"103" Хворіє дитина. Поради.

Discussion in 'Дитяче здоров'я' started by нталька, Jul 19, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Я не знаю педіатрів, які б при кишкових розладах у дитини не призначили ніфуроксазид чи антибіотик. А хворобу у більшості випадків викликає вірус, який ніяким чином не реагує на призначене лікування. Бактерійну інфекцію потрібно підтвердити.
     
  2. UTA

    UTA New Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Обережно, епідемія вітрянки!


    Вітряна віспа посідає в Україні друге місце за поширеністю після гострих респіраторних захворювань. За статистикою, кожна п`ята дитина отримує ускладнення при цьому захворюванні. Якщо ж на вітрянку захворіє дорослий, то ця хвороба переноситься набагато складніше, ніж у дитячому віці.

    За останній місяць у столиці України і в інших містах відзначено зростання захворюваності на цю інфекцію. Про те, що це за хвороба і як себе правильно поводити, розповів лікар-педіатр Євгеній Комаровський.

    ДОСЬЄ НА ВІТРЯНКУ

    Чим викликана? Збудник вітрянки — один із варіантів вірусу герпесу під назвою Варіцелла Зостер. Це один із найзаразливіших вірусів у природі. Якщо в колективі захворює хтось один, ймовірність того, що перехворіють всі інші, близько 95% (правда, це не стосується тих, хто хворів на вітрянку раніше). При цьому вірус може перелітати не тільки з однієї кімнати в іншу, але і з одного поверху на іншій.

    Хто частіше хворіє? Частіше хворіють діти, але дорослі теж, причому у них хвороба завжди проходить важче.

    Джерело інфекції. Хворий на вітрянку. Причому він може стати заразливим вже за кілька днів до висипу (цей період ніяк не можна побачити) і бути ним ще протягом п`яти днів з моменту появи останньої бульбашки. Окрім хворого на вітрянку, джерелом може бути людина, що страждає через оперізувальний лишай (на момент висипу). Це захворювання викликається тим же вірусом, що й вітрянка.

    Як заражаються? Вдихаючи заражене хворим повітря.

    Прояви. Хвороба починається з появи бульбашок (схожі на краплі води, оточені вузьким рожево-червоним обідком, нерідко зудять), слабкості і підвищення температури. Ступінь підвищення температури відображає важкість стану. Висипи спочатку з’являються на спині, грудях, животі, голові, а потім на кінцівці. Коли висипів стає багато, температура значно підвищується, посилюється свербіння, з`являються проблеми з їжею і питтям, кашель — адже висип є не лише на шкірі, але і на слизистих оболонках порожнини рота і дихальних шляхів. Це може тривати декілька днів. Після кризи хвороба починає втихати.

    Імунітет. Найчастіше після вітрянки виникає довічний імунітет, але приблизно в одному випадку зі 100 бувають повторні захворювання.

    Наслідки. Після хвороби залишається візитна картка вітряної віспи — поодинокі рубчики на місці бульбашок, що лопнули. Вони зберігаються досить довго (що старша людина і що важчий перебіг хвороби — то довше) і повністю проходять лише через кілька місяців, а іноді залишаються на все життя (наприклад, якщо їх роздряпати). Крім того, людина стає довічним носієм вірусу герпесу, він зберігається в клітинах нервової тканини і при зниженні захисних сил організму, стресах, може виявитися у вигляді оперізувального лишаю.

    ЯК ЛІКУВАТИ?

    Вдома чи в лікарні? Госпіталізувати хворого потрібно тільки при важкому перебігу вітрянки (якщо навколо бульбашок утворюються глибокі виразки; якщо в бульбашках замість "води" — кров або гній), в інших випадках лікуватися можна й удома. Якщо хтось із близьких не хворів, ізолювати хворого вже пізно, всі обов`язково перехворіють.

    Режим. Дотримуйтесь постільного режиму (сили потрібно берегти). Пам`ятайте, що свербіння підсилює пітливість, тому забезпечте прохолодне вологе повітря.

