Висаджування -> рекомендації, досвід, коментарі...

Discussion in 'Немовлята' started by guculyanka, May 4, 2007.

  1. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    було і висаджування
    ось
    але було і привчання до горщика

    яких рекомендацій?

    який психотерапевт?
     
  2. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Перепрошую, я мабуть переплутала теми. Мені здавалося, що ловіння того моменту, коли дитина намагається зробити свої справи більше підходить до висаджування.

    Тепер навіть не знаю як бути, у яку тему їх писати. Не хочеться ще раз не по темі пост давати.
     
  3. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    тут можна написати, є кнопочка
    цікаво, що це за рекомендації
     
  4. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    тут пишіть, бо я вже теж не знаю, що зі своєю дитиною робити :girl_cray:
    розказуйте, що там за рекомендації і
     
  5. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    На превеликий жаль, тему про горщик (привчання "памперсних" діток, навіть і з 9 місяців) обєднали з цією темою про висаджування від народження. Тому, в принципі, це не офтоп.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    та я справді питала, бо не знала.

    А тема і про горщик і про висаджування. Сміло можна писати тут.
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Не знаю про що говорив той психіатр, але я чомусь думаю, що проблеми не від "безвинного пісь-пісь", а від
    Дитина сприймає сам процес (незалежно чи в штани , чи не в штани) як щось погане.
     
    Last edited: May 12, 2010
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    і я про це подумала
    але думаю в нас ще малий термін висаджування..., тому поради ще рано мені давати (тому не написала це):girl_smile:
     
  9. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    не один раз спостерігала таку картину у яслях: сидять дітки на горщиках і видавлюють із себе трохи сечі. Тоді няня відпустить їх з горщика. І так кожні 30 хв.
    Думаю, що коли б я видавлювала так із себе то мала б купу проблем зі здоров"ям. як мінімум гіморой :girl_crazy:
    мова йшла про свідоме регулювання сечовипусканням маленької дитини. не реакцію на позив: захотілося - попросилася, а мама посадила - видавила.
    Я зустріла гіпотезу, що спроба керування м"язами статевих органів може вплинути і на сексуальне життя і на збільшення болю при пологах для дівчаток.
    але це лише гіпотеза.
    Я зустрічала методику висаджування, де мамі пропонують хлопати по статвих органах немовля для того щоб викликати випорожнення.
    у моїй ситуації дитина вже досить велика, я добре знаю її поведінку, тому зміни були для мене очевидні.
    як би подібне трапилося у місяць чи два, навряд би я розібралася що насправді турбує дитину.
    А неправильне привчання до горщика може призвести до психологічних проблем у майбутньому.
    трохи про це тут

    http://vitamalygina.livejournal.com/2889.html
     
  10. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Стосовно привчання до горщика після підгузника. То найкраще зняти той підгузник і хай ходить в трусиках х/б. Коли пісяється під себе, то кажете пісь-пісь, хай дитина бачить і знає що то відбується з нею. Можете в тій кімнаті, де найчастіше є дитина (велика кімната, де бавиться) поставити горщик, щоб дитина постійного його бачила, і коли під себе попісяє показати на горщик і сказати, що треба пісяти сюди і без зайвих потурань і примовлянь "що ти такий нечемний/поганий/..." витираємо калюжу і дитину. Надвір берете запасні трусики/штани/шкарпетки якщо тепліша погода або просто йдете додому перевдягатись чи просто вже додому і Все. На ніч теж без підгузника - побачите що це дуже просто, я тут вже писала про свій досвід, наніч стелила в ліжечко подвійну постіль, а між ними непромокаючу пеленку дісанівську, яка не парить, бо не клейонка. Попісяла - зняла мокрий шар, перевдягнула і спимо далі - це все я робила навіть не встаючи з ліжка десь за 3 хвилини! Знову ж таки все залежить від того як організований нічний сон - в нас ліжечко без бічної стінки присунуте до нашого ліжка, вночі пробувала вставати і садити на горщик - але то була невдала затія, бо дитя нервуєтьс що її будять і кудись несуть, та й мені потім вже важче заснути. Кілька разів вона сама рвалась на горщик вночі, але то були одиночні випадки.
    ОБОВЯЗКОВО зранку одразу після сну і після денного сну садимо на горщик, дитина після сну менше опирається, так починаємо пісяти на горщик, а оскільки дитина зазвичай какає зранку (принаймі так у нас було) то й заодно і какаєте на горщик.
    Ось так робила з Оленкою і з психікою в нас все ок, але остаточно привчились доня на горщик зовсім без промахів десь близько 2 років. Вночі перестала пісятись, то ще не було 2.5 років, але вже після 2-х, десь напевно в 2,3.
    Зараз якраз найкращий період - надворі і вдома тепло :)

