Відповідь: Шлюб Ви перечитайте ще раз допис, бо зробили поспішні висновки. Дико ділити дітей. І в цьому я згідна з Yaremko. Хоча он у Algo схожий приклад, але ніхто нікого не ділить, просто обставини.
Відповідь: Шлюб Тоді чому якщо діти хрещені в різних церквах-це дико.І що мають означати наступні слова:Любов-любов'ю але так жити? потрібно дуууууже добре подумати чи ти дійсно такого хочеш![/quote]
Відповідь: Шлюб Дуже часто люди не говорять про релігію до шлюбу, а потім стикаються з такими поважними проблемами, що їм і не снилися. Такі речі треба вияснити до одруження, аби потім не було непорозумінь. Якщо це так задумано навмисне - то чому не дико? Я вважаю, що то вже показуха.
Справа в тому, що я вже протягом 3 років відвідую автокефальну православну церкву. Тому для нас це не буде проблемою. А взагалі в спарвах віри і вибору церкви коханий повністю поклався на мене. І я усвідомлюю, чим це обернеться в майбутньому. Цілком згідна)))) Ми це обговорили навіть ще задовго до того як вирішили заручатись. В мене ще одне питання. Якщо документ про моє хрещення не знайдуть (мене хрестили 1992 року священник підпільної ще тоді греко-католицької церкви, запис у церковній книзі ніби має бути, ще не цікавилась) то потрібна присутність хресних????
Наскільки пригадую, то хресна може написати документ, в якому посвідчить, що ви були хрещені. Там вказати коли і ким. якщо пам*ятає. Ваші слова мені пригадала, що десь чула, що статистика показує, що ті діти, батько котрих не ходить до церкви (тільки мама ходить), частіше відвертаються від церкви ніж ті, чия мама до церкви не ходить (а батько ходить). Отакий вагомий вплив має батько на духовний світ дітей.
Відповідь: Шлюб Я там забула Enter поставити між фразами. Мала на увазі проблем з вихованням дітей не виникне. А взагалі коханий практично нічим не поступався, бо праославна Київського патріархату і Автокефальна православна церква Київського патріархату практично не відрізняються.
Відповідь: Шлюб Привіт всім!! Я сьогодні ходила з своїм нареченим в церкву св. Андрія. мені дуже сподобалось. На начання треба ходити 7 раз і це при чому майже за 1 тиждень. Церква дуже гарна!!!!
Відповідь: Шлюб Стикаються навіть ті що думають і говорять. Ось мій приклад. Я римо-католичка, змалку в костелі була, перше причастя, катихези, мінімум 2 рази на рік сповідатись.. Покохала, знала що православний. Все в нас було чудово! Коли вирішили одружитись, я хотіла вінчатись, звичайно в костелі. Але тут зявилася мама (я знала що вона щонеділі ходить до церкви) і сказала, що ніякого весілля не буде, якщо я не погоджусь вінчатись тільки в Церкві Московського Патріархату. Ще й були розмови щоб я перехрестилася. Уявляєте, що було в мене на душі, і як мені тоді було добре? Про це можна довго розказувати, було дуже важко. Був вибір вінчатися, або зробити тільки розписку. Для мене було важливішим бути повінчаною з коханим, а не "штамп в паспорті" і я погодилась на всі умови, як казала свекруха: "Дружині треба йти за чоловіком" і він теж цього хотів. Далі. Потрібно було посповідатись перед вінчанням. я напередодні посповідалася в костелі, де колись була хрещена і ксьондз сказав, що в церкві мені вже непотрібно сповідатись. Але в церкві свої закони і канони, і мама сказала що треба і в батюшки. Чесно, була в церкві як на екскурсії (пробачте, кого це ображає), в спідниці, хусточці, зняла сумку з плеча (бо як мені дала зауваження якась добра жіночка в "в церкві так сумку не тримають"), вистояла всю службу (а там не так як у нас - з 9-ї до 12:30), посповідалася, причастилася. І ще, коли потрібно було хреститись, я хрестилась так як завжди в костелі. Так дивилися, і що... Я постійно себе переконувала, що прийшла до Бога молитися, а все інше не важливо. Нас повінчали, я не шкодую ні капельки, я щаслива. Батюшка був на обряді дуже хорошим, нам все сподобалось. Хоча я плакала перед вінчанням дуже. Зараз, я ходжу до костелу, коханий до церкви. А буває разом ходимо. На рахунок дітей - головне щоб були, і здоровенькими, а де хрестити, вирішим потім. Хоча хотілося, щоб дітки ходили з мамою і татом. Доречі, в костелі, пробуш порадив так: "Хлопчик йде за батьком, а дівчинка за мамою." Взагалі це дуже важка тема і питання.
