В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування а я маю ще таке питання, протягом дня, як давати яблучко, сушку, баранку? тільки коли дитина вже отримала свої мікродози і просить ще? дати щоб відволікти чи можна ще давати на прогулянці наприклад?
Відповідь: Педагогічне догодовування Можна, але треба пам*ятати, що ми виховуєм повагу до їжі. Тобто розкидатись їжею також не давати.
Відповідь: Педагогічне догодовування Маю декільки практичних питань. 1. Їжу, яка є для мене прийнятною, але дитині ще зарано, краще їсти без дитини чи їсти з дитинкою, але їй не давати? Це, прикладом, екстрачорний шоколад, чай-кава (з молоком чи без), сир з пліснявою, оливки, каша з грибами і т.п. 2. Давати твердий шматок у руку після того, як вона починає бавитись за столом чи втрачає інтерес до вмісту моєї тарілки? Її при цьому тримати на колінах, але лицем від стола (на підлогу наразі не маю можливості пускати). Чи можна віддати татові-бабусі, що сидять навпроти мене за столом? Отой твердий кусок можна давати тільки в кухні, чи в кімнаті також, але під моїм наглядом? 3. Якщо дитина починає і той твердий шмат викидати, що тоді? Нехай чекає, доки мама поїсть? Сьогодні так сталось, що вона під час вечері раптово спати захотіла і через то почала вередувати. Я швидко-швидко доїла і пішла її вкладати. 4. Бабусі кожен шматочок їжі, що йде до ротика Аліси, супроводжують пітримкою "Так-так-так, гамай-гамай, яка молодеееець". Мене це трохи нервує, але наразі ще нічого не казала Це не зіпсує харчову поведінку дитини? 5. Я не можу без бананів Чи ви даєте їх дітям? З однієї сторни, вони в нас часто, а з другої, це не нашої полоси-сезону продукт, та ще й оброблений чимось. 6. Що робити на застіллях? Брати до тарілки тільки прийнятну для дитини їжу? 7. У сушках (бубліках) є цукор, жири. Яку кількість тих сушок дитині безпечно їсти в день? Наразі маленькі успіхі робимо. Зрозуміла, що нормально харчувалась я тільки 1-2 рази на добу Все решта було "якось". Тепер хоча б три рази намагаюсь. Гарний стимул не перекушувати яблочками-горішками-сиром "на ходу". Але інтерес в нас не дуже явний. Може, це повязано з тим, що вона ще не сидить по-дорослому (тільки боком)? Вже намагається ставати на ноги, але не сидить Десь читала, що дитина готова до прикорму, коли добре сидить та вивчила пінцетне захоплення. Вже 8 місяців, боюсь, що харчовий інтерес профукаю
Відповідь: Педагогічне догодовування Щодо першого: стараюсь таку їжу їсти без малого, а якщо він поруч, то вже після того, як їсти йому однозначно перехотілося і його вже не не цікавить що я там їм. Щодо другого: я спершу теж не мала можливості впускати на підлогу, то вручала татові, який вже наївся і тоді пропонувала твердий шматок. Якщо його це цікавило ще, то він їв, як тільки починав бавитись - забирала. Коли малого вже зовсім нічогоне цікавило, то мусів чекати, доки я поїм ( чи тато забирав, якщо був вдома). щодо підтримки: ми завжди говорили підбадьорливо: ммм, як смачно! (тепер малий як тільки чує "Андрійку, ммм, як смачно, то все лишає і біжить пробувати що ж там таке добре дають, тому в принципі не шкодую що так говорили. (може в когось було по-іншому), але як хто починав "за маму, за тата", то оте відразу присікала". Я банани даю. Ну тому що це в нас вдома звична їжа. На забавах, то спершу їм те, що можна й дитині. А вже потім можу спробувати й ще щось, тобто на забавах як і вдома. Я сушок стараюсь не давати, поки є, то маю на підхваті яблуко (тверде і кислувате) На істину не претендую. Може, "гуру педприкорму" підкажуть краще (за одно і я послухаю...)
Відповідь: Педагогічне догодовування А чому? Я, певно, щось пропустила в теорії Дітям не можна першого?
Відповідь: Педагогічне догодовування Дивіться по поведінці дитини. Звичайно добре, коли дитина розуміє і спокійно ставиться до того, що мама щось не дає. Але часом буває так, що це викликає бурхливі емоції в дитини - тоді краще лишній раз не нервувати себе і її. Якщо інтересу до їжі вже нема, дитину треба забрати з-за столу, хоча б відвернути. Тато-бабуся за столом не варіант, в основному тому що вони як раз і дають можливість дитині побавитись за столом КУсок даєте там, де і в майбутньому для вас буде прийнятним вживання дитиною їжі. Обов*язково під наглядом. Тоді мама бере той шмат і доїдає, щоб дитина бачила (але без повчань!). Щодо переривання трапези - тільки мама знає чи це просто каприз, чи дитині справді треба мами вже і негайно. ЗВідси і діяти. Бажано, щоб з дитиною поводили себе як з дорослим. Пробуйте пояснювати по-трохи, що дитина це теж людина Якщо вони так і будуть улюбленим продуктом, то або дитина їх буде їсти, або мама буде їсти під одіялом Моя особиста думка - літом, коли стільки свіжих фруктів-ягід бананів в нас не буває. Давати дитині тільки прийнятну їжу. Без фанатизму Ну і дивіться по дитині. Якоїсь загальної для всіх "норми" немає. Все буде добре. На початку багатьом здається, що щось іде не так. Результат побачите потім, коли дитина буде тягнути на кухню, щоб її нагодували Щодо першого питання
Відповідь: Педагогічне догодовування в мене подібне питання виникло, але не щодо сиру з пліснявою Мене цікавило чи можна наприклад давати мікродозу коли я їм омлет (тобто яйця), чи можна дати облизати ложку коли їм кашу з молоком (молоко тобто), облизати ложку чи крихту коли їм сир (творог)? Класичне догодовування передбачає на це більш пізні терміни, але педагогічне відрізняється і тому хотіла знати чи варто давати мікродози цього продукту чи таки уникнути? і ще: сама я люблю дуже солодкий чай. Але ж дитині того не даш (по ідеї). Давати пробувати компоти, а на чай табу?
