що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

Discussion in 'Філософські та релігійні посиденьки' started by Іру, Dec 19, 2009.

  1. Іру

    Іру Well-Known Member

    Лілю, у мене, швидше за все, питання до вас, знаю, що ви добре розбираєтесь у Біблії та церковних законах. Мені цікаво, що є дозволеним між чоловіком та жінкою в їх інтимному житті чи є гріхом оральний секс. Дехто вважає, що це гріх, дехто ні. Може ви підкажете як є насправді.
     
  2. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Хоч я і не Ліля, але теж дещо знаю. ;)
    Оральні ласки не є гріхом, але природнє закінчення статевого акту повинно відбутись традиційним способом: тобто із сім"явиверженням у піхві жінки.
    Коли подружжя починає пестощі з метою мати повноцінний статевий акт, то всі сексуальні позиції та ласки перебувають у згоді з Богом і Його волею.
    Немає суворих релігійних вказівок на те, які сексуальні жести, позиції і фантазії є дозволені, а які ні - все залежить від вподобань самих партнерів. Головне пам"ятати, що метою є повне злиття тіл і душ двох люблячих людей. Глибина відчуттів і взаємна згода на той чи інший вид пестощів відіграє тут не останню роль. :girl_flag_of_truce:
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Олів'є Клеман каже, що коли чоловік і жінка на своєму ложі є в любові й перед очима Божими, то він ніколи не насмілиться їм казати, що вони мають робити. З іншого боку, якщо є хоч якісь сумніви, то не варто нічого робити проти себе.
     
    • Корисно Корисно x 1
  4. superdetka

    superdetka Well-Known Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Гріховним не є той подружній статевий акт, який є виявом любові, самовідання, а не пожадання, є рішенням обох подругів, є любовним діалогом і з цієї любові випливає згода на плідність і відкритість на життя. Тобто, якщо статевий акт приносить задоволення, в першу чергу партнеру, і є повноцінним(тобто, як вже зазначалось вище- із сім"явиверженням у піхву жінки) - цей подружній статевий акт не є гріхом.100% погоджуюсь з дописом "Зануда"
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Молитва перед інтимом

    Мистецтво кохання католицького подружжя

    Секс по-католицьки – це сто відсотків задоволення! Однак, за умови, що подружжя навчиться оцінювати власні потреби і поглиблювати зв'язок в інтимному житті. Для цього існують інші способи, ніж слухання наказів та заборон.

    - Тему сексуальності супроводжує багато емоцій та викривлених поглядів на вчення Церкви. Отже, що в такому разі можна, а чого не можна в подружньому співжитті?

    Так сталося, що сексуальні справи розглядаються під кутом «можна чи не можна». «Чи можна мені пестити, чи можна займатися оральним сексом, використовувати презервативи, переривати статевий акт?». Ці запитання – попри позірну турботу про благочестиве життя і збереження основних правил – викривляють християнську моральність. Якби Ісус, ходячи світом, інформував людей лише про те, що їм можна, а чого не можна, то замість Євангелії ми б мали кодекс законів. Такий підхід – це певна версія християнської поп-культури, абсолютно спрощена, а передусім, позбавлена духовності, глибшого розуміння сенсу життя та найважливішого – посилання на Господа Бога. На перший план висувається набір правил, які усправедливлюють або осуджують, натомість, бракує персонального зв'язку з Богом. Якщо не переламаємо цього механізму мислення, ніколи не будемо в стані зріло говорити про християнське життя, про любов, подружжя, сексуальність.

    - Тож що воно таке, оте зріле обговорення сексуальності?

    Це показування цієї сфери в перспективі розвитку. В жодній площині життя ми не буваємо відразу справними, мусимо всього вчитися, часто роками. Подружня чистота – це ідеал, до якого треба йти ціле життя. Проблеми з опануванням почуттів, які час від часу з'являються, повсюдні і їх переживають навіть найбільш релігійні та духовно сформовані пари.

    - Чи це означає, що подружжя не повинно драматизувати, якщо – для того, щоб уникнути зачаття дитини – виберуть, наприклад, петтінг?

    Це природно, що подружжя хоче виражати своє кохання також через дотик. А оскільки в плідний період вони більш збуджені та взаємопривабливі, цілком зрозуміло, що їм трапляється пеститися без прагнення повного статевого акту. Буває, що таким чином вони осягнуть оргазм. Не можна вже наперед закладати, що в той момент вони здійснюють важкий гріх, адже таким чином нам довелося б заперечити натуральне переконання про те, що кохання в сакраментальному подружжі виражається тілесною близькістю, інтимністю. Одночасно, таким чином можна призвести до ситуації, коли більш вразливі особи боятимуться лягати разом до ліжка – бо ніколи не будуть впевнені у тому, чи ввечері або вночі не станеться те, через що стан благодаті буде втрачено.

