Великий Піст

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Маруся-мама, 27 Січень 2010.

?

Як ви постите у Великий Піст?

  1. строго, нема чого собе розслабляти

    16 голосів
    12,7%
  2. пощу тільки в понеділок, середу і п*ятницю

    33 голосів
    26,2%
  3. пощу протягом тижня, а на вихідні - ні

    8 голосів
    6,3%
  4. пощу, коли вийде

    58 голосів
    46,0%
  5. взагалі такого не визнаю

    11 голосів
    8,7%
  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Он тут при обговоренні коли зробити і яким наступний кулінарний конкурс постало питання що за кілька тижнів ж починається Великий Піст!

    У нас в родині сиропусна неділя називалась Запусти і влаштовувалась велика забава з танцями і поїданнями всього що очі бачать, включаючи м*ясо. В принципі за правилами церкви Запусти повинні бути веселі але лишень з набілом, тобто все на молоці.

    Сам Великий Піст був строгий лишень перший і останній тиждень, а всі решта тижні постилось без мяса через день, тобто понеділок без а вівторок з мясом. Ну і Хрестопоклінна Неділя була з строгим постом, без набілу.

    Он мені і цікаво а як ви постите? чи строго чи частково? чи взагалі вважаєте що то все москалі придумали аби грошей не платити?:girl_sad:
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    Отаке знайшла про традиції перед Великим Постом. Тут, правда, суміш праведного з грішним, але кому цікаво, то почитає. :)

     
    Останнє редагування: 27 Січень 2010
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    Церковні настанови щодо Великого Посту.

    Великий піст. В цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога.

    Протягом посту християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження – м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Великий піст відноситься до суворих постів, а тому за церковним Уставом під час нього не повинна вживатися риба, крім свят Благовіщення та Входу Господнього в Єрусалим. Обмежується також вживання олії, яку Устав дозволяє лише у суботу та неділю. На час посту ті, хто перебувають у шлюбі, повинні утриматися від статевих відносин.

    На практиці більшість християн дотримуються більш помірного посту, тобто вживають рибу і олію (крім середи і п’ятниці). Є також ряд обставин, які дозволяють людині послаблювати свій піст – хвороба, важка фізична праця, похилий вік, перебування в дорозі. В таких випадках суворість посту може бути послаблена – наприклад, може вживатися молоко – але для цього необхідно звернутися за благословенням до священика, разом з яким визначити міру послаблення посту. Також від посту звільняються вагітні жінки, малі діти та ті, хто з вагомих причин не має можливості сам обирати, чим йому харчуватися – наприклад особи, які перебувають у відрядженні.

    Протягом посту можна вживати продукти рослинного походження
    – картоплю та вироби з неї, різного роду супи та каші, консервовані та квашені овочі (помідори, огірки, капусту, тощо), консервовані салати. Не бажано вживати майонез, до складу якого входять яйця, але можна вживати різні види харчового маргарину (без домішок молокопродуктів). Загалом пісна їжа повинна бути простою (наприклад, в наших умовах важко назвати пісними продуктами ананаси чи омарів), а її вживання помірним (бо об’їстися можна і печеною картоплею).

    Якщо Вас протягом посту запросили на відзначення дня народження або інше святкування, пов’язане зі святковим столом, і Ви не можете відмовитися – по можливості попередьте господарів про те, що Ви дотримуєтеся посту. Якщо цього не можна зробити – намагайтеся їсти тільки ті страви, які дозволені в піст, а якщо таких немає – то зовсім небагато тих, які стоять поруч з Вами. Під час святкової трапези не потрібно без прохання інших самім розповідати про те, що Ви постите, привертати увагу до цього або дорікати іншим за недотримання церковних уставів.

    В піст також не потрібно вживати алкогольні напої, особливо міцні – горілку, коньяк, тощо. Лише у суботу та неділю, а також на свята дозволяється випити трохи вина.

    Дотримуючись посту потрібно пам’ятати, що він відрізняється від звичайного голодування своєю духовною складовою. А тому той, хто постить, повинен більше уваги приділяти своєму духовному життю: молитися в храмі та вдома, читати Святе Письмо та християнську релігійну літературу, обмежити все те, що відволікає від спілкування з Богом – перегляд телепрограм, слухання радіо, відвідування розважальних заходів. Якщо хтось перебуває у сварці чи тримає на когось гнів – необхідно примиритися з цією особою, бо гріхи гордості, гніву, осуду, ненависті, злоби позбавляють того, хто постить, всіх плодів його праці.

