Нефізичні покарання дітей

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем yasna, 5 Квітень 2010.

  1. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    мены здаэться, що тут трошки похибка... тобто навыть коли Ви вже змякли - не змынюйте рышення, щоб дитина знала, що слово батьків - закон. Якщо не можете - то в покаранні не вказуйте термінів наприклад, тоді зможете перервати покарання, коли схочете. Але це суто моя думка.

    ---------- Додано в 21:39 ---------- Попередній допис був написаний в 21:38 ----------

    Коли всі заняті - це по-іншому сприймається і дитиною, бо Ви сімєю РАЗОМ щось робите! і корисно, і навіть весело може бути
     
  2. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Мене от не покидає думка про вірність твердження, напевно справді одній дитині просто нудно, коли їх двійо і більше, основна увага перключається з батьків на один одного, тому, хоч це алогічно, з ними стає трохи легше.
     
  3. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Підтримую Ясну. Якщо вже дитина взялася за ту посуду, то повинна все виконати від початку і до кінця. З самого першого разу вона повинна вчитися все робити добре, а не як-небудь. В цьому і полягає навчання. Якщо попустити раз, другий, то дитина думатиме, що так і має бути, вона зробить тяп-ляп, а хтось завжди за неї доробить. І сумніваюся, що в неї миття посуди - це обов"язок, це просто час від часу допомога мамі.
    І ще одне. Люди, Ви справді вважаєте, що 10-річна дитина, то таке малесеньке немочне створіння, "яке і до сушки не дістане"? Бачили б Ви, як сусідські діти ( а їх в сім"ї семеро! ) з першого класу на 30-градусній жарі в полі горбатяться, а старші,клас 6-7-8, все і варять, і печуть, і прибирають! А тут "маленьку" дитину заставили посуд помити... Ай-яй-яй, яка мама погана, сама того не хоче робити...

    ---------- Додано в 08:53 ---------- Попередній допис був написаний в 08:48 ----------

    Якщо не привити цього з малечку, то в 15 років ( період протестів ) Ви вже її нічого не навчите, хіба з-під палки:girl_wink:.
     
  4. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    якщо ви неуважно читали, процитую вам з першого допису
    у мене 9-річний син, до сушки він точно не дістає

    сама таке не витримаю, і своїм дітям такого не побажаю, нехай краще вчаться чи книжку почитають.
     
  5. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Це приклад щасливого дитинства?
    В дітей має бути дитинство, для чого забирати його ? Обов'язки теж мають бути ( як і права, ми ж всі люди ;)), а от така прискіпливість, як в авторки теми, ні до чого гарного не приведе. Поставте себе на місце дитини. Вам б таке сподобалось замість "дякую"? Мені - ні.
     
  6. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Звичайно, і я би своїх не заставила. Просто в тій сім"ї у дітей це дійсно обов"язки. Один робить одне, другий - інше. Мама з татом працюють, тому хата і господарка на дітях:crazy:( правда, вже попідростали, найменший в 5-му класі). Всі вони ду-у-уже працьовиті і старанні.

    А ще в мене питання до Ясної : Ваша Дзвінка справді має обов"язок мити всю-всю денну посуду щодня?
     
  7. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    В усьому треба знайти "золоту серединку". А знайти її важко, як і підхід до кожної конкретної дитини. Обов"язки в дитини мають бути (і то відразу як тільки дитина починає щось розуміти), але вони повинні бути посильні і не перевантажувати дитину, ну і звичайно не тоді коли мама з татом дивляться телевізор! А з іншого боку все це має бути без фанатизму: прибрала дитина, допомогла на кухні чи ще щось - дякую. а вже як зробила, то це інша справа. І навіть якщо щось не так, то прискіпування ні до чого доброго не доведе, вже краще на наступний раз просто акцентувати увагу при постановці завдання (типу поприбирай в кімнаті, але не забудь витерти підвіконня чи щось таке). Бо ото завертання, по-перше дико дратує, а по-друге, формується в дитини якийсь комплекс неповноцінності ("нічого не можу зробити по-людськи"), а цього позбутись ой як непросто.
    Щодо того що залучати до обов'язків 15-літніх, то це смішно. Ні до чого ви вже їх не залучите! і часом це стає вже не проблемою вашою, а проблемою оточуючих. Маю наочний приклад. Бо коли кажуть "Йой, та він ще маленький!" (в хаті самого не лишуть, їсти сам не загріє). то в мене то викликає сміх, бо той "маленький" - від мене в 2 рази більший, і сили має ого-го! Думаю, що в підлітковому віці то вже абсолютно сформована особистість, яка вже може зробити абсолютно все з хатніх обов"язків при потребі, а не шукати при тій потребі когось, хто б то зробив.
     
