Священича сім'я

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 4 Листопад 2009.

  1. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    То я вперше почула від свого кума, і здається він всерйоз про це сказав :)
    Якщо розібратися то і у священика теж є теща, є дорога родина і є сусіди і немає гарантії, що вся ця родина взагалі розуміє хто такий священик (я про буденні обовязки коли треба викопати город, а часу на нього зовсім немає, тоді вже дорога родина починає бунтувати як то так, якщо то хлоп то хай йде копати город бо він ж женився і пішов в зяті і тд)
    І мені видається, що це зовсім різні світи - бути дружиною священика на малій парафії в селі без асфальту, і бути дружиною священика, який навчається чи має інше місце... Першою бути просто важко, а от другою цікаво!
     
  2. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    То не зовсім так. Вони мають з ким поговорити. Хіба що людина по натурі дуже замкнута, але такими і жонаті бувають, і не священики.

    Такий же асортимент і в монастирях, але при тому вони їдять, щоб жити, а не живуть щоб їсти. Тут справа не у тому скільки ти маєш, а як ти до цього відносишся.



    А я колись чула, що це навіть знаково, якщо у священика дружина - лікар. Він лікує душі, а вона тіла.

    Чому? А хіба при УКУ немає курсів для дружин священиків? Я, щоправда, не знаю які в них там заняття і які предмети їм читають, але моя сусідка, пригадую, брала в них участь.
    Тепер щодо священичих сімей. Їхня зразковість, на мою думку, полягати мала би не у тому, що в них вдома аналогічна до церковної тиша, паляться лампадки і діти співають псалми на горщиках. :girl_in_dreams:
    Це зразок вирішення побутових проблем, конфліктів, то демонстрація того, що можна жити щасливо сповідуючи християнські цінності. Але такою має бути кожна християнська сім"я. Хіба не так?
    От тільки жертовним священиком, який своє священство не сприймає, як роботу і професію важче бути, якщо цієї жертовності і готовності до посвят не розділяє дружина. Якщо вона не готова ділитися, допомагати, співчувати, слухати...
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ага. Але краще не цитуватиму інших семінарійних приколів. :)
    Хе, пощастило моєму мужові. Мої батьки його більше за рідну доню люблять. :girl_tender:
    +100! Тільки першу я би не обмежувала до лише важко. Там теж свої плюси є. :)
    Тут річ така, якщо на парохію піде той, хто зі села походить, він собі дасть раду без проблем. А вислати туди міське дитя - загубиться, що священик, що їмость. Бо треба розуміти ментальність, культуру, а їм перше треба того вчитися буде. :)

    Не зовсім, але частково так є. Просто не кожен із них вибирає священство без задньої думки "ніколи не матиму власної сім*ї". Іноді ті думки повертаються, заганяють в депресію, з якої очевидно, що може витягти духівник чи духовний брат/друг. :)
    Погодься, що в принципі у них вибору нема, бо йти до семінарії чи не йти взагалі - це не вибір.
    До речі, читала про те, що були проведені опитування в Польщі (професор боголослов*я зробив дослідження) й мало не 54% духовенства (можу пошукати статтю) сказали, що хотіли би мати сім*ю?
    Ну, в монастирях такого асортименту не зустрічала. Ані в Америці на парохіях ні. Навіть якщо там багато парохія й окрім пароха ще 3 сотрудники. Тому й узагальнила.
    Може, цього року є. Досі не було.
    Я ж кажу, коли згадала про це ректорові, то мені сказав "починайте й робіть". І ще навів до прикладу літні школи уку. Тільки то все не курси для майбутніх чи вже їмостей, то можливість для семінаристів познайомитися з кимось протягом коротких канікул.
    Прикольно. :xaxa: :xaxa: :xaxa:
    Має. Але тому й легше виправдати власні помилки, якщо священича сім*я не ідеальна. Та й не лише сім*я, просто священик. Так мені видається.
    +1!
    От тепер зацитую Сурозького, через чиї слова я й почала цю тему.

    А ця історія - чудовий приклад!
     
    Останнє редагування: 5 Листопад 2009
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Ось, знайшла:

    27 січня польська "Ґазета Виборча" опублікувала інтерв'ю з професором Юзефом Баняком, чиї опитування показали, що 54% польських священиків хочуть мати власні сім'ї.

