Ой, Америка, ой, Канада...

Discussion in 'Що у світі чувати?' started by Liliyah Romanova, May 20, 2009.

  1. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Що свідчить про те, що не потрібно розрізняти людей та навішувати їм "ярлики" за національністю чи там громадянством. Просто бувають люди погані і добрі, але це тому, що вони самі по собі такі, а не тому, що то "тупі гамериканці":girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Іще одна різниця. Тут люблять пити дуже зимні напої.
    Дітям дістають молоко з холодильника просто і так дають. Я мусіла Дарка до того вдома сама привчити також, бо як тільки був у когось в гостях, то зразу нежить мав після того, бо йому, як і всім, давали зимне молоко, зимний сік...
    І хоч ніби й знають, що то не корисно, все одно... Зате я точно знаю, що як моя дитина має перестуду, то це не тому, що чогось зимного випив. :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Вихвалялки

    ні дійсно треба мільйон, бо треба морґетж Українського центру хоч трохи погасити щоб можна було спокійно будувати церкву. Тут в Америці то так є. Берете позику на будову, а як зачинають будувати то вилазить те, інше. А тоді як збудували то починається виплачуватись, а плюс видатки. Для прикладу, центр має $200 000/рік інтересу, тобто процентів які треба виплатити банку. Отже, це грубо 20000 на місяць. А де їх взяти?
    Он ми вчора і думали придумували щоб таке зробити аби той борг як пошвидше погасити. Треба робити якісь імпрези і гуртувати українців з України і тих що вже народжені в Америці. А вони дуже між собою ворогують. Але ми своїм прикладом показали що ми всі можемо разом працювати на єдине благо, бо Україна є там де є українці і нема чого ділити на ваше і наше. А є такі баняки що страшенно ділять і так звану четверту хвилю відкидають. А тут ми заради нашої цілі зібрались до купи разом.

    Цей допис певно треба буде перенести в Америку-Канаду.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Lady_Opium

    Lady_Opium Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Дівчата, а мені б було цікаво прочитати про "Чорну п.ятницю":)
    то-таки по всій Америці є вихідний напередодні Дня подяки, аби всі могли підготуватися до свят і скупити подарунки?:)
    чому стільки людей вистоюють черги перед супермаркетами цілу ніц (в "Я - шопоголік" Ліля давала лінк з фото)? які знижки (у відсотках) поширені? традиційно кому готують подарунки?:)
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Розказати - це не те. Ви подивіться фільм "What Would Jesus Buy?" Ото сила!
    Ми щороку перед Різдвом дивимося.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Ще трохи про відмінності. Із останніх розмов з батьками відкрила для себе кілька речей, які не помічала, бо були очевидними.

    Тут на вулицях не побачиш бездомних тварин, лише диких. Ото днями в Торонто бачили грубезного єнота, який ледве йшов, такий вгодований... А псів чи котів - не зустрінеш. Коли виставила пляцок на балкон, бо в холодильнику не було місця, геть забула про білок (вони самі нагадали:xaxa:), а моя бабуся спитала в першу чергу про котів, чи не влізе який.

    Покаранням є не ходіння до школи, а неможливість іти до школи. Коли буває, що "виганяють" зі школи на день чи більше, для дітей то катастрофа, бо в школі їм цікаво й бути там хочеться.

    Якщо пожалітися на вчительку, дитина за це не буде "діставати ще більше", а навпаки. Правда, можливі винятки, якщо вчителька - жінка депутата (ми мали якраз такий досвід:xaxa:).
     
  7. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Це власне ознаки цивілізованої країни.......не то що тут у нас в Україні.......
    Коли до мене приїхав племінник з Канади, я його пустила погуляти із моїм сином. Мій прийшов до дому швидше, а от племінник трошки пізніше і без ровера. Коли я спитала де ровер, він відповів, що залишив на вулиці, обгрунтовуючи, що хто його може взяти- він же наш( це були слова і думка дитини яка народилась у Канаді і не знала що твориться у нас). Який же був шок дитини , коли він повернувся на вулицю, а ровер вкрали!!!!! Я його заспокоювала , що це нічого страшного, але після цього випадку він не хоче приїзждати на Україну. Каже,ви їдьте до нас, бо у вас живуть погані люди...............
     