    просто самій мамі треба на це наважитись і якщо є нові килими/дивани, то якось то все зняти, а дивин застелити клейонкою, а зверху покривало. Перших 2-3 дні буде морально дуже важко і в залежності від характеру мами (я є троха нервова :girl_in_dreams:) буде певний ступінь роздратування і повно думок коли вже це скінчиться, основне правило - не кричати на дитину і не сварити!!! бо постійно вона все робила в підгузник, а тут раптом їй кажуть що це погано, а до того це було ок! Це зміна для дитини, яка не є простою.
    Варто почитати "Жизнь без подгузников",
    А можете нічого не робити і жити так до 3-х років - "коли дитина робитиме все усвідомлено". Але раз на раз не випадає і рекомендації лікарів (про 3 роки) до всіх не пасують. Кому в 3 роки, а кому в 3 місяці/тижні.... Я з Оленкою дуже чітко памятаю як на початку вона кривилась перед ти як мала попісяти, я ще хвалилась що доня не хоче в пісяному підгузку сидіти, а то вона мені сигнал подавала, що їй пора, а я ненавчена мама-дурепа!!! тішилась і просто змінювала підгузок. Шкода що раніше на цю тему не читала нічого :sad:. Бо потім сигналів цих доня мені не подавала, тому я впевнена, що дітки новонародженні розуміють, коли вони хочуть пісяти і какати.
    Надіюсь що з другою дитиною я вже буду розумнішою мамою і в нас все получиться саме з висаджуванням.

    ---------- Додано в 16:33 ---------- Попередній допис був написаний в 16:29 ----------

    Це велика помилка - садити треба не тоді коли треба няні, а коли треба дитині, бо як правило няні не відпустять з горщика, поки дитина не попісяє. А це погано! Я коли садила на горщик і бачу що сидить і без толку - то вставали і йшли продовжувати свої справи (бавитись, надвір...) А якщо перед вулицею не пісяла, то просто ще пів годинки дома побули і пішли ще раз на горщик - попісяла і спокійно надвір (якщо дуже треба щоб дитина попісяла)
    А якщо цей процес супроводжується примушуванням - то цілком з Вами згідна що добра від того не буде.

    ---------- Додано в 16:39 ---------- Попередній допис був написаний в 16:33 ----------