    І якщо в 80-х роках кризу священства (пов'язану із одруженням власне) переживали священики середнього віку, то зараз - усе більше молодих, котрі лише кілька років є у священстві.

    Дослідження також показало, що 77% дорослих та 83% молоді в Польщі є проти целібату і одобрюють можливість, аби священики мали нормальні сім'ї.

    Стаття польською. Кому цікаво.

    Ksiądz pragnie żony
    http://wyborcza.pl/1,75480,6199607,Ksiadz_pragnie_zony.html

    Тут про значний спад покликань.
    Nie ma chętnych do sutanny
    http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,6208709,Nie_ma_chetnych_do_sutanny.html

    Kościół na kanapie
    http://wyborcza.pl/1,76498,4381425.html
     
  5. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    :)


    Та цифра, то є 54% від опитаних, а не від усіх священиків.



    Таке є у всіх країнах. Це пов"язано із значним спадом духовності і підміні цінностей, а не єдино з целібатом. А що у нас в Україні спостерігіється бум покликань? Скільки приходить на перший курс, а скільки висвячуєьться?

    Якби всі проблеми священства вирішувались скасуванням целібату...
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Я того свідома. Але цифра все одно велика. Як і цифра самих поляків.
    Ой, то я випадково забагато скопіювала зі свого старого допису на ЛФ. :shy:
    Не вирішуються, тільки я вважаю, що Латинська Церква таки взяла на себе відповідальність відбирати вибір. Чому, якщо Бог дав вільну волю? Але то таке, я не є проти целібату як такого. На то хіба окрему тему робити.
     
  7. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    ггг...
    З тих що я чула
    про семінарію нашу- "випускають менеджерів слова божого"
    Дуже добре, маю нині багато ЙОЙ(читай похоронів)
    Тільки чур, без образ....всюди є хороші, є недостойні, а є люди які там працюють і виносять на люди.
     
  8. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Знаєте, Лілю, Ви запропонували гарну тему, яка змусила мене задуматись. Вже декілька днів не виходить вона мені з голови і породжує все більше запитань аніж відповідей.
    У мене дідусь був священником, та я його не застала (це доречі окрема ділянка моїх запитань). Правда бабця, яка мене виховала, була зразком сильної, покірної та мудрої жінки (донька названа саме на її честь).
    Знайомі священичі родини, різного віку та досвіду викликають дуже суперечливі думки.
    Проте, я не схильна ідеалізувати, як священника так і їмость, вони також люди. І священникові можуть "крові попити" різні матолки, що він може вийти з під контролю. Та й в їмості можуть бути певні "коломийки" чи то ПМС. В кожного ж свої випробування.
    Найважливіше, як на мене, гідно балансувати.
    Тут поданий Вами приклад просто блискучий
    Але для мене це надалі відкрита тема. Справді цікаво які думки будуть та які висновки.
     
  9. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Священича сім'я

    Ну... я обома руками за целібат.
    Власне, це і зумовило свого часу для мене вибір саме латинського обряду.
    Вважаю, що для священика краще не мати дітей. Колись Церква ввела целібат духовенства якраз через майнові суперечки, які виникали з приводу успадкування дітьми ієрархів Церкви церковних земель. Зараз ця проблема зникла, але все одно наявність сім"ї і дітей - потужний відволікаючий фактор. Честь і хвала тим священикам, які, маючи сім"ю, в достатній мірі справляються зі своїми обов"язками пастиря, але таких, мабуть, одиниці.
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    а чим вони гірші чи кращі ті родини чи сімї?? Там живуть звичайні люди.....у них є теж обовязки і права... хіба що з боку духовності ми хочимо побачити для себе приклад....... і то...кожна родина має свій скелет у шафці який приховує. До священництва як і до іншої професії ідуть свідомо... як і виходячи заміж за священника, шоу мена, чи військового......жінка теж розуміє що робить... не бачу в цьому ані подвигу ані привілеїв. Головне щоб людьми були хорошими, і в сімї панував мир а в душі спокій.........
    Людство давно відкрило те що хотіли б приховати ті ж священники.... ото ж і сприймати їх треба як і інших людей. А судити ми не маємо права.
     
