У Бога за пазухою

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Кольорова, 30 Вересень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    А вони не прості смертні? ;)
    Проблема за тим, що кому більше дано, з того більше питають. А в них і спокус більше, бо дияволові за щастя звести такого.
    З іншого боку є така річ, як брак покликання. Просто деякі йдуть у семінарії, бо збираються нажитися. А деякі взагалі самозванцями є, бо ніхто їх не святив, а вони себе самі оголошують священиками чи єпископами.
    Я теж до певної міри антиклерикал. :xaxa: Не в прямому значенні звісно, але маю знайомого священика, котрий себе теж називає частковим антиклерикалом, бо в кожному має бути крапля критичного погляду на церкву, як інституцію.
    Про що мені йдеться, що в кожного має бути здоровий погляд на ті всі речі, а не ідеалізований, бо там - такі ж люди як ми, просто ближче стоять трохи та й вже.

    Я знаю випадки (і таких чимало), коли люди після невдалої сповіді (жорсткої, чи надмірного розпитування) відкидалися від церкви на десятки років, а потім таки приходили знову й наверталися дуже щиро. Ну, не мусить знайомство завжди бути позитивне. Як часто ми з першого разу помиляємося щодо людей, яких тільки-но побачили, а потім дивуємося тому, яке мали враження. Тут те саме...

    Зрештою, про кримінальні випадки так зразу, з порога не довідаєшся. Треба, щоби парохіяни почали щонайменше довіряти чи приймати за свого. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Вийшли нові епізоди цеї програми. Дуже гарний 10-ий, про сиротинець на 250 дітей. Хто не бачив, обов*язково перегляньте!
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Переглянув. Дякую!
    10-тий -це перший котрий мені сподобався.

    Хоча я ще усі серії не переглянув, але з тих що дивився склалося дуже негативне враження. Якісь коктейлі праведного з грішним... Багато неправдивого бруду... Просто продовжувати дивитися більше не хотілося...
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Власне, я вже писала, що сюжети дуже мозаїчні, схематичні. Невідомо, чи об*єктивна та правда, чи просто все підігнане під бачення журналіста, що її робив.
    9-ий епізод мене взагалі шокував. Не інформацією в ньому, а в тому, що представлено якось так, ніби хочуть, аби люди думали, що кримінал - мало не кожен другий. Ті педофіли - люди з хворою психікою, чому цього не показати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Дуже цікава стаття. Якраз цієї теми стосується.
    Подаю лише маленьку частинку.

    Архим. Аввакум Давиденко
    ЦЕРКОВЬ И БОГАТСТВО


    Рубль в конверте на богатых похоронах.

    Пригласили нас, это было, помню, поздней осенью, на похорон. Ну, подъехала за нами какая то роскошная машина, помню, черная и с серебряными ободками. Вот выходим мы из машины и смотрим: Боже! Все в цветах и венках. Цветы стоят не в ведрах и банках, как у нас Кременчужан зачастую бывает, а в стилизованных под мрамор белых ажурных ионических вазах-амфорах. Гроб оббит красным бархатом с золотой инкрустацией. Тогда, в те 90е годы это было очень большой редкостью. Гроб стоит на постаменте убранном большим цветасто-ярким ковром, такие же ковры застеленные по асфальту вокруг, аж жалко на них было ступать. Боже, такая помпа, такой шик, блеск, цвет, шарм! Мы стоим, правим похорон, а кругом родственники и собравшиеся одеты хорошо: ухоженные прически, ухоженные светлыми кремами лица, строгая дорогая черная и темно бордовая и темно зелено-бархатная стильная одежда присутствующих подчеркивается поблескиванием шикарных колец и серёг. И еще: все присутствующие мне выдались, какими то, высокими, высокорослыми, с мощными постаментами и осанистыми бюстами. Мы, поющие погребение, на этом фоне выглядим, ну - сущие тебе бомжички со свалки. Было аж неловко за себя и моих бабушек: птичек певчих, такие они невзрачные, серые,
    приземисто-согбенные и мешковато-болонковые.

    Мы не пели, а аж разрывалсь – так сильно угождали. Это тот случай, когда вместе с классиком Степаном Руданским можно сказать: «А що в церкві тільки дяк іже заспіває, бідна баба у кутку мало не вмліває… Так колись моя коза, на льоду кричала, як там її звірина бідну розривала!»

    Вот закончилось отпевание, мы садимся в машину, ну, ехать назад, нам кто то из родственников дает деньги и не обычно, как у нас кременчужан заведено: десятку в руку тыкнул, сунул, да и езжай с Богом. Но, здесь конверты, главное белые и заклеенные. Едем назад сторого удовлетворенные, умиротворенные и какие то даже транквилизировано успокоенные. Не разговариваем, конверты не распечатываем, при шофере, который похож на мера нашего города. Такой себе импозантный, представительный мужчина. Все таки неудобно как то.

