Педагогічне догодовування

Discussion in 'Харчування малюків' started by Suzi, May 5, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Last edited: Jan 3, 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Спочатку тре спокійно подумати чи дійсно повністю. Бо я сама в таку жару можу день жити на фруктах. А тоді пропонувати, але не наполягати.
     
  3. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Чи можна діткам після року давати какао або ячмінний напій?
     
  4. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я б не давала точно.
     
  5. Alonka

    Alonka New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А моє чудо не просить, як дам чуть не насильно, то цямкає, не дам то і не треба. Це нормально?
     
  6. Natalia

    Natalia Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Вчора були в поліклініці. Ну і наш педіатр завела тему про догодовування. А я їй розповідаю про педагогічне догодовування. Питаю: "чула про таке?". "ні". :girl_nea: Закінчила вона навчання минулого року.
    У мене таке запитання: хто започаткував, розробив цю методику? На кого мені посилатися в доводах про переваги пед. догодовування. В ГВ ми посилаємось на укази МОЗ, а тут як??? Бо мій педіатр каже, що їх такого не учили.
    Прочитала всю інфу, що ви давали - потрошки вже практикуємо.
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Людство :)
    Уявіть собі в глухому селі , років так 200 назад. Мама 3-4-5-.... дітей. Блендерить їжу?
    Слідкує чи кожен поїв, скільки з*їв (ага, чи 200 грам каші чи все-таки тільки 180)? :) Можна посилатись на Цареградську (вона все-таки має мед. освіту, але обережно), не факт що поможе. Можна пробувати взивати до здорового глузду, але не у всіх включається одразу. Правда може посилатись на рекомендації ВОЗ щодо годування дітей. Там правда про мікродози нема, але є про те, що адаптивний процес триває до року, дитина пробує потрохи, а в рік може харчуватись з загального столу.



    Так , нормально :)
     
  8. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ой, дівчатка, от не думаю, що мама з глухого села, 200 років тому, маючи з десяток дітей думала про мікродози ...;)
     
  9. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Світланко, думаю, що мама з глухого села не задумуючись починала давати дитинці з малесеньких доз, перевіряючи реакцію на їжу з власного столу, не вникаючи в розумну теорію, і в сам принцип слова "мікродоза". І думаю їй далеко не до перетирання і блендерування було.
     
  10. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ну то дала разок більше, дитина того не пережила і потім всі решта вже знали, шо треба давати дійсно по-трошки. Ну, я то так розумію. Ясно, шо по-різному бувало, але прижився тільки той вид пригодовування, який дозволяв дитині вижити. Мені розказували. що моя прабабуся дуже довго годувала дітей груддю і скільки могла не давала дорослої їжі (я так розумію, шо аж тоді вже давала, коли дитина і сама могла собі дістати:)), бо тої їжі небагато було в воєнні часи...От і педприкорм. просто тоді це все якось само собою так складалось, а в нас тепер теорія, статті...
     
  11. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ух ти, мені сподобалось!:)
    Я писала про те, що наврятчи все ж таки дуже відслідковували реакцію на ту чи іншу їжу... Просто "виживал сильнейший". Ну це мої думки. Нікого не думаю переконувати.
    Дівчатка, а смажене можна пробувати давати в 1.5 роки? Малому сподобалась смажена рибка ( давала троха більше за мікродози;)), вибирала зсередини...Старший в такому віці вже давно їв котлети, але то не показник:)
     
  12. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Якщо ви на ПП, то можна майже все що їсть мама.
    Ромік вже давненько гамцяє і смажену рибку і смажений кабак і каляфьор)))
    Правда я стараюсь то присмажене зверху не давати, вибираю серединку.
     
  13. Klava

    Klava Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Так, блендерів нема. Але ж на селах дуже часто трапляються випадки, коли мама пережовує їжу,а потім дає це дитині. Я особисто не раз таке бачила. Гидко неймовірно!
     
  14. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    чому гидко??? це природньо, чи ви думаєте, що наші пра-прабабці перетирали дітям їжу? Я, наприклад, можу трохи прожувати шматочки курятини - бо їжу ніколи не перетирала (ми на педприкормі), а різати дрібно часу нема)
     
  15. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ітого, зрозуміла я, чому не "бачила" харчового інтересу :) Вбила собі в голову (чи придумала, чи вичитала десь?) що можна за столом давати столові прибори. А коли інтерес прокинеться, ті прибори вже не допоможуть. Але, судячи з усього, моя малеча "особа увлєкающаяся", і їй ті прибори заважали бачити основне :) Як тільки перестала їх давати, одразу і в рот дивиться, і ніби жує щось, і проводжає їжу очима.

    Вчора дала яблучко (ціле, нечищене), якось вона його пошматувала трохи. Щось на підлогу впало, щось до рота. Думаю, досить. Забираю, і тут як включилась сирена. :girl_cray: Виключилась, як повернула яблучко. Ще пару хвилин знущання над ним, потім забрала його, швиденько запропонувала груди. Ввечері пробувала дати гречку зі своєї тарілки, не захотіла. Стулила губки бантиком, і все. Хоча до того, як запропонувала, ніби хотіла те, що я їм.

    Корифеї педприкорму, я ще не встигла допуститись помилки? :) Наразі планую давати цілі яблучко-моркву-сушку(бублік), якщо захоче під час моєї трапези, але не захоче відкривати рот, як вчора.

    І ще одне питання. Той інтерес треба підтримувати, не задовільняти до кінця, якщо я правильно зрозуміла. А якщо дитина кричить та вимагає, що тоді робити? Відволікти чимось іншим? Це я на майбутнє питаю.
     
  16. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Якщо хоче їсти яблучко чи печиво - дай, нехай з"їсть, скільки захоче! Від грудей вона не відмовиться, не бійся! Прибори поки шо можеш не давати, хай руцями з твоєї тарілки бере, трошки пізніше можеш дати, нехай вчиться виделкою орудувати:)
     
  17. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А в мене от питання: Назарчик хоче нечищене яблучко-грушечку гризти. Я даю, хоч з обережністю. Він тільки підгризає, шкірки не їсть, але все одно страшнувато. Ще виноград прокусує, сік посмокче і решту випльовує.
     
  18. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Магда все зі шкіркою їсть, я ніколи їй не чистила фрукти, хіба няня інколи...І нічо, не страшно:) Вона випльовує все чемно!
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А от Роман не вміє випльовувати. З тим проблеми. Шкірку буде ковтати. А якщо кусок завеликий відгризе, то не може дати йому ради в тому ротику, так і ходить з ним в писку пів години, злий-презлий, нюняє, нервується, а кусок той ні з"їсти ні виплюнути. А витягнути не дає, в крик зразу, причому з сціпленими зубами. Може щось порадите?:girl_sad:
     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В нас таке саме. . Тільки малий може й просто собі з чимось за щокою ходити, як хом "ячок. А коли я витягаю, то мене кусає, але не плаче.
     
  21. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Якщо захоче - сама відкриє.

    Так, кількість їжі зільшується поступово, відслідковуючи реакцію організму на нові продукти, їх консистенцію і кількість.

    Ось тоді і давати в руку цілий кусок (яблуко-морква-сушка-тощо) на вивчення-поїдання.
    Якщо все в порядку, не давиться, то хай собі мусолить скільки треба, дитина ж мусить навчитись давати собі з тим раду. Якщо не справляється, то мама палець гачком і рішуче витягує кусок.