    Стосовно "похлопувань" - це тільки для місячних діток (старшим явно не підійде), знову ж таки мама бачить чи це дитиною сприймається чи ні і потрібно для того щоб дитинка розслабилась а не була напруженою. І це є зовсім не обовязково. "похлопування" - це не методика, це консультант просто з свого досвіду радила як можна розслабити дитинку і помогти їй попісяти, якщо мама бачить, що дитя хоче пісяти, але напруженість заваджає випорожнитись. Знову ж таки, при висаджуванні годинами дитину над умивальником/тазом не тримають - це не примушування/знущання як Комаровський пише.
    зрештою, в будь-який час ви можете вдягнути підгузок, якщо Ви морально змучені (толку всеодно не буде, бо ви не зможете відчувати свою дитину вчасно) або дитина захворіла (тоді вона може не подавати сигнали і буде важко), або ви дуже переживаєте коли їдете кудись (в дорогу) чи в гостях. А можна і багаторазові підгузники купити, але то вже дрібниці, бо основне, чи мама розуміє потреби дитини (в даному випадку потребу випорожнитись).
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Чесно зізнаюсь в перші тижні я надто часто старалась висадити (бо пісяла дитина теж дуже часто, просто я тоді ще не завжди вгадувала, чи вже пора чи ще ні) і бувало пару раз, що дитина дійсно видавила каплі (вийшло висаджування на вимогу мами). Але тепер як пробую висадити, а дитина не хоче зараз, то кричить і виривається, видавлювати нічого з себе не буде тільки тому, що мама вирішила перевірити чи вже пора. І я вже знаю, що якщо не виривається і зразу не пісяє, то значить покакає (на то треба трохи більше часу ніж на пісяння, зосередитись видно треба:)), а як зразу проти, то нічого з того і так не буде і не мучу дитину. Хоча в теорії висаджування є поняття висаджування на вимогу мами, тобто перед прогулкою чи ше коли мамі треба. Ми перед прогулкою пісяєм, але тому що йдемо гуляти тільки тоді, коли дитина поїсть. покакає, попісяє, не залежно яка то буде година. Не примушую пісяти тільки тому, що хочу йти надвір.
     
  12. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Ну тут щось так все намішано :girl_crazy: Цитата з цього посилання:
    Дивно - якщо дитина сигналізує, то хіба вона це не усвідомлює? Можливо, дитина відчуває дискомфорт, коли хоче випорожнитись, показує нам це, ми реагуємо висаджуючи її, дитині ок і мамі ок. Чому тоді "не означает, что сам малыш ОСОЗНАВАЛ свою потребность", дивно.

    Ну я більш ніж впевнена, що раніше мами висаджували своїх діток, прикладом в Бауер є Індія, думаю що там це відбувається не тому що мами такі "упорные, старательные и последовательные ", а тому що їм ніхто не казав що дитина має пісяти під себе до 18-22 місяців, а ці мами просто з покоління в покоління бачили висаджування на власні очі і це для них не є чимось важким, а так просто як нам зранку зуби почистити...

    Дуже суперечлива стаття...
    Я впринципі не зрозуміла про мазохістів. Це ніби дітки, яких висаджують, будуть мазохістами? Швидше ті дітки, яких змушують попісяти/покакати. Але висаджування до цього не має стосунку, хоча є люди які в усьому можуть йти на крайнощі - як приклад Ви навели няню з ясель, яка змушує під тиском діток пісяти (інакше не встанеш з горщика), аналогічоно роблять няні і з годуванням в садку - тут на посиденьках повно історій - не віддам улюблену ляльку поки все не зїси, чи не встанеш зза столу; коли я ходила в садок, то няня могла ту кашу силою в рот дитині запихати....
    Просто у всьому має бути почуття здорового глузду. І якщо мама висаджує, бо вона собі так захотіла, щоб подругам похвалитись :girl_cray:, чи для самоствердження, то зле.
    Зрештою ніхто не каже що та мама яка не висаджує з народження менше любить свою дитинку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    до мазохізму та нервозу скоріше призводить ось це
     
  14. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Не можу нічого сказати про Індію. Перевірити ідеї висаджування мені не вдасться на власні очі.
    Розпитаю у знайомого індуського монаха, думаю він розтавить карпки над і, як же там дійсно привчають до гігієни.


    Є таке поняття у психології - мазохістський тип, це не пов"язано із сексуальними збоченнями, а з типом характеру.
    Похлопування спочатку дає різке напруження. а потім таке ж різке розслаблення.
    Це не є фізіологічне розслаблення при випорожненні

    ---------- Додано в 22:01 ---------- Попередній допис був написаний в 21:44 ----------