  11. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    "А це говорю вам як раду, а не як наказа. Бо хочу, щоб усі чоловіки були, як і я(неодруженим); але кожен має від Бога свій дар, один так, інший так. Говорю ж неодруженим і вдовам: добре їм, як вони позостануться так, як і я. Коли ж не втримаються, нехай одружуються, бо краще женитися, ніж розпалятися".
    ...................................................................................................................................................................................ап. Павло 1Кор.7:6-9
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Священича сім'я

    Кавалок оповів Стемфордський Владика недавно на цю тему.
    Сидять дві 18-ти літні дівчинки на дворі і дискутують за кого краще заміж іти. Перша каже, - я піду за адвоката.
    - а чому?
    - бо він мене буде завжди захищати!
    А друга тоді каже, - а я вважаю, що найкраще бути жінкою священника.
    - а це чому?
    - а бо щоб я не зробила він мені завжди простить.:girl_haha::girl_haha::girl_haha:

    А якщо трохи серйозніше, то я знаю кілька священичих сімей. Є різні їмості але що важливо що кожен повинен себе почувати комфортно на свому місці. Я он не бачу ніяких перешкод в тому що священник може виконувати свої функції будучи одруженим. Також не кажу того, що лишень одружені можуть добре порадити в проблемах подружжя. Бо ж є лікарі які ніколи не хворіли вадами серця а вам зроблять прекрасно операцію на відкритому серці. Окрім навчання за кожним добрим спеціалістом щей стоїть практика. Добрий священник, це добрий психолог. А чому психолог не може мати жінку і дитину?

    Правда он в моїй уяві в сващеничій сім*ї має бути кількоро дітей.:girl_cool: Але то знову ж таки, як кому Бог написав на роду.

    Чи легко бути жінкою священника? Та не думаю, але он що люди сподіваються, що як їмость то вже має вареники що-неділі ліпити - то є таке. Так само як і чоловіки різні так само і жінки є різні, і сподіватись що лишень з титулом маєш вписуватись в якісь рамки це несправедливо. ;)
     
    Останнє редагування: 9 Листопад 2009
  13. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Священича сім'я

    що ви, Марусю, їмості все готове - і вареники, і сметану, і яйка, і курки-гуси до хати готові щодня несуть :) - так люди переважно сподіваються...

    ну а по темі -
    вже висловлювалась тут стосовно того які очікування маю від священників

    а стосовно їмостей, думаю що їх основне завдання - знайти в собі достатньо такту та внутрішньої гармонії в душі щоб не заваджати своєму чоловікові. Паства, котра стоїть між їмостю та її чоловіком, - своєрідна проба власне її розуміння, такту та висоти її душі.
    Стосовно обов'язків, які покладаються на їмость, думаю не варто бути категоричним і обов'язково приписувати їй активну участь та допомогу в служінні церкві її чоловіка, - це не догма. Є багато прекрасних прикладів коли їмості мають прихідські обов'язки або займаються релігійним шкільництвом чи різними видами соціальних робіт, - але далеко не кожна може цим достойно займатися, тому найбільш важливим є все ж розуміння та гармонія в стосунках.
     
  14. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    повністю вас підтримую.
    і це зайвий раз доводить, що дружина священика перебуває дещо в іншій ситуації, ніж дружина будь-якого іншого чоловіка, проте я впевнена, що до цього, до такого стану їй треба ще дійти. відповідно - потрібна однозначно якась додаткова підготовка, чи швидше підтримка з боку фахівців (!).
    мабуть, тут такій жінці добре би зарадив грамотний духівник, очевидно він і відіграє роль такої підготовки і підтримки.