    Распечатали конверты аж в церкві. Слышу стук, шум, гам. То певчая бабка Людмила или просто - Семеновна, она у нас была очень эмоциональная, как пырснет, как плюнет. Я думаю: Чу? Что такое? Похужало отам совсем, что ли? В церкви плеваться. Слышу и ее голос - приговор:

    «От «давыскупы!» Щоб їм отой покойник на ніч встав і додому вернувся, прийшов, шоб він їм цілый год приходя спать не давав! По рублю заплатылы ще, о, людочки сміх, й в білый коноверт положылы!» И тут как печать, звучит ее грозный приговор и новое слово, которое я в тот день впервые услышал: «Давыскупы!» Глянул я и себе тайком в свой конверт, может, думаю, хоть мне, батюшке больше дали? Смотрю, а там тот же рубль, потрепанный, еще и надорванный, выглядывает, а с него князь Владимир обнадёживающе как то мне подмигивает, словно насмехается над моим неуемным любопытством.

    *

    С притяжением денег, накоплением, жадностью и скупостью человечество борется, вот уже на протяжении всего периода бытия, сколько помнит себя. Эти явления считаются пороками, язвами на духе человеческом. Но, следует честно сказать - они непобедимы, неистребимы и человечество эту войну с жадностью и скупостью проиграло и проиграет в дальнейшем. Жадность и скупость биологически запрограммированы во всех живых существах, а не только в человеке, как средство сохранения энергии и выживания в этом холодном, суровом мире.

    В них заложена генетическая память голода и холода, бедности и нужды, подстерегавших живые существа, индивидуумов на протяжении многих тысячелетий. Человеческое сознание разрывается между биологическим инстинктом притяжения, приумножения жизненных благ, богатства и общественным грозным судьей - моральным «сверх эго», требующим не быть скупым и распределить жизненные блага поровну. Это очень болезненный внутренний конфликт. Общество требует – отдай, природа шепчет – жизненных благ мало, прибереги, сохрани.

    продовження тут
     
  6. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Священича сім'я

    Дивилася по місцевому каналу журналістське росзлідування - мова йшла про похоронний бізнес у Львові.
    Журналісти з прихованою камерою прийшли до священика (с.Зубра). Той сказав, що похорони коштують тисяча доларів, відправив до голови сільради...потім, коли взнав, що то була в нього журналістка, грозився з тією дитиною розібратися та знайти на неї управу...
    Те, що священик гарно вбраний, на дорогезному джипі (на цьому робили акцент автори) - то таке...
    але після усіх тих розмов, що тисяча за похорони, інакше мови бути не може....якесь дуууже неприємне враження...
    Я розумію, що вони такі ж люди, що їм треба щось вдягати, що машини хочеться і житла...але якось то не по людськи..
     
    Останнє редагування модератором: 24 Січень 2011
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    То вже зловживання. Їхня кара їх знайде. Як не за життя, то по смерті. Просто вони про це забули, схоже...
     
  8. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Дурня якась...Може я наївна але в таку наглість не вірю. Та й до чого тут голова сільради, може той священник мав на увазі всі атрибути? Не розумію, та й зрештою завжди можна іншого священника закликати з іншої парафії...:girl_impossible:
     
  9. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Саме голова сільради відповідає за місце на цвинтарі і підписує дозвіл на поховання на цвинтарі який відноситься до села.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Ну та журналістам сенсація потрібна. От і знайшли. А був би розголос, якби про порядного пароха написали? Дуже сумніваюся.
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Ви помиляєтесь. Я не знаю як в Україні але в нас так є що якщо ви не належите до парафії то вам можуть відмовити в похороні або інших послугах. Так оголосив отець одного разу в Нью Йорку з проповідальниці. Сказав, краще запишіться бо не прийду до вас.
    Мій чоловік розповідав що в їхнім селі православний священник також таке може зробити, і не прийти якщо ви там щось не владнали.
     
  12. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: У Бога за пазухою

    ту передачу я бачила на власні очі. 100% священик з Зубри...


     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Словами про охоронця ви тільки підтвердили мою думку щодо тенденцій програми, Юкола, дякую.
     
