - з дачi
Відповідь: Педагогічне догодовування Коли просить даю. Але не стільки, скільки хоче, а потрошки. А взагалі-то малий в мене "сладкоєжка". Він м"яса не дуже хоче, а от солоденькогооооо..... Каші тільки солодкі їсть. Ось сьогодні зварила кашу і посолила, то ледве 4 ложки запхала.
Відповідь: Педагогічне догодовування розповідала одній молодій мамусьці за педдогодовування і виникло запитання в неї (а я питаюсь щоб грамотно відповісти): Ось ти сьогодні дала малому спробувати 3 продукти. А як обсипе? Звідки будеш знати на який продукт?
Відповідь: Педагогічне догодовування механізм такий: 1 - ти і дитина їси з однієї тарілки, шматочки. реакція твого організму є в твоїй крові, яка у вигляді молока “омиває” шматочки, котрі попадають в організм дитини. нема дисонансу. 2 - об’єм площі стикання шматочка менша ніж у пюре 3 - алергія з голови матері (то не кажи), будь-яка хвороба дитини - це знак МАМА, ЗУПИНИСЬ, ПОБАЧ МЕНЕ, Я ТЕБЕ ПОТРЕБУЮ!!!! - то ІМНО - психосиматика ---------- Додано в 17:26 ---------- Попередній допис був написаний в 17:23 ---------- яке ЦЕ має відношення до педприкорму?
Відповідь: Педагогічне догодовування Насправді при педприкормі перше знайомство з новим продуктом в настільки малій кількості, що висипка ймовірна в основному на хімію і дуже алергічні продукти, так що ти зразу будеш бачити. А діткам, в яких є схільність до алергії, радять все-таки починати по одному продукту, щоб алерген було зразу помітно.
Відповідь: Педагогічне догодовування А в якому віці починати педприкорм? Бо малий з мене очей не зводить коли я щось їм, пробує з рук забрати! А ще я боюсь, що консистенція не та, що у горлі застряне! Пробачне за дурні питання, гілку цю не перечитувала, нема часу, бо мали йна все дає лише 30-35 хвилин, а сам спить!
Відповідь: Педагогічне догодовування а ми вже дуже багато всього пробували, але таке питаннячко, лізуть зуби, мала стала вередливою, але все рівно хоче все з моєї тарілки, то їй давати чи варто почекати?
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо нема негативної реакції, можете давати. Якщо щось є (висипка, реакція з боку ШКТ), краще перечекати з новими продуктами. Будь-який прикорм починають не раніше 6-ти міс. Але треба вважати і на інші ознаки готовності.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я писала про те, що малий їсть тільки солодкі каші. ---------- Додано в 16:09 ---------- Попередній допис був написаний в 16:07 ---------- Та "лізуть зуби" - це ж не хвороба! То чому б не давати, у випадку відсутності негативної реакції?
Відповідь: Педагогічне догодовування Наталя мала на увазі що ПЕДПРИКОРМ не передбачає "запихування" їжі (принаймі я так зрозуміла)
Відповідь: Педагогічне догодовування щось я мабуть роблю неправильно... малий вже хоче їсти сам, то саджу його за стіл на таке кріселко для годування як барна стойка, ставлю йому тарілку, на тарілку кладу те що і сама їм, але трошки. малий в лівій тримає ложку а правою напихає собі все до рота... але, всю їжу мне пальчиками... іменно мне, обмацує її... коли надоїдає то починає тарілку собі на голову закладати і бити нею /тарілкою.../ по столі... відібрати не можу, бо кричить як пожарна сигналізація зразу... получається що це він їжою грається, чи він так вивчає?
Відповідь: Педагогічне догодовування поки їсть. То нагадує бавлення Якщо мама не дозволяє бавитись, то не дозволяє не дивлячись на . Діти ДУЖЕ відчувають мамину впевненість або невпевненість в правильності своїх дій.
Відповідь: Педагогічне догодовування мабуть ви праві, то моя слабкість... а він користується і реве во всю... часом забираю і стараюсь не звертати уваги чи переключити його, та де там... аж закашлюється так кричить... то що мені не звертати уваги? як пропоную цицю на успокоєніє, то так може вжерти що я аж синію від болю... невже воно таке мале /9 міс/ мною маніпулює???
Відповідь: Педагогічне догодовування приблизно так ми вже пробували багато чого. Рідке в більшості випадків ковтає. Кусочки чогось(якогось продукту мається на увазі) зазвичай поцямкавши випльовуються. Продовжуємо в тому ж дусі? чи вже треба ще якісь дії додавати?
Відповідь: Педагогічне догодовування То не слабкість. Для початку розкладіть для себе, що можна робити за столом, а що ні. Тоді буде легше пояснити то дитині. І тримати свою лінію. Бо дещо вони розуміють з першого разу і на все, а дещо довший час перевіряють, чи точно не можна . Звичайно, доводити до істерики не варто, тоді краще переключити увагу на щось інше, але при цьому стоячи на свому. Якщо вчора не можна, сьодні покричав голосно і стало можна,то самі розумієте яким буде результат. Власне то не тіки прикорму стосується. Все йде з маминої голови.