    Згідно словам психотерапевта Михайла Литвака випорожнення дитини є для нею працею за яку потрібно хвалити. Якщо дитина перестане раптом пісяти, то необхідність цієї роботи стане очевидною. Вона важлива і відповідно має викликати не осуд, а похвалу
    Коли дитина попісяла, треба підійти і сказати, ти молодець, ти попісяв.
    Якщо дитина плаче після випорожнення, треба їй подякувати, що вона покликала дорослого змінити пелюшку.
    а потім попросити, щоб наступного разу дитина кликала дорослого перед тим як попісяє.
    Учасники семінару розповідали, що досить швидко немовлята починали показувати своє бажання перед тим як справити туалет.
    В принципі нічого складного, але чомусь сама я до цього не додумалася.
    Результат вражає.
    Хвалю за те, що донька попісяла(важко дається, особливо коли всі поруч сварять своїх дітей), прошу наступного разу сказати, щоб зняти коввготки, і Цвітана дійсно на другий день починає говорить кака перед тим як напісяти.
    Я правда не завжди вчасно реагую, вибачаюся перед дитиною, що не встигла або не почула її.
    До речі дитина раніше мені сама підказувала правильний підхід. Коли я говорила а-я-яй, то вона хлопала собі в долоньки біля калюжі:girl_curtsey:
     
  15. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Ну я направду також :)ну не думаю щоб аж так явно брехали :)
    але:
    думаю всім нам буде цікаво, якщо ви отримаєте якусь інформацію з цього питання буду вдячна, якщо її тут викладете!

    Ок, можу з вами тут трохи погодитись стосовно напруження, але направду цього не перевіряла, тому можу судити тільки з власних відчуттів... а стосовно фізіологічне розслаблення при випорожненні, ну якщо вже бути дуже дотошним, то спочатку напружуюсь а потім розслаблююсь, ну навіть незнаю.тим більше кщо дитинка вже напружена і не пісяє, то додаткове напруження не робить, як на мене, нічого поганого (бо напруження уже є) і потім йде розслаблення... а якщо дитя вже розслаблене то й не треба нічого похлопувати...
    Не знаю чи я б так діяла (з похлопуванням) але це ще раз повторюю є один приклад з досвіду людини, яка висаджувала і всім не треба його застосовувати, особливо якщо мама вважає що це шкодить дитинці. Я хотіла своїм постом зауважити що це аж ніяк не є одним з правил (так би мовити) висаджування:


    ---------- Додано в 23:14 ---------- Попередній допис був написаний в 23:05 ----------

    Ви молодець, що ділитесь власним досвідом. Щоб інші мами могли почитати і зробити аналіз своїх дій на вашому прикладі. АЛЕ! Ваша доня направду ще маленька, тут просто зайві якісь докори, оті мами, які " поруч сварять своїх дітей" роблять дуже погано, очевидно, що виховують в дітей певні комплекси. Що тут ще можна сказати, сумно, коли так поводяться з дітьми...
    ну якщо попісяє під себе, то я б не хвалила, а пояснила б що це ти попісяла без зайвих слів/докорів змінила одяг і повитирала, але
    це правильно :)
     
    Last edited: May 12, 2010
  16. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    от і я кажу - шкода

    бо садіння і висаджування різні речі.
    хтось прочитає
    і буде думати що такий спосіб - це і є висаджування

    може роз*єднати???
     