    Дієта. Вживайте тільки легку їжу — каші, вермішель, картоплю, молоко, печені яблука і проварені овочі. Вживання білкових і жирних продуктів обмежте — вони важко перетравлюються. Більше пийте — компоти, фруктовий чай.

    Процедури. Щоб бульбашки швидше підсихали і щоб не занести в них інфекцію, змащуйте їх розчином зеленки. Зверху по зеленці змащуйте бульбашки маззю, що містить ацикловір, — вона вбиває вірус. Діткам потрібно підстригати нігті, щоб вони не роздряпували рани до крові (з нігтями туди легше занести інфекцію).

    Пігулки. Дорослим і дітям, у яких вітрянка протікає важко, лікарі призначають протигерпетичні препарати (у пігулках). Вживайте жарознижуючі засоби, заздалегідь вивчивши їх інструкцію: вони можуть бути вам протипоказані. Наприклад, при вітрянці у жодному випадку не можна вживати аспірин — висока ймовірність ускладнень із боку печінки. Від свербіння врятують протиалергічні препарати. Про те, які і у якій кількості їх вживати, проконсультуйтеся у лікаря.

    ПРОФІЛАКТИКА

    Ізоляція. Всі, хто спілкувався з хворим, мають бути ізольовані на 21 день. Хворим повертатися в колектив можна не раніше, ніж через 5 днів після появи останнього елементу висипу.

    Протяги. Вірус боїться провітрювання, тому частіше провітрюйте приміщення.

    Прибирання. Часте вологе прибирання не зашкодить, та ніякого впливу на ймовірність розповсюдження вірусу не зробить.

    Вакцинація. Якщо ви не хочете хворіти, зробіть щеплення вакциною, що містить ослаблений вірус Варіцелла Зостер. Щеплення особливо доцільне для жінок, які планують вагітність, але на вітрянку не хворіли. Якщо ж ви, будучи вагітною, все-таки захворіли вітрянкою, слід знати, що хвороба може негативно вплинути на плід, тому необхідне серйозне обстеження і консультація висококваліфікованого гінеколога.
     
  3. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    цілком згодна з Provizor!!!!
    антибіотиками тільки добиваєте ту мікрофлору в кишківникові, що намагається вижити при проносах і просто заважаєте організму швидше із тим боротися ...от бактерії додатково, як на мене, не завадять....
    а ще я своїй малечі, як вже стала їсти просити, давала ферментний препарат, щоб допомогти травленню....
     
    Last edited by a moderator: Apr 14, 2010
  4. halusia

    halusia Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Не знаю чого вирішила, що то вітрянка, то мабуть краснуха! Бо багато червоних малесеньких плямок, які не набирають води! Три дні була температура 38-39. Здавала аналіз сечі - ідеальний! Алергія бути не може, бо нічого нового не їли!
     
  5. Mamusya

    Mamusya Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Ківі послаблює кишечник. Мої хлопці в неділю наїлись ківі і запили на ніч кефіром :girl_haha::girl_haha: І мали революції в животах. Сама мякоть ківі перетравлюється нормально , а зернятка - ні , вони так і виходять.
     
  6. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    краще показатися лікарю
     
  7. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Не варіант! Алергія може поступово накопичуватись, а проявитись задовго після того, коли їли щось нове чи контанку з алергеном.
     
  8. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    як маленький?
    і яка причина була такої температури? зубки?
     
  9. kukusya

    kukusya Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Нам на алергію лікарка казала теж вітрянка та краснуха,а досвідчена відразу побачила алергію
     
  10. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    як позбутись білих плямок в ротику (на внутрішній стороні губи з двох сторін)?
    це в малої стоматид?
    щось до лікарів не хочу....
    захрипла (від стоматиду? чи це не пов'язано?), температури не має, трошки покашлює
    чи це так буває при прорізувані зубків?
    і від чого стоматид в дитини? дома ніхто тим не хворіє...хіба щось до ротика взяла?

