Відповідь: Шлюб не знала, куди написати, але от виникло таке питання моя коліжанка (їй 20) - не хрещена. І не хоче хреститися, але хоче вінчатися. Чи можна вінчатися без хрещення?
Відповідь: Шлюб Як щодо шлюбу з невірними? Із поганами, мусульманами тощо? Адже вистачить, що одна сторона вірить, то шлюб для тої сторони буде дійсний. Кан. 803 – § 1. Правосильно укладати подружжя з нехрещеними не можна. § 2. Якщо під час одруження сторона загально вважалась хрещеною або її хрещення було сумнівним, то треба припускати, згідно з приписом кан. 779, правосильність подружжя, поки достовірно не буде доведено, що одна сторона є хрещена, а друга нехрещена. § 3. Щодо умов диспензування слід застосовувати кан. 814. Кан. 814 – Дозвіл з виправданої причини може дати місцевий Ієрарх але нехай його не дає, якщо не будуть виконані такі умови: * 1-е - католицька сторона повинна заявити, що вона готова відсунути від себе небезпеку втрати віри, і дати щиру обіцянку, що зробить усе в міру сил, щоб усі діти були охрещені і виховані в католицькій Церкві; * 2-е - друга сторона повинна бути своєчасно повідомленою про обіцянки, які дала католицька сторона, так щоб справді була свідома змісту обіцянки і зобов'язання католицької сторони; * 3-є - обидві сторони повинні бути ознайомленими з цілями й істотними особливостями подружжя, яких не може виключити жодна сторона. Кан. 854 – § 1. Подружжя, укладене між двома нехрещеними, розв'язується на підставі павлового привілею для добра віри сторони, яка прийняла хрещення, на підставі самого права, якщо ця сторона вступає в нове подружжя, за умови що нехрещена сторона відійшла. § 2. Вважається, що нехрещена сторона відходить, якщо не хоче мешкати з хрещеною стороною у згоді, не ображаючи Творця, хіба що хрещена сторона після прийняття хрещення подала виправдану причину відходу. Кан. 855 – § 1. Для того, щоб охрещена сторона могла правосильно укласти нове подружжя, вона повинна запитати нехрещену сторону: * 1-е - чи і вона не хотіла б прийняти хрещення; * 2-е - чи принаймні не хотіла б з хрещеною стороною мешкати згідно, не ображаючи Творця. § 2. Таке запитування має відбуватися після охрещення. Однак, місцевий Ієрарх може з поважної причини дозволити, щоб таке запитування відбувалось перед охрещенням, навіть може звільнити від запитування, як перед охрещенням, так і після охрещення, якщо з перевірки, принаймні сумарної і позасудової буде встановлено, що не можна його проводити або воно буде безплідним.
Відповідь: Шлюб Треба буде подругу втішити. Вона як ходила до церкви питати, то їй сказали, що для шлюбу треба щоб обоє хрещені були:confused:
Відповідь: Шлюб Хай вияснить із каноніками, то раз. Друге, єпископ охрещеної сторони має дати дозвіл на такий шлюб, диспензу. Я там попередній допис доповнила цитатами з ККСЦ.
Відповідь: Шлюб А для іншої? Тої що нехрещена, що це буде? Так, похід для приколу. Щось я не розумію. Якщо вже хочеш брати шлюб, то може варто й охреститись... Хоча ми як брали шлюб, то ніяких свідоцтв про хрещення в нас не вимагали, повірили на слово..Та ми й не маєм таких свідоцтв, тоді всіх підпільно хрестили.
Відповідь: Шлюб А в церкві потрібно пред'являти якесь посвідчення про хрещення? Мене хрестили вдома, ввечір і я не пригадую, щоб в мене таке було.
Відповідь: Шлюб перше не давали посвічень, робились просто записи в церкві, але ті записи можна зараз і не знайти (принаймі мої і чоловіка не знайшли. але написали, нам на листочку(з наших слів і зі слів одного з хресних), що ми хрещені(коли, ким і де)
Відповідь: Шлюб потрібно (свідоцтво я сумніваюсь, що воно було у вас, ящо ви греко-католичка), але дані можна за присутності хресних завірити в церкві (якщо церква не знайде у себе таких даних)
Відповідь: Шлюб мене хрестили вдома і то тхенько... а хресна за кордоном, а хресного взагалі в житті не бачила... хіба на слово віритимуть
Відповідь: Шлюб мене теж хрестили в хаті але запис в церкві в селі в книзі був і свідоцтво видали без проблем.
Відповідь: Шлюб Я під таким кутом не розглядала того питання. Ніхто не декларував бажаючу взяти шлюб, як мусульманку чи представницю іншої нехристиянської течії, а лише як неохрещену. Каноністами.
Відповідь: Шлюб :eek: Ти це серйозно? Якщо двоє хочуть одружитися, то вони це роблять для приколу, чи з любові один до одного? Я так розумію, що коли хрещена сторона одружується з нехрещеною, то з боку тої другої сторони є повага до релігійних переконань коханої особи. Чи я зле розумію? Я ж зацитувала: Так само й у Євангелії про такі шлюби згадано. Без віри?? НАЩО? Я розумію, що в нас часто хрестять дітей та беруть шлюб без переконань, а просто, бо "мама-дідо-тато-баба" сказали... тільки ж то не критерій. А атеїст чи агностик - це хто? Для мене то фактично люди іншої віри. Дякую. Це я полонізмами пишу. :shy: Має бути посвідчення від хресних батьків. То може вам навіть ваш парох зробити. Ще батьки можуть посвідчити.
Відповідь: Шлюб Та ні. Це просто різного значення слова - канонік це титул священика, який він отримує в результаті душпастирських заслуг перед локальною Церквою (kanonik). А каноніст - це знавець канонічного права. (kanonista). Атеїста мені важко віднести до людей іншої віри, бо їхня життєва позиція віру в Бога, як таку, виключає. А взагалі, звичайно є така можливість, я просто випустила це з поля зору. Але,але...Неохрещена сторона просто присутня. Поінформована, але присутня чисто формально. Обітницю не складає, а слухає, як її складає друга сторона.
Відповідь: Шлюб Зрозуміло. Дякую! Першого значення взагалі не знала. Ну чекай. Хіба буддизм не є атеїстичною релігією? Атеїст не вірить у Бога, але вірить у те, що Бога нема. :xaxa: Якусь віру та й має. Так і є. Нехрещена сторона просто поважає вибір охрещеної.
Відповідь: Шлюб І тут назріває інше питання (риторичне по суті). Охрещена сторона в такому випадку має нерозірвальні зобов"язання, а друга сторона - не сподобалось щось і можна спакуватись і піти?