    а в мене є ще таке питання - а священик може сповідати свою дружину? чи є тут якісь правила і обмеження, писані чи неписані?
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Хіба особисто. Своїх родичів священик сповідати не може. Там конфлікт совісті. :)

    А я нині собі подумала, що "їмость" - то не статус. То просто такий спосіб зробити жінок священиків безіменними. Отака загальна маса кобіт, де кожна їмость, а як звуть і хто вона - навряд чи важливо. Може, то не все так, але буває таке відчуття іноді...
    Слабкість парохіян. Легше йти за священиком, котрий менше пригадує нас самих, котрий виглядає більше відірваним від світу, котрий ніби ходить кілька сантиметрів над землею...
    Не в одному монастирі були випадки, коли старші пані питалися монахів, де у них "туалети для людей", ну бо відомо, що "монахи вже туалету не потребують". Такі, певно, вірять, що Христос їв і пив, але не випорожнювався...
    Не треба забувати, що Павло писав це в світлі того, що вони вже тоді чекали Другого Пришестя, тому й радив він (саме радив), аби не видавати доньок заміж, аби не одружуватися тощо. Робити це підставою цілковитого целібату не дуже второпно. :)
    Я вважаю, що має бути той потрійний вибір, який і є в усіх обрядах, окрім латинського: монашество, чорне й біле священство. Тим більше, що цілковитий целібат - це дійсно винахід Церкви на підставі звичайних земельних конфліктів. Але краще в те не вникати.
    Кожен має своє покликання... І Господь каже чітко: "не ви мене вибрали, а я вас вибрав". А Він різних людей вибирає, як різних апостолів обрав Христос.
    Якщо ж людина відбирає в іншої людини один із найбільших Божих дарів - свобідну волю - я вважаю це злочином про тої людини. Ну, але то на совісті тих, хто в людини той її вибір відбирає.
     
  16. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Священича сім'я

    Я мала на увазі зовсім не це. Просто завжди спершу приміряю стан справ на критичну ситуацію, а вже потім на повсякденну. І починаю думати - от якщо перекриються інтереси Церкви і сім"ї, то ким в першу чергу буде людина - священиком чи батьком/чоловіком?


    Має така людина вибір, просто трохи інший. Може ж не йти в священики, правда? А целібат - то є додатковий фактор, аби спинитися і подумати, що для людини важливіше.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    А якщо Бог вибрав ту особу, то хто дає людині право оцінювати, гідна вона свого покликання чи ні?
    Я вже писала про неправильну піраміду цінностей. У правильній піраміді, священик є священиком в останню чергу. У першу чергу він - людина й християнин.

    Якщо ж священик занедбує свої обов*язки, то навряд чи сім*я є причиною цього, та й не можна з того робити глобальні висновки також, ані судити й думати, що якби він був целібсом, то би так не було. Людина завжди має випробування й реагує по-своєму. І навряд чи так, як би на те сподівалися парохіяни.

    Мені дивно, коли целібат вважають ліками на занедбування обов*язків. Так само як дивно, коли вважають, що відміна целібату стане ліками на педофілію чи гомосексуалізм серед духовенства.
    Ні, то таки не вибір, то його відсутність.
    Навіть Христос не дав прямої заборони, залишив вибір...
    Ну, але ми люди схильні "пектися" про чужу недосконалу натуру.
    От із цим не буду сперечатися, бо не люблю сприйняття, що тіло грішне і є в*язницею душі, а не храмом. Так що тут консенсус неможливий, бо погляди цілковито протилежні. Для мене таке питання, ЩО важливіше - абсурдне!
    Я будую своє життя на єдиному фундаменті - це БОГ. У моїй сім*ї ніхто не може для мене стати важливішим за Бога. Побудовані на Бозі відносини, ніколи не стануть на перше місце, природа в них така.

    Дуже люблю ікону праведних Йоакима та Анни. (Вона в мене на робочому бюрку навіть стоїть.)
    [​IMG] [​IMG]
    На цій іконі вони зображені не лише в обіймах, але й поруч із ложем, якщо не на ньому. І погляди в них спрямовані ніби й один на одного, але водночас попри, ніби кудись у далечінь, на Бога. Ото є приклад подружньої любові.
     
  18. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    +100
    Cупер!!!!
     
  19. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Чим пояснюється, що одружитися потрібно до висвячення? Це має підтвердження в Біблії чи то так люди собі придумали? Звучить, як маєш вийти заміж до закінчення інституту. Тут навіть здоровий глузд починає здавати...
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Хороше питання. Але відповіді на нього я не знаю. Знаю, що у коптів можна одружуватися й після свячень.
    Ось тут є стаття одного дуже мудрого єзуїта про целібат та священство. Правда, польською. Я вже давно читала, тому не пригадую точної інформації. Матиму час, пошукаю відповідь. :)