  8. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    я жила в Нью-Йорку,так тоже багато чого зауважила
    1. Люди бувабть різні. як тільки я приїхала і працювала, то приходила до мене Українка і приносила мені пакунки з цукерками, соками, бо я їй сподобалась на вигляд, хоча я мала гроші і можливість, і в холодильники у мене то всьо було,але я їй так вдячна, що нема слів, нехай їй Боженько после здоровя побільше. А інший приклад, одна мегера тоже з наших країв, то так хитрувала завжди зі мною,ну я їй тоже не дам наплювати в кашу.
    2. Місто велике, роботи багато, але щоб щось мати тре багато працювати.
    3.Людям всерівно у будень у чому і як ти вдітий, головне щоб від тебе не несло за кілометр, мені подобалось, те що я можу одіти те що хочу, і іхто тикати на мене не буде, а тут на Україні тре вибиратись як до шлюбу, я маю на увазі будень, і хороша штука у них дресс-код, всі рівні, в нас тоже таке є, але не усюди.
    4. Сподобалось що вони завжди говорять thanks, have a good day, etc
    5. а ще мені сподобались ціни, перед першим вересням там було багатенько розпродажів, так можна було накупляти всього, а їжа коштує так само як і у нас, так курка коштувала 2 долара за паунд, ковбаса навіть деколи ліпша ніж у нас, якщо я туту купляю Довбушську за 50-60 грн, і в ній деколи є хрящикими, то відповідний там аналог н6емав ніколи.
    6.морозиво, що розвозить машина не подобається страшно
    7. а пляж то таке чисте місце, мусорнки через кожні 5 метрів, рятувальник через кожних 7 метрів, ще і на воді є рятувальник
    8. і то не правда, що там всі жирні, брехня чиста, дуже багато лбдей займаються спортом, є багато дитячих майданчиків, покритим спецасфальтом проти ударів, є спецкорти для різних ігор, є вело і бігові доріжки, проте є багато таких грубасиків, яких тут не зустрівнеш
    9. А шще мені дуже сподобалось на Деньі незалежності ми пішли на океан, то там по всьому побержжю, були салюти десь цілу годину, то так красиво, і кожної пятниці, також салюти.
    ну багато є+ і багато-,що тут говорити, але нам тре рости трошки до них в чомусь.
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Як то кажуть, Москва це не Росія і Нью-Йорк це не Америка.
    Я прожила в тому великому місті 11 років. Жила і в чорному районі і в білому. Недавно згадували випадки як вуйко повертався вночі з роботи додому і виходячи з сабвею (тобто підземки) попав в перестрілку, то кинувся на бетонні сходи аби бува не зачепила куля. Але зауважив, що через долі секунд на місці була поліція і вже зі всім наводила порядок.


    О так! Наші люди особливо «привітні» до приїжджих. Але багато в чому ми самі в тому винні, не ви і я конкретно, але є багато наших людей які повели себе дуже негарно і тим самим «прибили печєтку» для всіх решта.

    це не тільки в місті. В Америці загалом, щоб до чогось добитись треба ДУЖЕ ДУЖЕ ДУЖЕ багато працювати. Але якщо в тебе є голова на плечах то можна чогось добитись чесною працею. Маю багато добрих прикладів в свому оточенні. В метрополії Нью Йорку легше розкрутитись з власним бізнесом, це правда.

    Я вже колись писала. За що люблю Нью Йорк так це за те, що тут є магазини на любий бюджет і любий контингент. Ти любиш екстравагантні і дорогі речі - прошу дуже, а хочеш подешевше - і тут тобі прошу. Я он собі якраз зараз купила на знижку светрик, що коштував $65 долларів за $17. А светрик добротний і гарний.


    свої свята вони фанатично цінують і дотримуються всіх традицій. Це країна трохи надто пуританська але укладених устроїв що до свята вони дотримуються.

    Що мені не подобається, що люди тут фанатіють на спорті. Можливо в нас вдома було таке саме але тут на роботі говорять лишень про спорт. Тих людей які не цікавляться спортом пересічні американці не розуміють і часто не надто поважають, бо інших тем для розмов вони не хочуть піднімати, бо бояться. Політикувати на роботі не можна, бо тут страшенно переслідується політкоректність, яка зараз просто доведена до абсурду. А тепер то і взагалі хочуть зробити країну атеїстичною і заборонити будь яке згадування Бога чи релігії будь де. Хоча побудована ця країна була на масонських принципах вільного віровизнання і рівності між всіма. Нажаль цього стає щодалі менше і менше.

    Що до протекції, бо хтось чийсь син чи внук чи брат тут також існує. Але менше ніж в Україні, це правда. Поліція хоч яка корумпована але працює на благо людей і захищає пересічних громадян. Нормальну людину не будуть чіпати нізащо. Але краще з ними справ не мати. Поліції тут бояться всі без винятку. Це мені подобається.
     