  14. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Багатенько написано... Ще й своїх 5 коп запхаю.
    Боже Слово конкретно говорить, яким має бути священник. Читаємо 1Петра 5:2-3: "...пасіть стадо Боже, що у вас, наглядайте не з примусу, але добровільно по-Божому, не для брудної наживи, а ревно, не пануйте над спадком Божим, але будьте для стада за взір." Я погоджуюся з тими, хто тут писав, що поступають в семінарії, купляють кращі парафії..., щоб заробити - це не є люди для Бога. Ім не місце серед християн (навіть не серед священників, а серед християн). З другого боку - куди дивиться керівництво? Керівництво церкви (не має значення якої, будь-якої християнської), повинно швидко реагувати на це. Бо який зразок, такими і будуть всі інші. Може вони також хабарники? Питання риторичне.
    А з другої сторони - ми знаємо яким має бути священник. Якщо він не є таким, то чому ми до нього ходимо? Далеко не ходитиму: вчора спілкувалася з жінкою з сусіднього села, то вона розказує, що священник підняв "таксу" з хати - раніше треба було давати 20 грн, а зараз 30. Я була шокована. Наскільки я розумію пожертви на церкву повинні бути добровільними. Але це не кінець. Він щоразу в церкві зачитує список селян - хто скільки дав. Я перепитала, бо не повірила, що таке можливе. Всі люди в селі проти того. Звідси випливає питання: для чого я ходжу до такої церкви, яка мене не влаштовує? Мало того така церква не наближає, а віддаляє мене від Бога. Тому, що всі так роблять. То я хочу йти вузькою стежиною, чи широкою дорогою, яка веде... самі знаєте куди?
    Мені сподобалося, як написала одна фрорумлянка - то не наша справа, скільки і на чому вони мають, це не заважавє мені служити Богу. Згідна.
    Але, якщо я з вищенаведених біблійних віршів знаю, що так бути не має, то чому я мовчу? З Левит 5:1 стає зрозумілим, що, якщо я знаю, що людина робить неправильно, але мовчу, то я також винен у його грісі. Тож всі, кому не подобається, як поводяться душпастирі зберімося, підемо і зробимо зауваження їм. Можливо, вони пояснять, звідки в них дорогі машини і нам стане легше, а, можливо, виправляться, а, можливо, при розмові з ними ми зрозуміємо, що щось тут не так і пошукаємо іншого.
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Знаєте, неодноразово і священники і равін говорить що говорити треба вміти, бо коли ваша розмова іншій людині є як приниження чи згіршення, то краще б ви не говорили нічого.

    Так. В селі мого чоловіка священник також таке робить і всім розказує хто скільки дав. В нас видають список в кінці року хто скільки дав на церкву але в нас ніхто нікому в рот не заглядає і не старається іншого переплюнути. Кожен дає стільки скільки може і бажає.

    ---------- Додано в 15:16 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ----------

    А хто вирішує кому місце серед християн? Люди?
     
  16. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Я ще не таке чула: у співробітниці сваха-мешканка райцентру дізналася, що у Львові можна подавати на сорокоуст, і вирішила запитати місцевого священика, чи не міг би він відправити сорокоуст за її покійного чоловіка. Той погодився, прикинув, скільки у середньому дають на Службу за померлих (щось з 20 грн), і виставив їй "тариф" - 600 грн (бачите, ще й зі знижкою, 40 днів за ціною 30!!! :lol:).
    Минулого року цілий сорокоуст у церкві Андрія коштував 20 грн., хоча я все-одно ніяк не можу зрозуміти "фіксованих" тарифів на церковні послуги! А якщо якась бідота конче потребує молитви і не має тої 20-ки?
    У цьому плані мені подобається, як організовано у найближчій до мого дому церкві Анни: збоку стоїть "прилавок" з бланками, ручками та скринькою для пожертв. І ніхто не заглядає, скількох небіжчиків ти згадав і скільки гривеників вкинув до скриньки. :)
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    У протестантів обов'язковою є десятина. І пожертви додатково.
    Що у писанні про десятину пише?
    Наші люди на таке не здатні, на жаль. Вони чомусь воліють мовчати і гнутися. І замість того, аби спитати в священика чи пожалітися владі - обмовляють поза плечі. Грішать, одним словом. Вочевидь, так їм легше.
    Ну, то вона скаже й не дасть.

    До речі, як ви думаєте, одна гривня, яку зазвичай кидають щонеділі в церкві - це багато? 4 гривні на місяць - це не площина для духовного зростання. А пожертви (великі, від серця, а не на відчіпну) потрібні нам для того, аби вміти відокремлюватися від матеріяльного. Тому мені дуже подобається десятина в протестантських цервах.
    А оце й не дивно. Імен за Літургію можна згадати хоч 100, тому неважливо, скільки дали за то грошей.
    Якась каша, якщо чесно. Те, що ви описуєте - це зовсім інше. Або ваша співпрацівниця наплутала, або сваха зле розказала, або ви зле зрозуміли.
    Те, що ви описали схоже на Григоріянку. Мабуть, та жінка зле зрозуміла, чого вона хоче й замовила отцеві Григоріянку, а не сорокоуст. І він їй ще дуже дешево порахував.