    Якщо є можливість, то бажано було б протягом посту щодня бувати у храмі, хоча б на короткий час – для того, щоб помолитися і попросити у Бога допомоги у проходженні цього духовного і тілесного подвигу. Необхідно також щонеділі бути зранку на Божественній літургії, а по можливості відвідувати й інші богослужіння, розклад яких ви можете довідатися в самому храмі. Православному християнину протягом посту також обов’язково потрібно прийняти хоча б один раз таїнства Сповіді і Причастя.
     
    Останнє редагування: 27 Січень 2010
  4. Julietta

    Julietta Member

    Відповідь: Великий Піст

    В мене виникло питання. Якщо у мене день народження під час посту чи маю право його святкувати у колі друзів? Я не дотримуюсь строго посту, але обмежую себе в цей час від гучних забав. Але День народження особливе свято і як краще вчинити, щоб було правильно?
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    Посидіти скромно, без алкоголю, без гучної музики. Якщо компанія зіграна, це легко зробити. Мій тато взагалі не робить, коли на піст припадає, а якщо - то суто в сімейному колі.

    Написала і згадала, що мій Роман завжди має уродини в Різдвяному пості. Я роблю різні страви без м*яса тоді. Маємо трошки червоного вина, але наші гості й так не п*ють, тому символічно. І оскільки компанія дуже зіграна, то все завжди чудово виходить.
     
  6. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    В мене цього року в меншенької рочок припадає на перший тиждень посту. Але я не хочу позбавляти дитину свята. Думаю на столі будуть тільки пісні страви і ніякого алкоголю. Ну а танцювати то само собою зрозуміло, що ніхто не буде. Всі кажуть переносити на неділю, але я схильна до тої думки, що дні народження, особливо, дитячі переносити не можна.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    У рочок? То ніби логічно, що без алкоголю. Чи в неї дитячих гостей не буде? :girl_wink:
    Забобон. Важливішим за день народження є день хрещення, але його навіть ніхто не дума' святкувати. Це при тому, що колись перші християни рахували свій вік від хрещення, навіть як старі були. А в церковних книгах дату народження записували меншим шрифтом, ніж дату хрещення. НІЩО з датою народження не є пов*язане, аби не могти переносити святкування. Можна взагалі не святкувати.
     
  8. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    Не зрозуміла, що забобон? Я не хочу переносити, бо так чи інакше в сімейному колі будемо святкувати тоді коли випадає, а в піст якось не пасує "гудіти" цілий тиждень. В мене вся родина знає, що я ніколи не переношу, бо якби було б інакше, то б йшли вітати цілий тиждень всі кому не лінь.
    Щодо дати хрещення, то вона мені відома. Сумніваюсь, що хтось в наш час її святкує.
    Я не збираюсь руйнувати своїй дитині свято.

    ---------- Додано в 19:58 ---------- Попередній допис був написаний в 19:50 ----------

    А
    То Ви уродини святкуєте, чи дату хрещення.
     
  9. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    Дитині чи собі?) Щось я не думаю, що лялька у рочок вже знає, що мусить святкувати, а як нє - то все пропало)))
     
  10. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    Скільки б дитині не було вона має право на свято.
    Ну для мене є свято простояти на кухні добу чи дві, щоб приготувати гостину.
     
  11. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Великий Піст

    не сумнівайтесь, такі є :)
    в нашій родині прийнято святкувати, дату хрещення бабуся з дідусем навчили ретельно планувати, наприклад, ми нашу донечку хрестили на храмовий празник церкви, до якої ходимо - в результаті щороку тепер маємо подвійне свято.
    Двох моїх племінників охрещували в день святих, іменами яких їх було названо, - відтак маємо також подвійне свято - дата хрещення та іменини водночас...
    Свій особистий день хрещення також завжди святкую - вранці молитвою у церкві та святковою вечерею з сім'єю...
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    Що не можна переносити. Ось ці слова я мала на увазі, кажучи про забобон:
    Ми НЕ святкуємо дату хрещення. Але часто переносимо святкування, особливо, якщо припадає на середу чи п*ятницю. ;)
     
  13. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    А тепер прочитайте, що написали. Ні для кого не свято (дитина того не знає, і не кажіть, що це не так))), але треба)
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    Перші дні народження - свято для батьків. Дитині байдуже. Десь до 4-5 років.
     