  10. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...


    як кажуть там є кожної тварі по парі(то я жартома, маю на увазі, що всі майже національності)
    Ви праві у цьому, тому що ми їздили до друзів у Seaside Heights, NJ я дивувалась куди поділись люди, як на мене то дуже тихе спокійне містечко, людей практично не видно, тільки купа домиків гарненьких, як вийшли на пляж, то побачили лише двох дівчат які бігали, але це було перед початком їх літнього сезону, можливо потім їх більше стає, потім в тому місті заїжаєш в такий район магазинів, вони так в молл зліплені, кілька кафе, донатсів, та й усе. Зато тихо спокійно
     
  11. Pola

    Pola New Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Як я була в Канаді-для мене незвичним було те,що там всі п'ють багато звичайної води.Всі застілля не обходяться без графіна води.Ходила в школу вчити англійську,а там в кожного учня на столі стоїть пляшка води.В дорогу з собою обов'язково має бути вода.В нас ніхто воді не приділяє уваги.Я розумію,що в нас проблеми з питною водою,але не вихід взагалі її не пити.Я вже родичів привчила до того,що як я приходжу в гості,то для мене обов'язково має бути звичайна вода,щоб я мала що пити:girl_smile:.
     
  12. Vona

    Vona Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Яка файна тема! мені дуже-дуже цікаво її читати! Цікаво "чути" як живуть люди в інших країнах!
    Там писали, що діти мають спати в окремій кімнаті від батьків:
    А чому так? Це пов"язано з якимись вимогами соціальних служб?
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    І то майже ніхто не п*є газовану. І в реставраціях за неї не треба платити.
    Я настільки від газованої відвикла, що в гостях у батьків мусіла пити компот або сік. :xaxa:
    А щодо алкоголю культура теж зовсім інша тут. Якщо пляшку відкрили, то її можна закрити, надпивши лише трохи й зовсім не треба спорожнювати до дна. Та й узагалі її можуть навіть не відкрити, і ніхто не зауважить. (очевидно, я не кажу про тінейджерів, ті мусять з розуму сходити). А так відкрити пляшку, випити по трошки, закрити її та відкласти - звична річ. Вони завжди дуже дивуються, що українці (хто бував в інших країнах слов*янських, то скаже "слов*яни") не можуть заспокоїтися, поки дна не побачать. Отака сумна різниця.

    Як на мене, то типовий стереотип із фільмів. А наші якраз люблять перебирати, що гірше... У більшості моїх знайомих канадців (та й канадських українців також) діти сплять у їхній кімнаті доволі довго, а потому вже переходять до дитячої кімнати (і то вона дуже близько до спальні батьків). Особливо, якщо дітей більше ніж одно, то вони самі просяться в дитячій спати.
    Моя співпрацівниця минулого року більше ліжко купила, бо її малий (12 років) досі не любить спати окремо. То вони купили таке величезне, аби для всіх трьох було місце.
    Я вже на то відповідала тут.
     
    Last edited: Jan 12, 2010
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    В багатьох італійських реставраціях Pellegrino подають безкоштовно як звичайну воду.
    [​IMG]
    Правда там вечера буде коштувати кілька сотень долларів, то рахуй що за воду заплатив.

    А мені також дивувались коли я в 1999 році як приїхала в Україну всюди літом ходила з пляшкою води, хоч в Україні вони не такі маленькі а в основному півтора-літрові але мені бракувало води, то я за собою носила. Напевно багато хто почіхрав пальцем коло виска як мене на вулиці бачив. :girl_haha:


    Ну це залежить де. В Канаді можливо і менше на це звертають увагу а в Америці з тим трошки оригінальні. Дитину і справді зразу кладуть в окрему кімнату і вчать її плакати. Тобто вчать щоб дитина сама заспокоювалась. Особливо це є серед таких великих заможних американців які дуже слухаються що лікарі кажуть а тут спільне спання то є велике НО, бо можна дитину задусити. Тут навіть випадок був, що взяли в ліжко з собою 1.5 річну дитину і почали інтенсивно займатись інтимом, а в результаті задусили дитину. Ну он тому це так дуже переслідується.
    Ви вдома можете робити собі що хочете але хвалитись тим що ви спите разом з дитиною не варто, бо вас будуть вважати хворою людиною а тим більше, якщо скажете що п*яти річний хлопчик не спить окремо від мами, то до вас точно може завітати служба «захисту» дітей і будуть докопуватись чому це так а не інакше.
    Он недавно був випадок, що батьки сфотографували своїх дітей в ванні і віддали плівку проявляти в велику сітку магазинів - Волмарт. То добрі працівники магазину заявили на батьків в поліцію, що ті знущаються над своїми дітьми бо купають двох дівчаток в одній ванні і тато їх витирає рушником. Так, що ідіотизму в Америці аж забагато.
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Аби не оффтопити, буду відповідати тут.

