Відповідь: Шлюб Та прикіл в тому, що охрещена може фактично без проблем удруге одружитися. Ти дивилася канони? Мене то завжди дивувало. Як можна взяти шлюб, якщо, попри клятву, ти й так знаєш, що маєш хвіртку. Коротше, капці. Як пробуєш вникати, мозок кипіти починає.
Відповідь: Шлюб Лілю, а все ж таки, якщо двоє НЕхрещені, і не хочуть хреститися, але хочуть шлюб? бо я вже геть запуталася.... то не моя ситуація, тому деталей не знаю, тобто причин і способу мислення, але факт залишається фактом. ЧИ їм тоді просто прийти в церкву і на фарт - спитають чи не спитають у них, чи вони хрещені? а давай скажем, що хрещені? то як?
Відповідь: Шлюб А хіба не можна прийняти хрещення? Он мій тато в 40 років хрестився. Якщо вони хочуть брати шлюб і для них це важливо, то й хрещення є не менш важливим!
Відповідь: Шлюб Якщо двоє НЕхрещені, то їм той шлюб не дадуть за жодних обставин. На якій підставі? Для двох нехрещених таїнства закриті цілковито. А нащо їм взагалі шлюб? Взагалі ідіотизм. Якась надзвичайно недозріла позиція. Дитячі забавки чи як? НАЩО їм шлюб із таким підходом? Якщо треба шлюб, і вони свідомі ЧОМУ, то пройдуть весь процес, аби охреститися. Інакшого варіянту не бачу.
Відповідь: Шлюб ну я теж так вважаю... але там специфічні погляди - їм не подобаються священники, яких не вважають посередниками між людьми і Богом.. хоча тут виходить протиріччя, адже шлюб дає священник... то нам так пощастило, що батьки за нас вирішили, чи хрестити нас чи ні.. їм батьки самі дали цей вибір, а в 20 - це не 40, коли людина вже свідома, в 20 - це ж ще пошуки буття і тд і тп, ну самі розумієте...
Відповідь: Шлюб Ну ото ж бо й воно...або є віра і тоді хрестяться і беруть шлюб або якщо її нема, то в що тоді той шлюб перетворюється? А з поваги... Я навіть в такому контексті навіть не розглядала таке питання....А якщо він чи вона сектант або ще щось, то що тоді теж треба по їх законах жити, без віри, з поваги...нєпанятна, запутано всьо
Такі люди навіть не заслуговують на те таїнство. Вони ні не розуміють значення, ні не шанують його. Якби вас спитали, відраджуйте якнайбільше! Якщо є любов і повага, а хтось має іншу віру, то в принципі можуть взяти шлюб. Не можна змусити хреститися. То в Україні простіше виглядає. Я тут бачу надто багато різних випадків. Тут релігію іншої особи шанують, і насильно нікого не навертають. Все зрозуміло. Ти читала цитати в моїх дописах? Бо схоже, що ні. Охрещена сторона обіцяє жити й живе ВИКЛЮЧНО хриятинським життям, і дітей веде за собою Інакше на такий шлюб Церква згоди не дасть. Варіянтів НЕМА.
Відповідь: Шлюб можливо я теж вважаю, що коли хочеш і віриш, то пройдеш всі етапи, які потрібно для цього (і не лише в даній темі).... я недавно сама усвідомила таку річ - яке б там ставлення не було до священників і Церкви - потрібно туди йти не з думкою про це все, а з думкою про Бога.
Відповідь: Шлюб Точно! Таїнства - це частина Церкви. Якщо таким людям заважають священики, то їм і Таїнства не треба, бо тоді то все - нашарування людських вимислів. Коротше, таких треба відраджувати як тільки можна... Бо то блюзнірство. І з думкою про Бога, і з думкою про "це все" також.
Відповідь: Шлюб щодо мене, я теж маю специфічні погляди стосовно церкви, та все ж... мені здається, що розписка без власне таїнства шлюбу - це не те саме, що шлюб без розписки. Тобто для мене неприпустимий перший варіант, але цілком можливий - другий, бо я вважаю, що це важливіше. Отак.. принаймні мені...
Відповідь: Шлюб В мого чоловіка була схожа ситуація. Його хресні жили далеко. Священик сказав, щоб прийшли його батьки (мої свекор та свекруха), і засвідчили факт хрещення свого сина (розказали, де і коли, ким охрещений - що памятали). Цього було достатньо.