Відповідь: Шлюб Я не стверджую вашого стану. Я констатую факт - не могли не казати. То не залежить від того наскільки добре вас і вашу родину знає священик. Ми з чоловіком обоє римо-католики і явно до православних дітей хрестити б не понесли, але всеодно прозвучала фраза, яка є невід"ємною частиною обряду. Прошу, подаю дослівну цитату:
Відповідь: Шлюб Історія важка. Але, що я в ній побачила, це те, що свекруха всім парадом командувала, але не побачила взагалі, де ж оте Говорять коли? Перед шлюбом самим? Бо з вашої історії я взагалі не зрозуміла, коли говорили. Щодо дітей, то ваші будуть хрещені православними, бо знову буде, як скаже свекруха, оскільки раз ви вже поступилися, то й удруге інакше не буде. А щодо цього взагалі сумно. В результаті обоє дітей можуть пізніше опинитися поза Церквою.
Відповідь: Шлюб Так, перед шлюбом, вирішували з чоловіком, говорили про майбутнє вінчання. Взнавали про науку для молодят, так як планувалося вінчатись в костелі. Мама взнала, була категорична, дуже. І сказала що в церкві. І що? мені потрібно було впертися, щоб це привело до "розриву". Про те що це МП, я пізніше дізналась. Я особисто нічого немаю проти цієї церкви, а от вони проти католиків -трохи є. Щодо дітей, я вже писала, вирішувати будемо ми, а не його мама, мені ж народжувати а не їй)
Відповідь: Шлюб Я мала на увазі, коли ще тільки зустрічаєтеся. Коли вже доходить до шлюбу, то говорити трошки пізнувато. Мені би було страшно, якби знала, що в релігійному плані командиром буде свекруха, а моє слово не матиме ваги й не буде захищене найближчою людиною. Аж ніяк не трохи. На жаль. Ви би почитали їхні форуми та ставлення до католиків на особистому рівні - голова пухне. Правда, то саме російських форумах, в Україні вони стриманіші трохи. Дай Боже!
Відповідь: Шлюб а чого ви в не запитали у священника? наскільки мені відомо, перед прийняттям Причастя, оголошують що до Чаші приступають хрещенні у Православії. ви не казали що ви римо-католик на сповіді чи як?
Відповідь: Шлюб Коли я виходила заміж, то мені хресна заповняла таку анкету, а зараза коли я подавала на розлучення, то ми з мамою пішли в церкву, в яку я хожу і священник виписав мені так зване "Свідоцтво про хрещення", а мама засвідчила (в якій церкві хрестили і коли) і мені сказали, що це вже документ на все життя! В церкві св. Юри сказали, що будь-який священник має право таке свідоцтво видати!!!!
Відповідь: Шлюб "В яблучко" Жінка вона хороша, але любить свого молодшого сина дуже, в принципі, як і всі мами. Він же теж неможе їй перечити, це просто марно... На жаль, читала... я тоді стільки всього перечитала по цій темі, що була, мяко кажучи, "в шоці", ще й в Почаїв їздили, і там про католиків наслухалась. Коли йшла до сповіді, до батюшки перехристилась, так як мене вчили. А він мені: -Ти як хрестишся? Я йому: -Я римо-католичка, прийшла сповідатись перед вінчанням, так як майбутній чоловік православний. Він сказав: -Зачекайте мене тут, - і вийшов, як потім виявилось - запитати в головного, чи може він мене сповідати... Дозвіл дали, так я посповідалась. мені теж це було дивно.
Відповідь: Шлюб У цьому дуже добре вас розумію. Теж була шокована. Особливо тому, що в другий бік такого ніколи не бачила. Не треба перечити. Вистачить поставити чітко, що позиція вашої сім*ї інша.