Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А моє чудо повечеряло і до моєї тарілки полізло і вгледіло там сосиску і як зарядив а і а і тягнеться до неї, дала спробувати то не могла забрати, але я думаю сосиски не дуже добре давати. Яка ваша думка і які ви купуєте, якщо даєте?
     
  3. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    сосиски то точно б не давала своїй малій, років до 7)))) склад тих, пардон, сосисок може спровокувати нічні жахіття у всієї сім*ї((((
     
  4. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    .....завжди насторожує категоричність... Я мала на увазі, що з моїм малим не пройде той номер - якщо він спробує, що я їм і йому це буде не до смаку, то буде вимагатись інша їжа. :) Малому 1.4.
     
  5. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А в нас ПЕД, якийсь вже не ПЕД.:girl_sad:
    Кусок в руку Роман ніколи особливо не хотів брати, виключенням було десь, колись яблучко, але дуже рідко. А зараз, то взагалі ніц в руках тримати не хоче. Періодично пробую дати якогось сухарика, морквинку, яблучко, печенько - усьо летить на землю. А от з моїх рук їсть.:girl_mad:
    Якщо я сідаю їсти, вже з місяць перестає приходити і проситись. Пробувала садити до себе на коліна - виривається. Йому бавитись цікавіше. Максимум - то підійде, вилізе на ручки, цямкне пів чайної ложечки, і летить далі. Бувають випадки, що передумає, і ще один раз підійде, але то тільки на 5 секунд, далі знову виривається. І все по тому.:girl_impossible:Тому можу сказати, що вже місяць ми майже на повному ГВ. І це річна дитина!
    Порадьте, пліз, якісь дієві методи зпацікавлення дитини. Бо шось то мені зовсім не подобається.
     
  6. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Fleshka, то може бути від жари, на зуби, вікове... у моєї кралі інтерес є, але не їсть вже тижні 2, ми на ГВ і я не переживаю, головне не силувати дітисько)) не переживайте, через якийсь час Ромчик знову почне їсти)
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування



    По-перше - ініціатиіва завжди йде від дитини. Мама нічого не пропонує поки не було запиту. Дитина має переживати чи поїсть вона чи не встигне. Якщо дитину це не хвилює, мама тим більше має бути спокійна з цього приводу. Адже голодна дитина (з нормальною харчовою поведінкою) не буде втікати від їжі. І рік це далеко не той вік, коли дитина налягає на їжу. Я б казала настроїти себе, що така поведінка повториться ще не один раз. Це все добре за умови, що дитина бачить як мама їсть, часто і з апетитом - це найкраще заохочення. Але, якщо дитина відмовляється їсти, значить має на то причини і краще не наполягати.
    Ще хочу додати - завдання педприкорму не нагодувати, а навчити правильного відношення до їжі - цінувати, їсти охайно, їсти тоді, коли голодний, вміти визначити потрібну порцію, тощо. Тому ще раз - не спішіть :)
     
    Останнє редагування: 31 Липень 2010
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А є якийсь критерій, щоб визначити, чи нормальна харчова поведінка в моєї дитини? З самого початку я допустилась помилки і відповідно тепер пожинаю плоди цього. Все-таки більше була пропозиція від мене певне, ніж вимагання від Романа. Тепер мої пропозиції йому "до лампочки", а своєї ініціативи він не проявляє. Це реально виправити, чи це вже ненормальне уявлення про процес їжі і т.д?
     
  9. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а в нас навпаки - що б я не їла , дітиско вимагає і собі, і не тільки трошки, щоб попробувати, а багато - інакше-скАндаль (новіть і коли показую, що вже пуста тарілка). Дуже рідко буває, що не зацікавлена їжею. Чи то в нас нормальна ситуація, чи я десь помиляюсь???
     
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Так, реально. Як? Мама завжди бере дитину з собою за стіл, але нічого сама не пропонує.Зовсім. Так можна чекати і тиждень, і більше.
    У вас прекрасний харчовий інтререс :) Тобто все в порядку.
     
  11. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування


    Взвгалі, для дитини в певний час стає НОРМАЛЬНИМ, що їжа яка подобається всім, не подобається самій дитині. Це така собі ідентифікація, як особистості. Так, перед тим скоріш за все буде етап, коли дитині буде подобатись їжа, якщо всі навколо будуть казати що вона смачна, навіть , якщо всі будуть стверджувати, щ каша солодка,а вона насправді солена, то дитина буде теж казати, що каша солодка. Але далі дитина вже на то не "ведеться" - і це новий етап розвитку. Проводились спеціальні "досліди"-спостереження психологами на цю тему....Я зараз говор про старших діток, але це не змінює того, що "всі діти повинні" чи "зі всіма дітками проходить":)
     
  12. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я кавуна сама не їм, вони ше не дуже зараз. хіба шо у вас свої є
     
  13. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а в мене зараз навпаки, мала тільки сама хоче їсти рукою, ложкою
     
  14. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    в нас якісь проблеми з питтям.. раніше гарно пив з чашки, тепер пхає руки туди, розмахує чашкою /все відповідно лиє на себе і на мене/
    враження таке що проблема в тому що наливаю трошки рідини - приблизно 10 частину чашки - відповідно потрібно сильно перехиляти щоб почати пити.
    що робити? не давати пару днів пити а потім знов пробувати, чи знов пити з моєї /повної/ чашки? /нам 7 міс/
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Дитина досліджує, що ж то таке і що з тим можна зробити - що буде якщо залізти рукою, що буде якщо помахати чашкою і т.д.. Що робити? Не сварити, спокійно пояснювати, що з чашки прийнято пити, за столом не прийнято розливати, розмахувати, розливати, тобто бавитись з водою в іншому місці (в ванні, і тазіку, в басейні), на кухні пити і їсти. Охайно, так , як мама і тато. Давайте чашку - п*є, хай п*є, хоче бавитись - несіть в ванну або спускайте на підлогу, на рушник, хай там на себе виливає, якщо нема можливості чи бажання, просто забирайте чашку.

     
    Останнє редагування: 2 Серпень 2010
  16. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    боюсь щоб він іграшку не сплутав з чашкою...
    дякую, будем пробувати знов!

    ---------- Додано в 11:33 ---------- Попередній допис був написаний в 11:32 ----------

    ой ржу неможу!!!
    20 мл компоту розлили по всій кухні мамі завалили чашкою по голові, а тепер намагається пити з пустої чашки...
     
  17. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    наскільки мені здається - пиття в 7 міс - то лише допивання за мамою каплі водички, ми пити почали аж в рік
    хоча може і помиляюсь
     
  18. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    :):):) Ну вже і подискутувати не можна ;)
    Та ні, просто як я і писала, зараз в нас таке вже не діє, тобто, в дитини вже є певні "вкусовые предпочтения" :) От і все.
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А в нашого Ромка очєрєдной заскок. Кусок в руку і далі брєзгуєм брати. Їсти з мамою відмовляємся, а от якщо за столом татко, то лізе до нього і каже - ам-ам. До мене ні в какую. Ну шо за...блін...шиворот на виворіт:connie_pull-pigtail
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В принципі дитина може їсти в тата. Але те, що до мами не хоче, може дійсно мама десь забагато ініціативи проявила?
    Тато може казати, що якщо хоче їсти, то треба йти до мами просити.
     
  21. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    І у нас так само) мені так дуже подобається,бо за цілий день страшенно доня за ним скучила,і я маю час для себе. а вони можуть ввечеряти з однієї тарілки десь годину,так іноді цікаво й смішно спостерігати як мої кохані це роблять разом))