В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Почніть з теорії - пару сторінок тому я давала декілька посилань. Починаєте з мікродоз - не більше 3 продуктів по 3 мікродози за раз. Потім кожен новий продукт починаєте з мікродоз. Дивіться за реакцією - сон, випорожнення, висипка.
Відповідь: Педагогічне догодовування ми вже майже місяць підгодовуємося, а вчора капець був - протягом дня малеча куштувала пів чайної ложечки печеного яблука (раніше вже їла) і два рази по пів ч/л картопельки (теж вже звичний продукт)... до 2-ї ночі ридма ридала, цицю не брала... дала укропної водички, то майже півпляшечки видудлила... чоловік свариться, що мала пити хоче і мого молока їй вже давно замало... я розумію, що то не так, але відбиватися складно (бо дай йому волю, то він би вже три рази на день годував як дорослу)... вранці глянула на животик - весь в червону дрібну цяточку... капець, я щось зовсім розгублена, що робити...?:confused: чи давати протягом дня малій щось пити? чи такий об*єм їжі їй поки забагато? чи то я дарма панікую (і то все зуби, які і так нас вже півтора місяця мордують??)
Відповідь: Педагогічне догодовування Я б відмінила все. Потім наново мікродозами і день-два дивитись на реакцію. І ніяких "півплячешки". Пляшечки нафік.
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас щось схоже, цямкає вже десь біля місяця, а останній тиждень страшенний запор, і чоловік так само водичку дав, так Роман так накинувся, як з голодного краю. От ми третій день на одній циці, (просто дуже часто прикладаю, практично що 15 хв., причому майже цілими днями ми на дворі) і ще трішечки яблучка можу дати...То от позавчора видивилась два верхніх різці майже прорізались, але щось в такому положенні і застряли Просто організм видно не може осилити і зуби і їжу, тай пити під час активного росту зубів дітки зазвичай просять частіше.
Відповідь: Педагогічне догодовування Орієнтуйтес по дитині, якщо вона не хоче їсти іншу їжу, не варто давати. Ми почали їсти інші продукти ще до 6 місяців, просто дитина почала проявляти неабиякий інтерес до моєї тарілки...Їй нормально пішли і картопля, і зупа овочева, і яблуко...А потім був кишковий вірус, а як оклигали, то почали ікла лізти...Короче, дитина в бік прикорму навіть не дивиться! Нам 7,5 місяців, і ми виключно на ГВ! У мене навіть молока набагато більше завдяки цьому стало! Ну і зручно обом: не треба поки що паритися з приготуванням/підігріванням, лягли і годуємося
Відповідь: Педагогічне догодовування Марго дуууже подобається картопелька та печене яблучко, мабуть, таки будемо знову мікродози давати... через декілька днів...
Відповідь: Педагогічне догодовування Ок, скажiть менi таке, якщо я не їм нi картоплi, нi печених ялбук, а наприклад їм рис, макарони, кус-кус, рибу, курку, котлети, ну i канапки, сир, йогурти, свiжi салати. То як менi бути з пед прикормом? Катя у мене не була на педприкормi. Я її годувала або домашнiми перемеленими супами, або з баночок. Тепер у мене взагалi немає часу купувати тi баночки, Христi почала давати по трошечки дитячої каши, та лизнути ложку тут i там, з йогурта, дала перетертий банан, i мiкродозу свiжого яблучного соку. А решта рацiон? Я ж не дам дитинi рисинку? Чи в тому заключається пед прикорм що давати все? Чи пед прикорм тiльки пiдходить до суто української їжi?
Відповідь: Педагогічне догодовування дасте, чому ж ні навіть дві, наші ж діти їдять рис теж, не картоплею єдиною ж і макарон, і далі по списку звісно щось госрого, і копчено-жареного ні, а все потроху, пробуйте.
Відповідь: Педагогічне догодовування але все перетирати вилкою чи ложкою напевно треба? Але на картоплю треба Христю навчити, бо Катя i чоловiк не їдять, i я страдаю, не буду ж собi самiй готувати.
Відповідь: Педагогічне догодовування не треба. Даєте мікродозу, це стільки, скільки поміститься між двома пальчиками мами. І так до 3 мікродоз за раз, потім збільшуєте, слідкуючи за реакцією дитини на даний продукт. Тут детальніше написано http://community.livejournal.com/ped...82ьи http://community.livejournal.com/ped...F ПП
Відповідь: Педагогічне догодовування даю інші - 1, 2, 3, 4, 5. читайте дівчата ну ти ніна скажеш))) певно жи до української, ми тіко вареник з і шкваркою даємо) суть - не нагодувати, а ознайомити з їжею, з культурою прийому їжі в сім*ї
Відповідь: Педагогічне догодовування в дописі №110 я давала працюючі посилання. Там також є посилання на перелік продуктів, які не варто давати і що давати в обмеженій кількості.