Відповідь: Педагогічне догодовування Давати і дивитись на реакцію. Якщо все гаразд - збільшувати порціїї згідно теорії природнього прикорму, про так званий традиційний намагаємся забути Чай не радять дітям до 3-х років, бо танін (якщо не помиляюсь) зв*язує залізо і воно не засвоюється. Дитині краще компотабо ще краще чисту воду.
Відповідь: Педагогічне догодовування зарісовка на тему ПП зайшли в магазин з сашею, я попросила півлітри квасу дядько переді мною - дітям до 6 років квасу не можна я - мені 29 якби хтось питав, а малий їсть цицьку, але дякую за вашу турботу))) отако переживав за здоровлє моєї дитини
Відповідь: Педагогічне догодовування Маю запитання. Ромко категорично не хоче куштуувати кавун і диню. Причому за кавуном лізе до мене, проте як скуштує, то за 2-3 хвилини той кусок виригує. Що б це могло означати? Кажуть до 1,5 року що дитина не спробує того їсти не буде. То Ромко вже не до кавунів і динь? Те саме з огірками. Приліз, посмоктав, відкусив, пережував, а потім годину ходив і намагався вирвати. Тільки от наніч вспокоївся здається.
Відповідь: Педагогічне догодовування ну не хоче дитина баштанних - чого переживати? і де ти то вичитала про 1,5 року??? саша минулого року з фруктів овочів міг спробувати тільки яблуко, шо б я не їла - навіть не нюхав. цього року сам ходить в баби по подвірї вишукує суниці і малину.
Відповідь: Педагогічне догодовування так пише в тих статтях на які є ссилочки від Сьюзі. але там не так категорично що зовсім не буде... зараз спробую знайти цитату... думаю кавун дитині і не варто давати, як не хоче - не всі дорослі його їдять...
Відповідь: Педагогічне догодовування ги - смаки міняються.... може там написано шо інтерес треба підримувати/розвивати до 1,5 року? як би було добре - не даю дитині горілки і папірос до 1,5 року і потім вона ніколи їх не захоче!!!
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо прикорм почали в 6 міс. то як раз за 1 рік дитина має ознайомитись зі всіма продуктами, які їдять в родині. Однозначно не наполягати. Продукти мають сприйматись організмом нормально, щоб дитина продовжувала вживати їх. Якщо є рвота або інша негативна реакція з боку ШКТ, певний час не давати продукт.
Відповідь: Педагогічне догодовування я би сказала, самим показувати повагу до їжі. бо коли мама,тато,баці,дідо розкидають,викидають-то шо ж ще чекати від дитини? а з другої точки зору,усе в світі відносне ми теж починали педприкормом,а потім плавно перейшли на таке харчування,яке було зручне нам двом. обідаємо,вечеряємо разом.але шось підїсти-Софія може сама,коли захоче.по хаті розставлені фрукти,кампотік,печенька.коли вона шось хоче-підходить і бере і якшо вона не хоче їсти (а я голодна)-я не заставляю її сидіти за столом.я їм,а вона собі тусує по кухні чи навпаки.якшо я не маю бажання їсти-то не їм,пю собі чай коло неї поки вона їсть. то все дуже індивідуально..як в традиційному так і в педприкормі головне відчувати дитину і її бажання і тому слідувати.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я планую для меншої доці пед.догодовування.Останніми днями в неї з"явився сильний інтерес до моєї їжі,ложки-вилки не цікавлять,хоче того,шо я кладу собі до рота).Дала нині дрібку кабачка з зупи-потім ледве заспокоїла,так дитина хотіла ше. Але,до півроку нам ше трохи є,плюс до того шо Тая народилася на місяць швидше терміну(але важить вже 9 кіля)))),ше не має зубів і не сидить. Чи варто вже їй шось давати крім грудного молочка? Якось їй під руку попало залишене Софією печиво "марія",то поки я побачила,встигла з"їсти половину,навіть не давилася,аж собі приспівувала при тому
Відповідь: Педагогічне догодовування Ви самі собі дали відповідь Наразі можна порадити не брати з собою за стіл по можливості.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я так і намагаюся робити але вдається лише коли ше хтось є вдома,інакше вимагає бути зі мною і з Софійкою. Певне простіше буде наразі ігнорувати її інтерес до їжі...А до якого часу? До півроку,чи до появи зубів? Я з прикормом не спішуся але,наприклад,в Софії перший зуб з"явився в 10 місяців.
Відповідь: Педагогічне догодовування До півроку точно. Тим більше передчаснонародженим діткам рахують вік від ПДП.