Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    мій малий сам собі вводить педприкорм... нам тільки 6 міс, але він вже 4 рази умудрявся вихопити мені щось з тарілки і з"їсти-облизати... сьогодні дала йому капелинку картопельки. Він так ввечері вонючо покакав!!! це якось зв"язано з тою картоплею /1/15 чайної ложечки як не менше/ чи то збіг? каки в нього пахнуть але не так...
    і ще - читала про педприкорм - пити давати мало, але до року дитина має навчитись пити з чашки... як це? чи зовсім трошки в чашку налити? чи зі своєї? він вже пробував компот з моєї чашки раз. Такий довольний був!!!
    вкрав бублика... як почала відбирати /коли він розкис/ ТАКИЙ був скандал!!!
    що робити якщо після мікродози він закатає істерику що хоче ше? дати шось друге чи нічого не давати перші рази?
    А! і запивати він ту картоплю цицьою не хотів - тягнув руці до тарілки щоб самому хапнути ту бульбу...
     
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Спочатку можна давати з своєї чашки 1-2 ковтки. Насправді діти дуже часто самі не хочуть багато пити, так тільки попробувати, що ж там таке в мами.
    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
  4. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    дякую, я все увжно прочитала, трошки суперечливі статті... в одній пише що нічого спеціального готувати не треба в іншій що це шанс всій сім"ї перейти на корисну їжу...
    уточніть пліз
    запивати грудним молоком обов"язково? - нас батько за столом, якось незручно...
    на перші рази мікродози одного продукту чи 3 можна?

    або на прикладі нашого сьогоднішнього меню -

    вчрашній борщ /без сметани/
    картопля молода /варена/
    ребра телячі /тушені
    компот з вишень /з цукром
    салат - огірки, помідори цибуля заправлений олія+лимон+сіль
    хліб /білий/чорний

    що варто дати якщо попросить? і скільки? вишеньку з компота в мікродозі можна?

    і ще питання по кисломолочних продуктах - я купляю в знайомих молоко і сир, молоко п"єм кислим. Це також в мікродозах можна? чи робити сир з кип"яченого молока, а ппростокваші зовсім не можна? бактерії всякі... але я п"ю щодня...
    А м"ясо? І рибу? чи на перші рази не варто?

    наперід дякую!

    вчора ми з"їли пару гречинок а потім пару кришинок чорного хліба, а потім закатали скандал і запустили руку мамі в тарілку намагаючись самостійно погодуватись... за що пожалували геть зза столу, прада з ревами...
     
  5. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ми ще тільки плануємо починати прикорм, але питання вже виникають. Аліса їсть у цей період свого життя тільки перед сном, та іноді після. Тобто, вона не зможе "запити" мікродозу прикорму "не відходячи від каси". Чи не обовязково цицяти одразу? Можна за годину-дві, коли спати буде вкладатись?
    ПиСи Сьогодні крихітку хліба до рота запхала. І то так здивовано подивилась, що це їй до рота таке потрапило :) Так виглядає, що за пару тижнів вже іграшкою не відволічеш її :)
     
  6. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а в нас якось навпаки получається що циця перше а тоді їсти з нами до столу... Запивати не хоче... тому підтримую питання - чи обов"язкове цицяння-запивання, якшо так, то як це иорганізувати...
    сьогодні получив моркву яко "кусок на пол"... їсти не їв - вона мокра і слизька - випадала з рук йому....
    свекор дивиться на мене безумними очима... я і так не любима невістка :d23:, а тут ще лінива така - нічого дитині не варить... :girl_blush2:
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Щодо запивання цицею-силою пхати не варто,але якщо попросить треба дати доступ до циці,бажано за столом,не відволікаючись від своєї трапези.
     
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Насправді нічого суперечливого :)
    Звичайно бажано переглянути свій раціон і по можливості його покращити. Але - якщо родина їсть 5 разів в тиждень смажену картоплю, то дитині краще потрохи пробувати її з маминої тарілки. Рано чи пізно дитина всеодно буде їсти те, що і всі решта. А з маминим молоком поступають речовини, які допомагають дитячому організму краще перетравлювати їжу (ту, що їла мама і малюк). В одній статей навіть пишуть стосовно грибів - їх обмежують, бо важка їжа (але знову ж таки - не зовсім, з часом по трошки можна давати, щоб організм знайомився і з таким), але якщо це основий вид їжі ( десь в Сибіру, наприклад), то дитина їсть разом з мамою, бо організм мусить навчитись давати собі раду з такими продуктами.