    Слід однозначно сказати, що в цій сфері спонтанні, непередбачувані ситуації (коли подружжя, проявляючи взаємне кохання, при цьому надмірно збуджується) можуть взагалі не бути гріхами. Чоловік і жінка не повинні з їх приводу впадати в почуття вини. В інших випадках свідомі рішення бувають позначені незрілістю, в зв'язку з чим це повсякденні гріхи – так само, як в кожній іншій сфері життя, наприклад, коли подружжя свариться через абищицю. Натомість, постійне і систематичне, з виразними рисами вибору життєвої позиції, досягнення оргазму поза статевим актом може скривдити подружній зв'язок і повинно однозначно бути визнане серйозним моральним злом.

    Водночас хочу зазначити, що мета еротичного життя – це прагнення повного з'єднання у тілі, згідно фізіології, тобто проникнення пеніса до піхви та еякуляція всередину. Такий спосіб закінчення статевого акту, котрий приносить почуття цілковитої фізичної та духовної повноти, стає для подружжя закликом по принципу: якщо цього місяця ми не були в стані досягати заспокоєння лише у повний спосіб – то постараємося в наступному. А якщо не вдасться – в наступному. Так само, як футболіст, який завжди під час матчу хоче зіграти якнайкраще, але трапляється, що йому не вдається. Якщо скажемо йому, що це нормально, що бувають гірші, дні але найголовніше, це тренуватися далі, то зовсім по-іншому розставляємо акценти. Відходимо від класифікації: «грішне», «не грішне», а починаємо думати в категоріях: як краще, з більшою пошаною, глибше виражати взаємну любов в сексуальній сфері. Як зробити так, щоб наше співжиття робило наш зв'язок все тіснішим?

    [...]

    - Різноманітні сексуальні позиції – це елемент мистецтва кохання, який підбудовує зв'язок, чи просто «технічний» засіб пошуку приємності?


    Тут так само, як в любовній прелюдії, не можна застосувати розрізнення: цій позиції –«так», а інші – вже «ні». Це поле для експериментів. Дозволено все те, що приносить радість обом. Однак, надмірне зосередження на технічному боці справи і перебільшений інструктаж другої половини може призвести до того, що замість того, щоб переживати красу з'єднання – вона почуватиметься знаряддям заспокоєння сексуальних потреб. Це сумління має пильнувати, щоб не втратити того, що в акті найважливіше – прояву любові, пошани та турботи про те, щоб обдарувати іншу половинку приємністю. Бо секс по-католицьки – це 100% задоволення!

    Отець Ксаверій Кнотц – священик зі згромадження отців-капуцинів. Навчався в Кракові в Папській Теологічній Академії (РАТ), у Фрайбургу (Швейцарія), на KUL-і здобув ступінь доктора наук з пасторальної теології. Працює душпастирем родин, спеціалізується в тематиці статевого акту. Автор книжок: «Статевий акт – шанс зустрічі з Богом та другою половинкою» та «Секс, якого ви ще не знаєте».

    джерело
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Молитва перед інтимом

    Думаю, цікавим буде і цей сайт - дороговкази, що ведуть подружжя до щастя.

    Так зокрема є такі розділи:
    Бог у відносинах чоловіка та жінки
    Секс, якого ще не знаєте
    Плідність подружньої пари
    Дошлюбна чистота
    Початок людського життя
    Відповідальне батьківство
     
  7. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Я знаю священника, який каже, що цитую: "брати грішне тіло до рота- то гріх". І під час сповіді про це питає.
    А ще на науці перед шлюбом дізналась, що церква заперечує будь-які протизаплідні засоби, тобто всі існуючі. Вважається, що сексом треба займатись або з метою зачати дитину (скільки ж дітей тоді буде?!?!?!?!?), або в неплідні для жінки дні. Тому і оральний секс вважається гріхом, так як при цьому не можливо завагітніти. Використання протизаплідних засобів (до, під час, або після статевого акту) теж вважається гріхом.
    Ну і як тут не грішити?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Сумно, бо він не має права про це питати. Такого священика можна підозрювати в тому, що він у відповідях на це питання задоволення знаходить. Я би не відповідала в жодному разі.
    Не всі. Вона дозволяє той, який Господь нам дав через нашу природу.
    Церква дозволяє інші засоби лише в окремих випадках, але загал під них не підпадає.
    Суть у тому, аби БУТИ християнином і ЖИТИ як християнин. Коли є віра, все можливо. Якщо йдеться про допасування до якихось незрозумілих правил, то це все намарно, бо мета в корені неправильна.
    Або ви християнин, або ні, а нехристиян рекомендації Церкви щодо життя не стосуються.
     
  9. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Я не мала на увазі природні методи. Бо якраз природні методи церква не заперечує.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: що є дозволено церквою між чоловіком та дружиною в інтимному житті

    Штучні методи придумані людиною і по-перше, залишають мало місця на Божий план, а по-друге, виключають довіру до Бога (та й один до одного також) і вносять у стосунки трохи безладу, при тому цілковито некорисного безладу.