  8. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Це не є ідеальна сім"я. Але якби в них не було так все злагоджено, то вони б просто не вижили. На жаль, в такій багатодітній незаможній сім"ї немає можливості дітям побути маленькими і нічого не робити до 15 років.
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    "Щасливі" діти! Цікаво,тато з мамою хотіли бути багатодітною сім єю, а старших дітей хтось питав,чи подобається їм "такий розклад"чи то пак "нефізичне покарання" ?Тим більше,що у них таке життя не з 12 чи 13 років, а куди раніше починається ( з народженням молодших,попередні стають повністю старшими,навіть якщо їм самим по 3-5 років) Знаєте, пригадався перший випуск програми "Міняю жінку", де 7 річна дівчинка у селі тягала на руках річного братика зі сльозами на очах : "Я вже більше не можу. У мене сил немає".
     
  10. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Ні, тільки після спільної вечері, та ще тоді, коли їсть сама. Іноді прошу на вихідних, але то прохання допомогти мені, а не виконання свого обов"язку.
    І ще одне, мова власне йшла про покарання. А отже всі інші методи навчання, заохочення, умовляння, зауваження були використані і нею проігноровані.
    Я під час покарання була ввічливою, не користувалася сарказмом чи іронією, делікатно вказувала на недороблену роботу(це теж є в методі: не говорити ти не зробила, а використовувати безособові речення: ще не зроблено, кастрюлі ставляться і тд)
    а про домашні обов"язки мабуть треба створити нову тему. Дуже вона виявилася актуальною для нас.
     
  11. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Цікаво, що він утне через років два-п"ять? А ви далі будете дивитись, як він після того чемно біля вас цілий вечір сидить?

    ---------- Додано в 13:43 ---------- Попередній допис був написаний в 13:29 ----------

    Так основна проблема в тому, що ми не залучаємо, а з наполегливим тиском заствляємо дітей до хатньої роботи: спочатку помий, потім прибери і так далі і все більше та частіше. А згадайте, як ми в такому віці до цього ставились??? Ото-то. Я вважаю, що насамперед треба чекати ініціативи від дітей. Звичайно, можна довго чекати, а можна ніби ненароком підштовхувати до цього. В мене старшого довгий час неможливо було допроситись щось зробити, а пам"ятаючи своэ дитинство, не заставляла. Але раз-другий побачивши, як ми з чоловіком разом на кухні готуємо (мій чоловік любить цю справу) и прибираємо, з часом став сам питати, щоб допомогти. А тепер менший дивиться на нього та й вдвох вже допомагають. Звичайно, не завжди, але все-таки якась допомогає, а головне, без примусу.
    А щодо нефізичного покарання, то для мене колись найгіршим було ігнорування батьків (коли ти намагаєшся щось робити, допомогти, а всі поводяться, ніби тебе немає взагалі).
     
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Тема плавно з покарань перейшла на обговорення обов"язків :)
    У нас для старшого найгірше покарання: тато ввечері мультика не дозволить дивитися, а молодшому - море по коліна, вперте таке що жодні вмовляння-покарання не діють.
     
  13. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Перепрошую, а ляльки, книжки, ігри з ровесниками?
     