Відповідь: Педагогічне догодовування 2 Koza-Dereza знаєш, нін, умовою педприкорму є ГВ на вимогу їжу рекомендують запивати молоком. прийоми їжі - тоді коли мама їсть а христинку ж годують твоїм зцідженим, чи як?
Відповідь: Педагогічне догодовування Та нi, я не про сало в шоколадi (як нацiональна страва) я на повному серйозi. Я ж бачу в гiлцi про кухню як мамочки готують щодня, i печене, i варене i таке i сяке, i все впринципi здорове, без спецiй, в одночас проста їжа. А я, наприклад що я їла на вечерю в п'ятницю - гуакамоле (потовченi авокадо) i чiпси кукурудзянi. Ну який ж це педприкорм? Тому й питаю, чи дiйсно можна давати ВСЕ по мiкродозам (ну розумiю що щось пекуче, чи таке що навiть Катi не дам, то й Христi тим бiльше) чи "просту" їжу, типу, чогось тушкованого, печеного, вареного iтд. Оце, пiсля паски дала двi крихiтки (натурально крихiтки) картоплi звареної (майже пюре), бо була з свят, i крихiтку паски. Решта їдження вважаю було непридатне для дитини (шинки, олiв'є, вiнегрет, бурячки, баранина, овочi, яйця iтд...) Так, Христя п'є зцiджене молочко коли мене немає. До 3х годувань вдень, 4 днi на тиждень.
Відповідь: Педагогічне догодовування нам 5 місяців, але інтересу до їжі дорослої ніякісінького... одного разу заглядала як я їла яблуко - дала мікродозу, то вона її вирвала... певно, ще рано...
Відповідь: Педагогічне догодовування Пробуєм ми з Романом педприкорм, перетерті зупки і пюрешки видно не для нас. І от виникло питання: на протязі якого часу дитина має дойти від мікродози до 3 столових ложок? І ще одне: кажуть якщо вводиться прикорм, то діти починають регулярно какати. В нас ця процедура завжди проходила раз в 3-4 дні, але я тим особливо не переймалась оскільки ми на ГВ і його це не турбувало. Коли я попробувала ввести зупки, то Романа почали турбувати запори, він тиснувся і мучився, закінчилось все рвотою один раз і жахливим поносом на другій спробі. Мо хтось підкаже, чи при педприкормі стілець має бути щоденним (жиб, як каже моя мама, там усьо не загнивало всередині), ато в нас як було так і є....
Відповідь: Педагогічне догодовування то якшо вводять варені овочі і пр. тобто дають ложку чайнупюре, потім краплі соку при педприкормі дається мікродоза - *рисинка* між пучками пальців - від неї аж так змінитись стілець не зможе а це свідчить про незрілість ЖКТ. я б тоді відклала прикорм на час в нас то було мафйже від 8 міс до року. а то й довше принцип - не нагодувати, а ознайомити
Відповідь: Педагогічне догодовування Дякую за відповідь, Наталю. Нам за тиждень стукне восьмий місяць, і ми фактично теж тільки почали. Не уявляєте, наскільки тяжко втовкмачити моїй мамі, що дитина з голоду не вмирає, і цих малесеньких доз для початку Роману цілком достатньо. А найтяжче - не піддатись впливу... Після надцяти разів почутого "ну глянь, як він просить", і " він жеж виросте маленьким, це ж хлоп, так не можна" починаю сумніватись в своїх діях А без неї ніяк. Чи то я невправна така, чи то всі так? не виходить і їсти щодня свіженьке готувати хочаб 2 рази на день, і з Роміком на сонечку весь день проводити (а спить він тіко надворі)
Відповідь: Педагогічне догодовування наталююю. уявляю. моя мама вчителька з 25річним стажем. ше й козерог. я за 2 роки так вже напояснювалась, як в тому анекдоті про вчителя - *вже навіть я зрозумів теорему, а учні - нііііі* терпіння і терпіння в мене були і сварки, і довгі лекції, і спокійне розжовування - і то вартує, бо тепер мама сама кому хош горло перегризе і за ГВ і за прикорм і за СС і за всеее