  17. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Ми все так і робили. Дитина напісяє, я говорила, що в штани пісяти не треба, а треба на горщик. Донька знає де горщик, знає, що на ньому треба робити. Може це в мене така дитина вразлива?
    Для дорослого випорожнення викликає неприємні відчуття.
    Для дитини, зі слів психологів все інакше, для неї випорожнення - це вершина її творчості.
    У мене виникло лише одне порівняння - це коли я була вагітною, усвідомлення того, що з твоїм тілом щось відбувається надзвичайне, чого раніше не відбувалося, і після пологів - гордість за себе, за своє тіло. що воно справилося з роботою. Ці відчуття не так в голові були, як ішли від самого тіла.
    Коли я читала про ставлення дитини до випорожнення то подумала, що мабуть саме це відчуває маленька людина. коли її тіло успішно справляється з одною з найважливіших функцій організму. Важко уявити, якби після пологів мої близькі просто мовчки змінили піді мною пелюшку. Без слів вдячності і захвату за мою роботу.
    Якось Цвітанка у віці двох місяців не пісялв 14 годин. Важко передати словами, які емоції викликали у мене мокрі підгузники після цього кілька тижднів. Я готова була розціловувати дитину за кожне пісь-пісь.
    тому ідеєю хвалити дитину за випорожнення я пройнялася відразу.
    Дорослий формує негативне ставлення дитини до випорожнення. Спочатку ми називаєм кака випорожнення, а потім какаю стає все до чого не можна торкатися, брудне, небезпечне.
    Як це може виглядати в очах річного малюка?
    Моє ідеальне хороше тіло (хоча тіло і я ще не розрізняються дитиною)робить щось погане, брудне та небезпечне. тобто я роблю щось погане. Але я хороший, все що я роблю то добре. А мама говорить, що я роблю погано. А найчастіше, що я сам поганий.
    Уявляєте який конфлікт переживає дитина?
    Психологи говорять, що сформоване негативне ставлення до своїх випорожнень формує негативне ставлення до власного тіла у майбутньому, а в ще гіршому варіанті, страх творчості, негатив до праці. Оту лінь, яку ми потім все життя викорінюємо із дитини.
    Саме така лінивість відразу проявилася у Цвітани після моїх спроб висаджування, і саме вона першою зникла після того, як я від нього відмовилася.

    ---------- Додано в 08:47 ---------- Попередній допис був написаний в 08:33 ----------

    Я не користувалася одноразовими підгузниками.

    Моїй дитині було рік і три місяці. Тому я чітко могла простежити зміни поведінки дитини і співіднести їх із висаджуванням.
    Мамі новонародженої дитинки це було б не можливо зробити. Саме тому я і писала все так дотошно.
     
  18. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    А в мене приємне, бо ж полегшення! :) Думаю, в дітей так само.

    Що стосується привчення до горщика та відношення дитинки до своїх випорожнень, то в мене ще немає особистого досвіду, тому є лише думка. Так, дитина на певному етапі свого життя зрозуміє, що ось вона щось відчула, ось зробила певну дію, і ось! є результат. Після того буде ретельне вивчення дитинкою отого наслідку її дії. :) Аліска, до речі, вже з цікавістю заглядає, що там дзюрчить, або робить великі очі, як пукне. Потім вже треба пояснити, що какі це продукт її життєдіяльності (як то сказати маленькій дитині? :girl_crazy: їсти не треба і т.п.). Але точно не "кака, фуууу".

    І не знаю, чи варто казати на речі, які не бажано брати дитинці до рук чи до рота "кака".

    До речі, мій чоловік чомусь дуже бридується дитячих зригувань, попісів та покаків... Силує себе, щоби щось зайве не сказати при аварії. І навіть котячий туалет не може прибрати, чи як зригне. Я би сказала, що в нього паталогічне відношення до ось цих продуктів життєдіяльності, бо ж ледь до рвоти іноді не доходить.

    І ще. Я не висаджую з цицькою, не шльопаю по стаевих органах, не включаю воду у крані під час. Тепер навіть намагаюсь іноді не казати "пісь-пісь". Не думаю, що дитині потрібні такі привязки. А от сама іноді вже ледь себе стримую (так починає хотітись в туалет), як кажу "пісь-пісь" :))) Правда, ніого поганого в тому нема, бо відношусь з гумором. :) Напевно, і мені батьки таке казали в дитинстві, тому звязок залишився.
     
    Last edited: May 13, 2010
  19. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    Ми певно говорим на різних мовах :)
    Висаджування це не просто процес тримання над умивальником, це ще й (в першу чергу!) прислухання до потреб дитини і жодних дорікань дитині за невдачі. Про це в Бауер постійно пишеться.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Висаджування -> горщик: рекомендації, досвід, коментарі...

    +100! Сама ніколи так не говорю і мені так не говорили.