    Тут треба розуміти одну річ. Священик на парохії живе з парохії. Він не має іншого доходу взагалі. Треби - це його заробіток. Якщо він служитиме літургії для людей задармо - не матиме за що прогодувати себе чи сім'ю. На день він може взяти виключно одне намірення. Тобто за день він заробить тих 20 гривень і все.
    А тепер порахуйте. Якщо той священик (з якого ви чогось так регочете) має відслужити за померлого щодня протягом 40 днів Літургію (а більше одного намірення він брати не може), то за місяць він навіть тих 600 гривень і не матиме, а матиме лише 400. Проживіть за 400 гривень і тоді смійтеся на здоров'я.

    Я розумію, коли говорять про зловживання, але такого - не розумію. :dntknw:
     
  18. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Я думаю, що при теперішніх цінах одна гривня - не гроші, але це не привід косо дивитися на людину, яка ту гривню кинула. Ніхто не знає, які у неї обставини.
    Стосовно тої ситуації з сорокоустом - передала так, як почула, знаю тільки що 20-ка - у них розцінка звичайної Служби за померлих, зрештою, і у нас найчастіше менше не дають, але це - на совісті кожного, а не так, як коли приносиш список - а тобі: "з вас двадцять гривень". При мені бідніше одягнена жіночка підійшла до кіоску біля церкви св. Андрія дізнатися про сорокоуст, то їй пані відразу ж вказала на папірчик з тарифом (це було десь рік тому, тоді ще це були хоч якісь гроші, не те, що зараз), так та жіночка і відійшла ні з чим, втім, може у мене і розійшлася фантазія, і вона просто хотіла дізнатися, що до чого. Та й не кожен наважиться просити.
    Мені би було соромно подавати за сорок днів служби так мало, та й не мені одній, але хіба у нас люди такі вже жадібні і нерозуміючі, щоби аж писати табличку з ціною молитви? Сам факт того "встановленого мінімуму" коробить.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    А ніхто косо й не дивиться. Просто дивно вважати то пожертвами в принципі. Більшість із нас ні бідним не подає, ні на церкву. Але саме такі - перші обмовляти.
    Я не про дописувачів цієї теми кажу.
    Сорокоуст у нашій церкві правиться в часі посту. Це просто перечитування імен із книжечок. А з вашого опису випливає, що вимагали 40 літургій підряд в наміренні за померлого, це геть інше. Я в тому випадку не бачу проблеми, що священики встановлюють ціну. Їм за ті гроші жити. То ж не монахи, які живуть не лише із пожертв (і то не всі, підозрюю), а й мають пасіки, худобу тощо.
    Значить, невластива особа за то в церкві відповідає. Тут потрібно діяти самим, або не нарікати. Ви нічого тій пані не сказали?
    Я теж не люблю тарифів за хрещення, похорони, шлюби тощо. І не бачу потреби за то встановлювати мінімум, бо то для них додатковий заробіток (вибачайте за практичність). І тут не розумію, коли священик перше вимагає плату, а тоді служить, і як не дають, то йде геть (знаю такі випадки). За таке варто на них жалітися.
    Проте такі специфічні служби, як Григоріянка - тут мене анітрохи не дивує мінімальний тариф. Такі речі треба замовляти в монастирях, тоді можна дати просто якусь суму, не зазираючи окремому священикові до кишені, скільки запросив.
    Знаю, що багато людей на такі служби дають в неукраїнських грошах і чималі суми (яких їм не називають, самі так вирішують).
    Звичайно, приємніше почути, скільки дасте. І в монастирях так і почуєте.
    А свасі треба було розпитати в отця, чому така ціна, а не інша.
    Як на мене, це все розмова до теми про десятину, а не про зловживання.
     
    Останнє редагування: 26 Січень 2011
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У Бога за пазухою

    Колись на ЛФ один пан писав про ситуацію в їхньому селі. Священик зловживає по-чорному. Коли лиш може, говорить за гроші. Без перебільшення. Усі його проповіді про те, аби люди давали ще. І з його боку то не були просто плітки чи обмовляння, бо люди з тої парохії носили листи до єпархії, намагалися потрапити на зустріч із єпископом - і все марно, бо в єпископа секретар (диякон) куплений тим отцем і всі звернення людей блокує. І що можуть люди зробити, якщо церква в селі одна лише? Небагато, тому й переходять до СЄ тощо. А чому ходять інші, попри такі зловживання? А бо не хочуть Церкви міняти. Ходять і моляться Богові й просять про зміни.
    І то все буде на совісті не лише священика й того диякона, а й єпископа, бо в його приймальні сидять невідповідні люди, а саме єпископ найбільше відповідає за людей на парохіях.