Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще? я знаю, а ти? я працюю з 11-класниками і щодня чую,що вони школу не люблять і дуже часто її не відвідують...ходять в цей час на приватні заняття...
Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще? Ну і? До чого тут домашнє виховання? Ти лише підтвердила, що не знаєш, про що мова. Я працювала в школі два роки й теж знаю, як любов до школи міняється з віком. Це не має взагалі ніякого відношення до теми домашнього навчання. Ну, бо ви навіть приблизно не уявляєте, скільки треба працювати вдома. Розклад вільніший, але матеріялу до освоєння чимало. Й іспити щороку. Не треба сприймати це з точки зору шкільної лави. То інший вид і принцип навчання.
Відповідь: в школу можна не ходити А прошу сказати, під домашнью освітою мається на увазі, що батьки самі вчать дитину, чищо приходять вчителі?
Відповідь: в школу можна не ходити Батьки самі вчать дитину. І дитина може в будь-яку мить піти до школи. Дуже часто посилають уже в старшій школі або ще в середній на рік, аби дитина подивилася, що то і з чим їдять. Вибір не завжди залежить від того, що хочуть дати якіснішу освіту, хоча це один із трьох основних чинників. Інші два: брак коштів на приватну школу, і відповідно страх перед жахіттями державної школи. Якщо приходять вчителі, котрі вчать у школі, то це трохи дивний спосіб навчання виходить. Ну, як на мене. Тоді виходить, що система окрема не розроблена, а просто допасовують шкільну програму до домашніх умов - я вважаю, що це недолугий спосіб. Шкільні вчителі повинні працювати у школі, а не вдома індивідуально. Нащо їм так життя ускладнювати? Тим більше, що оплата точно їм не компенсує того всього, то й відношення буде відповідне.
Відповідь: в школу можна не ходити причиною мого небажання ходити школи було а ж ніяк не навантаження, я чудово з ним справлялась і задоволена тими знаннями, які я здобула. Моє небажання пов"язане з досить складним класом, тобто учнями, які були жорстокими і не один постраждав морально від їхньої давки. Але це окреме питання, яке абсолютно не стосується небажання посилено працювати.
Відповідь: в школу можна не ходити Ну, це одна із причин для багатьох батьків: наркотики, свавілля, кримінал навіть..
Відповідь: в школу можна не ходити Я би певно не наважилась сама вчити дитину, хоч і вчилася добре. Але все ж вважаю, що вчитель певного предмету знає більше і краще зможе пояснити свій предмет. Не думаю, що середньостатистична мама має достатні знання, щоб дати дитині потрібний шкільний рівень. А для того, щоб хоч щось навчити, треба знати набагато більше, ніж хочеш пояснити. От я ще зможу навчити точні предемети, а як бути з гуманітарними? Зате маю знайомих в Канада, дуже заможних, то вони кличуть вчителів до своїх дітей. В цьому загалом є сенс, бо дитина може більше вчити те, що їй подобається, чим планує займатися. Не потрібно сидіти на уроці і слухаити те, що вже давно зрозумів, чи пропустити щось, бо не встиг зрозуміти... ---------- Додано в 15:58 ---------- Попередній допис був написаний в 15:56 ---------- Тут я розумію, бо деколи як дивлюся фільми про американські школи, то аж страшно стає, що там робиться... Але як тут так і там є школи нормальні, чи ліцеї, гімназії...
Я також. Там дуже широкий спектр знань. То залежить від учителя. А заборонений російський серіал "Школа" не дивилися? Ну, я ж кажу, що фактор фінансовий грає роль. Якщо щось державне, то буває всіляко. Мені цікаво, чому про дітей, вихованих удома думають, що вони егоїсти. Ці мої слова дуже зачепили певних читачів, то я поясню, що мала на увазі. Це не була особиста образа конкретних осіб. Якщо хтось почувся, що я особисто йому чи їй написала образливі слова, то вибачте. Я мала на увазі загальну суспільну свідомість, багато в чому дуже консервативну й нетолерантну. Дискусії того такі гострі виходять, що все ділиться на два табори: "за" і "проти". І чомусь конче треба захищатися й переконувати невідомо в чому, якщо хтось думає протилежно, ніж я. І це виражене в багатьох сферах. А до того всього ще й накладається ксенофобія, яка чомусь автоматично вважає, що бачення плюсів у житті чи системі освіти іншої країни = "обсирання" власної. Ну, і спричиняє також небажання поцікавитися, яка ж насправді суть. А суть така, що для суспільства, що перейшло певні історичні події (аж ніяк не позитивні), думати консервативно, обмежено звична річ. Але й місця для позитивного поступу й розширення кругозору (суспільства загалом, не окремих осіб) це не виключає.