  15. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    тема плавно переросла у зовсім інше русло.
    Про день народження: ми майже завжди переносимо день народження на суботу чи неділю, якщо воно припадає на будній день. На самий день народження обов"язкова сімейна святкова вечеря, а в неділю - "всі гості". А про те, чи це свято мами чи дитини: я особисто якщо йду чи до похресника, чи до дітей своїх коліжанок, обов"язково купляю квіточку чи букет особисто для мами, як не як, ми (жінки) виношували, в цей день народжували і заслуговуємо хоча б на дрібничку. І всім приємно, що згадали про них.
    Я особисто 1 рочок дітям не справляла, а от на Миколая купляла подарунки, це були величезні мякі іграшки. І діти тепер знають, що той великий слон, якого нема де в хаті притулити, приніс їм Миколай, коли вони були маленькі.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст


    Щодо посту, то дуже часто постимо "по-католицьки". Тобто понеділок, середа, п'ятниця або в неділю посту не маємо (не тратимося на заморські смаколики, хай і пісні). Іноді постимо, як написала Маруся, через день.
    На цей Великий Піст постановили собі строгий піст із невеликими поблажками для мене.
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Великий Піст

    Я вважаю що напевне саме основне не те від яких продуктів і на скільки ми відмовимось на цей Великий Піст а скільки доброго ми зробимо для інших. Звичайно, що коли людина утримується від мяса чи молока за бажанням це їй великий плюс, адже вона контролює своє тіло а не тілесні забаганки контролюють людину. Але як сказано, «не посипайте голову попелом, бо постите а навпаки...» (я перефразовую)
    Тому думаю, що найбільш важливим в часі цього Великого Посту для себе зроблю обіт побільше усміхатись, навіть як на душі буде важко, і тіло контролювати як омога більше.
    Знову ж таки розумію, що у кожного з моїх домашніх свій вибір що до «стилю» Посту, тому готуватиму так як вони привикли: понеділок, середа, п*ятниця - пісні а решта днів тижня вільні.



     
    Останнє редагування: 28 Січень 2010
  18. vitalinka

    vitalinka Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    не вибрала жодного пункту, бо не підходить мені..
    я не вживаю алкогось, не їм м яса, відмовляюся від свого улюбленого продукту ШОКОЛАДУ. музику слухаю, коханням ми займаємося..
    ніби й дотримуюся посту, а ніби і ні. ...
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великий Піст

    Не суть у тому, аби просто відмовлятися, а в тому, аби відмовлятися з певною метою і більше часу присвячувати Богові, роздумам, молитві, жити в спокої та мирі. Музика тут не перешкоджає, бо завжди можна вибрати щось відповідне.
    Щодо заборони інтиму - то до такого Католицька ані Східні Католицькі Церкви не закликають. Це є цілковито справа подругів. Я взагалі не вважаю правильним встановлювати таку заборону. Невже потім пара має сповідатися з того, якщо не стрималася? Мені то в голові не вкладається ніяк.
    Я на цей піст від шоколаду теж не відмовляюся. Без нього голова не працює. Так само мушу пити молоко, бо вимагає організм. Але буду старатися постити, як лиш можу.
    От із музикою тяжко, бо на роботі постійно слухають дуже голосно, то буду вдома від неї відпочивати.

    Основну суть посту Маруся вже написала:
     
  20. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Великий Піст

    моя бабця завжди каже, що "гріх не в тому, що входить в писок,а що з нього виходить"

    тобто направду важливіше не те, що ми їмо чи ні, а те, як ми живемо і ставимося до інших, до себе, до рідних, а це по ідеї важливо завжди, не лише під час посту.
    Наприклад, прикро, коли людина фанатично постить, до церкви йде, а тіки з неї вийде - то зовсім не скажеш, що людина християнин впринципі - така поведінка.