Відповідь: Шлюб на жаль, в мене і батьки засвідчити не можуть... лише бабця і я прізвище священника знаю))
Відповідь: Шлюб Така ж ситуація була у мого чоловіка. Засвідчила бабця і не було жодних проблем. Як на мене це вже технічні деталі, вище викладено багато вагоміших моментів, які в жодному разі не можна випускати з уваги.
Відповідь: Шлюб У мене визріло інше запитання. 10 років тому на шлюбі чоловікового двоюрідного брата відбувся один казус. Під кінець обряду бабця нареченої згадала, що шлюб давали Оксані, а хрещено її було Ольгою. Після розписки молоді ще раз повертались до церкви і мали повторний обряд. Цього року виходила заміж моя троюрідна сестра, яку також хрещено інакше, ніж записано в паспорті. Вона відразу категорично відмовилась навіть розпитувати у священника чи цей факт має якусь вагу, посилаючись на те, "що ж скажуть гості". Чи сам факт відмінності імені даного при хрещенні й імені за яким давали шлюб може мати певні наслідки? Чи це може бути підставою для уневажнення шлюбу?
Відповідь: Шлюб Сумніваюся. Під час обряду то великого значення не повинно мати. От лиш записати мусять обидва варіянти, аби потім не було, що "то не мені шлюбі давали й мене там взагалі не було". Але я ще розпитаю. Я так подумала... мене священик постійно причащає, як Ліліану, хоча я - Лілія. То причастя недійсне?
Відповідь: Шлюб Я сиджу і думаю якщо людине Не хоче хреститися для неї тоді вінчання що просто фрагмент весілля, урочиста трапеза в гарній церкві, показуха для відео чи фото?? Не розумію чесно. Якщо не хоче хреститися і не усвідомлює серйозності вінчання то як на мене то абсурдно прагнути його отримати Це щось схоже як прагнути зайти в хату не через поріг а одразу на стіл чи на ліжко заскочити, це ж нереально правда? Як потрапиш на диван без порога??? Сама не знаю що написала дівчата поможіть підтримати впійману мислю
Відповідь: Шлюб Гм... це так, як у відносинах, що нам у кіно показують. Не пізнати нутро одне одного, але переспати. Дякую за приклад, Грильяжечко, дав багато думок! Якщо говорити про приклад двох нехрещених, які не сприймають священиків, але чомусь хочуть вінчатися - то так, це все для них просто бутафорія, симпатичне тло для знимок... Якщо це свідомий крок нехристиянина заради жінки християнки - то такий крок навпаки гідний поваги, хоч і важкий до розуміння.
Відповідь: Шлюб Наш досвід: нам відмовив!!! священик з Домінікан!!! у шлюбі, бо ми з чоловіком хрещені у православній церкві!!! Це при тому, що я хрещена в Юра, а чоловік у Преображенці, тільки за часів радянського союзу! А от священик з "немодної" парафії погодився. А науки ми проходили в УКУ, не особливо цікаво, якщо чесно. Щиро заздрю дівчаткам і хлопцям, які ходили до церкви Михаїла!
Відповідь: Шлюб Розказувала знайома, побувавши на шлюбі: традиційно священик запитує згоду на одруження, і "Чи не шлюбував ти іншої жінки?" І тут наречений червоніє, пітніє, відповідає "Ні...Так....ні..." мовчить...тоді знову "ні.."Священик ще раз перепитав, наречений ще більше спітнів і сказав "ні"..Шлюб продовжили. Виявилося, що наречений розлучений, причому вже брав шлюб, і ось прийшов ще раз шлюб брати, та й вирішив сказати неправду, бо ж перед гостями соромно буде, якщо з церкви відправлять. Наречені з різних сіл, тому про його життя знали тільки найближчі родичі молодої. Для чого так робити? Говорити направду в церкві? Просто не розумію...
Відповідь: Шлюб Ми проходили науку у церкві Михаїла, шлюб брали там же. Проблем із хрещенням не було ніяких. Хоча я теж принесла Свідоцтво про хрещення із православної на момент мого хрещення церкви Юра, а чоловіка хрестили в церкві на Руській, теж ніхто нам нічого не говорив. Малого вже хрестили в церкві Михаїла. То, певно, ще багато від священика залежить.