Відповідь: в школу можна не ходити Зараз вже не знайду де саме, але читала в якійсь дискусії в ЖЖ розповідь мами з Австралії про домашню освіту. Можу щось в дрібницях накрутити, але зміст в тому, що там створені спеціальні центри (може при школах) де можуть отримати консультації вчителів , якщо певні теми важко освоїти вдома, є певний дидактичний матеріал. Ну але основну освіту отримують вдома, в індивідуальному ритмі, при цьому домашня освіта не виключає (а навіть є більше часу) на гуртки і спортивні секції. Звичайно що періодично здають екзамени для контролю за знаннями. В нас звичайно не Австралія, але це просто приклад того, як система пристосовується до потреб учнів і сімей.
Відповідь: в школу можна не ходити На скільки я орієнтусь в темі, то можливе одне і/або друге, все залежить від статку родини, знань і здатностей батьків. Основне те, що дитина отримує знання вдома, не ходить до школи.
Відповідь: в школу можна не ходити Нещодавно почитала про тутешні зміни системи освіти у вишах і нарешті зрозуміла, "в чому там прикіл". ))) Учитель - не єдине джерело інформації та її поширювач, а радше порадник, той, хто слідкує, радить, вчить думати, перемикатися із теми на тему. Тобто більше наголошення не на засвоєнні матеріялу з лекцій, а поглибленні самої теми через читання різних авторів та аналіз думок. Працювати студентам доводиться набагато важче, але й на своїх роботах вони тоді активні, успішні й гнучкі щодо змін. А дійшли до такого не так вже й давно.
Відповідь: в школу можна не ходити Перечитала всю гілку про домашню освіту і задумалась. Чесно сказати в голові альтернативи шкільній освіті не було. Можливо, через позитивний досвід власного навчання. Пощастило мені з вчителями і школою. Наш клас був експериментальним (перший український в російській школі), всього 16 учнів перші три роки. Вчителька була професіоналом і дуже творчою людиною, ламала стереотипи. Уроки проводились у вигляді дискусій, ділились на команди, тощо. Тобто база для засвоєння знань в старших класах заклалась у мене вдало. Далі мала щастя натрапити на ще одного експерементатора в освіті, який як додаткові заняття благодійно організовував навчання за різними методиками. Наприклад, навчання-занурення, тема - хліб, далі відвідування заводу, де випікають, технологія вирощування; тобто підхід до предмету (явища) з різних ракурсів. Також вчила технології конспектування, швидкого читання, тайм-менеджмент, багато тем з психології з практичними завданнями. От коротко про мій досвід в загальноосвітній школі. Решта вчителів теж були талановитими у своїй справі, хоч більш консервативнішими у методиках. А ще були КВК, театралізовані постановки. Можна бути гвинтиком в системі, а можна спостерігати, як система працює. Вважаю, що загальна освіта для того і є, щоб дати поняття про все. А бути суперкласним програмістом і не знати своєї історії чи опустити предмет літератури якраз і є шляхом до виховування елементів суспільства, а не особистостей. Школа потребує реформ, потребує гарних педагогів, якщо говорити про якість освіти. Не можна недооцінювати і суспільний аспект, для мене важлива була конкуренція в успішності і це змушувало бороти в собі лінь. Через побудову стосунків між школярами, можна побачити, які є проблеми у дитини в соціальному плані. ---------- Додано в 14:32 ---------- Попередній допис був написаний в 14:27 ---------- Звичайно, якщо дитині справді в школі некомфортно, її можливості вищі за середньостатистичні, а інтереси відмінні від інтересів однолітків, варіант домашньої освіти доцільний. Не знаю яка ситуація в школах зараз, але коли прийде час приймати рішення щодо освіти дитини, буду розглядати всі варіанти. А от в університеті 5 років штани протирала, все мені необхідне можна було вкласти в 3 роки, а то й менше. Навіщо загальні предмети студентам після заг. школи?