    Я не фанат картоплі, вона мені всюди однакова. А от щодо хліба, то я завжди зі Львова бородінський везу!
    От такої кукурудзи, як тут, ніде не їда. Смачнюча! І продукти від місцевих фермерів - то не привезені в супермаркет із Мексики чи ще відкись. Часник лише китайський, я ледве американський раз надибала.
    Полуниці та інші ягоди ми купуємо лише в сезон. Хто хоче папір - купує й попри сезон також. Зрештою, закуповуватися можна в магазин, де пише, звідки привезені ті, чи інші фрукти.
    Таке враження, що ваша коліжанка в іншій Канаді живе.
    В аптеках без проблем можна купити сироп від кашлю та інші примітивні ліки (читай нешкідливі). Є ще частина ліків, які треба у фармацевта попросити. Теж без рецепту дають, але треба пояснити чого і нащо.
    За весь час, що тут є, дуже мало купувала щось за рецептом - мінімум тотальний. Наш лікар проти сиропчиків, лікуємо чаями, медом тощо. Хімію не дуже шануємо в тому плані. Якщо допомога потрібна термінова завжди є швидка та клініки "хто перший прийшов".
    Щодо вагітної з кровотечею. Я такою була. Поїхали на швидку, там вже за 30-40 хвилин по приїзді була на лікарняному ліжку й до мене постійно приходили лікарі. Чекала буквально 10 хвилин. Про які два тижні мова? Це при тому, що я була цілковитим німаком на той час, бо розуміла ледве половину з того, що говорили.
    Якщо у звичайного лікаря то так. Тільки де там інфекційних хворих знайшли? У нашого сімейного ставлять хворих так, аби дітки з дуже хворими не перетиналися.
    А післяпологовий є, якщо народжуєш з акушеркою.
    Головне знати, що робиш, мати та шукати інформацію, тоді все з головою, а не навиворіт.

    Так що правильно ваш чоловік робить, що не вірить. Я теж не вірю! :xaxa:
     
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Ага, в нас теж зимовю в супермаркетах полуниця продається, уявляю який то смак...
    В кожній країні смачні фрукти і овочі ті, які там ростуть, в нас полуниця, так смачна, зате в нас таких мандарин, як в Італії, Іспанії,Греції не знайдеш. Ніби смачні, але як спробувати там, точно не такі... Так само виноград! Я в Греції не могла наїстися винограду. такий ароматний, те, що продається в нас , то просто як тут писалося -"папір".
    А взагалі, те , що тут писали. що в нас все дуже натуральне. Так було, з десять років тому, тепер нам таке роблять... І ще й в складі того не пишуть. Бо якщо в Європі набагато строгіше щодо цього,за якістю продуктів пильнують, а нас можна ВСЕ!
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Угу, мої батьки хлібопічку купили, бо доброго хліба не все знайдеш... (((
     
  18. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    А чи можна запитаннячко?
    Зацікавило мене,чи збирають в Америці, Канаді гриби та ягоди.
    Чи це взагалі є звичайним і прийнятним? Чи може для збирання потрібні якісь дозволи спеціальні?
    Чи ростуть там,де Ви живете, звичні для нас гриби (білі,опеньки,польські і т.д.) і ягоди(суниці,малина,чорниця,ожина).
    Дякую всім,хто відповість.
     
  19. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    ми купувала у фермера одного з NJтак точно кукурулдза така кльова, я так її обїлася одного разу. А ще мені подорбається, що є такі магазинчики, де суто фрукти і овочі продаються, і там під кінець дня можна значно дешевше всьо купити, раз взяли манго паунд за долар, так кіло получається за два, тобто 16 грн, де таке побачиш в Тернополі, і всякі фрукти я перепробувала яких тут нема. Єдине що ще хочу то попробувати артишок, на жаль ще не їла.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Про гриби не знаю. Ягоди ? Дикі - навряд.
    А от вирощені фермерами... Тут особлива традиція є. Людям за певну плату дозволяють піти назбирати собі полуницю, малину самостійно. Цілими сім*ями йдуть. І дешевше, і праця, і спільна справа, і натуральні полуниці.