Відповідь: Новини (безпр-)Освітні Як на мене, те, що у нас декларують обов'язковість дошкільного навчання, ще зовсім не означає, що його виконання буде вимагатись. Як втім і багато інших законів у нас... більшість, напевно)). І надалі батьки будуть так само самі вирішувати, чи потрібний їхній дитині садочок! І гадаю ніхто не відмовить дитині у прийомі до школи, якщо вона не була в садочку. А на рахунок 11-річної системи... Ну тут вибачєйте, всім не догодиш! Спочатку всі страшенно незадоволені 12-ма роками, всі мами наголос кричать "Як так! дитина до 19 років вчитиметься у школі, зі школи відразу заміж/женитися піде!" , а повернули до 11 - знов не так
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні Це подібна ситуація із щепленням. Казали що всі мають право а освіту, "ні хто не відмовить дитині у прийомі до школи", але зараз не щеплених не допукають до школи!
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні не в догоджанні усім же суть, а в послідовності і системності. таке враження, що попередні 10 років МОН не хвилювало ані профільне навчання у 10-12 класах, необхідність його належного фінансування, і т.д. все це "виявилось" лише цьогоріч?! за нормальних пріоритетів зміни мали б поширюватись на тих дітей, яким тільки має виповнитись 5 років, вони обов'язково йдуть в садочок, а далі вчаться в школі 11 років. а ті, хто зараз вже у шкільній системі - мали б її закінчити в тих же "координатах", що й починали, тобто 12 класів. але ж у нас правила гри міняються в процесі гри... системою це назвати язик не повертається будь-яку тривалість навчання можна обґрунтувати, можна знайти відповідні до віку методики, можна перенавчити педагогів, можна запровадити ефективну систему шкільних автобусів, можна надрукувати підручники, перепрофілювати школи/садочки/пту і т.д. адже насправді існує величезна кількість варіантів реалізації системи освіти у різних країнах і традиціях. але лише в тому разі, якщо потрібна оця система
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні То, що виходить? Тим мамам, чиїм дітям зараз виповнилось 5 років, треба бігти "стремглав" і записуватись для дошкільної освіти? А де тепер повідкривають ті нульовки, де місця візмуться ? Старшим дітям теж буде важко: програму всю покороблять. Ті, хто зараз в 11 клас йдуть, мали ще до підготовки до вступу 2 роки, а тепер? Два роки за часом одного поженуть... Я вже не говорю про силу-силенну підручників, понадруковуваних за останні пару років для нової програми. Коротше кажучи, повний капець. Слів не вистачає!!!
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні Я щось або не дочитала або не так зрозуміла...так обов*язковим є дитячий садок чи підготовча група до школи? якщо підготовча група,то вона має бути у школі чи як? щось зовсім мені не пАнятно. бо в принципі в садочок не планую віддавати. ---------- Додано в 20:09 ---------- Попередній допис був написаний в 19:16 ---------- Перечитала ще раз на інших сайтах: Кроме того, депутаты ввели обязательное дошкольное образование для детей старшего дошкольного возраста. Таким образом, дети с 5 лет обязаны посещать детские сады. Сумно мені,звичайно,бо дит. садок в наші плани зовсім не входив,але судячи з того,що відбувається,все може помінятись ще 10 раз.
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні процедурно ще нічогісінько не відомо і не готово. якщо врахувати, що зараз період відпусток, а в освіті зокрема й досить тривалих, то раніше середини серпня очікувати ясності (?) не варто
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні Щодо рахування. Я не цікавилася дослідженнями психологів, але Дарко щойно в першому класі мав математику. До того вчили цифри, фігури, иову, вправляли письмо, але математики практично не було. Якщо, то дуже примітивна. Почали з математикою щойно після 6-ти власне. У школі він із 4-ох. Правда, для 4 і 5-річних діток школа триває лише 2,5 години з уроками по 20 хвилин.
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні ось в тому то і різниця: підготовча школа відрізняється від підготовки у школі. Підготовча школа для 5-річок ( ми просто таку відвідували цілий рік) мала на меті вже дати дітям певні знання ( навчалися, наприклад за частиною методичного матеріалу 1 класу, частиною - власного,"букварем", обов язковими домашніми завданнями зі всіх предметів).Підготовка у школі ж має за мету саме адаптацію до вимог школи, до ін. колективу. Мої коліжанки, які водили дітей до підготовчих шкіл і просто на підготовку ( та і я сама) різницю у процесі навчання відчули. Тепер питання: ми мали можливість обирати: куди ходити і чи ходити узагалі. А тепер це зробили обов язковим. І чи під силу усім 5-річкам витримувати усі нововедення, котрі змінюються мало не щомісяця( щоправда, це означає і те, що через певний період нашим "мужам" прийде у голову нова ідея і все "переграється"). Тепер таке: якщо брати за основу садки як обов язковий дошкільний заклад, то, мабуть, вихователі змушені будуть іти "У ногу" з новими вимогами та обсягом викладання. За рахунок чого будуть забиратися години у дітей - прогулянок, розважального дозвілля і т.п.? Але таке враження, що це ще "більше шуму з нічого"- нову... прийняли, а я к то буде виглядати в реалі- ще ніхто не уявляє. Потім знову будуть "чухати голови" і думати, як ввести щось нове.
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні Сьогодні в вечірніх новинах на Інтері такий гидотно-заказушний репортаж по темі: показують такого пацана, років 14, рже і каже, що дуже радий, що на рік менше буде тої школи і тих екзаменів і того всього, потім показують вчительку таку, в робочій обстановці, каже: "Ми так всі обрадувались, як про це почули, зразу почали всі передзвонюватись між собою, як же добре, що вернули знов все, як було!" ну і під занавєс коментар Табачника "як за останні 2 роки попередньою владою все було зруйновано і як зараз все стає на свої місця: підручники перевидаються, оновлюються, грошей на все передбачено...". Короче, "Жить стало лучше, жить стало веселее"
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні Перепрошую, ТВІ. Зараз іде. Леся Оробець в Портникова. Тема - саме ці зміни до закону.
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні пані Леся це прівське чудо розмазала по стінці, але, схоже, воно настільки недалеке, що навіть не зрозуміло цього... Одним словом, грошей нема, програм нема, приміщень нема, про те, що вони зробили садки обов'язковими, він сам не зрозумів, але "Данбас паражняк не гоніт". Це дурдом....
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні оперативненько працюють. проблема підручників "вирішена": а ще заодно пробачили собі попередні борги - гуляти так гуляти!
Відповідь: Новини (безпр-)Освітні з одним нюансом - видавництва просто не друкуватимуть підручників... ---------- Додано в 22:09 ---------- Попередній допис був написаний в 21:42 ---------- заборгованість Міністерства фінансів за виконання видавництвами державного замовлення з виготовлення підручників для загальноосвітньої школи за програмою Міністерства освіти і науки України і соціально значущої літератури в рамках програми Держкомтелерадіо України «Українська книга» становить понад 41 млн грн.