    ---------- Додано в 14:22 ---------- Попередній допис був написаний в 13:30 ----------

    мамусі, чим помазати ці білі плямки? чи не трогати їх?
     
  11. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    При стоматиті виникають язвочки, які дуже дитину турбують (тобто вона відмовляється від їжі, капризує, піднімається температура), якщо ті плямки в формі білих нашарувань - то швидше за все це молочниця. Я колись таке дитині змащувала бинтиком на пальці змоченим у воді з содою
     
  12. Mamusya

    Mamusya Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Ми тоже таке мали - мастили то аптечною синькою. Якщо не помиляюсь , то воно називається "розчин метиленовий синій" . В будь-якій державній аптеці, де є рецептурний відділ запитайте - воно коштує мало, а поміч від нього велика. Берете на палець намотуєте бинт, макаєте в ту синьку , відкриваєте дитині рота і мажете . Ця молочниця заважає дитині їсти , тому апетит погіршується. Я вже не пам"ятаю, де ми то знайшли , але промивали - раз вода з содою, раз - синька. І бажано, коли протираєте водичкою з содою, старатись ті плямки знімати бинтиком .
     
  13. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    це не стоматит, а швидше за все молочниця (якщо малеча на штучному вигодовуванні)
    можете протирати слабким содовим розчином і вони пройдуть. але добре стерилізуйте посуд, з якого годуєте, щоб не було реінфкції

    ---------- Додано в 16:48 ---------- Попередній допис був написаний в 16:47 ----------

    так вони будуть забиратися вже при протиранні
     
  14. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    напевно це молочниця, а я собі видумувала...
    я завжди стерилізую посуд з якого годую
    чомусь я думала, що молочниця буває тільки в перші місяці:confused:
     
  15. Mamusya

    Mamusya Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Vitaminka, В нас молочниця з"явилась десь в місяців шість - якраз тоді , коли Богдан відмовився від грудей і ми перейшли на штучне вигодовування . Десь за два тижні ми її позбулися.
     
  16. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    А ми користувались якщо не помиляюсь з назвою "Кандід", нам за пару раз все пройшло.
     
  17. Vitaminka

    Vitaminka Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    дякую за поради!
    протираю слабким содовим розчином, вечером вже були менші плямки
     
  18. Lithium

    Lithium Active Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Привіт, порадьте що робити в мене Ната другий день страшно кашляє,соплі рікою, але температури немає, педіатр призначила купу препаратів, бо то тільки початок, горло дуже червоне і можливу будуть хрипи, я пробувала інгаляції робити, але хіба дитину мордую, не знаю давати антибіотик чи ні, бо від кашлю даю само собою, в горло люголь і капельки в ніс. Крім того даю пити калину, афлубін. Не знаю що то робити, поможіть.
     
  19. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    то тільки другий день, а ви вже антибіотик думаєте давати....
    перш за все треба мамі заспокоїтися, лікувати горло (просто червоне горло може давати високу якщо не лікувати температуру) і допомагати соплям виходити (самі за 5-7 днів пройдуть)...якщо не вміє сама висмаркувати, то можна капнути соком каланхое і дитинка сама випчихає сопельки
    головне не переборщити з препаратами які можуть насправді тільки заважати організму боротися із недугом....
     
  20. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: "103" Хворіє дитина. Поради.

    Подбайте, щоб дитина була в прохолодному провітреному приміщенні, помийте підлогу в кімнаті і постійно пропонуйте дитині пити. Таким чином ми вже не одну застуду подолали.
    Якщо кашель від горла, то не потрібно ніяких засобів від кашлю, а якщо хрипи, то чудовий засіб - чорна редька з медом чи цукром (якщо на мед алергія).
    Не зашкодьте дитині тими ліками і не заважайте організму самому справлятися з недугою. А антибіотик заховайте подалі. Одужуйте!
     
Thread Status:
Not open for further replies.