Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? я теж притримуюся думки що вишивати в неділю і свята можна, але.... за свій недовгий стаж вишивальниці найбільше порола після вишивання 25-26 грудня і 7 січня 25-26 грудня - голову такси весь день вишивала на 10 клітинок прорахувавшись 7 січня- спілутала кольори ниток в акварельних маках. і то при тому що там така дрібота що я коли це побачила в 00,20 8 січня то чуть не плакала... тому для себе вирішила що на Великодень вишивати не буду.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Я би казала, що це просто збіг. Або ви протсто так настроєні, не докінця впевнені чи можна вишивати у неділю. Не знаю як пояснити. В мене теж таке було, що порола коли у неділю вишивала. Але і в звичайні дні теж порола.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? то точно, в інший день як порете, то ж нічого собі не придумуєте? А так накрутили себе, то й і нитки путаються і рахунок збивається ...
По - перше я не розумію, що таке 25- 26 грудня? Якщо Ви і пишете про 7 січня. Ви хто за віросповіданням? І те що Ви пороли - це вже є знаком, що Ви робите гріх. Спочатку скажіть, де написано, що можна....
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Ну Ви мене аж заінтригували. Я думаю, що саме Ви б це і мали знати. Це взагалі не має відношення до даної теми, але я напишу: є така елементарна повага у католиків до православних свят, і в православних до католицьких. Я зараз не за всіх говорю. Просто є такі люди. А якби всі такими були, то все би було ОК.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? А хіба ми всі живемо не за принципом : що н езаборонено, то не гріх? я завжди так думала.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? а що в будній день не порете? ну то ж ви сказали, що в канонах заборонено ... то давайте будемо послідовні ...
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Класно ви дискусію ведете Ваші слова: ??? тому чекаю-таки цитати з канонів І ще раджу тему ПРОЧИТАТИ, Ліля достатньо цитат наводила, і це не просто "баба бабі сказала", а слова священників І ще раз повторю-чекаю цитати з канонів. Щоб спростити Вам пошук, канони є тут
Давайте не будемо оцінювати чужу духовність і недовіряти віруючим людям. НЕМА заборони до вишивання та іншого рукоділля, і не треба її штучно створювати. Як можна так примітивно дивитися на чиюсь "побожність"? Вона не має таких вузьких рамок, повірте. Особливо тому, що То ж треба! Як добре, що Бог - не люди, і так легко людей не судить. А людям засудити - раз плюнути. :8: Я вже тричі цитувала Євагрія та інших. От якщо у вас є "але", то краще не вишивати. Якщо маєте хоч краплю сумніву, чи можна, то краще робити щось інше. Так що у вас не в датах справах, а в підході. Може, вас яка інша важлива справа чекала в той час? У мене є правило в тому плані: вишивка - не пріоритет. І помиляюся я також, але зовсім не через дні чи дати, а радше свій поспіх. До вишивки стараюся приступати зі спокоєм та миром. Без того вишивання не піде. Я його так і називаю, зрештою - духовні вправи. О, ще одну гарну цитатку знайшла. Гарно написано! Тільки нашим поганам, що не кажи, то вони все одно будуть боятися голку до рук узяти. Але що ж то за християнство таке поганське? І ще про монахів: Зверніть на порядок слів, до речі.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? маргаритка40, а я в неділю після обіду лекції на понеділок писала. То гріх, чи ні? Запостіть, будь ласка, церковні канони, які я нарушала.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Я не боюсь голку до рук брати, бо іншу домашню роботу роблю в неділю так само, там наприклад хату замітаю, складаю лахи в шафі, роблю упорядкування речей. Просто коли у мене кожен день однаковий, тобто в кухні і спрятуванні, то неділю хочу зробити собі відмінною. Так би мовити вихідний. Я не вишивальниця але якби вишивала то як вже і писала робила б то тоді коли хочеться, тим більше якщо воно мені приноситиме спокій душі.