    Не більше 3-х мікродоз 3-х різних продуктів (тобто не більше 9-ти мікродоз за раз). Якщо є схільність до алергії , варто обмежитись одним продуктом (3 мікродози) за раз на перший час, щоб легше було відслідковувати реакцію.
    Щодо меню - дивіться самі - бо картопля і огірки різні бувають, сипати може не на сам продукт, а на "добрива". Я б дала все потрохи, але не за 1 раз звісно.
    Варто, якщо це їсть вживає мама і якщо нема алергічних реакцій.
     
  9. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а як відрізнити інтерес до їжі від "тягнемо все до рота"? чи воно приблизно те саме?
    зараз як сидить у мене на колінах коли я похапцем їм норовить залізти в тарілку, попатякати там руками, тягне їх облизувати, тягне ложку/виделку... Мені це все йде на звичайний інтерес до усього, ми ж бо замаленькі ще...
     
  10. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я читала вашу статтю там ссилочка про рознітрачення, то тепер все рознітрачую... нам дорослим то також не на користь...
    нас ні на що наразі не сипало... нічим не давимся, пробуєм яснами активно відкусувати... навіть не знаю що йому дати в руку - моркву не хоче, бублики ломить!!! руцями...купила дитяче печиво хейнс - дала 1 шт в руки, ше на підлогу не поставила як він половину відкусив! прийшлось з ревом відбирати... а сухарика можна? він твердий і не кришиться і не ломиться! яблук наразі надійних не маю, то і не даю - м"які вони і хімічні...
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Коли ложки, вилки і все решта викидає і вимагає кусок з тарілки - це інтерес до їжі.
    Я б радила подумати, чи влаштовуватиме така поведінка в майбутньому. Якщо ні, то варто вже зараз не дозволяти це робити в маминій тарілці.

    ............................
    А чому відбирати? Дітки навіть без зубів можуть собі яснами перетирати печенько і сухарики. Якщо дає собі раду з тими відламанами кусками, то забирати не варто, дитина так вчиться відкусувати саме стільки, скільки треба, потім жувати те, що відкушено. Часом навіть починає закашлюватись, але справляється сам. А мамі варто взяти себе в руки і навчитись відрізняти ті ситуації де обов*язково треба втручитись (палець крючком і витягувати кусок з рота, або навіть класти животом на коліна, головою трошки до низу, якщо дитина давиться) і ті ситуації, де даєм дитині можливість самій розібратись з їжею.
     
  12. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А якшо я тримаю в руці власне їжу (яблуко, банан...), в іншій - дитину і вона тягнеться до тої їжі? Але так само вона б тягнулась і до іншої речі в моїй руці. Таке вважається харчовим інтересом?
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Тоді ні, не харчовий.Дитині цікаво, що в мами в руці.
     
  14. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А якшо таки тягнеться саме до того яблука? вона ж не скаже : мамо, зараз хочу не бавитись, а їсти!
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Найкраще це перевірити все-таки не з яблуком на дивані, а з приборами за столом. Якщо запропонована ложка відкидається і дитина наполегливо вимагає саме їжу з тарілки, то це інтерес до їжі. Якщо погоджується і бавиться ложкою - інтересу до їжі ще нема.
     
  16. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Мала на увазі якраз ситуацію, коли дитина на руках (в 1 руці), а в іншій мама тримає їжу, яку їсть і ходить так по хаті (в мене це часта ситуація:) і шо далі, то важче виходить, бо дитина все хоче відібрати)
     
  17. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я тут постою поруч, послухаю. В нас подібна ситуація :) Сьогодні вполювала недогризок, який я тримала в тій самій руці, що і доцю, посмоктала його. Але я думаю, що то ще не харчовий... Вона так само смокче і кришки від банок, і ложки, і будь-що інше.
    ПиСи А родина вже нетерпляче чекає, коли ж ми будемо пюре готувати і ним годувати... ги... Ото здивуються. Але чоловік мене підтримує! :)
     
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Як визначити чи вже є в дитини харчовийінтерес я написала :)
    То добре, значить "правильным путем идете" (С) ;)
     
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    та я не дозволяю. То один раз таке було скоріше випадково, але зацікавило чи це інтерес до їжі чи як сорока "все що блискотить" ;) В нас наразі друге, бо в рух іде все без розбору.
     
  20. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    чому? та я щось рішила що то явно не мікродоза відкушена, тому і забрала... то єсть - він сам може ціле печенько вмнути, а я маю давати лише мікродози з тарілки? а те що він МОЖЕ кусати своїми поки беззубими яснами я точно знаю!!!
    спочатку ми гарно пили з чашки, тепер сунемо туди язика і руки... перестати пару днів давати пити?
    і ще, якось мені негарно дитині руками їжу давати... можна з ложечки? мікродози але дожечкою... він пені пальці лиже до лершої фаланги, якось негігієнічно я його вчу їсти...
     
  21. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ну, спільний сон теж дехто вважає негігієнічним:) цікаво як тоді називається процес природніх пологів природнім шляхом??