Відповідь: Діялектизми: хто які знає... А в моєї бабці на таку жінку кажуть оферма, а в другому селі - планета (ой ти плането!) А ще на файного хлопця - хлопчинийко , а на дівчину (причому тоже файну) чомусь дівчинище . Ще згадала - в тої ж бабці (це Івано-Франківщина, Рожнятівський р-н ) на чоловіків (мужчин) кажуть люди, а жінки - це просто жінки. От наприклад, бабця прийшла з церкви і каже - сьогодні щось так мало людей було, одні жінки. Буцімто жінки - то не люди. Отаке там цікаво і незрозуміло, звідки таке пішло.
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... Слив'янка, тиркилянка, дивлячись з чого. А горілка - палинка.
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... читання гілки і згадування приносить стільки радості додам ще те, що згадала з їстівного - Позички – порічки Морва – шовковиця Анґрес – аґрус Прецлі - бублики Капшук – старий огірок (бабця казала - Йой, пішла м на грєдки (грядки) а там йено (тільки) єдні капшуки повиростали) Тримбулька – зелена цибулька (бабця казала - Шуруй на грєдки (грядки) і намикай тримбульок на мізерію)
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... О, дякую. Я вічно згадую, як воно українською говориться. :xaxa: А мене чоловік постійно переслідує за говорення слова "помідор" у жіночому роді. Ну, а що я зроблю, як виростала в заліщицькому помідоровому раї, то там все казали "на помідорку". :xaxa:
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... І в моїй сім'ї так говориться. Вона аж м'якша і солодша від того
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... Та я теж так говорю, а він мені вічно каже, що за помідорка? то помідорррр. :xaxa:
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... моя дитина ніяк не перевчиться. хоча ми з Тернопільщиною нічого cпільного не маємо. тепер до логопеда мабуть не піду, он цілий регіон так говорить нас в родині багато діалектизмів вживають, але вони нам вухо не ріжуть видіти - бачити бляти - металева поверхня пекарського п"єца п"єц - піч а решта вже тут називали ще маю питання - ніхто ніде не чув, як вживають слово "сливе"?
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... В мене тато мій родом з Яворівського р-ну, до їхнього діалекту я навіть досі не можу звикнути. Як була маленькою і приїжджала туди в гості до діда, то іноді траплялись навіть кумедні ситуації. Наприклад мені (дитині) задавали питання :"Ти била діда?" Ну звісно що я відповідала НІ. Відповідь виявлялась неправильною Треба було казати БИЛА. А розуміти як "була в" (іншого діда)
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... в нас частенько слова трошки інакше вимовляються дІван Яблока грушкИ дрИво ну по ходу ше згадала хижа - хата біґлязь - праска біґльовати - прасувати масть - смалець мастити, замаститися - бруднити, забруднитися і нарахунок "шовковиці", як Ліля писала, що часто згадує, як вірно українською, так і в нас. На шовковицю кажуть "еперки" від угорського eper (думаю вірно написала)
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... означає "майже" Початок сливе такий самий, як у 2-ої композиції Сливе таке саме зацікавлення українська бандура викликала й у Польщі Воно страшенно зменшилось і навіть в такій організації, як українська радикально-демократична партія, сливе цілком припинилось
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... О...файно...жінки тепер - нелюди... Ну це вже взагалі - іншомовне слово... І до прикладу...хоча тут вже всі слова були сказані, що я знала... Розчімхати - так кужуть в мому селі, де дві гілки одного стовбура розходяться по різних сторонах....Он, як гілля розчімхалось...
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... А в нас так кажуть коли роздер ранку чи прищ - розчімхав до крові!
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... А ще можна розчімхати коліно, голову тощо. Тобто розбити, роздерти до крові.
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... А я звикла що на одіяло кажуть коц. І так мені дивно було коли знайшлись люди які не розуміли мене А ще в селі говорять студня - криниця путня-відро сіни-коридор хатина-менша кімната будка- літня кухня комора-щось типу кладовки От уявляєте собі розповідь: Іду я від студні до будки, щоб поставити путню. А потім через сіни доходжу до хатини...
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... Комора - то і є літературне слово. А кладовка - суржик. Деякі зі слів уже називали, до речі. Невже то лише я пам*ятаю, що читала?
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... во-во все цікаво почитати щось новеньке, а то заходиш, а тут 20-й раз путня от вам і діалектизм - казати замість "завжди" - "все" а ще просто -це прямо