Та нема таких канонів. То все балачки з ряду "так Церква каже". І переважно так говорять ті, хто мають радше посереднє поняття про те, що вона дійсно каже. Ой, я ніколи в неділю не прибираю. Ми ні не перемо, ні не прибираємо. Ромусь хіба часом посуд помиє, але то лише в тому випадку, коли вже нема з чого їсти-пити. А так - стараємося все в суботу робити. Просто вишивання чи в*язання чи інші види рукоділля не можна порівнювати з прибиранням хати чи готуванням їжі, його можна порівнювати з малюванням, слуханням музики, писанням віршів. О, чиста правда. Тут про вишивання ікон пишуть, але то стосується загалом вишивання з молитвою також. А ось витяг із монашого правила: І для тих, хто вважає, що вишивальниці непобожні, вкотре цитую: То что нельзя заниматься рукоделием на Пасху или Крещение, а то ещё выдумают и в воскресение "иголку в руках не держи" (с). - чистые предрассудки ! Вышивка, как и любое рукоделие , в христианском мире приравнивается к любому богоугодному делу - молитве, уходом за больными и прочими. В христианские праздники вообще рекомендуется уединяться за каким-нибудь занятием, лучше с молитвой, но уж никак не "отдыхать" в общепринятом смысле слова - выпивка, музыка, танцы, гости и прочее. То, что в христианские праздники можно веселиться, а работать нельзя , пришло не из христианства, а из язычества.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Відверто кажучи, я теж виховувалась в такій сім"ї, де вишивання в неділю чи свято вважалось гріхом. Так би собі напевно і думала далі, якби не вичитала протилежної інформації на ДП. Тепер навіть сестрі в селі заявила, що вишивати в неділю не є гріхом. Почув мої слова її чоловік і перекрутив все на жарт: казав що тепер щонеділі буде "вишивати" з друзями по кафешках і щоб дружина його більше за те не сварила, бо Галя зі Львова (то я такий авторитет) сказала що в неділю можна. Але то все жарти, звичайно. Я собі так думаю - якщо людину мучить совість, чи ще з якихось своїх переконань людина ненаважується брати голку в руки у свята - то це її право, нащо ж себе тоді силувати і потім себе ж докоряти за це. Але якщо вишивальниця відпочиває в такий спосіб - то чому б і не відпочити вишиваючи.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Якщо є свідомість того, що то не гріх, але сумління мордує, тоді так. А якщо просто страх, бо так хтось колись казав - тоді однозначно треба питанням поцікавитися й просвітитися.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Я дотримуюся також, що вишивати в недію та свята не можна, пам"ятай святий день святкувати!Колись моя прабабця навіть ножиці тримати в руках заборонняла.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? То тут власне з першої сторінки про це обговорюється...Тільки,як на мене,основню проблемою є саме те,що то все заклалося ще за часів наших пра-пра-пра...і т.д.-родичів,і викорінити дуже важко,і тому коли в "заборонені дні" сідаєш за рукоділля ,з'являється безліч бажаючих нагадати тобі що то "гріх"...І настрій пропадає і починаєш відчувати себе винуватим,і "коти на душі шкребуть"...а в такому стані ніяке рукоділля добре не піде,хіба пощастить...Ото я своїми дописами підняла наново дискусію на Різдво,а думаєте в'язала?А НІ...Совість замучила...І я вважаю,-що то швидше привчені змалечку бабусями-прабабусями-мамами традиції(або щось тому подібне),аніж правдивий гріх.І пересилити то важко...А треба? Ага,і ще-в звичайні неділі і церковні свята я на це уваги не звертаю...А от на Різдво
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Мене також в дитинстві мучили докори сумління можна в"язати в неділю чи ні. І я неодноразово про це запитувалась у різних священників. І відповідь у них була одна: "Можна. Якщо це для себе, а не на продаж". Якщо це приносить тобі зодоволення і ти таким чином відпочиваєш, то чому б і ні ...
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Угу, із тих самих поганських традицій. Чомусь вони на наших землях сильніші, ніж християнські. Я вже писала про свою бабусю, але повторю. Їй колись священик підтвердив мої слова та мого чоловіка: ніж пльоткувати чи телевізор дивитися - беріть і вишивайте чи книжку читайте. І моя бабуся для мене була прикладом мудрості в тому, бо не кожен зуміє перекреслити в собі поганство, ще й у такому віці.
Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята? Чому вам зразу щось не так. Мені здається не вам судити де поганські, а де християнські.. Я наприклад досить бережно ставлюся до того, що передали нам пращури. А новаторські введення мене не цікавлять. Колись в людей було більше духовного, ніж тепер.