  14. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Щодо обов"язків, цілком згідна що
    . У нас все робиться разом, але тільки при бажанні: ми миємо підлоги, витираємо пилюку, найбільше діти люблять дзеркала мити :):):) І байдуже, що мамі потім довго те дзеркало відтирати, п"ятирічна дитина не може ідеально відтерти скло, а повертати його тричі і просити дороби - для мене просто маразм. Після кількаразового тикання носом особисто я кинула би тою шматою і більше за таку роботу не бралася.

    ---------- Додано в 13:54 ---------- Попередній допис був написаний в 13:52 ----------

    Згідна. Якщо дитині сказано помити посуд, то посуд повинен бути чистий. Оце якісно виконана робота. Але чи казалося дитині поскладати баняки і витерти за собою підлогу? Для мами це зрозуміло, в кухні має бути лад, а для дитини? Їй сказали вимити посуд, вона вимила, а все решта не було обумовлено. Не бачу тут дитячої провини, треба чіткіше свої вимоги формулювати.
     
  15. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

     
  16. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Але мама мабуть Вас із братом не завертала тисячу рзів до кухні і не вимагала миття посуду коли у дітей не було бажання? Я теж шалено тішуся, коли Петро береться мити тарілки (і байдуже що вже довелося нові купувати, бо старі перетовк), але це не є його обов"язком :)
     
  17. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

     
  18. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Ясна, а звідки ви взяли таку методику покарання? Я думаю, що такий підхід може мати такі наслідки:
    Я мала щасливе безтурботне дитинство, з домашніми обов"язками в мене не складалось. Більше цікавили книжки, навчання, гуртки. Звичайно, коли я стала дружиною і мамою, довелося освоювати науку господині. Але повірте, коли мию посуд - мию і баняк, і раковину:). Спрацьовує копіювання моделі поведінки моєї мами. Згадую, як заохочував мене тато, похід в магазин - здача моя, помила посуду - шоколадка. Головне не відбити бажання в дитини до навчання, не підкреслювати невдачі. Ніщо так не вчить, як ВЛАСНИЙ ДОСВІД. Моя тітка, коли я була у бабусі, критикувала мене, що я не так тряпку тримаю:) А я дивувалась, де ж це розписана технологія? Можливо, вона мала рацію, але кілька раз помивши підлогу, я навчилась тої премудрості сама. Бісило мене, коли вона перевіряла якість виконаної роботи і знаходила пилюку на плінтусах! Тихо ненавиділа ту тітку:girl_devil:
     
  19. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Для мене тема покарання стала трохи легшою, коли я почула думку, що покарання має на меті показати, що дитина переступає межу дозволеного.
    Вчора наш татко покарав Цвітанку.
    Я проводила екскурсію по Хортицьким святилищам для індуського монаха. Цвітану взяли з собою. наша подоріж зяйняла близько двох годин. час, який Цвітана вже витримувала без мами під час прогулянок.
    під кінець доня почала вередувати і вимагати, щоб на руках її несла лише я. Щлях ішов весь час угору, я швидко видихалася, та коли підходив тато дитина починала кричати і відпихати його.
    після того як умовляння, пояснення не подяли, чоловік узяв Цвітану на руки і відстав від гурту. Дитина розривалася.
    Він поставив її на землю і сказав: мама стомилася і не може тебе нести, але є я, давай я тебе понесу.
    Я вже готова була бігти назад і знову забирати дитину, аж дивлюся, татко простягнув руки, малеча подала у відповідь свої рученята, всілася на шию і їхала так всю подальшу дорогу без вередувань.
     
  20. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    І з такого покарання в дитячій голові залишається купа комплексів. По собі знаю. Не можна того робити, бо то таке різання без ножа по психіці. Маленьку людину відштовхують нічого не пояснюючи. А найгірше, що коли та дитина виросте може перенести таку модель поведінки на свою сім"ю.
    Мені досі тяжко спілкуватись з мамою, через те, що що б я не робила, завжди щось було недо... і робити вже не хотілось нічого. І досі з мамою спільно не хочеться нічого робити. А в себе в хаті роблю з радістю, бо ніхто не ходить по п"ятам і не притикає. Згідна з попередніми дописувачками, що спершу чітко треба ставити завдання і зацікавлювати до спільної праці