Відповідь: в школу можна не ходити Батьки цього не перевіряють, тому такі висновки неможливі. Вони керуються лише власним досвідом школи й новинами про сучасний стан.
Відповідь: в школу можна не ходити Дівчата, може ви не звернули уваги, але Клен давала дуже цікаве посилання, де описано досвід домашньої освіти. Почитайте, багато дізнаєтесь. http://libra303.narod.ru/good165.html
Відповідь: в школу можна не ходити При домашньому навчанні щось вчить мама, щось тато. Одна голова добре, а дві краще Ще можна і в учителя шкільного проконсультуватися, або походити трохи до репетитора. Ну, і звичайно, що старшокласник і самостійно може багато вивчити. Не бачу проблеми в тому, що не всі предмети вдома дитина може вивчити ідеально, бо в школі теж цього нема. Хіба буває так що про ВСІХ предметах хороші вчителі? Ні, як правило, є кілька предметів де такі вчителі, що учні ці предмети тільки для галочки проходять. Але для школи це ніби не проблема, а якщо вдома дитина чогось знати не буде, то мабуть відразу почнуть тикати пальцем і казати: "а, бачите, то все через екстернат" Я прочитала кілька тематичних форумів, і зрозуміла, що вдома діти вчаться менше часу, ніж забирає школа. Отже, є час і на гуртки, і на спорт, і на все решту. що душа бажає. Кілька друзів завжди знайдеться, а участь у кількох дитячих організаціях дасть дитині можливість і чогось навчитися, і поподорожувати, і отримати колектив-команду, і друзів, і знайомих. Найкраще було б мати кількох друзів-екстернів, щоб була своє коло. І все, проблем не бачу - і знання, і спілкування можна отримати без школи. Добре, що люди починають розуміти, що добре мати вибір ---------- Додано в 19:54 ---------- Попередній допис був написаний в 19:08 ---------- Ви мені нагадали про ось такий чудовий допис рос. вчителя А Бітнера, який домагає екстернам вчитися: ---------- Додано в 19:55 ---------- Попередній допис був написаний в 19:54 ---------- Як хлопчик-екстерн здавав іспит: ТАИНСТВО ОБОЛВАНИВАНИЯ І сміх, і сльози
Відповідь: в школу можна не ходити це просто геніально! Всім читати, але боюсь ті хто проти домашньої освіти так і не зрозуміють, що такого страшного було на іспиті.
Відповідь: в школу можна не ходити Так, чудова ілюстрація. Дуже люблю читати реальний досвід, починаю розуміти глибше проблеми нашої освіти і те, що хороша школа це на грані фантастики. ---------- Додано в 22:18 ---------- Попередній допис був написаний в 20:29 ---------- Ще один чудовий пост того ж вчителя, А.Бітнера про навчання молодших школярів без конкрентої методики: ЭЙ, МЕТОДИСТЫ! Є над чим подумати:
Відповідь: в школу можна не ходити Текст, який колись прочитала завдяки своєму татові. Це його улюблений фрагмент.
Відповідь: в школу можна не ходити Це також помилка. Під домашньою освітою маємо розуміти самоосвіту дитини, а роль батьків - навчити дитину вчитися. Допоможи мені зробити це самому! Лілю, маєш про таке знати, ви ж ходили в Монтессорі клас?
Відповідь: в школу можна не ходити Я би мала написати "батьки курують навчання дитини", але мені то було самозрозумілим, тому написала так, як спало на думку в той момент. Щодо Монтессорі, то туди ходив мій Дарко, а не я. Ну і вчити я там теж не вчила, лише читала трохи про їхню філософію. Глибоко не вникала, бо не бачила потреби.